Aliance

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 3.72811

Povstalecká trilogie / Divergencia 3.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Allegiant, 2014

Kniha Aliance

MyBookWorld

Nejslabší z celé série, přesto skvělá knížka. Konec knihy jsem musela číst několikrát, protože jsem při prvním čtení neviděla přes slzy. Ani při druhém :D

akcive11

Jsem velkým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

ydnac

Tak tahle série mě uvedla do dalšího možného fantasy světa. Perfektně vymyšleno. Člověk se ještě nemusel bát, že to bude podobné něčemu:-)i když pokud je dobře napsáno a člověk si zamiluje postavy, snadno odpustí i podobnost s jinými knihami:-)Doporučuji každému kdo nečetl:-)

Luc.i

(+ SPOILER) Po Rezistenci, která mě zklamala jsem moc nečekala ale třetí díl se mi jako závěr série líbil. Sice mi přišlo že se tam celkem opakuje děj z druhého dílu jen trošku předkládaný ale jinak fajn. Tady se dost věcí vysvětlilo což se mi líbilo a věci tak zapadly do sebe. Postavy zase občas jednaly trochu nelogicky (Ehm jakože třeba Tris jen tak chtěla poslat bráchu na skoro jistou smrt, ikdyž jsem jí to stejnak nevěřila).
Věděla jsem jak kniha dopadne ale čekala jsem to jinak a v mých představách to bylo akčnější
Celkem 4/5*

Maara320

Závěrečný díl dystopie Divergence. Skvělé a úžasné. A přiznám se, že na konci i také slza ukápla. Vřele doporučuji.

jcernaa

Jsem z knihy docela zklamaná, čekala jsem že za zdí bude něco úplně jiného. Po tomto odhalení, mi děj z předchozích dílů a celý život Trys přišel úplně k ničemu a sice je z knihy fajn ponaučení co by se mohlo stát z naší společnosti, nicméně se děj úplně zvrtnul a kniha mě už tolik nenadchla. První díl je super, ale pak už kvalita knih hodně klesá. Čekala jsem od knihy více. Hodnotím 5/10 :(

Alieen

Jsem zklamaná. Nikoliv z toho, jak to dopadlo s Tris, ale tak nějak celkově. Bylo to už zbytečně zamotané, přehnané. Člověk už vážně nevedel, s kým ma sympatizovat. To, co bylo "za plotem" mě také moc nenadchlo, čekala jsem víc.

Lana92

V životě jsem se do žádné knížky nedokázala tak vcítit... Film je 100% odlišný než knížka a její dej mě naprosto uchvátil... I slza ukapla...

Hunger Games 1–3 (box)
Hunger Games 1–3 (box)