Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.34115

Povstalecká trilogie / Divergencia (1.)

Divergent (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Kniha Divergence

PhoebePollard
včera

Zcela jednoznačně nejlepší z celé série. Dává nejvíce smysl a Tris se chová alespoň trochu jako ta Neohrožená hrdinka, kterou se nám spisovatelka snažila vykreslit. Škoda, že čtenáři nebyl poskytnut pohled od alších frakcí a že zápletka není o něco méně průhledná. Jako odpočinková literatura přečtená za dvě tři hodinky ale dobré a člověka to chytne.

Sarajana

Musím se přiznat, že jsem knihu dlouho odkládala, film se mi líbil, ale nějak jsem četla ostatní knihy, než abych se pouštěla do této série. Každopádně je kniha lepší než film. Je to skvělý příběh a já mu nemám co vytknout.

katka-kacav3318

Úžasný příběh. Nebyly tam žádné slabé momenty. Jen bych ocenila, kdyby jsme se podívali i do ostatních frakcí.

maja11231

Kniha je prostě dokonalá

Dada_cte

Pro mě dokonalá kniha! Někde je docela předvídavá, ale jindy zas dokáže překvapit! Rozhodně stojí za to si přečíst, těším se na další díly! Kniha se rychle čte, mě trvala asi čtyři hodiny - doslova jsem ji hltala - DOPORUČUJI ❤️❤️

Veveerka_123

Knihu jsem původně číst nechtěla. Objevila jsem ji poprvé v povinné četbě a to, co jsem si o ní zjistila, mě nenadchlo. Jenže zanedlouho nastaly "temné časy", když jsem neměla co číst. Musela jsem se tedy dokopat, abych zašla do knihovny a knihu si půjčila. Děj mě okamžitě vtáhl do příběhu a já jsem každé slovo přímo hltala. Už dlouho jsem nenašla tak skvělou knihu, která by přesně odpovídala mému vkusu.

DannyLady

První díl filmové série mám velice ráda (na rozdíl od jeho filmového pokračování) a tak sem se rozhodla, že dám šanci knižnímu zpracování, protože nebudeme si nalhávat, ale knihy jsou v 99 % případů lepší než film. A je tomu tak i u Divergence. Kniha dává více prostorů k tomu si hlavní hrdinku oblíbit, ale i větší prostor vedlejším postavám. Větší prostor než ve filmu zde dostává i Čtyřka, kterého si musí každý zamilovat. Těším se na pokračování.

Áža707

Tuto knihu jsem četla už po druhé. Má velmi napínavý děj. Krásné se čte, člověk se snadno vcíti do hlavní postavy Tris. Kniha má skvělou gradaci a nepostrádá špetku lásky, která se v příběhu vyvíjí. Doopravdy doporučuji. :)