Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3709 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

elyonka9643
01.05.2014 5 z 5

Je málo knih, které mě dokáží tak pohltit, že se od nich nedokážu odtrhnout. Přečteno v kuse za jeden den. To snad mluví za vše.;)

IvcaK98
26.04.2014 4 z 5

Když já prostě nevím. Knížka mě na jednu stranu baví, na druhou stranu mě ale nenutí nad ničím se zamýšlet a že by mi její postavy zrovna přirostly k srdci? Asi ne. Hodně lidí tuhle sérii srovnává s Hunger Games, protože, ruku na srdce, ty knížku jsou jiné a zároveň úplně stejné. Rozhodně si ale první přečtěte Divergent, protože jinak vám bude připadat jako pouhý stín Her o život. Asi bych se měla vyjadřovat spíš ke knížce, kterou hodnotím, místo abych dělala reklamu něčemu jinému, ale k Rezistenci toho bohužel není zas tak tolik co napsat. Upřímně, jsou to asi 3 měsíce, co jsem knížku četla a už bych ani přesně nedokázala popsat její děj, což mě trošku děsí. Nelituju ztraceného času, ale k sérii se vracet nebudu. A ještě prosbička (výhružka) na závěr. Prosím, označujte prozrazení děje SPOILERAMA, protože jestli si ještě jednou omylem přečtu, jak celá série skončí, jenom tím, že jedním okem mrknu na první komentář pod knížkou, opravdu se naštvu. A to byste nechtěli.

ellizza
25.04.2014 5 z 5

Druhý díl byl stejně chytlavý a čtivý jako první díl. Rozhodně nedejchám a hned se pouštím do třetího (i když je teda fuška se k němu dostat :-) )

MagdalenaHalow
21.04.2014 4 z 5

Co to sakra bylo za konec?! Knížku jsem četla v elektronické podobě, takže jsem absolutně nečekala, že konec přijde. Na to, jak byla Divergence "mírumilovně" ukončená, jsem na tohle vážně připravená nebyla... Ale teď k příběhu.
Děj plynul úplně bez problémů, ale tentokrát mě vážně dokázaly naštvat postavy. Tris se úplně zbytečně vrhala do jakýkoliv nebezpečí, které se jí naskytly, zbytečně se hádala s Tobiasem, který se ji snažil chránit, jeho city jí byly úplně jedno. Ale Tobias taky nebyl bez much. Zbytečně zatajoval informace, které Tris klidně mohl říct. Ale aspoň se na konci tak krásně udobřili.
Taky se mi zdálo na můj vkus moc mrtvých. Na jednu stranu je dobré, že se autorka nebojí je zabíjet, ale klidně jich mohlo být méně. Aspoň, že nezabila žádnou moji oblíbenou postavu. To bych se vážně naštvala.
Taky jsem vážně byla překvapená Peterem a Calebem. Ale Caleb se mi nějak nezdá. Třeba se z toho ještě něco vyklube...

Lenka.Vílka
19.04.2014 5 z 5

Umiram, pomalu, ale krasne. Jsem nadsena stejne jako z prvniho dilu a klepu se na dalsi...

Klaris 99
18.04.2014 5 z 5

Na fotkách se mi obálka moc nelíbila, ale jak jsem ji dostala do ruky tak si ji zamilovala stejně tak, jako u Divergence. Nechápala jsem proč je tam znak Mírumilovných, ale je moc pěkný tak proč ne?

Nevěděla jsem co od Rezistence čekat. Díky obálce jsem tušila, že tu budou důležití Mírumilovní, a taky, že se asi systém frakcí rozpadne, ale potom, jak Rothová ukončila Divegenci(velmi nezajímě a tak nějak málo neuzavřeně) ,bez jakékoli napínavosti, nebo nápovědy, jsem absolutně netušila co se bude dít.

A pak se toho dělo až moc, že mi některé informace a události spývaly do sebe.Takový malý mix a říkala jsem si ,,A to bylo tehdy, nebo tehdy a to zabilyi toho nebo toho? Věci, které se událi, jsem sice chápala, ale někdy jsem fakt dlouho vzpomínala, nebo listovala v knížce.

Vymyšlené to, ale bylo skvěle.
čekala jsem zklamání, prostě druhé díly trilogijí jsou nanic, takové nudné informativní a připravují nás na trojku, nebo je druhý díl dobrý a vše se v něm vyřeší a trojka je o ničem. Toto byl sice první případ, ale rozhodně nebyl nudný. Všechny nedořešené věci z 1 se vysvětlili a frakce krásně představily. Takže s dějem jsem docela spokojená.

Ale co se týče postav, tak vůbec ne. Ty, které jsem měla ráda se změnily ke zlu, nebo zemřeli.A ti zlí byly najednou docela hodní, takže jsem trochu nepobrala, co tím autorka chtěla dosáhnout. Jen Čtyřka a Christina se snad nezměnily. A Tris jsem chápala v dosti věcech sice její potřeba se obětovat šla nějak kolem mě, ale jinak ji chápu, kdybych byla na jejím místě zkončila bych někde v blázinci u Sečtělých.

Konec byl napínavý líbílo se mi jak se to vyvinulo a těším se na další díl.:)

pecka02
18.04.2014 4 z 5

Trochu zklamání po prvním dílu. Připadá mi, že Tris více řeší Tobiase než ostatní až životně důležité situace, což mě osobně až tak nezajímá. Navíc některé její kroky absolutně nechápu a i když jsem jí měla fakt ráda, tady bych Tris nejraději nakopla. Naopak Tobias se mi zamlouvá čím dál tím víc. Samozřejmě, že konec mě nalákal na další díl, i když mám trochu obavy, jak o psychické zdraví hlavní hrdinky, tak koneckonců i to svoje :)

Evča Korejka
17.04.2014

Tuhle knihu jsem strašně rychle přečetla.Chystám se velice ráda na třetí díl!

Patw
14.04.2014 3 z 5

Prostě nechápu jak těžké by bylo vysvětlit co je za plotem bez toho všeho dramatu kolem. U těchto trilogií je to celkem běžné, že kvalita postupem času (a s přibýváním děl) upadá, ale Rezistence se drží vysoké kvality, ale o hvězdičku jsem musel oproti Divergenci odebrat. Hlavní hrdinka Tris se v tomto díle chová trochu sobecky, ale především lehkomyslně. Vztah Tris a Tobiase autorka nesmyslně neustále komplikuje. Člověk co by se nacházel v situacích jako v knize by se snažil vše vysvětlit, ne si to nechat pro sebe. Každopádně posledních pár kapitol bylo napínavých.

MonisPop
10.04.2014 4 z 5

Neumím moc dobře hodnotit. Nejraději bych všem knihám dala 5 hvězdiček, ale rozhodla jsem se, že tady tomu bude jinak. Děj se mi totiž už nezdál tak dobře vyvážený, jako v ostatních dílech a prostřední díl mě ničím moc nezaujal. Spíš to byla taková příprava k závěrečnému zakončení.
Nicméně je potřeba ho přečíst kvůli ostatním dílům a proto ho musím doporučit.

BáraLišková
07.04.2014 2 z 5

Dobré, ale Divergence je lepší :)

kristynakris
06.04.2014 5 z 5

Některé negativní názory se mi nezdají, ale je to věc názoru. Oba dva díly co jsou prozatím ke čtení v ČJ jsem přečetla za víkend a nemůžu se dočkat až budu mít v ruce díl poslední. Kniha mě fascinuje mám ráda hrdinky tohoto typu vržené do nezvladatelné společnosti v budoucnosti s milostnou linkou, kterou musí řešit. Myslím si, že kniha je vhodná spíše pro dívky , ale můžu jen doporučit, příběh jsem si zamilovala. Můžu jenom doporuit =)

alwaysbelieve
05.04.2014 5 z 5

Mě se tenhle díl líbil, možná i víc jak první :) Doufám že poslední díl nezklame :)

Hita
30.03.2014 3 z 5

Tam kde Divergence končí, tam Rezistence začíná. Spousta dívčích citů a emocí. V knize se vlastně téměř nic podstatného nestane. Místo 350 stran by stačily pouze dvě poslední stránky a vyšlo by to asi nastejno, ale i tak jsem zvědavý na 3.díl.

cie
24.03.2014 2 z 5

Mě to prostě a jednoduše nebavilo, do čtení jsem se musela dost nudit...moc se mi nelíbí ten styl psaní a některých formulací, jako by to psal někdo, kdo nemá tolik zkušeností. Až pak jsem se mrkla na autorku a zjistila jsem, že je to fakt mladá holčina, která ještě nebude tolik "vypsaná" ;-) Každopádně si třetí díl přečtu pouze v případě, že na něj náhodou někde natrefím, jinak ne.

Bet
20.03.2014 4 z 5

No co říct :) super a zase super. Druhý díl nezklamal,opět jsem se do něj zažrala. Líbil se mi zvrat na konci knihy nemůžu se dočkat dalšího dílu.

iva.germek
19.03.2014 5 z 5

Doporučuji,líbí se mi jakým stylem je to napsané a užila jsem si i tento druhý díl a těším se na třetí.

Natt S
18.03.2014 5 z 5

Zprvu když jsem začínala číst tak mě přepadly obavy z toho, že Divergence bylo autorčino první dílo a tudíž do toho dala všechno a teď už to bude nijaké, ale naštěstí jsem se spletla a po nějakých 50 stránkách se kniha rozjela a já se do toho opět zažrala. Ani nevím, co už mám psát protože bych se pořád dokola opakovala. Jen Tobias mi přišel čím dál tím víc záhadnější. Pořád se stranil, jednou byl v pohodě a za chvíli už každého poučoval. Asi bych s ním brzo zatřepala, aby se probral. Nejvíc mě teda asi dostal konec knihy. Veronica Roth nás nechává pořádně napnuté. Nejenže dá na poslední stránku knihu to nejzajímavější, ale ke všemu to utne tak otevřeně, že mi z toho málem hráblo. :D Za mě určitě plný počet hvězdiček!

kuceju
18.03.2014 3 z 5

Čekala jsem, že druhý díl bude horší, než první (většinou to tak bývá), a nezmýlila jsem se. Bylo to o stupeň níž, ale pořád to není špatná kniha...

CHB-SPQR
11.03.2014 4 z 5

IV a VI no není to super??!!!!!