Divergence

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.34156
Série:

Povstalecká trilogie / Divergencia (1.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Orig. název:

Divergent (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (764)

Kniha Divergence

Přidat komentář
Aquagirl
08. července

Hodně originální příběh, četlo se dobře, osobně se mi líbí nejvíc z celé trilogie.

Wendysek
06. července

Zajímavý námět a něco, co by se podle mého názoru mohlo dost dobře uskutečnit...

Saryinka
10. června

U téhle knížky vážně nevím, jak ji hodnotit. Líbila se mi, ale na druhou stranu se mi zase nelíbila na tolik, abych sáhla po dalších knihách. V tomhle jsem asi dost divná, ale spoilery prostě vyhledávám... no a když jsem vlastně zjistila, jak si autorka poradila s koncem poslední knihy, tak jsem si řekla... tak tohle ne, děkuji.

Co se týče obsahu knihy... jo je to originální... dost drsný, brutální... troška romantiky (tu moje romantická duše potřebuje) ... ale pořád mám pocit, že tomu něco chybí...

protokol
10. června

čo napísať
najprv som videl serial
a tak som sa pustil aj do knihy .
hlavná hrdinka v knihe je o niečo viac mentalne nestabilná a je tu vykreslená ako chudera .
no ak si mám vybrat tak seriál aspon 1 diel bol lepší toto bola taká omáčka ale dalo sa to čakať veď písalato žena a tie také omáčky chcú za mňa 3* a to je až moc

zíza12
09. června

divergence je nejlepší kniha kterou jsem v životě četla. Doporučuju všem itěm kdo nerad čte protože vím že po tomhle změníte názor (jako já)

Agrim
09. června

Hodně mě bavila

Mamosvain
03. června

Divergence za mě prostě nejlepší díl z celé trilogie. A to říkám i bez toho, že jsem na tuhle sérii trochu upjatý, protože vlastně právě díky ní jsem se nějak víc odhodlal číst, takže u mě vždycky bude mít zvláštní místečko.
Samosebou, není zrovna cílená na kluky, takže jisté pasáže jdou zcela mimo mě, ale nijak zvlášť mi to nevadilo ani tehdy ani dnes.
Nemohu než doporučit!

terimila
31. května

Patrně už nejsem cílovka, ale nechytilo mě to. Jako takhle: nápad není špatnej, myšlenka dystopického světa s rozdělením do tříd podle toho, co kdo považuje za důležité, je super, stejně jako výchova mladých mimo rodiny a jejich testování a věrnost/zrádcovství. Ale skvělej podklad je poněkud zabitej superrychlým a skokovým vývojem. Dokud jen sledujem výcvik mladých, tak ještě OK, ale jakmile se ke konci začne něco dít, letí to prostě děsně rychle, skákavě, a ani to moc nedává smysl. O naprosto zbytečné lovestory (což ale, chápu, je daň náctiletým čtenářkám) ani nemluvím. Naštěstí se to aspoň četlo dobře. Po dalších dílech však - asi ne překvapivě - nesáhnu. Tohle už nejsou knížky pro mě.