Judith Rumelt

Cassandra Clare (pseudonym)

americká, 1973, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Kodex lovce stínů

Kodex lovce stínů

Kodex lovců stínů je nejlepším přítelem každého mladého lovce stínů, a to již od 13. století, kdy byl publikován poprvé. Nekonečná válka s démony může být velice stresují... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Město z kostíPaní půlnociMěsto z popelaMěsto nebeského ohněPán stínů

Komentáře (45)

Přidat komentář
andrejci
16.08.2018

Je to úžasná spisovatelka. Doufám že bude psát dál.

Clarrisa
05.11.2017

Skvělá autorka, píšící neuvěřitelně čtivé, propracované knihy. Všechny její knihy úplně zbožňuji, ale nejvíce se mi asi líbila série Pekelné stroje.(Hlavně Willovy vtipné hlášky)

Melancholie
23.08.2017

Hrozně čtivá autorka, stručná ale hezky popíše postavy nebo situace bez toho aby zbytečně plýtvala slovy.. Těším se na její další díla

Ajka5926
25.04.2017

Ja mám túto autorku velmi rada. Píše super knihy. Vlastne mám doma od nej celú sériu Nástroje smrtelníkov,Pekelné stroje,Magnus Bane zápisky velkobosoráka,Kodex Tieňolovcov a 2 knihy zo série Magistérium. A velmi sa teším na jej dalšiu trilogiu Tajomná temnota u ktorej dúfam že budú tiež 3 knihy aj v slovenčine. Ozaj by ma to moc moc potešilo. A ak by aj v budúcnosti ešte o Tieňolovcoch písala dalej........nebudem proti pretože má ozaj super štýl písania. Pri jej knihách sa človek ozaj nenudí.

Arya26
04.04.2017

Nevíte někdo jestli někdo má v dohledném čase v plánu přeložit a vydat The Magnus Bane Chronicles?

angelbooks
30.12.2016

Musím říct, že i když od této autorky nemám přečtené všechny díly série, přesto vždy při čtení jejich knih se nedokážu odtrhnout, nebo když se učím do školy přesto moje mysl bloudí k jejím knihám.
Opravdu doporučuji, nebudete se nudit a v knihách najdete všechno co hledáte. Akci, romantiku, humor ale i smutek :) a myslím, že je ten je tam vždy ve správnou chvíli :D :).

Laura Krivdova
21.07.2016

Konečně! Nakladatelství Slovart oznámilo, že vydají serii Dark Artifices! Lady Midnight by měla vyjít 30.5. 2017.

Laura Krivdova
05.05.2016

Pokud nemáte rádi seriál a toužíte po dalším filmovém zpracování, prosím podepište petici.
https://www.change.org/p/martin-moscowitz-save-city-of-ashes-movie

natalli26
13.02.2016

Skvělá autorka u které jsem se ještě nesetkala s tím, že by nějaká její kniha byla hodnocená špatně nebo se ocitla v "modré zóně". A to si myslím už samo o sobě hodně vypovídá. Její knihy jsou primárně určeny pro mládež, ale myslím že si najde i fanoušky u mnohem staršího publika. Já sama nejsem už teenager, ale její knihy mám opravdu ráda.

zuzana13
22.01.2016

Je to moc skvělá spisovatelka. Její knihy jsou moc dobře napsaný.

kacaaba
21.01.2016

Pekelné stroje byla hrozně dojemná série. Už dlouho jsem u knížky takhle nebrečela. Srdcervoucí a napínavý příběh. Jen mě mrzí, že jsem si tuto sérii nepřečetla před Nástroji smrti. Určitě bych pak na plno situací koukala jinak. Proto jsem se rozhodla si jí přečíst znovu a je to tak. Nejlepší je přečíst si Pekelné stroje a pak Nástroje smrti. A hrozně se těším na Deník Magnuse Banea a doufám, že se tam objeví hrdinové z těchto sérií.

martinka.50
21.11.2015

Fantastická spisovatelka… Série "Nástroje smrti" a "Pekelné stroje" jsem přečetla doslova jedním dechem. U obou sérií jsem se úžasně bavila, knihy jsou čtivé, napínavé, plné romantiky a zamotaných vztahů. Cassandra má všechno do posledního detailu velice dobře promyšleno, ať se to týká postav, dějové linie nebo malých drobností. Celý autorčin svět lovců stínů díky tomu působí, dle mého názoru realističtěji a dělá knihy ještě poutavějšími. Tím si mě Cassandra Clare naprosto získala a k jejím knihám se budu vždy moc ráda vracet.

Laura Krivdova
15.10.2015

Petice za vydání kodexu lovců stínů v češtině
http://www.petice24.com/petice_za_vydani_kodexu_lovc_stin_v_etin

Suza
12.08.2015

No, je vidět, že nepatřím k cílové skupině čtenářů. Momentálně čtu 5. díl Nástrojů smrti a už několik posledních dílů mě to nějak neba. Autorka má bohatou fantazii a podařilo se jí svůj svět nádherně představit, takže dávám vždycky vysoké hodnocení, ale čtu je vždycky hrozně dlouho. Samozřejmě mě zajímá, jak se bude příběh dál vyvíjet, ale nedá se říct, že bych se od knihy nemohla odtrhnout.
Za přečtení série ale určitě stojí.

Veronika.C
15.04.2015

Úžasná spisovatelka ... její knihy jsou napínavé a donutí čtenáře číst dokud není na konci. Nástroje smrti a Pekelné stroje jsou krásné série, které se navzájem propojily a budu se k nim ráda vracet :)

Lenka68
08.02.2015

Cassandra Clare vi, jak pritahnout ctenare. Jejim knizkam nechybi chytlavy dej, napeti ani trocha romantiky. Ctenare chyti a uz nepusti.

zdenka700
31.01.2015

Cassandra je jedna z mála lidí, kteří dokážou překvapit. Napsala úžasnou sérii Nástroje smrti, na kterou nikdy nezapomenu. Cassandra prostě umí psát, těším se na další knížky. Doufám, že bude stále překvapovat a neskončí u klišé, protože to by byla ta největší škoda.

nicole1355
11.01.2015

Od Cassandry jsem četla už 5 dílů Nástrojů smrti a při nekonečném čekání na poslední díl jsem přečetla na pc a tabletu sérii Pekelných strojů :D bohužel zase budu muset počkat až na konec roku,než vyjde první kniha sérii Temné lsti :/ nejspíš při čekání budu číst Magisterium :D .... jinak je výborná spisovatelka hrozně ji obdivuji ^_^ .....doufám,že brzy přeloží i Kodex lovců stínů a Baneovi kroniky :3

zlanonka
11.01.2015

www.petice24.com/za_vydani_infernal_devices petice pro vydání Pekelných strojů v české republice

alav
02.12.2014

Od Cassandry Clare jsem přečetla vše, co se dá :-) Je mistrem ve svém oboru!
Ale nechte mě vyjádřit se k českému vydání jejích knih. Jako první jsem přečetla knížku Město z kostí a zaujala mě. Pak jsem šla do kina na film a byla jsem doslova nadšená. To nebývá častým jevem, jelikož knihy jsou VŽDY lepší než film. Tak jsem přemýšlela nad tím, jak dobrá spisovatelka vlastně je, že jí filmaři až tak moc pomohli. A abych si udělal představu, tak jsem si celou sérii ( v té době jen 5 dílů) koupila následně přečetla v originále. Cassandra Clare JE skvělá spisovatelka! Chyba je jednoznačně na straně českého překladu. Vím, že je velmi snadné někoho kritizovat, ale pokud můžete udělat stejné srovnání jako já, tak věřím, že váš názor bude podobný. Paní Maršíková Eva, která překládala tuto sérii, používá oproti spisovatelce tak ubohý jazyk, až to člověka bolí. Absolutně postrádám hraní si se slovy, vykreslování postav a celkovou malebnost jazyka. Knihám to jednoznačně ublížilo.
Kdo může, nechť si přečte tuto vynikající spisovatelku v originále.

agar
03.10.2014

Skvělá spisovatelka ... po přečtení pěti dílů Nástrojů smrti a třech dílů Pekelných strojů ( bez kterých jsou Nástroje neúplné a spousta věcí by unikla) jsem fakt nadšená a překvapená jak umí čtenáře upoutat a zamotat mu hlavu :D Doufám, že bude pokračovat. Rozhodně se k jejím knížkám budu vracet.

--nora--
25.08.2014

PRO KOMIKS!!!!!!!
http://www.petice24.com/msto_nebeskeho_ohn_-_komiks
rozesílejte vsem známím, piste za rodinu proste at je nás co nejvíc!!!!!!!

Zlodějka knih
24.08.2014

Dokonalá žena, úžasná spisovatelka a jedinečná osobnost. :) Miluju sérii Nástroje smrti a jsem jí neskonale vděčná, že něco tak úžasného příšlo mezi nás, protože příběh Clary a Jace mě dostal se vším všudy. Ve chvíli, kdy jsem přečtetla Nástroje smrti - Město z kostí nemohla jsem přestat. Zažrala jsem se do toho.

zlanonka
24.08.2014

Petice pro komiks v českém vydání Města Nebeského ohně http://www.petice24.com/signatures/msto_nebeskeho_ohn_-_komiks/

Vivien Viktoria
22.08.2014

Fanúšikom Cassandry Clare a jej kníh odporúčam official stránku : http://www.cassandraclare.com/
Dozviete sa viac o spisovateľke ale aj o všetkých jej knihách ( ktoré u nás ešte nevyšli a asi ani tak skoro nevyjdu )

Janissek007
29.07.2014

Aha, promiňte, moooc se omlouvám a už držím jazyk za zuby :)

Janissek007
29.07.2014

Nechci být rýpalka, ale Cassandra clare je pseudonym, ne?... Teda tak jsem to našla, takže je to pravda?

Erybka
24.07.2014

Jsem sice teprve u druhé knihy (Nástroje smrti - Město z popela), ale už teď mám taky obavy co bude až dočtu všechny :D... Asi se stanou (podobně jako Harry Potter) tradiční četbou, kterou budu opakovaně hltat každý rok o Vánocích nebo volném čase ;).

paja5
12.07.2014

--noro--, opravdu nejsi jediná kdo bude trpět!!! ;)

paja0327
09.07.2014

Cassandra Clare patří mezi moje oblíbené spisovatelky. Její knížky "Nástroje Smrti" a "Pekelné stroje" patří mezi moje oblíbené a já se od nich nemohla odtrhnout. Hrozně se mi líbilo, jaký měly postavy vztah a jak dokázala propracovat lásku mezi nimi. Hrozně jsem záviděla lásku mezi Jacem a Clary - Jace jsem prostě chtěla domů a moc :D