Mechanický princ

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245347/mechanicky-princ-ElE-245347.jpg 4.6759

Pekelné stroje (2.)

Clockwork prince (2011)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Mechanický princ

Veeria

Jako bych se opět setkala s přátely. :) První díl jsem četla už kdysi, pak dostaly přednost jiné knihy, ale myslím si, že jsem po pokračování sáhla ve správnou chvíli. Čtení tohoto dílu jsem si vskutku užila a opět jsem obdivovala pestrou paletu postav, a ten svět! Hodnotit styl psaní Cassandry je naprosto zbytečné, její knihy se čtou jedna báseň. Báseň. Ta uvedla každou kapitolku a to je opravdu boží. :) Líbí se mi, že je zde odkaz i na díla jiných autorů. K příběhu. Příběh si nasadí svou rychlost a jak nasednete do tohoto ,,princovského vlaku", už otáčíte stránku jednu za druhou. Hodnotit každou postavu by bylo na dlouho, ale ve zkratce mohu říct, že každá má něco do sebe a má své osobní kouzlo. Setkáváme se tu i s některými známými postavami z dřívějších dílů, za což jsem ráda (ano, mám slabost pro jednoho jistého čaroděje :D ). Tým Jem nebo tým Will? Je úsměvné, že u prvního dílu jsem měla radši Jema, ale tady Will exceluje. Můžu říct, že si mě získal a fandím mu. Respektuji a chápu, jakým směrem Cassandra ubírala vztahy a ano, dává mi to smysl, proč je to tak, jak to je. I když nezastírám, že bych si přála jiný vývoj. Will má jiskru, Will má šmrnc, je prostě willovský. :D Nojo, po zkušenosti s dalšími díly to asi mají v rodině. :D Cassandra má dar a její knihy mě okouzlují, dojímají, napínají a baví. Takže za mě čtenářský zážitek, opět. Těším se na Mechanickou princeznu. :)

Denisa.knizky

Stejne jako prvni dil, doporucuji pro divky a damy, ktere maji chut na trochu romantiky s bytosmi s nadprirozenymi schopnostmi v historickem prostredi s nadechem detektivky. Prijemne, ctive, tesim se na treti dil.

petrulka

Plný počet za parádní pokračování. Knížka má spád, ani jedna z postav není plytká nebo odfláknutá, všichni jsou svým způsobem a fajn a neleze to na nervy. Největší oblíbenci: Magnus a Jem.

baru.benesova
30.12.2018

Druhé díly trilogií často bývají výplňkové, ale to o tomhle rozhodně neplatí, byl skvělý, plný akce a taky s jedním šokujícím odhalením. Romantika zde hraje už větší roli než v díle prvním, ale není nijak nucená. Neuvěřitelně se těším na závěr téhle skvělé série.

Julinka679
26.12.2018

Další skvělý díl od autorky! Píše naprosto skvěle takže není co dodávat, prostě jedním slovem úžasné! Jsem ráda za to, co se v tomto díle stalo a jak už bylo řečeno druhý díl nebyl vycpávkovým, za mě možná ještě lepší než ten první a už se těším na třetí díl. Od Clare si hodlám přečíst všechny její knihy! :-)

walusaaa
02.12.2018

Upřímně jsem asi posledních asi pět kapitol jsem měla slzy v očích a snad nikdy se mi nestalo, že bych neměla jasno ohledně milostnýho trojúhelníku.

elik-play5518
25.11.2018

Horší nez první díl

A.K.A.R.
23.11.2018

Poté co se život velmi mladé Tessy změnil ze dne na den se ocitáme v druhém napínavém díle trilogie Pekelný strojů do dramatu mezi dvoumi chlapci a jednou dívkou i do nebezpečí že budou muset odejít z Institutu.Tato kniha velmi poukazuje na hlavní postavy než spíše na padoucha jako takového.Tragické odhalení špehů mezi řadami dobrodějů ma také své kouzlo.Nejvíce mě však dostala Tessa se svou nerozhodností pro muže.Takové příběhy už prostě Cassandra Clare píše a já ji velmi obdivuji.Přes známé postavy až po ty neznáme se docela dost seznamujeme s vnitřním nadhledem postav a příběh se odehrává trochu z dálky i přes to jsem si knihu užila a doporučuji.