Aliance

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182922/povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 3.72665

Povstalecká trilogie / Divergencia 3.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno · CooBoo

Allegiant · 2014

Kniha Aliance

Szekynka

Tak já nevím, jsem trochu v rozpacích. Opět potenciál jako kráva ale pojmuto tak zvláštně, že byl závěr zklamání. Nerozumím tomu, jak může být takový potenciál takhle divně ukončen. Kniha i nápad si zasloužili mnohem víc. Podle mě nedotažené, přeplácané a prostě škoda.

Alex.rrr

po předchozích dílech, mě tento naprosto dostal. ne úplně ale v dobrém slova smyslu... Něco tak blbě zakončeného...
Pozor spoilery
to že zemře hlavní hrdina je v knihách ok, ale předtím zde přežije skoro nemožné a najednou ji na konci sejme jen tak skoromrtvola? Vůbec nebudu porovnávat s filmem. Ale linie v knize, která přeskakuje z Tobiase jako vypravěče na Tris mi přišel nepřehledné. Když jsem nečetla v kuse, měla jsem problém zjistit za koho čtu. Obě postavy vše popisovali stejně bez rozdílu osobností. Za mě ne.. Série má skvělý nápad, ale to provedení má sestupnou tendenci.

rest

Pro mě asi nejslabší díl z celé série. Ale ten konec mě dostal!

Mish-ka

"Zamilovala jsem se do něho. Ale nezůstávám s ním jenom proto, jako by už pro mě nikdo jiný neexistoval. Zůstávám s ním proto, že jsem se tak sama rozhodla, že se o tom přesvědčuju každé ráno, když vstanu, když se spolu hádáme, když vedle sebe ležíme, když se jeden v druhém zklameme. Stále znovu si ho vybírám mezi všemi, a on mě."

Novak98

Pro mne větší zážitek než Rezistence. Děj knihy byl zajímavý a konec mne zas tak zásadně nepřekvapil, Tris si hold koledovala a byla to jen otázka času. Ovšem i přes skutečnost, že je mi 21 let a jsem muž, se musím přiznat, že jsem u konce trošku pobrečel. No jo, jsem hold citlivka. :D Děj krásně utíkal, kniha mne velmi bavila. Pro mne je nyní tato trilogie jedna z nejoblíbenějších a určitě zaujme čestné místo v mé knihovně. Na filmy se rozhodně dívat nebudu, nechci si zničit svoji představivost tohoto světa.

Mamosvain

I když dávám čtyři hvězdičky jak Alianci, tak Čtyřce, musím uznat, že tohle je o něco slabší. Ale to ve výsledku nevadilo tomu, že mne tohle zakončení silně nadchlo a byl jsem velmi smutný, když jsem si uvědomil, co se na konci knihy vlastně bude dít. A tomu rozhodně nepomohl ani fakt, že už žádné další díly nejsou (vyjma již výše zmíněné Čtyřky, samozřejmě). Ale co nadělám, jsem spokojený a to je to hlavní!

DannyLady

Tak toto se mi stalo asi poprvé, ale knihu sem ani nedočetla. Asi už nespadám do cílové skupiny nebo nevím. Ale strašně sem se nudila až sem to vzdala, knihy prodala a kamarádka mi převyprávěla jak to dopadlo. Tím ale knihu nijak nehaním, své vášnivé čtenáře si jistě najde.

PhoebePollard

Když jsem dočetla knihu, chtělo se mi umřít. Pak jsem viděla film a jsem zase v pohodě. Takže, pokud vás konec naplnil zoufalstvím stejně jako mě, zhlédnutí filmu je stoprocentně účinný lék. Nemáte zač.