Rezistence

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/big_rezistence-134258.jpg 43571

Povstalecká trilogie / Divergencia 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Insurgent, 2012

Kniha Rezistence

Veve721
15.11.2022

Slabou stránkou (z mého pohledu) je poměrně vleklé rozpitvávání psychického stavu hlavní hrdinky. Tris se po traumatických událostech zaviněných bojovou simulací nedaří dostat pod kontrolu své pocity. Vyšiluje, nikomu nedůvěřuje a dělá tajnosti. Na jednu stranu je pochopitelné, že se člověk po tolika úmrtích sesype. I tak mě ale jako čtenáře štvalo, když vycvičená bojovnice odmítala vzít do ruky zbraň, přestože byla v ohrožení života a když se každou chvíli slepě vrhala do nebezpečí s vidinou mučednické sebeobětující smrti.

Dokážu plně pochopit, že pořádně mužným chlapákům kňourání náctileté hrdinky poleze krkem a tento díl se jim proto nebude číst tak hladce, jako díl první. Mě ale bavil. Mám Divergenci jako sérii jednoduše ráda, a to i se všemi slabostmi a nedokonalostmi v charakterech hlavních hrdinů. Postavy díky tomu působí neuvěřitelně živě a realisticky, ne jako banda dokonalých superhrdinů. Mají své strachy, traumata, výčitky svědomí, nedůvěru a problémy ve vztahu, které musí vyřešit. Autorka dokázala výborně zachytit křehkost psychiky běžného člověka a uvěřitelně zapracovat reakce na krveprolití a smrt nejbližších. Zároveň nám poodhalila více ze světa frakcí a jejich fungování. To vše velmi čtivou formou, kdy vás baví otáčet stránku za stránkou, přestože nad některými rozhodnutími hlavní hrdinky nevěřícně kroutíte hlavou.

JaniisB
02.11.2022

Konec se mi víc líbil ve filmu.

Hakate
23.08.2022

Napínavý dobrodružný Sci-fi příběh z postapokalyptického světa, svět rozdělený do frakcí.
Serie se mi líbila. Film jsem neviděla, tak nemohu porovnat.

Celá serie se mi líbila, postavy jsou sympatické.

Obelix15
23.08.2022

Pokračování ságy o budoucím soužití lidí a lidské komunity. Opět pěkně napsáno, líbili se mi to.

krejcovka76
14.06.2022

Další díl ze známé trilogie, který jsem nejdřív viděla jako film a teprve potom četla knižní předlohy. Na rozdíl od prvního dílu se docela dost lišil v příběhu. Některé pasáže byly zajímavější, některými jsem se trochu prokousávala, proto o jednu * míň. Tris mě začala trošku štvát svým heroickým sebeobětováním a "chozením přes mrtvoly". Tak uvidím jestli si to v dalším díle vylepší.

Jara.v
08.06.2022

Za mě je pokračování lepší než první díl. Celý byl napínavý a jde víc do hloubky ohledně myšlenek Tris a toho co prožívá. Vývoj její osobnosti a poznání. Všechno ve velmi krátké době. Těším se na třetí díl.

E.T.007
07.05.2022

Vydarené pokračovanie prvej časti. Latku, ktorú autorka nasadila v Divergencii, nespustila v Rezistencii ani o milimeter. Opäť ma vtiahla do deja a ja som sa chcela ocitnúť priamo v ňom.

TerezaMondeková
14.04.2022

Co se týče druhého dílu... nechybělo překvapení, vzrušení, akce. Ani láska, přátelství, jak se vyrovnat se ztrátou blízkých, jak je těžké žít s vinou, jak odpouštět. Nechyběly ani dost emoční okamžiky. Ale přijde mi že knižní a filmové zpracování se teď docela lišilo. Ať už jde o charaktery postav, děj, konec.
Romantická linka... nevím. Mezi Čtyřkou a Tris to dost skřípalo. I když... kdo z nás by měl romantický a dokonalý vztah bez hádek, když je válka. A navíc i když se hádali, tak mezi nimi bylo pouto, které i přes to všechno bylo evidentní.
Jsem moc ráda, že jsme se v knize opět setkali s předešlými postavami, které jsem si oblíbila a blíže jsme se s nimi seznámili. U některých jsem ráda nebyla a samozřejmě mi bylo líto některých postav, které v rámci války zemřeli.
Co mi dost zkazilo dojem z knihy, tak to byla Tris. V tomhle díle mi dost lezla na nervy. V prvním dílu se mi líbila... odvážná, nebojácná, citlivá, nesobecká. Ale teď mi přišlo, jako by ze sebe dělala schválně mučednici. Na jednu stranu jsem se jí snažila pochopit, přišla o všechno. Rodinu, přátelé, výčitky z toho, co udělala, ale po čase to prostě lezlo na nervy. Navíc to její myšlení "Já jsem divergentní, já všechno můžu dokázat, nikdo jiný ne". Prostě ne.
P.S. Neohrožení jsou svobodný a umí žít!