Čtyřka: Divergentní povídky

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4.11383

Povstalecká trilogie / Divergencia 4.

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Four: A Divergent Collection, 2014

Kniha Čtyřka: Divergentní povídky

MyBookWorld

Mám zkušenost, že první díly bývají nejlepší. Kniha Čtyřka je ovšem výjimka, která potvrzuje pravidlo! Senzační kniha, která nás přenese na počátek Divergence, do téměř bezstarostného období hlavních hrdinů. Určitě doporučuji jako třešničku na dortu za celou sérií.

akcive11

Jsem velikým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

Luc.i

Takhle knížka mohla být delší. Jelikož mám Čtyřku ráda (ale kdo ne že jo) tak se to hezky četlo a dozvěděla jsem se i něco co v původní triologii nebylo. Akorát mi teda přišlo že občas dělala autorka z hlavního hrdiny nevyrovnanou osobnost nebo nějakýho chudáčka ikdyž tak v předchozích dílech vůbec nevystupoval. Jinak se mi ale knížka líbila a Tobias je pořád stejně boží. 4/5*

Maara320

Jak se Čtyřka stal Čtyřkou. Jak se Čtyřka z frakce Odevzdanosti dostal do frakce Neohrožených.
Moc se mi kniha líbila. A vím, že se k celé sérii Divergence zase brzy vrátím.

Pulp_catastroph

Původně měla být Divergence psaná z pohledu Tobiase, což je dobré vědět. Opravdu jsem chtěla něco více, než jen pár kapitol z Divergence, přepsaných na Tobiasův pohled.

Sirina

Povídky jsem četla dlouhou dobu po přečtení série a krásně jsem si oživila děj. Jinak nepřináší v podstatě nic nového, ale dobře se čte.

Sixtinka144

Tak a máme tu zase konec celé Divergence :D Ach jo, jak já si to rereadingování knížek hrozně užívám... Divergentní povídky jsou jedny z nejlepších povídkových dílů ,které jsem četla. Vždycky mi zvednou náladu po Alianci :D Taky je super ,že vidíme pohled Tobiase a dozvídáme se o jeho minulosti a o jeho obřadu volby a začátcích v Neohroženosti. Je to hrozně roztomilé pozorovat jeho pocity a myšlenky ( a navíc když už to známe z pohledu Tris, tak je to fakt hustý :D). Sice je to krátká knížka, takže ji máte za pár okamžiků přečtenou, ale opravdu stojí za to. A pokud jste celou trilogii četli a povídkový díl jste z nějakého důvodu vynechali, děláte chybu.. :D Za mě jednoznačně ano, stojí to za přečtení a celou trilogii a povídkový díl naprosto miluju!

KnihomolkaPája

Už jsem tohle nechtěla číst, kvůli tomu, co se stalo Tris... Nakonec jsem si to přečetla a opravdu se mi to líbilo!!!! Doporučuji přečíst.

Hvězdy nad hlavou
Hvězdy nad hlavou