Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.34445

Povstalecká trilogie / Divergencia 1.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Divergent, 2011

Kniha Divergence

alzbeta2843

Na dobré sa oplatí počkať. Tým som chcela povedať, že okolo tejto knihy som chodila a chodila a stále váhala. A teraz po niekoľkých rokov som knihu našla v antikvariate a som sa to rozhodla risknúť.... a neľutujem. Kniha ma nadchla. Prečítala som ju skoro jedným dychom. Veľmi sa mi páčilo prostredie, v ktorom sa dej knihy odohrává. Samorejme, že som si hneď zamilovala hlavnú hrdinku, ale hlavného hrdinu viac :) Dlho som premýšľala do akej frakcie by som sa ja hodila a veru nie je to také jednoduché sa rozhodnúť. Ešteže v našom svete sme takmer všetci divergentní.

MyBookWorld

K přečtení knihy mě inspiroval film, který jsem viděla jako první. A vůbec toho nelituji! Alespoň jsem si při každé zmínce o Čtyřce mohla představovat skvělého Thea Jamese. Doteď jsem si myslela, že dystopie není můj šálek kávy, ale tahle knížka všechno změnila. Celou trilogii jsem si zamilovala.

Monika848

Celou sérii jsem si zamilovala. Musím říct, že knížky byly daleko lepší než filmové zpracování, ale to není nic překvapivé. Opravdu skvěle psaná série.

Nel-ly

Nikdy jsem nepochopila ten "hype" kolem téhle knihy.
Jasně, je to čtivé. A Čtyřka je super. Ale...
Nemůžu si pomoct, ale za mě se Divergence vezla na sláve Hunger Games, které jsou asi milionkrát lépe napsané a promyšlené.
Když si každý vybírá frakci v určitém věku, jak to, že Triss a její bratr nejsou dvojčata?
Kdo by si v šestnácti dobrovolně vybral frakci, kde nosí šedé pytlákovité oblečení a nesmí jít dobré jídlo?
Vůbec celé to rozdělení na frakce... tohle prostě v knize, která má být scifi (ačkoli YA) prostě neobstojí, protože to autorka absolutně nedomyslela. A když se to ukazuje už během dílu, kde se vlastně "jen trénuje" co jako bude dál?
Čtivé to je. Ale to je všechno.

Marbla2004

Ze začátku se toho moc nedělo. Ke konci se to rozjelo a už to bylo dobrý. Tris, Tobias a Caleb jsou mega sympatický. Nevím, jestli budu číst i další díly. Možná si pustím jen filmy.

akcive11

Jsem velikým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

Esteria

Divergence je v podstatě typická šablonová young adult - "výjimečná" hlavní hrdinka, nějaký ten románek, průměrné postavy, spousta klišé.
Občas se objeví nějaký ten neobvyklý nápad (zaujaly mě především ty injekce, po kterých se dostali do matrixu) a celý ten svět je docela zajímavý, ale čím víc jsem se nad tím snažila přemýšlet, tím víc mi přišlo, že je jaksi nedomyšlený a takhle by to prostě nefungovalo. Například nějak nechápu jak jsou si ty frakce vzájemně prospěšné, když se ani mezi sebou nevídají. Frakce neohrožených má být ochranná složka města, ale je to spíš banda "drsných" teenagerů, kteří dokážou naskočit do vlaku za jízdy. (Mimochodem, do jaké frakce spadá řidič vlaku?) Navíc většina lidí má předpoklady pro různá povolání, tudíž by tu musel být divergentní každý druhý. Některé věci mohli být zkrátka lépe podané a vysvětlené.
Kniha mě ke čtení dalšího dílu nenalákala a ke konci jsem se musela namáhat, abych jí vůbec dočetla, přesto věřím, že se v tom někdo najde a bude ho to bavit.

Luc.i

(+ SPOILER) Ke knížce jsem se dlouho nemohla dostat ale nakonec jsem ráda že jsem si ji přečetla. Knížka mě kupodivu bavila prakticky od první stránky. Ten svět je naprosto dokonalej a skvěle promyšlenej.Postavy se mi líbily, Čtyřka je samozřejmě nejvíc ❤ ale i hlavni hrdinka mi po většinu příběhu přišla sympatická . Trochu mě vadil hodně uspěchaný konec ale těším se na další díly. Celkem 4,5/5* skvělá knížka
PS:Asi jsem beznadějnej romantik ale přišlo mi naprosto kouzelný když vzal Tobias Tris do svý krajiny strachu. Jedno z nej romantickejch gest úplně boží. ...

Aréna smrti
Aréna smrti