Stmívání

První kniha série Stmívání. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30437/stmivani-8oS-30437.jpg 3.85361

Stmívání 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Twilight, 2005

Kniha Stmívání

Marjanka956
včera

Super kniha
Bellu mám moc ráda a oblíbila jsem si ji. Do Edwarda bych se také zamilovala. Sice jsem viděla napřed film a ten mě navnadil si přečíst knihu. Kniha mě nezklamala

misatrix

Kdyz jsem knihu četla jako nactileta dívka poprvé, byla jsem nadšená a neustále o ni mluvila. Po letech jsem ji opět vytáhla a nebyla jsem schopna ji dokončit. Hlavni hrdinka je naprosto bez osobnosti, je nemluvna, skoro az nepřátelská ke svému okolí, presto za ni běhá půlka školy a zamiluje se do ni největší sekáč ze školy. Nechce se mi věřit, ze upír žijící pres 100 let čekal na bezduchou nanu, jejíž jediným názorem je, ze ho miluje.

ydnac

Miluju celou tuto sérii:-) netřeba dalšího komentáře. Fandové určitě četli a jsou stejně nadšení jako já a kdo nečetl a nemá rád upíry tak ani číst nebude.

mistrikova

Nejprve jsem viděla všechny díly ságy ve filmovém zpracování, až poté jsem četla knihu. Přiznám se, že již nespadám do kategorie young adult...takže jsem spíš už jen adult :-) a o upírech jsem četla poprvé (nejsem fanynka fantasy), ale odhodila jsem všechny předsudky a moc ráda jsem se začetla. Za mě super, romantika jako hrom... 5*

LucySmile

Moje nejoblíbenější příběh už spoustu let! Téměř okamžitě jsem si zamilovala jejich nádhernou lásku, Edwardovu nesobeckost a Bellinu odvahu. Od této autorky mám ráda všechny její knihy, ale tato sága je nejlepší. Už ani nepočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla... Nyní jsem ji začala číst v originále a opět se jí nemohu nabažit. Velmi čtivá a pohodová knížka, která každému musí vykouzlit úsměv na tváři. Škoda jen, že film se moc nepovedl, ale to tak už u zfilmovaných knih bývá.

karolina2869

Tak tohle opravdu není nic pro mne. Jako první jsem vyděla filmové zpracování a řekla jsem si, že by nebylo špatné přečíst si knihu. Styl psaní byl jako lepší slohová práce žáka 6/7 ročníku. O logice příběhu a přemýšlení hlavní hrdinky se zde ani zmiňovat nebudu. Chapu, že je to zamilované kliše ale až takhle? Tohle je snad jediná kniha, kterou si nepřečtu a radši se podívám na film. Pro někoho, kdo teprve se čtením začíná nebo nemá vyšší nároky je tato kniha dobrá.

Micka02
28.12.2019

Je to strašně dobrá kniha. Ta se čte úplně sama.
V některých okamžicích jsem chtěla být na místě Belly.

Mrs.Depp
05.11.2019

Četla jsem jen tenhle první díl, ale opravdu mě bavil, čte se to moc dobře, je to přesně jedna z těch knih, které si člověk vezme s sebou v sobou ráno do postele, když venku prší a skvěle si u ní odpočine.