Čáry života

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323522/cary-zivota-EzE-323522.jpg 3.9742

Čáry života 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Carve The Mark, 2017

Kniha Čáry života

lokonla
včera

Po knize jsem sáhla kvůli autorce a musím říci, že ze začátku jsem byla velmi zklamaná. Knihu jsem rozčítala 3x, protože ten začátek je strašně pomalý a nezajímavý. Pak to ale zrychlilo a knihu jsem odložila s pocitem, že hned potřebuji číst dál ( knihu druhou jsem samozřejmě neměla, tak už to bývá XD)
Děj je skvěle propracovaný a od druhé třetiny knihy jsem se skvěle bavila.
+ ta obálka je prostě boží ♥

Luc.i

U knížky mě zaujala anotace a jelikož jsem od autorky četla divergenci, ktera mě celkem bavila tak jsem si ji v knihovně půjčila. Dej mi moc neubihal ale jinak mě to fakt bavilo. Líbí se mi objevování darů jednotlivých hrdinů a celý svět jak je sestavený. Čekala bych asi víc akce protože mi přišlo že se tam převážně nic nedělo a nic mě nijak zvlášť nepřekvapilo. Námět je ale fakt super takže zkusím i druhý díl. Celkově 3,5/5*
PS:(OBSAHUJE SPOILERY!!!)
Přišlo mi celkem vtipné že když Cisi s Akosem ošetřovali Cyru tak řešily že to musí udělat Akos aby Cisi neublížil Cyry dar. Proč prostě Akos nevzal Cyru za ruku a nepřerušil tak proud jako to dělali většinu knížky?!

temna.vila

Čáry života se mi nelehko hodnotí. Respektive mám z nich stále ještě rozporuplné pocity. Knihu jsem četla už před delší dobou a do dnes si nejsem jistá, jestli v sérii chci vlastně pokračovat. Příběh samotný mě moc bavil, líbil se mi kontrast mezi sourozenci i milostná zápletka mezi hlavními postavami. Ale něco mi na celém příběhu chybělo, možná budování nějaké atmosféry. Nad pokračováním budu ještě přemýšlet.

Monns

Na začátku jsem knihu odepsala, ale časem si mě získala. Napínavý příběh, od kterého se nedá odtrhnout, jsem zvědavá na druhý díl.

JackieDecker

Kniha pro mne byla ve výsledku obrovským zklamáním. Opravdu moc se mi líbil námět. A ihned jsem si oblíbila postavu Akose. Co mi ale vadilo přespříliš byla Cyra. Její postava je nesnesitelná. Její motivy jednání jsou snůškou náhodných mšlenek, které nedávají smysl. Navíc Cyra v ich formě a Akos v er formě. Opravdu zlý nápad. Ne, kniha se mi nelíbila. Protože přes zajímavě vykreslený svět na principu Starwars, kde Sílu nahradil Proud a kde Světelné meče nahradili Proudoseky, to bylo neskutečně otravné. Nejzajímavější postavou tam nakonec byl Cyřin bratr. Toho mi bylo vážně líto. Ale tím to tak nějak končilo. Nebyla to nuda v pravém slova smylu. Byl to jen zabitý jinak zajímavá nápad. A jako, že někomu stačí narodit se s určitou krví, aby mohl mluvit jinou řečí je už vážně trochu mimo. Zkrátka jak jsem si na začátku myslela, že to bude super, tak nebylo, což mi přijde škoda.

Pejuška

Úžasná knížka, která mě naprosto pohltila. Skvělý fantasy svět, který vás odnese úplně někam daleko, a nechce se vám z něj vracet. Obdivuju Cyru, jak se svým darem dokáže žít a co vše si musí vytrpět a vybojovat. Líbí se mi, že si můžeme přečíst pohled jak Cyry, tak Akose, jak to vše vnímají. Už teď se těším na druhý díl :)

Nikol04

Velice zajímavá knížka s velmi příjemným hrdinou.

Sixtinka144

Tak jo, tohle jsem nečekala :D Už když tahle knížka vyšla, slyšela jsem na ní jen negativní recenze, dokonce se kolem celé téhle série a autorky točila myšlenka o tom, že je dílo nějakým způsobem rasisticky zaměřené. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla až ted, tak jsem na to dávala velký pozor, a víte co? Stejně jsem tam nic takového nepostřehla, je to přece jenom fantasy svět! To, že se zde objevuje rasismus je myslím velice zveličené, a já ho tam vůbec nepostřehla. Obálka je nádherná, celkově kniha na mě působila hodně uspořádaným a hezkým dojmem. Líbí se mi ten minimalistický styl :) A už konečně k samotnému příběhu. Celá knížka je zasazena do nového fantasy světa, který nám autorka už od prvních stránek popisuje. Já s tím teda neměla problém, ale chápu, že by ho někdo mohl mít. Co mě teda fakt štvalo byly názvy a jména :D Hrozně se mi pletly planety, národnosti nebo prostě jména postav, všechno bylo nezvyklé a originální, takže si tady na to musíme zvyknot. Upřímně, jsem si ze začátku myslela, žeto ani nedočtu, jak jsem byla zmatená, ale pokračovala jsem dál a dál a bylo to čím dál lepší. Akose i Cyru jsem si naprosto zamilovala a další (závěrečný) díl si musím rozhodně pořídit. Autorka Divergence mě vůbec nezklamala, a za mě jedno velké ano.

Ledová krev
Ledová krev