Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3713 3713

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Kula
18.12.2013 5 z 5

Objevily se tu názory, že Rezistence je slabším pokračováním Povstalecké série. Já si myslím, že slabší je pouze vykreslení postav, Trisino ostentativní pohrdání životem a náhlé uvědomění, jak moc chce žít, mi prostě přišlo odfláknuté. Už mi dávno mi není šestnáct, ale matně si vzpomínám, že má citová dilemata jsem prožívala hlouběji. Patrně jsem útlocitnější než hlavní hrdinka. Ani ostatním postavám není věnována patřičná péče, jejich charakteristika je mdlá, jako kdybych se na ně dívala z rychle jedoucího vlaku. Jinak výhrady nemám, a celkový pocit po přečtení byl výborný.

VeronikaZ
16.12.2013 4 z 5

Ale jak mi Tris místy lezla na nervy... :)

anndaoova
07.12.2013

Druhý díl se mi moc nelíbil jako první. Zdálo se mi že se toho moc nestalo. A než vyjde poslední díl určitě si tento díl ještě jednou přečtu a snad změním názor. Proto dávám 4 hvězdičky...

DendaRA
24.11.2013 5 z 5

Knížka byl úžasná a napínavá už od první stránky až do posledního řádku! Velmi se mi líbí autorčin styl psaní, ale nemusela konec udělat tak napínavý :-D Bůh ví, kdy vyjde třetí díl! To, na co všichni kdo četli tuto knížku určitě (čekali tak jako já), se odhalilo až v úplném závěru knihy, což samozřejmě neznamená, že ve zbytku knížky akce chyběla. To určitě ne.
Rezistence se mi líbila o trošinku méně než Divergence, ale je to tak malinká trošička, že ten rozdíl se úplně ztratí :-)

Knihomolka Rů
24.11.2013 5 z 5

Rezistence mě dostala ještě víc než Divergence. Veronica Roth je skvělá spisovatelka, celá promyšlenost příběhu mě naprosto uchvátila a už se nemohu dočkat dalšího dílu! Je to jednoduše poutavá a čtivá kniha.

Romance
24.11.2013 5 z 5

Dokonalá kniha! Těším se na další díl! :)

Péťa11
20.11.2013 5 z 5

Krása, nemůžu se dočkat dalšího dílu :D

Bee
12.11.2013 4 z 5

Knihu jsem začínala číst s nadšením, ale tak nějak mi první polovina nesedla - hlavně tedy reakce některých postav na podněty, které dostávaly, druhá půlka mi to vynahradila. Nemůžu si pomoct, ale tohle absurdní rozdělování lidí na frakce mě baví, líbí se mi, že jsme se podívali i jinam než do Odevzdanosti a Neohroženosti, a ten konec! *možné SPOILERY* Nechápu proč, v jedničce mě skutečnost, že žijí v zahrazeném prostoru rozdělení do frakcí, nějak nedonutila klást ty správný otázky. Teď se ale ptám - jak se tam dostali? Proč tam jsou? Myslím, že závěr knihy - sice otravně otevřený - stál opravdu za to, dalšího dílu se nemůžu dočkat, zatím to zní přesně podle mého gusta :)

klingi
05.11.2013 5 z 5

Nebudu zastírat, že konec mě více či méně zklamal - víc otevřít ho nešlo?! Rozhodně jsem však po dočtení opět nadšený a nemůžu se dočkat třetího dílu!
Jednoznačný plus má u mě neustálé napětí, mínus pak některé absurdní reakce hlavních hrdinů. První díl byl takovou pohádkou, ve druhém díle autorka přitvrdila a jsem zvědavý jak daleko až zajde. :-)

pikilo
18.10.2013 2 z 5

Proč se dospělí lidi nemůžou chovat jak dospělí lidi?

havrran
15.10.2013

OBSAHUJE SPOILERY, pane bože co budeme dělat!?!?!

petrisca
15.10.2013 5 z 5

Sice jsem moc nepochopila konec, ale jinak úúúúžasná knížka :) už se těším na další díl :)

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Druhý díl Povstalecké trilogie. Jsem spokojená, děj mě zaujal a těším se na poslední díl. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Anne Leyyd
11.09.2013 4 z 5

OBSAHUJE SPOILERY

Na pokračování Divergence jsem se vrhla s nadšením a byla ráda, že na něj nemusím čekat tak, jak teď budu muset na díl 3.

Nesouhlasím s většinou názorů, podle kterých byl tento díl slabší nebo méně zajímavý. Pro mě byl zajímavý maximálně. Stačilo se začíst do té nejistoty, v níž hrdinové pořád museli přecházet z jedné frakce do druhé, nebo to, jak se Tris rozhodla obětovat a Čtyřka (pane jo to byla scéna o nervy!!!) za ní vyrazil. Když jsem se dostala k části, kde ho Tris uviděla na té chodbě, tak mě málem kleplo. Takže NE! – i tento díl měl grády a rozhodně jsem se u něj nenudila.

Trochu mě štvalo, jak se po většinu času hádali, ale na druhou stranu se to dalo pochopit. Oba se chovali jako lidé a ne dokonalí hrdinové, za což před autorkou klobouk dolů, protože udělat z hrdinů skutečné lidi není jednoduché.

Zástup mrtvých se skoro vyrovnal sérii Vesmír od Beth Revis a já nevím, zda mám být ráda, že se Veronica Roth snaží být realistka nebo truchlit nad tolika zmařenými životy TOLIKA super postav.

Na konci jsem si opět oddechla, že skončil jakžtakž uzavřeně (ačkoliv i tak v tom nejlepším), aspoň se však Tris se Čtyřkou udobřili :-) což je pro mou romantickou část osobnosti jeden z důležitých bodů ;-)

Takže celkově – pokračování skvělé, Veronica Roth stále drží laťku, nemůžu se dočkat pokračování, jsem zvědavá, co se objeví za zdí a snad už nebude tolik mrtvol.

Na filmovou podobu se těším čím dál víc a doufám, že to filmaři nezmrsknou tak jako (např.) u Hostitele.

johisa
30.08.2013 4 z 5

Knížka byla velmi napínavá, ale na mě tam bylo až moc masakru. Nechápu proč autorka musela každou dobrou postavu zabít. Celkem smutné :( Jinak se mi knížka moc líbila, ale první díl byl o trochu lepší. A potom, sem vůbec nepochopila o čem jsou ty informace na konci. Asi chyba ve mně :-D Dávám 4*

kleria
24.08.2013 5 z 5

Knížku jsem teď dočetla a musím říct ten konec mě vážně dostal :)), vůbec nevím jak to vydržím do toho třetího dílu :)), a celkem mě zajímá co se tam vlastně bude dít, protože skoro vážně netuším co. Ve druhém díle jsem ještě nějak tušila :)). U tohoto dílu jsem měla skoro pořád oči vykulený :D, protože tam bylo pro mě strašně moc zvratů a hlavně plno překvapení :D. Konec knížky jak už jsem říkala dostal, myslela jsem si že to skončí jinak a byla jsem dost překvapená jak to skončilo. a bylo to snad ještě víc otevřený než první díl. Když to ale vemu první díl se mi líbil o trošičku víc, i když tahle knížka byla akčnější :). Knížce dávám 5 hvězdiček, ale o toršku slabší :)). DOPORUČUJU!!!

Alinore
12.08.2013 3 z 5

Myslím, že své pocity z knihy mohu vyjádřit dvěma slovy. Jsem zklamaná. Pokud bych chtěla ještě něco přidat, bylo by to zastesknutí nad tím, jak svět trilogie vypadal na začátku Divergence. Nad hrdinkou, která se už do druhého dílu nedostala, protože se asi někde zapomněla s Tobiasem. Nad tajemným Čtyřkou, který s Tris vstoupil do krajiny strachu, odkud se už nevrátil. Nahradil ho změkčelý Tobias. Nad dech beroucí realističností města a jeho systému, která z knížky postupně vyprchala. Nad neúprosnou logikou dystopického příběhu, kterou nahradila obyčejná love story v novém hávu. To všechno přestávalo fungovat už v Divergenci a já si myslela, že s Rezistencí se to vrátí zpět? Asi se na mě začíná podepisovat, že jsou prázdniny. Přestávám používat mozek.

pink_ivy
11.08.2013 4 z 5

“Cruelty does not make a person dishonest, the same way bravery does not make a person kind.” Líbilo se mi to o něco míň než jednička, ale stejně jsem byla napnutá co se stane dá, takže jsem to přečetla poměrně rychle. No cliffhanger je tam dost šílenej, už se nemůžu dočkat poslední knížky.

Lea
24.07.2013 3 z 5

Tak nevím, asi už jsem na tyhle teen dystopie definitivně stará. Oproti Divergenci byl pro mě druhý díl mnohem nezáživnější a nepřesvědčil mě ani o funkčnosti svého světa. Kladem je, že se opravdu stále něco děje. Přesto jsem se bohužel častokrát přistihla, že popisy základen a zbytečně dialogy svižně přelétávám očima. Když čtenáře zajímá hlavně rozuzlení (které se autorce jako vždycky povedlo), takovéhle tempo děje asi nestačí. Nicméně kdo si zamiloval jedničku a nemá mezi oběma díly dlouhý prostoj, bude i ve dvojce nadšený.

Danustha
23.07.2013 5 z 5

Jediné, co mi na knize neskutečně vadilo bylo hraní na kočku a myš mezi Tris a Tobiasem :)