Čtyřka: Divergentní povídky

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/big_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4.11521

Povstalecká trilogie / Divergencia 4.

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection, 2014

Kniha Čtyřka: Divergentní povídky

JaniisB
14.11.2022

Je zajímavé číst příběh i z druhé strany

andrejci
25.08.2022

Hezká doplňková knížka. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla něco z jeho minulosti. Klidně bych uvítala jednu kapitolu po událsot v Alianci. Ale bylo hezké se vrátit na začítek, když už vím jak to skončí.

midone
13.04.2022

Ai by bylo lepší, kdyby autorka ořezala některé ty zdlouhavé části v původní trilogii a nahradila je něčím z této knihy. Asi bych tu celou sérii hodnotila jinak.

Dela90
08.04.2022

(+ SPOILER) Knížka je rozdělena na 4 části. V každé z nich se dozvídáme něco o jeho životě, to jak byl původně odevzdaným - to jak ho otec týral. Jeho nováčkovství, které se změnilo v triumf oproti ostatním, protože prostě Čtyřka. Nalezení rodiny, kterou ztratil. Je rozpolcený mezi tím, co je a není dobré, mezitím potká dívku jménem Tris, která je jako světlo na konci tunelu.
Bylo zajímavé dozvědět se něco o Tobiasovi, kterého si snad zamilovala každá. Nejvíc mě bavila asi část druhá, kdy se jako nováček seznamuje se vším novým. Když porovnáte to, jak to pak bylo s Tris, je to zajímavé. I přesto mi přišlo, že se knížka neskutečně táhne. Jako doplněk k sérii Divergence určitě ano, doplní Vám to celý obrázek příběhu. Ale je to spíš taková oddechovka.

roman9276
07.04.2022

Tuhle doplňkovou knihu chválím. Autorka se vrátila zpátky k frakcím a najednou tady příběh měl hlavu a patu a začalo to pěkně šlapat. Čtyřku mám daleko raději než Tris, ta mi prostě lezla krkem. Druhý pohled tady nebyl vůbec na škodu a já jsem si tímto uzavřel celou sérii, ke které se už rozhodně vracet nebudu.

Baru7
03.12.2021

Moc hezká doplňková kniha.
Mám ráda tyhle pohledy z druhé strany.
Mohlo toho být víc

alzbeta2843
31.10.2021

Ako fanúšik Divergencie, som si nemohla nechať ujsť túto knihu. Hlavne ako fanúšik Štvorky/Tobiasa. Neho som mala totiž radšej než Tris a musím pivedať, že ma kniha bavila tak ako Divergencia samotná. Bol som prekvapená aký bol Tobias pred tými 2 rokmi a ako sa postupne vypracoval. Teraz ho mám o to radšej a mám chuť si prečítať znova všetk diely.

Stephaniee
29.10.2021

Moc hezké se podívat na to, jak to prožíval Čtyřka. Hodí vás to více do děje a propojí proč se v určitých situacích choval, jak se choval.