Čtyřka: Divergentní povídky

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/big_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4.11455

Povstalecká trilogie / Divergencia 4.

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection, 2014

Kniha Čtyřka: Divergentní povídky

Baru7
03. prosince

Mox hezká doplňková kniha.
Mám ráda tyhle pohledy z druhé strany.
Mohlo toho být víc

alzbeta2843

Ako fanúšik Divergencie, som si nemohla nechať ujsť túto knihu. Hlavne ako fanúšik Štvorky/Tobiasa. Neho som mala totiž radšej než Tris a musím pivedať, že ma kniha bavila tak ako Divergencia samotná. Bol som prekvapená aký bol Tobias pred tými 2 rokmi a ako sa postupne vypracoval. Teraz ho mám o to radšej a mám chuť si prečítať znova všetk diely.

Stephaniee

Moc hezké se podívat na to, jak to prožíval Čtyřka. Hodí vás to více do děje a propojí proč se v určitých situacích choval, jak se choval.

Alíček83

Dozvěděli jsme se, co bylo ještě předtím než přišla Tris. Čtyřka je o dva roky starší. Další informace, které zapadly do příběhu. Když nepřečtete, nic se nestane. Ale je to rychlovka.

Luigi1

Toho jsem se obával,že neudrží standart a je to tady.Tato povídková kniha nebyla špatná,ale...

Lejčís

Když už víte, co vše se stalo po tomto prequelu, tak se jedná o neskutečně sentimentální a dojemné čtení..

Cherry1824

Oddychové čtení z pohledu Čtyřky (aneb jednoho z nejlepších mužských hrdinů, kterého jsem měla čest poznat). Ihned po přečtení pár kapitol jsem pochopila, proč autorka prvně psala za Tobiase. Příběh je uvolněnější, pohodovější a má mnohem více šťávy (samozřejmě mi dochází, že příběhově by to nešlo skloubit). Po přečtení Aliance, kdy mi na jazyku zbyla hořká pachuť, byla tato kniha spásou a milou nostalgií.
Když knihu nebudete mít v knihovničce, asi se nic nestane. Ale pokud jste si zamilovali Čtyřku, tak jako já, nesmí vám tento kousek doma chybět.

Tialexa

Potom všem co se odehrálo v posledním díle bylo pro mě tohle takové oddychové. Doporučuji