Cesty se rozcházejí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osud je spojil, teď je chce rozdělit. Druhý díl fantasy série Čáry života od autorky bestselleru Divergence. Životy Cyry a Akose ovládají jejich osudy, které věštba pronesla už při jejich narození. A zdá se, že osud se nedá změnit, ať se snaží sebevíc. Akos je zamilovaný do Cyry, i když dávné proroctví určilo, že zemře ve službách její rodiny. Nebezpečí se ještě více vystupňuje, když se mezi jejich národy rozpoutá válka, kterou se oba snaží zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386362/cesty-se-rozchazeji-NUi-386362.jpg 3.6175
Série

Čáry života 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

The Fates Divide, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Cesty se rozcházejí

Přidat komentář
Luc.i
11. října

(+ SPOILER) Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než první. Ten svět je fakt skvělej a dary proudu mě hrozně baví. To co se odhalilo kolem poloviny jsem fakt nečekala a bylo to skvělý!! Tu část jsem si fakt užívala. Líbil se mi přidaný pohled Cisi jelikož jsme tak věděli co se děje na více místech. Konec se mi líbil bála jsem to že to bude jinak (ehm ehm po tom co se stalo v Alianci autorce fakt nevěřím). Ty části z pohledu Eijeha mě vždycky hrozně zmátly... Dobrá knížka 4/5*

Monns
25. září

Za mě oba díly mnohem lepší než Divergence. Skvělé dva díly.


Pejuška
06. září

Ani druhý díl mě nezklamal, pohltil mě úplně stejně, ne-li ještě o něco víc než první. Myslím si, že dopadla moc dobře, není to klasický ten konec, kdy si padnou do náruče, ale tady to spělo malými krůčky...Vytrpěli si všichni mnoho, a některé okamžiky dokázali šokovat, viz rodiče... takže za mě super :)

Makaja
23. srpna

Tak nějak zjišťuji, že se mi vlastně od Veroniky líbila jen Divergence a pak ta neplánovaná v podstatě prvotina- Čtyřka. Další díly minulé série už byly plné nelogičnosti a v této sérii je to stejné. Vůbec mě to nevtáhlo a vlastně mě ani nezajímalo, jak to bude dál. Dočetla jsem ze setrvačnosti, ani nevím jistě, jestli je to konec nebo bude trojka. Pro mě to konec je. Možná dám Veronice šanci někdy v budoucnu, ale tahle série mě tedy nepřesvědčila.

tabaluga
06. dubna

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně a bohužel jsem nevěděla, že existuje i první díl, ale ten si myslím půjčovat nebudu. Četla jsem knihu celkem dlouho a nebyla to taková ta kniha, která mne uvrta do křesla a pak je mi líto od ní odcházet, u ní jsem s tím problém neměla. Akose jsem si oblíbila, ale Cyra mi moc k srdci neprirostla, jediné, co se mi opravdu líbilo, byly popisy planet a různých rostlin, které se na planetách objevovaly. Nicméně nápad to byl hezký, jen to zpracování mohlo být více propracované...

Anastazie0810
21. března

Co na to říct, tato kniha začíná přesně tam kde končí první díl. Cyra a Akos opět čelí mnoha nástrahám svého osudu. Je zde určitě několik "wow" momentů, které nám dají odpověď na některé otázky. Přidává se zde další dějová linka z pohledu jedné z vedlejších postav.
Kniha jako taková je čtivá a svět, který zde popisuje autorka je zajímavý a originální. První díl se mi však líbil více. Přesto si myslím, že je to povedená fantasy série.

parvitas
08. března

Druhý a záverečný diel (hurá, konenečne nie trilógia!) bol oveľa lepší ako prvý. Rázcestia osudu boli omnoho zaujímavejšie, pretože sa konečne začal opisovať vesmír a jeho rôznorodé planéty. Príbeh Akosa a Cyry pokačuje, prekvapujúci zvrat v ich osude nebol až taká novinka, keďže autorka to už akosi naznačovala a opisovala fyziognómiu rodinných príslušníkov. Jasnovidci sú stále tak trochu záhadní, Eijeh je ale dvojnásobne divný (rozpráva o sebe a Ryzekovi v množnom čísle), ale našťastie to nie je o ňom. Cisi, o nej v prvej čsati nebolo takmer nič povedané, ale tu dostala veľa priestoru a bola to príjemná zmena. A asi najviac ma bavila planéta Ogra. Trochu schematické rozdelenie ľudí pokračuje, napr. ma vždy udivilo, ako sa autorka vyhrala s hlavnými postavami a ich darmi, ale ostatní (sluhovia, vojaci, predavači a pod.) už neboli spomenutí... Minimálne pri bojoch s vojakmi a strážcami to mohlo byť zaujímavé, ale nie, vždy ich tak ľahko premohli... :D A čo sa týka ukončenia konfliktu, tak to bolo tiež hr-hr. Ale v podstate som si čítanie užila. Naozaj je len dobre, že z toho nespravila autorka trojdielnu ságu... :)

Alex.rrr
27. února

Bohužel, v porovnání s jinými knihami ze stejného žánru je toto slabota. První díl byl hrozný a toto teda taky neudělalo extra slávu. Přitom kniha by měla potenciál. Co se mi nelíbilo - všichni lidé mají mít dar proudu, naši hrdinové jsou popisování jako superhrdinové, kteří jsou supersilní, ale o lidech ve městech se vůbec nemluví, že by někdo uměl něco víc nebo něčím vyčníval, nebo vůbec že by něco uměli. Cestování po planetách - popisy jsou plytké a více méně fantazii nijak nerozvinou ani nenutí si nic představovat, protože to je celá kniha jen o tom co si 3 hlavní postavy myslí a jestli se milují nebo nemilují a jsou spolu dobrovolně nebo z donucení.
Co mě dostalo - 'ogranům vládla žena a sema, coš v šotetštině označuje člověka co není ani mužem ani ženou.' Jako fakt?? Jsem hodně moderní, ale jako fakt??? U knížek zařazených pro děti a mládež potěš...
Nevím, kniha se četla dobře, ale obsahově mě zklamala. Četla jsem hlavně kvůli zakončení série, ale trochu mě to mrzí.

1

Doporučujeme

Nikdynoc
Nikdynoc
Strážci příběhů
Strážci příběhů
Poslední navěky
Poslední navěky
Zlatý kompas
Zlatý kompas

Štítky

pro dívky romantika

Autor a jeho další knihy

Veronica Roth
americká, 1988

všech 8 knih autora

Kniha Cesty se rozcházejí je v

Právě čtených16x
Přečtených263x
Čtenářské výzvě19x
Doporučených10x
Knihotéce205x
Chystám se číst195x
Chci si koupit83x
dalších seznamech2x