Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/big_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.34830

Povstalecká trilogie / Divergencia 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Divergent, 2011

Kniha Divergence

Veve721
26.10.2022

Existují příběhy, které si můžu přečíst klidně stokrát a i tak si každé jedno čtení neskutečně užiju - Divergence je právě jednou z takovýchto srdcovek. Kdyby bytovka, ve které bydlím někdy náhodou hořela a já mohla zachránit jen pár svých nejoblíbenějších knížek, tato populární trilogie by bezpodmínečně putovala do bezpečí se mnou.

Lze vyjmenovat mnohé důvody k tomu, proč si sérii zamilovat. Zbožňuju práci s charaktery, které nejsou černobílé, fandím sympatické hlavní hrdince a líbí se mi i slow burn romantická linka, kde mezi hlavními hrdiny cítit tu správnou dávku chemie. A to nemluvím o detailně vykresleném dystopické světě, smysluplné kritice tamější politiky či pořádné dávce napětí při akčnějších scénách. Veronica Roth vytvořila originální dílko, které je radost číst. A ráda si jej přečtu ještě milionkrát. Přestože mě děj již nemá čím překvapit, i tak mě Divergence pokaždé přiková ke svým stránkám a nepustí do posledního odstavce.

nai.ivka
06.09.2022

Nesnáším slova vřeštět a plunžrový píst ...

cerna_stepanka
29.08.2022

ÚŽASNÁ kniha. Čtení mě upoutalo od prvních stránek. Příběh se neustále vyvíjí a je stále napínavý. Podle mě nejlepší YA kniha, co jsem kdy četla. Při čtení došlo i na slzy. Tuto knihu bych doporučila snad každému teenageru.
Viděla jsem film, ale ten jak už to bývá byl slabší než kniha. Ale u filmu bych ocenila prostředí příběhu, které celkem odpovídalo i mé představě tohoto světa. U filmu se mi nelíbil výběr herce, který hrál Tobiase. Pardon, ale Tobiasovi je v knize 18 a ve filmu vypadá jako by měl krizi středního věku (dobře, trochu přeháním). Příběh byl ve filmu uspěchaný, ale to se dalo čekat.

Já jsem z knihy byla nadšená, takže 5/5. Film doporučuji nepouštět (pouze při největší nouziů;).

Hakate
23.08.2022

Napínavý dobrodružný Sci-fi příběh z postapokalyptického světa, svět rozdělený do frakcí.
Serie se mi líbila. Film jsem neviděla, tak nemohu porovnat.

Obelix15
23.08.2022

Napínavý dobrodružný příběh dospívající dívky rozhodující o dvé budoucnosti, která si vybral nejtěžší frakci, jaká může být. Pěkně napsáno a popsán život v nedaleké budoucnosti. Kdo ví, třeba se nás to jednou bude týkat taky?

krejcovka76
06.06.2022

Jako první jsem shlédla film, který mě neuvěřitelně zaujal. Do knížky jsem se nechtěla pouštět - mám raději nejdřív knižní předlohu a pak film než obráceně, ale tohle je jedna ze vzácných výjimek, kde film i kniha mají stejný náboj. Některé pasáže z filmu mi chyběly na papíře, některé z plátna zase v knize. Ale celkově obě zpracování dopadly na výbornou.
Výhodou je, že teď jsem hlavním hrdinům přiřadila tváře. Za mě doporučuji oboje, jak knihu, tak i film :-)

Unicorn_10
16.05.2022

Měla jsem divergenci zadanou jako povinnou četbu, tak jsem nečekala nic moc ale opak je pravdou! Knížka mě moc zaujala a i když teď poslední dobou ke čtení nejsem moc motivovaná, tenhle příběh ve me zase moji zálibu ve čtení probudil :)

E.T.007
07.05.2022

Zaujímavé, napínavé čítanie. Svet, ktorý autorka vytvorila, sa mi páčil. Niekedy som si až priala ocitnúť sa v ňom, proste skočiť do knihy a stať sa súčasťou príbehu.