Teea Teea komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se mi velmi líbila, byla celkem fuška ji sehnat a jsem ráda, že jsem nakonec měla možnost si ji přečíst.
Konec knihy mi přišel krapet uspěchaný, ale jinak se mi kniha líbila.

23.04.2024 5 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Nic moc, na knihu jsem se těšila, ale tohle bylo celkem zklamání.
Druhý díl si asi přečtu, doufejme, že bude lepší.
Kniha ke spíše odpočinkové čtení, nic náročného.

18.04.2024 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Pro mě toto byla první kniha od autorky, nevím, jestli bylo potřeba číst předchozí knihy, ale mně to takhle stačilo.
Kniha mě bavila od začátku do konce - líbí se mi autorčin styl psaní, byl rychlý. Tuhle sérii určitě dočtu, asi i mrknu na ostatní knihy.

16.04.2024 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

(SPOILER) Tuhle sérii jsem si zamilovala, druhý díl byl v něčem krapet lepší, ale i první díl je skvělý.
jsem ráda, že se děje krásně propojují - vrátí se postavy z první knihy, což jsem ocenila, Kady jsem si oblíbila.
Každopádně smrt hlavní postavy v tomto díle - bylo jasné, že to bude vymyšlené tak, že nezemřel, každopádně tenhle způsob jsem něčekala.
A druhá smrt hlavní postav byla takovou nečekanou ránou. Když jsem si myslela, že zabili Ellu, proklínala jsem všechny!

03.04.2024 5 z 5

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Asi jsem čekala něco jiného, ale kniha je určitě zajímavá, díky délce se krásně přečte v jeden den.
Kniha vám dá dost chvílí děkovat za to, kde to vlastně žijeme.

30.03.2024 3 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Achjo, na tuhle knihu jsem se těšila a nakonec z ní vyplynulo tohle...

Začnu pozitivním - líbí se mi autorčina kreativita ve formě ilustrace, určitě to bylo milé dokreslení situace. Autorka má také zajímavě vymyšlený svět. Taky se mi hodně líbily oddělené odstavce, kniha se tak velmi rychle četla a stránky mi pod rukama jen lítaly.

Kniha slibovala detektivní práci se Smrtí a Samem, no to se tam prostě neděje.
Autorka - respektive Smrt nám v příběhu podsouvá, že vše co se událo je otázka jednoho týdne a to prostě se vším tím dějem nějak nesedí, ale to je spíš osobní pocit.
Do půlky knihy nadbytečné využívání "ok" v přímé řeči, toho se prostě nedalo nevšimnout. Od půlky knihy to bez "ok" autorce již fungovalo, nechápu, že to nešlo od začátku.
Místy byly velmi strohé až chudé věty.
O Mezi světě a celkově pravidel tohoto světa se dozvídáme skrze přímou řeč... Na můj vkus v jedné přímé řeči někdy bylo až moc informací najednou místo toho, aby se rozložily po celé knize. Anebo odpovědí bylo pouze "to je moc složité"...

Kniha měla z mého pohledu velký potenciál, který byl v prvním díle za mě z části pohřben. Možná se tento potenciál zlepší nebo vrátí průběhu dalších dílů, což já nezjistím, jelikož nemám v plánu se k autorce či knihám vracet. Pro mě byla kniha velkým zklamáním, jelikož jsem do ni vkládala velké očekávání.

Závěr: nejde o složitou knihu - je jednoduchá a rychlá. Spíš na odpočinek, vůbec u ní nemusíte používat hlavu, místy se zasmějete, místy se budete nudit.

29.03.2024 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Horská dráha emocí! Příběh rychle ubíhá, kniha se rychle čte a pokaždé se něco děje.
Skvěle napsané, hezky příběh navazuje, konec téhle knihy byl nečekaný, těším se na další díl.

09.03.2024 5 z 5

Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Dagmar Krišová

Skvělá kniha, skvěle napsána. Její formát je opravdu pěkný.
Líbí se mi, že se nejedná o holý text, grafická úprava naprosto famózní, díky ni četba doopravdy rychle ubíhá.

Každopádně, některých témat se autorky jen dotkly povrchově, například ochrana a antikoncepce, kde strašně moc možností a v knize se bavíme jen o těch nejzákladnějších.

Rozhovory prokládané mezi kapitolami je skvělý nápad, kde se dozvíte o něco málo víc z jiné strany.

“moderní výchovný metody” jako respekt k dítěti, budování důvěry a příjemného prostředí je naprosto v pořádku.

29.02.2024 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem si již po několikáté přečetla - řekla jsem si, že tak učiním znova na začátek roku, než začnu s jinými.
Ačkoliv nejsem na romantiku, Jane Austen je moje guilty pleasure.
Děj ubíhá, má spád - ačkoliv je pravda, že se v takovém počtu jmen dá lehce ztratit.

Každopádně, mám vydání kreslené obálky od Dobrovského a tolik chyb v knize je doopravdy otřesné - na knihu je i jedna chyba příliš. Ještě se mi nestalo, abych v knize našla např: "rozSpoměl" nebo chybu v mě/mně. Proto ačkoliv je pěkná, tohle vydání doporučuji raději obejít.

07.01.2024 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Čekala jsem něco jiného, knihu jsem četla celkem dlouho a odkládala jsem ji.
Samotný námět by byl skvělý, jako celek nic moc - určitě člověka zamrazí, když si uvědomí, že se nám to může taky stát.
Kdo umí anglicky na 100 procent doporučuji číst v originále, překlad byl místy otřesný.

Každopádně trochu nedokážu pobrat, jak při úmrtí přes 200 tisíc lidí v podstatě všichni (až na jednu postavu), o kterých se mluvilo, přežili?

04.01.2024 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha mě zaujala zejména svou krásnou obálkou.
Příběh byl promyšlený, dobře napsaný, svět skvěle popsaný.
Ale ze začátku se příběh táhne, je zde strašně moc postav, ve kterých se těžko orientuje.
Zklamaná, protože jsem čekala víc, nadšená, protože příběh byl velice povedený. Konečné rozuzlení nečekané

29.09.2023 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Určitě zajímavý formát textu, díky němuž se kniha přečte doopravdy rychle, ačkoliv se může zdát, že je rozměrná.
Příběh jako takový byl zajímavý, teď mám velká očekávání od dalších dílů.
Konec byl zajímavý.

31.05.2023 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Anotace i obálka mě donutili si knihu koupit a přečíst.
Každopádně, příběh byl zajímavý, ale některé části mě moc nebavili.

31.05.2023 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Skvělá kniha na rozjezd série!

31.05.2023 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Třetí díl se mi rozhodně líbil více, než díl druhý.
Doufejme, že další díly budou minimálně na podobné úrovni jako tento díl.
Přes ten druhý jsem se nemohla prokousat, celkově mi trvalo než jsem se dostala do třetího dílu, který mě nadchl.

*spoiler*
Smrt Maxe v tomto díle ji však asi nedokážu odpustit.

31.05.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 4 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 4 Kei Koga

Konečný díl se konečně dorovnal prvnímu dílu.
Zajímalo by mě, zda bude manga pokračovat a jak se bude dál vyvíjet, protože nic nového v manze není.

31.05.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Kei Koga

Stejný námět, který se opakuje ve všech dílech.
První díl se stále drží na vrchní příčce.

31.05.2023 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Kei Koga

První díl byl určitě lepší.

31.05.2023 3 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Od knihy, podle názvu a popisu, jsem čekala hodně a něco jiného.
Ale zklamaná nejsem. Příběh je rychlý, napínavý a překvapivý.

12.03.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly. Z této mangy mi bylo v některých částech krapet úzko, ale jinak skvělý

12.03.2023 4 z 5