Mechanický princ

kniha od:

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245347/bmid_mechanicky-princ-ElE-245347.jpg 4.5 1189

Pekelné stroje série

< 2. díl >

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Clockwork prince , 2011


více info...

Komentáře (145)

Komentáře 145 Recenze 9

Kate3003
Kate3003
05.10.2023 3 z 5

Druhý díl je trošku slabší než první, chybí mi v něm trochu více akce, ale jinak se mi kniha líbila. Příběh se tentokrát hodně točí kolem Willa a jeho cestou za změnou, ale samozřejmě nechybí ani pokus o odhalení Magistrova plánu s Tessou, která se snaží odhalit to kým vlastně je a kam patří. Po tom co jsem zjistil proč se Will choval tak jak se choval mi ho najednou bylo opravdu líto.

Carol1122
Carol1122
25.06.2023 4 z 5

Z první knížky nadšení, u druhé to už trochu opadlo. Samozřejmě mě překvapily postavy, pár zvratu a dobrodružství, ale hlavně konec! Zkusím tomu dát šanci a doufám, že třetí díl nezklame:)


MAU256
MAU256
06.05.2023 4 z 5

Krásné pokračování příběhu. Pár zvratů, pár nových tváří, zrada, smrt, láska Tess, která je silná pro Willa i Jema. Jsem zvědavá jak vše nakonec dopadne. Proto jdu rychle sáhnout po dalším díle. Snad bude stejně čtivý.

Hania932
Hania932
28.04.2023 4 z 5

Na pokračování série jsem se moc těšila a další díl jsem si opět užila. Příběh hezky plyně pokračuje a postupně se rozplétají vztahy a celková zápletka. Poznáváme zase o něco víc postavy a navíc se tam objevujou i nové. Líbí se mi ten milostný trojuhelník, který v knize je a pokaždé když jsem se začetla do milostné části, jsem čekala co se bude díl.
Opravdu skvělá zápletka, poutavý a velmi čtivý příběh. Drama a akce v knize nechybí. Jsem zvědavá, jak celá tato série skončí.

Leník95
Leník95
20.04.2023 5 z 5

Tento díl mě bavil více než ten první. Ale abych řekla pravdu, spíš mě oslovil vývoj vztahů mezi hlavními postavami, než celková zápletka. Příběh není nijak složitý, všechno to plynuje navazuje a dává smysl. Ale pokaždé, když jsem se začetla do romantické části, tak jsem zatajovala dech a čekala jsem, jak se to celé bude dál vyvíjet. Třetí díl nebude dlouho čekat na přečtení. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

Anadol
Anadol
30.01.2023 4 z 5

není špatná

Nikkiproch
Nikkiproch
16.01.2023 5 z 5

Když fantasy young adult není jen pro dospívající! Druhý díl považuji za ještě lepší než první a pokračuji rovnou ke třetímu!

Ewiczka_areebah
Ewiczka_areebah
09.01.2023 4 z 5

První díl byl pro mě zklamáním a vůbec se nečetl tak dobře jako jiné knížky této autorky. Nevím jestli je to tím, že jsem si zvykla že tato kniha je kopií jiné série nebo jestli se autorce opravdu jen povedlo dát postavám trochu více prostoru aby žily vlastním životem ale druhý díl se mi líbil. Více akce, vtipu i příběhu samotného.

zuzule787
zuzule787
27.10.2022 3 z 5

Mechanický princ se točil hlavně okolo milostného trojúhelníku a snaze najít Magistera. Četlo se to samo a potěšil mě vývoj vedlejších postav, kterým se tu dalo trochu víc prostoru. Jsem opravdu zvědavá jak to celé dopadne, ale jelikož jsem četla Nástroje smrti, tak tuším, že můj oblíbenější z dvojice Will/Jem štěstí nedojde.. A ještě jedno velké plus tato kniha měla - Magnuse - je skvělý:-)

andreamrs
andreamrs
12.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Ačkoliv první díl nastavil laťku hodně vysoko, druhý se mu kvalitou vyrovnal. Na knížkách Cassandry Clare mám kromě čtivosti a připravovaného děje a postav ráda i to, že je můžu s klidným svědomím “bingeovat”, když jich má tolik.
Líbí se mi, jak v první knize popsala nové prostředí, problém, postavy. Druhý díl byl poněkud klidnější, hodně prostoru dostaly vedlejší postavy a taky romantická linka. A už se nemůžu dočkat finále! No a taky mi hodně vyhovovalo to, že se v druhé části moc neobjevili ti roboti, ne že bych kvůli tomu knihy nečetla nebo se mi nelíbily, ale jsem ráda, že nedostali tolik prostoru jako v první knize. Co mě ale úplně dostalo, bylo Willovo tajemství!

_Brunetka_
_Brunetka_
16.07.2022 5 z 5

Tahle série je zkrátka úžasná a navíc je každým dílem lepší, což prostě chcete číst. Musíte si zvyknout na autorčin charakteristický styl psaní sice, ale já už ho miluju jako všechno ostatní na téhle sérii. Svět je originální, propracovaný a zkrátka fantastický! Každá drobnost tu má význam a své místo. Milostný trojúhelník mi naprosto láme srdce, miluju scény s Jemem i Willem a stále si mezi nimi nedokážu vybrat! Za postavy v tomhle příběhu budete zkrátka dýchat a nezapomenete ani na to je zbožňovat. Líbí se mi ta rozmanitost jejich charakterů. Opět je tu spousta zvratů, odhalení z minulosti a překvapivých informací. Nejsou tu žádná hluchá místa, naopak při čtení se zároveň pobavíte a i si pobrečíte. Plusové body dávám i za postavu Magnuse Banea, který je hrozně těžko popsatelný. Kniha je protkaná spoustou skvělých myšlenek, což oceňuju. A jen tak mezi námi, já jsem brečela už pomalu u prologu a jinak jsem probrečela asi posledních 80 stran knížky, protože tohle se za mě nedalo!! Autorka si vytvořila dost slušnou půdu pro bezpochyby úžasné finále v podobě Mechanické princezny. Doporučuju všema deseti.

renefer
renefer
15.06.2022 4 z 5

Překvapivě lepší než díl první. Hezky se nám to zamotává jak u Lovců stínů tak u Tessy. Opět se mi potvrzuje, že young adult fantazy není jenom pro puberťáky, ale dobře funguje i jako pohádka pro dospělé :)

Laf
Laf
12.06.2022 4 z 5

Skvělé pokračování. Čte se to skoro samo. Trochu jsem čekala, že se příběh začne rozmotávat, ale spíše mám víc otázek. Snad se dočkám rozuzlení v dalším díle. Zatím se mi příběh líbí. Za přečtení to opravdu stojí :)

ZekeBezKočky
ZekeBezKočky
14.04.2022

Před napsáním komentáře jsem si knihu musela trochu nechat uležet v hlavě, leč ani těch pár dní můj názor nezměnilo.
Mám Cassiin svět stínů vážně ráda a ještě k tomu zasazení do viktoriánského Londýna spolu se stroji, které tomu dodávají steampunkový nádech se mi prostě líbí. Jenomže i tak si nemůžu pomoct a připadá mi, že tenhle díl je prostě navíc, protože se tu neděje prakticky nic jiného, než brečení nad tím či oním a se záhadou okolo Mortmaina se tu víceméně bloudí v kruzích.
Milostnou linku bych normálně dokázala vystát, ale tady jsem měla chuť mlátit hlavou o stěnu. Will je neuvěřitelně otravně afektovaný a ufňukaný, jeho problém je spíš v tom, že si hraje na mučedníka a líže si rány, místo toho, aby se nad zcela jasnou věcí zamyslel (vzhledem k tomu, že to podle všeho má být inteligentní a logicky uvažující chlapec, bych to rozhodně očekávala). Zlom v jeho chování, kdy se konečně rozhodne dělat bezhlavé kraviny ještě ke všemu kvůli nepochopitelné lásce nebeské, ho v mých očích milujících silné charaktery poslal totálně ke dnu. Bohužel tohle je asi prototyp male leadera v Cassiiných knihách, protože Will a Jace jsou v tomhle prakticky jako přes kopírák. Akorát v Nástrojích smrti bylo výrazně větší množství postav, kterým se příběh věnoval, takže se to naředilo. Tady tomu tak bohužel není.
Celou sérii si ale pro mě ukradl Jem a bylo mi až smutno, jak se k němu všichni chovají jako k umírajícímu invalidovi, přestože z jeho úhlu pohledu (kterých tam oproti pateticky štkajícímu Willovi bylo naznačeno opravdu velmi málo, až je člověk celkem snadno přešel) bylo naprosto jasné, že by si přál, aby se k němu taky někdo choval aspoň na chvíli jako k obyčejnému člověku. Na rozdíl od Willa všechny svoje problémy (které se mi tentokrát vážně zdály opodstatněné) ale snášel výrazně lépe. Nebo to je možná jen tím, že jsme se na jeho názor podívali zhruba dvakrát za celou knihu. Uznávám, že kdyby Cassie chtěla dělat větší dramata, jsem si jistá, že tady polovina lidí, co teď brečí nad Willem, nevěděla, jestli dřív brečet nad Willem, nebo nad Jemem. Uznávám, že tohle ona umí. Ale jsem ráda, že to neudělala, protože by mi tím moji milovanou postavu zkazila a to bych jí už neodpustila do konce svého života. :D
Na konci nebyla jistá, jestli přetáhnout po hlavě autorku, Tessu, nebo rovnou obě, abych něčeho nelitovala, ale nakonec jsem se spokojila jenom se skřípáním zubů. Celý milostný trojúhelník se momentálně neubírá zrovna hezkým směrem, takže mám strach z toho, že další díl se ponese na vlnách dalšího mohutného breku, že dva, co chtěli být spolu spolu být nemůžou, protože jsou přece hrozně hodní a nechtějí kazit štěstí tomu třetímu, který... ne, pardon, jestli to dopíšu, budu muset jít zase mlátit hlavou o stěnu.
Rozhodla jsem se, že nebudu hodnotit, ale protože mám svět stínů s viktoriánským nádechem ráda a vystupuje tu James Carstairs, tak se stejně do dalšího dílu pustím a budu doufat, že ubude fňukání a přibude akce.

roso.mak
roso.mak
02.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Ach jo. celou knihu jsem čekala, že Tessa konečně začne používat tu svoji úžasnou schopnost, a kde nic tu nic. Jediné, na co se zmůže, je proměna v upírku, aby mohla proniknout na ples.

Já být v její kůži, tak začnu sbírat osobní předměty od kdekoho. Minimálně už jenom proto, abych se do boje mohla proměnit v někoho většího silnějšího a s lepšími bojovými zkušenosti, než je 16 letá holka, rozpačitá, když na sobě nemá korzet.

Ahmose
Ahmose
27.03.2022 2 z 5

Po Mechanickom anjelovi, ktorý sa mi páčil, som si myslel, že jeho pokračovaním nemôžem šliapnuť vedľa. Viac som sa mýliť nemohol. Celú dobu som mal pocit, že autorka tento diel napísala iba preto, lebo sa rozhodla, že chce aby táto séria bola trilógiou, pretože duológie predsa nie sú v móde. Dej sa od konca prvého dielu neposunul nikam. O svete sme nedozvedeli nič nové. O pôvode Tessy taktiež nie. Tessa nie len, že ostala naivná, ale navyše je aj zmätená, pretože sama nevie čo, respektíve koho chce. Pri milostných scénach som nestačil pretáčať oči. Hlavný záporák série nespravil taktiež nič. Nedozvedeli sme sa nič o jeho motívoch ani cieľoch. Akcia, ktorá prvému dielu dominovala je v tomto na nule. To minimum, čo sa v knihe stalo by sa pokojne zmestilo prerozdeliť medzi jednotku a trojku. Samozrejme, je to Cassandra Clare, takže je to napísané dobre, je to plynulé a číta sa to ľahko a rýchlo, ale... tento diel vám fakt nič nedá. Takže pokiaľ ste už prečítali všetko vo svojej knižnici, pozreli všetky seriály na Netflixe a nechcete si nechať vygumovať mozog reality show, ktoré ponúkajú naše TV stanice, tak to je presne ten čas, kedy je lepšie čítať toto ako nič. Žiaľ, ak chcete ako ja, len dočítať sériu, neostáva vám nič iné, len sa touto nudou prehrýzť. Dúfajme, že tretí diel bude lepší.

Pollbooks
Pollbooks
03.03.2022 5 z 5

Znovu se vracíme do světa Lovců stínů a nebezpečných mechanických strojů spolu s Tessou, Jemem a Willem.

Na začátku nutno říct že se mi tento díl líbil rozhodně více než díl první a spoustu věcí jsem i lépe pochopila.

Už od začátku příběhu je jasné že se nám tu objevil milostný trojúhelník, v zásadě je nemám moc ráda, ale autorka to pojala velmi dobře a já si rychle zvolila svého oblíbence.

Oproti milostným scénám, kterých je tam habaděj, mi vadí absence akčních scén, protože ty v jedničce hráli zásadní roli.
Rozuzlení přišlo velmi rychle, řekla bych i na úkor pochopení toho proč to tak bylo.

Naše partička však není k dopadení Magistera o nic blíž, mechanické stroje se objevují častěji a na povrch vyplouvají věci, které mě velmi šokovali.

Nakonec však to skončilo přesně tak jak jsem chtěla, doufám však že třetí díl se bude odvíjet v akčnějším duchu.

Radovan_R
Radovan_R
02.12.2021

Slabší než první díl. Jak již psala EleanorJane - místo fantasy román pro mladé dívky, skoro až červená knihovna. Přesto to není špatná kniha a vlastně ani nudná. Jen se děj z prvního dílu nikam neposunul, uvidíme jak v třetím.

Fallenyard
Fallenyard
14.11.2021 5 z 5

Ještě lepší, než první díl, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout! Intrikování v pozadí mi sedlo daleko víc, než divoké bojové scény (i když ani tady o ně nejsme ošizeni), dostáváme odpovědi na mnoho otázek, ale další nové vyvstávají. Odhalení střídá odhalení a děj byl pro mě tak zajímavý, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Velký plus jsou vtípky, kterými je celá kniha prošpikovaná, často jsem se zasmála nahlas a to mě jen tak něco nedostane :)

Vjeerus
Vjeerus
26.08.2021 5 z 5

Druhý díl Pekelných strojů jsem si užila víc, než první a to i přes to, že zde máme mnohem míň zběsilých akčních scén. Celá kniha se dle mého zaměřuje spíše na intriky, tajemství, emoce a vztahy a děj kolem Magistra se posunul na druhou kolej.
Je zde postupně odkrývána povaha Willa a jeho minulost a tím mě autorka "donutila" ho milovat a soucítit s ním. Dokonce mu i fandit (co si budeme, v předchozím díle moc kladně nepůsobil).
Tessa se začíná více projevovat a už nepůsobí tak usedlým dojmem. Její postavení jí opravdu nezávidím, vzhledem k tomu, co se kolem ní děje.
Více se dovídáme i o všech vedlejších postavách a zjišťujeme, jak je důležitá komunikace a naslouchání. Domnívat se něco není vždy ta správná cesta a ještě horší je si ty domněnky neověřit u správné osoby.
Závěr knihy mi rozdrtil srdce dojetím. Jak je občas těžké udělat něco správného, že? Myslím, že už jsem to u některé knihy od CC napsala, ale ona je opravdu talentovaná ve vytváření emočně silných dilemat pro hrdiny svých knih a tím dokáže neskutečně zasáhnout i čtenáře, který začne přemýšlet, jak by situaci řešil sám.
Jediné, co mě na knize vadí (vlastně všech od CC), jsou poměrně dlouhé kapitoly. Stále si na to prostě nemohu zvyknout ani přes ohromnou čtivost, kdy stránky hltám po desítkách.

EleanorJane
EleanorJane
11.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak za mě teda o dost slabší než první díl. Z fantasy se stává dívčí román. Autorka se víc zaměřuje na postavy, velké množství milostných scén, kdy protáčím oči. S Magistrem jsme se moc nikam neposunuli, pouze je zde vysvětlení minulosti a objasnění některých věcí. Pořád ale nevíme, co je Tessa zač. Čte se to stále dobře, konečně se Tessa učí i bojovat, ale s vlastním srdcem si neví rady. Rozuzlení milostného trojúhelníku Will-Tessa-Jem je dle mého názoru trošku unáhlené, ještě uvidíme, co se z toho vyklube. Ale chyběla mi tam nějaká pořádná akce.

magdalene7
magdalene7
13.07.2021 5 z 5

Za mě byl tenhle díl o trochu lepší než první. Bylo zde více akce a rozuzlilo se pár záhadností. Willa jsem si zamilovala snad ještě víc a Tess mě - mírně řečeno - velice znepokojila svým (předpokládám že ne definitivním, ale i tak) rozhodnutím. Vrhám se na poslední díl :).

ZapisnikTerky
ZapisnikTerky
09.07.2021 4 z 5

Tahle série je prostě skvělá. Někdy bych si vytrhala vlasy nebo mrskla s knížkou o zeď, když šlo o Tessina rozhodnutí, ale stejně to miluju :D. Víc v mojí recenzi.

denisa8946
denisa8946
12.06.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem víc než první. Zvykla jsem si na nové postavy a byly mi čím dál víc sympatičtější. Příběh nabral větší spád a byl víc emotivní.
Musím přiznat, že se mi tato série začíná dostávat pod kůži a nemůžu se dočkat, jak celý příběh dopadne. Lovci stínů jsou srdcovka - ať v minulosti nebo současnosti.

masavole
masavole
20.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi moc líbil, odhaluje nám převážné Willovu minulost (kdo je Cecily, v čem spočívá jeho prokletí). S Willovými problémy mu pomáhá převážně Magnus a jí si tohle duo strašně moc oblíbila. Celý první díl a začátek druhého jsem fandila Willovy, ale čím více kniha postupovala, tím více jsem chtěla, aby Tessa skončila s Jemem. V tomto díle uvnitř Institutu odhalujeme dalšího zrádce, a to se Společenství opravdu nelíbí, naštěstí všechno dobře dopadne a Institut zůstává v rukou našich hrdinů. V tomto díle se také vice objevují Gideon a Gabriel, kteří začínají trénovat Sophii s Tessou. Jsem ráda, jak tento díl skončil a jdu rovnou na další.

kate9326
kate9326
04.02.2021 4 z 5

Trochu slabší než Nástroje smrti, ale originální jsou nepochybě "techno-démonické" vynálezy a zápletka je poměrně čtivá, ale trochu to připomíná Twilight...asi je jasné, jak skončí...

marie2577
marie2577
28.09.2020 4 z 5

Pěkný příběh a i zápletka .

Marbla2004
Marbla2004
30.07.2020 5 z 5

Prostě druhý díl trilogie... Nic moc se nedělo, ale líbila se mi romantická linka a samozřejmě svět (ten je fakt promyšlený a mega sympatický). Kniha se četla rychle.

Jája92
Jája92
17.07.2020 4 z 5

Druhý díl, který jsem přečetla za pár večerů, protože jsem se nemohla odtrhnout od napínavého příběhu. Čekalo mě pár překvapivých zvratů, ale i pár situací, které se víceméně daly odhalit. Občas mi, ale Tess přišla až příliš nerozhodná a milostná linka mezi ní, Willem a Jemem místy připomínala telenovelu, za to ubírám na hodnocení. Přesto si však rozhodně přečtu Mechanickou princeznu, protože se těším, jak to nakonec celé dopadne.

Lea_41
Lea_41
26.06.2020 5 z 5

No ty kráso.. To je hustý. Nikdy by mě nenapadlo že Tessa je... No nebudu spoilerovat. Opravdu bych neodhadla že to tak je. Božíííííí....