Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3709 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Roselunda 1928
09.03.2014 5 z 5

U dalších dílů mám skoro vždy pocit,že to k tomu prvnímu nepatří, že je to samostatná kniha, i když to má na sebe navazovat.
U Rezistence jsem ten pocit tedy měla.
Taky někdy jsou další díly horší než ten 1.
Ale tady se mi zdály stejně dobré.
I přes nějaké detaily DOPORUČUJU!!!

Sapy
26.02.2014 4 z 5

Trochu se cítím, jak kdyby mi dal někdo ránu do prsou a mám pocit, že nevydržím čekat na vydání posledního dílu v češtině. No, bylo to něco, přečteno možná ještě rychleji než první díl. Je pravda, že tenhle je víc napínavý, pořád se něco děje. Přijde mi, že autorka se snaží vztah mezi Tris a Tobiasem co nejvíc komplikovat, občas mě to vážně vytáčelo. Za přečtení stojí, ale kvůli poslednímu zmíněnému dávám 4*.

** Pozor, text pod tímhle může obsahovat mírné spoilery :) **

Hlavní hrdinka mě, na rozdíl od prvního dílu, dost často vytáčela. Pořád stejný vzorec, Tris si něco umane a pak si za tím tvrdohlavě jde, což Tobiase několikrát málem zabije a občas se vážně chovala jako sobec - třeba když šla na základnu Sečtělých, tak jim šla v podstatě dobrovolně dát možnost všechny ovládnout - až by díky ní vyvinuli to sérum, co už bude působit opravdu na každého. No nic, jsem zvědavá na poslední díl. Jen mě mrzí, že autorka tak ničí vztah mezi T a T, Čtyřka je totiž zatím můj nej knižní hrdina :D

danca044
21.02.2014 5 z 5

Tedy, asi se mi více líbil první díl, protože byl více napínavý. Ale zase musím připustit, že kniha určitě není o nic horší než první díl. Tobias se projevuje zase z jiné stránky a musím říct, že mě příjemně překvapil. Tris by mohla naopak trochu ubrat se svou "labilitou", někdy je jí až příliš. Také bych uvítala nějaké nové postavy, které by dodali knize trochu na vtipnosti, ale to je jen mé přání. Těším se na Alianci.

Kawe
20.02.2014 4 z 5

Knih byla super, líbila se mi trošku méně, jako první díl. Hlavní hrdinka mě štvala více jako v prvním díle,ale víc a víc se mi líbil Tobias. Konec jsem naprosto nepochopila i když jsem ty dvě stránky četla asi 10x bylo to velmi špatně napsáno, nebo až moc dobře. Vše se dozvíme až v Alianci. Kniha se mi jinak četla dobře.

Njzy
20.02.2014 5 z 5

O tomto dílu jsem na začátku měla smíšené pocity ale ten konec se mi zalíbil tak, že bych si klidně přečetla i Alienci. :-D

Karmyn
15.02.2014 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, hlavní hrdinka mě štvala víc a víc a hlavně jsem nějak moc nepochopila ten konec, o co jim vlastně šlo. Třetí knihu však přečtu, chci vědět jak to dopadne.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Jakmile jsem dočetla jedničku, musela jsem na dvojku. Dvojka mě opět nezklamala. Chvílema byl děj trošku utahaný, nejvíc mi asi vadily stavy Tris a občas mi bylo protivná, ale i tak je to výborná knížka. A závěr? Co k tomu dodat. V hlavě jsem měla určitý scénář, co asi tak zjistí, ale že to bude až takto dovedeno do krajnosti, to mě opravdu nenapadlo. Musela jsem si závěr přečíst víckrát, protože ten byl na celý knížce nejlepší. Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu a doufám, že film nezklame a bude se mu dařit jako Hunger Games.

Nemesis Moriko
11.02.2014 5 z 5

Stejně skvělá jako jednička:) Přečetla jsem ji jedním dechem, kniha je velmi čtivá a autorka vyuřívá bohatou slovní zásobu, narozdíl od jiných autorů:)
Kniha mně rozhodně nezklamala a já už se jenom můžu těšit na Alianci:)

AylinLeto
08.02.2014 5 z 5

Stejně jako první díl, kniha opět nezklamala a já hltala každou stránku plnou ještě většího napětí. Autorka píše velmi pěkně a čtivým stylem. Příběh má velmi bohatou slovní zásobu.

Mandarinka007
07.02.2014 4 z 5

První díl jsem četla jedním dechem, tento ještě rychleji a se zatajeným dechem! Parádní čtení, nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Efca
24.01.2014 5 z 5

S tímto dílem jsem byla spokojenější, protože poodhalil to, co v prvním díle bylo zatím skryté a mě to spíš iritovalo (žádné vysvětlení proč jsou v oplocení, což asi zajímalo víc mě než vlastní obyvatelé :-), neuveřitelnost co se týče budoucnosti frakcí - aneb jak už byl zmíněno u prvního dílu Neohroženost by pomalu vymírala při jejich plýtvání lidmi...) Když člověk dočte poslední stránky, začíná mu být jasné SPOILER - že to nebylo myšleno na dlouhou dobu, což konečně dává nějaký smysl. Jinak bych se asi nepouštěla do diskuze lepší/ horší, každý máme jiný vkus a pro mě bylo důležité, že mě kniha chytla tak, že jsem ji nemohla odložit. Tento díl mě donutil dívat se na tuto sérii jako na CELEK a ne jednotlivé díly, to co v jedničce chybí se tady obejvuje a mě pak přijde nefér, že jsem se na některé věci v předchozí knize dívala skepticky.

hrubik
22.01.2014 4 z 5

Tento díl byl napínavý od začátku do konce. Obdivovala jsem Tris, že si šla za tím, čemu věřila, i navzdory tomu, že mohla ztratit to, co nejvíc milovala. Konec byl pro mě neuvěřitelný! Takhle to přece nemůže skončit, musí mi chybět nějaké další stránky... :-) Prostě třetího dílu se nemůžu dočkat!

AnTarktida
18.01.2014 5 z 5

Hned po přečtení Divergence jsem se dožadovala dalšího dílu. Ještě před přečtením mi však kamarádka dala malý a velmi nepříjemný spojler. Bála jsem se, že po smrti hlavní postavy pro mne ztratí kniha smysl, ale bylo to právě naopak. Děj začal být hodně zajímavý. Konci jsem nemohla uvěřit a četla jsem ho několikrát. Nemůžu se dočkat trojky!

Paintka01
15.01.2014 5 z 5

Miluju tu knihu :) kdybych měla říct, jestli byla lepší první kniha nebo tato, tak bych si nejspíš nevybrala...

Nelly
15.01.2014 3 z 5

Druhý díl mne trošku zklamal, snad to napraví trojka.

snilek.holka
11.01.2014 4 z 5

První díl byl možná o malinko lepší , ale i tak mě tahle série neuvěřitelně baví a nemůžu se dočkat třetího dílu...

Styblice
04.01.2014 5 z 5

Musím říct, že druhý díl se mi líbil asi o trochu více než ten první. Více děje, odhalená tajemství a překvapivý závěr knihy. Už se nemohu dočkat pokračování a toho, jak to celé dopadne.

Škubín
02.01.2014 5 z 5

Když jsem dočetl první díl byl jsem nadšený a bál jsem se, že když byl první díl tak zajímavý, že další už nebude, ale naštěstí tomu bylo právě naopak... :) Druhý díl je ještě zajímavější a obsahuje podstatně více zvratů a ... a proč bych to měl všechno vypisovat ... ? ;) Jednoduše si tuto knihu přečtěte a věřte, že nebudete litovat. :)

Helianthus
02.01.2014 2 z 5

První díl se mi celkem líbil, nápad, postavy i prostředí si k sobě šli a všechno do sebe pěkně zapadalo, v druhém díle jsem si nemohla pomoct, ale Tris mě docela štvala a její chování mi chvílemi lezlo dost na nervy. Každopádně mě zajímá jak to dopadne, takže třetí díl si pravděpodobně přečtu.

bookshelf
29.12.2013 5 z 5

Hodně lidí se při hodnocení této knihy zmiňovalo o tom, že se jim Divergence (1.díl) líbila víc, tudíž jsem si od této neslibovala tolik. Nejen proto jsem z ní pak měla mnohem větší radost. Potěšil mě i fakt, že velkou část vedení frakcí zaujímaly právě ženy. Kniha je velmi čtivá (řekla bych, že je čtivá moc moc moc moc, ale nechci vypadat dětinsky) Třetí díl této trilogie, Aliance, je mnou nejvíce očekávaná kniha pro rok 2014.