Čáry života

Čáry života https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323522/mid_cary-zivota-EzE-323522.jpg 4 917 200

Čáry života série

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Carve The Mark , 2017

Nikoll2
10.03.2018 4 z 5

Nápad i zpracování knihy se mi velice líbilo.:)
Jedním z hlavních témat je bolest a násilí, které se však autorce podařilo pojmout velice dobře. Dokázala poukázat na rozdílné pojetí bolesti, na místo odkud z nás pramení a na to to, že pro každého znamená něco jiného.
Samozřejmě byla v knize i jiná témata. Láska rodiny i dvou lidí pocházejících z odlišných míst a kultur, touha po moci, zákoutí a nutné oběti vázající se k určitému společenskému postavení. To vše umístěné do galaxie plné obydlených planet, na kterých žijí odlišní lidé, kteří mají však stejný smysl života. Proud.
Doufám, že na druhý díl nebudeme čekat dlouho.
Určitě doporučuji!:)

Nomia
08.03.2018 3 z 5

Divergence i Čáry života mi potvrzují, že Veronica Roth sice má celkem zajímavé nápady, ale jejich zpracování už pokulhává.

Rothová dle mě prostě není příliš dobrá spisovatelka, možná za to může i její mládí, ale kniha obsahují spoustu hluchých pasáží, při kterých jsem se doslova nudila, postavy jsou navíc celkem špatně vykreslené a často se chovají i poměrně hloupě. O nelogičnostech v ději raději pomlčím.

Celkově mi kniha přišla hrozně zmatečně napsaná a první polovina se neskutečně vlekla. Námět by byl dobrý, ale to zpracování. Čáry života pro mě ničím nevyčnívají z průměru.

AnnaPodivinská
28.02.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a oproti divergenci jsem se nemusela nutit to číst, těším se na další díl

leuska
25.02.2018 4 z 5

Upřímně jsem od toho moc neočekávala, už jen kvůli tomu, že všude čtu jak se Veronice tahle kniha absolutně nepovedla - a já musím nesouhlasit. Ano, ještě jsem od této autorky nic jiného nečetla a možná mě ještě čeká něco o hodně lepšího v podobě Divergence :-), ale já jsem s tímhle moc spokojená, líbil se mi celý ten nápad zasadit tam to nepřátelství mezi dvěma rody, protože to tomu dodávalo tu akci. Hlavní postavy v pořádku - Cyru mám, ale o kousíček radši než Akose :D Ryzek ten mi zas připadal jako věrohodná kopie (a teď mě za tohle neukamenujte) Hitlera :D Konec mě překvapil a rozhodně půjdu do dalšího dílu, protože potřebuju vědět jak to bude dál!

LUKYfeatBOUŠKA
13.02.2018 3 z 5

Ztéto knihy jsem nebyl nadšen, ani úplně zklamán, zakže zlatý prostředek :dD

Makaja
07.02.2018 3 z 5

Jsem rozpačitá, asi jsem po divergenci čekala něco jiného. Neříkám, že se mi to četlo špatně nebo že bych byla vyloženě zklamaná, ani neupírám autorce určitý posun v tvůrčím psaní (přišlo mi to stylisticky lepší než prvotina), ale mě to nějak úplně nevtáhlo do děje. Nemůžu se zbavit dojmu, že prapředloha prostředí je ve Star Wars, složitý vesmír, jednotlivé planety řízené Shromážděním.... a já radši zůstávám i ve vzdálené budoucnosti na naší planetě. Ať jsem navíc dělala, co dělala, představa Cyry s Proudy pod kůží mi přišla vizuelně prostě odpudivá až děsivá. No a pak ten konec, to je jako co? Vím, že bude další díl, ale alespoň dílčí konce mám u sérií ráda, tady ho postrádám. Rozhodovala jsem se mezi třema a čtyřma hvězdama, nakonec tři, je tu pro mě moc malinkých subjektivních vad na kráse. Nicméně pokračování si i tak nenechám ujít.
A rasismus jsem tam tedy nepostřehla ani omylem.

Suou
21.01.2018 4 z 5

Kniha bola dobrá, určite ma presvedčila aby som si prečítal aj iné knihy od tejto autorky.
A vôbec nechápem ako mohla vzniknúť tá kauza o rasizme spojená s touto knihou.

katerina.stir
18.01.2018 4 z 5

Bohužel jsem se do této knížky nemohla začíst. Opravdu jsem čekala víc, ale i přesto si ráda přečtu další díl a doufám, že mě překvapí.

ja.cerven
12.01.2018 4 z 5

Vím, že se mi kniha líbila, ale než bude další díl, tak je mi už teď jasné, že si ji budu muset přečíst znovu, ptž už teď si ji pamatuji jen mlhavě :D

Wolf012
10.01.2018 5 z 5

Výborná kniha.

Velmi zajímavý příběh, který mi chvíli připomínal Romea a Julii. Z knihy jsem velmi nadšený hlavně z toho ze jsem očekával více akce, ale nakonec se z toho stal skoro jen milostný příběh dvou hlavnich postav který mě velmi bavil. Už se velmi těším na další díl.

Mergirus
08.01.2018 4 z 5

Jsem zvědavá, jak tenhle příběh autorka ukončí. Snad to nebude moc napínat a vkládat tam nějaké vedlejší příběhy.

Ilca011
03.01.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala svoji obálkou. Od této autorky jsem četla přechozí knihy, které nebyly špatné. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem se na tuto knihu netěšila. A naštěstí nezklamala. Tato kniha se mi líbila o trochu více než předchozí knihy. Obě hlavní postavy mi sedly hned na začátku. Svět, který si autorka vytvořila, mě velice zaujal. Docela se i těším na další díl a doufám, že nebude zklamáním.

WexxAr-ka
29.12.2017 4 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 *. Přece jen tato kniha je trošku "něco jiného", takže se to těžce posuzuje :)
Pro mě to byla kniha, která mi nedělala problém odložit a po pár dnech/týdnech se k ní zase vrátit. Ale rozhodně jsem se nenudila, těším se na další díl! :)

Majkrofon
26.12.2017 4 z 5

Išlo o moju prvú skúsenosť s autorkou, jej predchádzajúce knihy som nečítal. A napočudovanie ma Zárezy smrti v celku bavili, čo prekvapilo aj mňa samého. Rothová vytvorila úplne nové iniversum, ktoré funguje. ide o nenáročnejšie dielo s prvkami scifi a fantasy, ktoré môže zaujať obe pohlavia v rôznych vekových kategóriach. Dúfam, že ak autorka vydá aj dalšie diely, prepracuje ešte viac hĺbku jednotlivých národov

Pasadenka
15.12.2017 3 z 5

Dát šanci této kombinaci X-Menů a pátého elementu byla správná volba. Nebudu říkat, že mě Verča ve své první sérii přesvědčila o svých spisovatelských kvalitách a v rámci žánru byla zcela průměrná. V této, snad sérii, je znát její posun. Prvně je knížka asi dvakrát delší, než předchozí, takže na dovyprávění příběhu je dost prostoru na to, po věnovat se i širším souvislostem.

Svět, který Verča nastínila, mě bavil. To byla ta elementí část. :) Co se týká schopností, přišlo mi to malinko nedotažené. Není to vysloveně chyba autorky; ono dát všem schopnosti a pak je zotročit je docela těžký oříšek. Udělat to tak, aby to místy nepůsobilo hloupě je opravdové umění. Samotné čáry života jsou zajímavý detail. Tu mě opět chyběl tah na branku a bylo mi hrozně líto, že se toto téma tak „ledabyle“ odbilo. :( Jistě lze namítat, že to není pravda, ale když už je název knížky „vytváříme značky“ aneb deset způsobů jak to nedělat, chtělo to větší prostor.

Romantická linka byla obyčejná. Tak nějak vyústila do toho, co se dalo čekat. Paralel s Tris a Čtyřkou by se také dali najít, ale naštěstí jen stěží. :)

Co k čemu, byla to dobrá knížka, docela mě bavila a snad si přečtu i pokračování. A budu věřit, že se Verča bude zlepšovat. :)

karca5233
03.12.2017 5 z 5

Asi bych začala tím že mě celkem dost mátla a ze začátku vadila divná jména a názvy. Pak jsem se ale do knihy úplně ponořila a musím říct že mě příběh mile překvapil a bavil. Dary jednotlivých postav byly zajímavé a občas jsem si i říkala jaké by to bylo mít taky takový dar, opravdu zajímavý nápad a myšlenka. Líbilo se mi i pojetí postupného "vztahu" mezi Akosem a Cyrou že z toho autorka neudělala žádnou slaďárnu. Takže abych to uzavřela knihu doporučuji a budu čekat na další díl snad nebude mé čekání trvat moc dlouho.

petra1773
19.11.2017 4 z 5

Kniha mne zaujala už jenom svoji obálkou a hrozně jsem se těšila na to až si ji budu moct přečíst a musím říct, že mě opravdu nezklamala :) Byla velmi čtivá s novým originálním nápadem a prostředím. Plný počet hvězdiček dát ale nemůžu a to kvůli neobvyklým jménům a prostředí, díky kterému mi chvíli trvalo, než jsem se pořádně v příběhu zorientovala...to že jsem vyčkala se ale nakonec vyplatilo :)

Michaela214
18.11.2017 5 z 5

Krásná kniha na divergenci ale jinak se mi moc líbila. :)

MizNaďa
13.11.2017 2 z 5

Knížku jsem si koupila, protože mám ráda tuhle autorku, tak jsem to riskla. Sice se knížka rozjela až na nějaké 80 straně ale i tak jsem tomu dala šanci a myslím si že je to docela dobré, už se těším na pokračování. :)

dancadragneel
02.11.2017 5 z 5

Začátek knihy je opravdu velký zmatek, avšak stojí za to si tuhle knihu přečíst protože její dej čas každou chvíli dokáže překvapit a na konci nedokážete vlastně pochopit jak už jste to mohli dočíst a jak jste se mohli z toho zamotaneho začátku dostat až sem... Cyra mi ihned přirostla ke srdci... Konečně to je jina hrdinka, která není kladná ale musí se k tomu dobojovat... Akos je zase ten správný mužský hrdina, kterého by měla mít každá kniha... Prostě chcete kluka, který nemá rád zabíjení, ale přesto vás dokáže sejmout ne-li otrávit.... Kniha byla poutava a doufám že bude nějaké pokračování....