Čáry života

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323522/big_cary-zivota-EzE-323522.jpg 3.9798

Čáry života 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Carve The Mark, 2017

Kniha Čáry života

Ennie

Děj byl velmi zajímavý a poutavý. Avšak velkým mínusem byla zbytečná vata okolo. Chtělo by to hodně hodně vyškrtat. Zajímalo by mě, jak se to bude vyvíjet dále ale skrze ty nudné části se do dalšího dílu pouštět nebudu - stačilo by mi nějaké shrnutí...

alishek

Knihu jsem přečetla velice rychle, děj měl spád a bavil mě pohled Akos/Cyra, vývoj jejich postav v prostředí, kde není vše, jak se zdá. Už se těším na druhý díl.

Luigi1

Dějově napínavé ve které hrají jednu z hlavních Akos co by tyran který neumí snad nic jiného než používat násilí a Cyra která ma dar bolesti a Akos ji "využívá"ve svůj prospěch.

Jája92

Ačkoliv kniha nepatří do žánru, který obvykle čtu, přesto jsem se pustila do čtení. První kapitoly mě příliš neoslovily a už jsem nabývala přesvědčení, že nakonec knihu odložím, ale nějakým způsobem jsem se prokousala přes nezáživné a zmatené části. Nebudu knihu srovnávat se sérií Divergence.
I přesto po přečtení díla, mě kniha nedokázala nadchnout natolik, abych prahla po přečtení dalšího dílu.

Lejčís

Rothová má neuvěřitelnou vlastnot vytvořit perfektní funkční, propracovaný a uvěřitelný svět, ve kterém Vám bude naprosto vše dávat smysl. Všechny Vaše otázky budou zodpovězeny. A tenhle svět je jedním z těch, do kterých jsem se naprosto a totálně zamilovala, oslnil mě, což je u mě už opravdu co říct, protože tento svět má jisté fantasy prvky a fantasy opravdu prakticky vůbec nečtu. Jenže miluju Divergenci, takže od této autorky bych četla i nákupní seznam. Neskutečně jsem si oblíbila Cyru, její sílu, odhodlání a cit, kterým oplývala, přestože se musela vyrovat s tak těžkým životem, který jí osud připravil. Několikrát jsem si říkala, že bych chtěla být jako ona. Paradoxně jsem si to samé říkala i o Tris z Divergence, takže mi to jen potvrdilo, že Rothová umí napsat brilantní postavy, kterým zkrátka věřím naprosto vše.

Dezz22

Skvělá kniha, propracovaná, čtivá... Má ale jeden problém. Někdy je až moc složitá, moc jmen, často jsem přemýšlela, kdo je kdo. Pokud jsem se do knihy úplně nezačetla, ztrácela jsem se. Někdy jsem musela stránku přečíst dvakrát, aby jsem pochopila, co se vůbec děje. Ale jinak paráda.

Charmedka

Celý tenhle svět je dokonale propracovaný, ale bohužel tak šíleně komplikovaný, že ještě na konci jsem byla totálně ztracená. Hlavně všichni mají tak složitá a nezapamatovatelná jména, že jsem si kvůli tomu čtení pořádně nedokázala užít a furt jsem přemýšlela, kdo je kdo a kam patří. Ono to není špatné, autorka má úžasnou a obdivuhodnou fantazii, ale někdy méně je více a bohužel tím, jak to bylo celé komplikované, tak mě kniha nebavila a do čtení jsem se musela nutit.

lost.in.books

Hodnocení:
Jako první zde chci zmínit hlavní postavy knihy-tedy Akose a Cyru. Cyra-do té jsem se na 1. pohled zamilovala -přestože měla dar bolesti ,který jí obrovským způsobem ztěžoval život ,tak jednala skvěle a nebyla by situace, se kterou by si nevěděla rady .A též jsem si velice oblíbila její syrový a skvělý humor,který se velice podobal mému . Jednalo se o silnou mladou ženu,která svou bolest překonávala skvěle. Akose jsem si oblíbila méně ,ale i přesto to byla skvělá postava se svým příběhem a osudem . Líbila se mi jeho starostlivost , péče o blízké .. Musím dodat že autorka postavy umí opravdu úžasně vykreslit . .... Co se týče smyšleného světa a děje,tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout,pořád se tam něco dělo a jediné co mě od knihy separovalo byl spánek a školní povinnosti,jinak bych ji přečetla rychleji. Svět byl krásně promyšlený - všechny ty detaily o jednotlivých zemích -mlčenky ,ledokvítí ,orákula výborně vymyšlené .
... Co se děje týče, tak byl příběh poutavý ,plný akce ,napětí a vyplněn skvělým humorem, s překvapivým koncem. Akorát mě mrzelo,že konec zůstal otevřený a budu si muset pořídit 2 . díl . Autorka píše čtivě,používá zajímavé smyšlené termíny a hlavně ty postavy jsou famózní! .... Komu doporučuji? Všem co jsou milovníky fantasy a Sci-fi literatury a nevadí mu smyšlené příběhy .