Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3709 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Kerdix
29.01.2013 4 z 5

Tento díl se mi líbil stejně jako první ale v některých částech jsem se lehce ztácela.Ale jinak velmi povedený díl a určitě si přečtu třetí.

Eneo
15.01.2013 4 z 5

Potřebovala bych 4,5 hvězdiček :/ Konec je přímo uchvacující.. potřebuju třetí díl

Em.
06.01.2013 4 z 5

Tento díl se mi líbil více, než Divergence, ale ne zas o tolik, abych mu dala tu hvězdičku navíc. Bavila jsem se lépe než u prvního dílu, i když těch smrtí tam na mě bylo trochu moc. Chování Tris pro mě bylo někdy nepochopitelné, ale příběh opět čtivý, napínavý, pohlcující :) A konec.. aaaa! Jsem zvědavá jak to všechno dopadne :)

ciniminisek
27.12.2012 5 z 5

Tak mám dočteno. Velmi jsem se na pokračování Divergence těšila, Ježíšek mě nezklamal. Pustila jsem se do ní okamžitě a natahovala každičkou stránku i kapitolu, aby mi vydržela co nejdéle. Tím pádem jsem neměla žádnou nudnou část. Vztah mezi Tris a Tobiasem se mi líbí čím dál víc. Žádný pobláznění sladký řečičky, nikdo třetí kdo by to kazil, vždy se objevil jeden či druhý kdo jej zachránil. Smrt byla v tomto díle velmi častá, bohužel i u mých oblíbených postav, jak bylo psáno níže, kniha na originalitě vůbec nezakolísala. Příběh byl napínavý, čtivý a do poslední stránky v určitých ohledech nečekaný. Obálka krásná, postavy mám oblíbené. Veronica si mně určitě touto sérií dostala. Na další díl, budu netrpělivě čekat, jelikož ten konec......

Co jsem pozjišťovala tak třetí díl ještě není naplánován, není snad ještě ani obálka.

Selekcaje
25.12.2012 4 z 5

Celou dobu si říkám: "Co to tam šaškujou? Mlátí se tam mezi sebou jako krysy v kleci." No a konec, ten dal mým řečem na frak :)

Fantomaska
09.12.2012 3 z 5

Napsáno stejně jako Divergence, ale chybí tu ten nový nápad, originalita, a navíc jsem se slušně ztrácela v postavách, místech, politice...prostě klasický druhý přemosťovací díl. Nicméně trojku si určitě přečtu.

TessDragon
29.11.2012 5 z 5

Veronica rozhodně knížku napsala velmi originálně a nebála se ani zabití pár hrdinů knížky, což se někdy nevyplatí, ale této knížce to dodalo šťávu, protože v této době by rozhodně žádné happy-endy být neměly. Ale musím říct, že konec mě nažhavil na další pokračování. Oblíbila jsem si pár nových postav, ale i některé mě překvapily a to v né moc dobrém záměru. No, jsem zvědavá na další díl, jak to Veronica napíše. ;)

Frakira
23.11.2012

Nevím, jak ohodnotit. Je to tak na hraně mezi 3* a 4*. Pořád je to návykově čtivé, nedá se to odložit, člověk přemýšlí co se bude dít dál - ale jak už bylo napsáno, příliš akčních scén (ne že by je autorka neuměla popsat, naopak) tentokrát zastiňuje myšlenku celého příběhu, charakter Tris a její vztah s Tobiasem... Tak uvidíme, čím nás Veronica omráčí na závěr, jsem opravdu zvědavá!

Kateriska
14.11.2012 3 z 5

POZOR, OBSAHUJE SPOILERY!

Když jsem dočetla Rezistenci, nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Jestli si ze mě autorka střílí nebo ne.
První díl jsem přečetla jednim dechem. Nejednalo se o příběh podobný mým oblíbeným Hunger Games a za to sem byla ráda. Těšila jsem se na druhý díl jako malé dítě a napjatě očekávala, až mi dojde. Bohužel tahle kniha byla pro mě jedním z největších zklámání.
Není pochyb o tom, že autorka vymyslela spletitý a záludný příběh. V Rezistenci přibývá plno nových postav, které jak rychle přicházejí, tak většina z nich i rychle odchází. Samá akce, autorka nám neumožňuje skoro žádná zastavení. Oproti Diveregenci, která byla hezky vyvážená, druhý díl zachází do extrémů, do tech válečných a brutálních extrémů. Ale dost postav jsem si oblíbila (třeba Johannu, Fernanda ale třeba i Marcuse a zlou vůdkyni Sečtělosti). V oblibě mi zůstal i Tobias. Tris autorka občas ztvárňovala jako zoufalého psychopata, co mění své názory a to se mi nelíbilo. Jinak ale Tris mám vcelku pořád ráda. No, a na konci se dozvíme, že izolovat Chicago byl promyšlený plán pro lepší budoucnost. Kolik lidí bylo nutno obětovat pro nalezení pravdy? Jistě, jak odhaduji, celá trilogie bude mít určitě happyend, aby autorka potěšila fanoušky.
Druhý díl se od toho prvního prostě strašně liší. Stále ale doufám, že třetí díl zakončí ságu alespoň trochu důstojně.

Rybka:)
28.10.2012 5 z 5

Přečetla jsem Divergenci tak rychle, až mě mrzelo, že nemá aspon o 100 stránek víc. Strasne se mi libila a Rezistenci už jsem zacla cist:) Ví někdo kdy bude 3. díl?:)

Monisek.B
23.10.2012 4 z 5

I druhý díl této série mě opravdu bavil. Kniha je děsně čtivá, v každou volnou chvíli - v trolejbuse do práce nebo z práce, před večeří, po večeři, před usnutím... - jsem ji musela otevřít a nechat se pohltit příběhem Tris. Příběhem, který už tak zajímavý není. Nevím proč, ale něco mi na něm prostě vadilo. Zvraty byly dobré, dokonce i ten závěrečný, který mě ale ani trochu nepřekvapil :) Občas jsem si říkala, že by Beatrice měl někdo už konečně praštit, aby začala zas normálně uvažovat. Možná to je důvod, proč nakonec knize nedávám plný počet hvězd - z Tris máme mít dojem, že je psychicky labilní ze smrti rodičů a především Willa, kterého musela sama odprásknout, ale zároveň má dost rozumu na to, aby věřila násilnému otci svého boyfrienda nebo dokonce děsivé vůdkyni Sečtělých? Eee... I přes tento rozkol se mi to ale vlastně líbilo a už se moc těším na další díl ;-)

mynonka
17.10.2012 4 z 5

Druhému dílu na ten první něco chybí. Trochu mi vadilo být neustále v akci a nepochopitelné chování Tris. Je vidět, že autorka nám toho chtěla hodně říct, ale člověk si pak nemohl ani vydechnout. Na druhou stranu je to stále stejně čtivé a příjemné:). Některé zvraty jsou opravdu hodně nečekané, což je velké plus, ale od toho závěrečného jsem čekala trochu víc...

Calzedonka
10.10.2012 5 z 5

Druhý díl byl lepší i horší. Děj už se točí kolem podstatnějších věcí, než jen jak přežít iniciaci, začala válka a o akce tu není nouze. Po celou dobu mě kniha nenechala v klidu, neustále jsem byla jak na trní, co se dočtu až otočím další stránku. Vážně jsem si nebyla ničím jistá a pořád jsem chtěla číst dál a dál. Někdy jsem se smála nahlas a jindy mi i ukápla slza.
A bylo to horší, protože mi to celý přišlo takový chaotický (určitě si ji budu muset přečíst znova). Také jsem byla zvědavá jak na tom bude vztah Tris a Tobiase. Doufala jsem, že při jejich chvílich si aspoň nachvilku odpočinu a budu si užívat trochu té romantiky, ale nebylo mi moc přáno. A sama Tris mi nějakou dobu lezla děsně na nervy (a to jsem si ji v prvním díle oblíbila), ty její sebevražedný sklony nebo jak Tobiasovi lže přímo do očí (a několikrát), to mě vážně dostávalo... Ale naštěstí v poslední čtvrtině děje dostala rozum a hned to bylo lepší ;)

Kate.S
05.10.2012 3 z 5

Mě se kniha líbila. Příjmené čtení:) Akorát mi časem Tris, která si chtěla hrát na hrdinu a pořád se za někoho obětovávat, mi lezla na nervy. Jinak bych nic nevytýkala.