Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3709 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

kristýnka007
03.07.2014 3 z 5

rezistence je dobrá knížka, ale už mě nechytla tolik jako první díl.. nejlepší je prostě masová vyvražďovačka v jedničce :)

b.krteckova
02.07.2014 5 z 5

Děj super, jen bych hlavní hrdinku dost často nejraději propleskla!...ten její pocit, že na ní stojí celý svět a iracionální jednání v souvislosti s její láskou...ale jinak super...

lea6493
01.07.2014 5 z 5

super napínavé čtivo :) hned se vrhám na třetí díl abych věděla jak to bude pokračovat :)

Denčaa
01.07.2014 4 z 5

Parádní počteníčko, ale něco mi v tom, oproti jedničce, chybělo. Každopádně děj se hodně zamotal a příběh jsem hltala po kapitolách. Trošku mě zarazil konec, nedokázala jsem si moc představit, jak by to mohlo pokračovat, ale nakonec je vše tak, jak mělo být. Už ted jsem zvědavá na filmové zpracování.

mirrab
29.06.2014 5 z 5

Stejné jako první díl. napětí, vzrušení a romantika. Přečetla jsem jedním dechem. Určitě už je tu víc rebélie, ale s koncem jsem spokojená

Laenka
29.06.2014

Přečetla jsem celou trilogii a je docela zajímavá jen jsem tak trochu doufala ve šťastnější konec. Ten hlavní děj říká , že člověk je sám sobě tvůrcem i ničitelem svého života jak se kdo k němu staví a co od něj čeká. Tris se né jednou obětovala aby ostatní mohli žít jinak a Tobias se nakonec vymanil ze svého stínu minulosti. Nějak jsem přeci jen očekávala jejich společnou budouctnost ať už by byla jakákoliv, to jak to skončí není to nejlepší řešení a to mě dost zklamalo.

neww
29.06.2014 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale prostě nesnáším Tris, nesnáším Tobiase, nesnáším všechny, přijde mi že tahle knížka prostě nemá žádný překvapivý zvrat a že je vcelku o ničem. Možná je trochu lepší než první díl, ale ne o moc.

Ankavi
28.06.2014 4 z 5

Rezistence je kniha, která mi hodně sedla. Nečekala jsem od ní více než od Divergence, a proto se mi horší určitě nezdála - barvitý děj, napětí, možná ještě detailnější popisy postav, prostředí a pocitů či vnitřních pochodů hlavních hrdinů. Ani chvíli jsem se nenudila, nastala řada zvratů, některé postavy vysloveně překvapily - ať pozitivně, nebo negativně. A to se mi líbilo. Závěr malinko "do rozplizla", ale protože ihned navazuji třetím dílem, tak mi to zase tolik nevadí. Knihu jsem četla již dvakrát a myslím, že se k ní časem zas ráda vrátím :-) chování Tris mi, na rozdíl od některých čtenářů, nevadilo - je jí sladkých 16, kdyby každý 16-letý měl tolik rozumu a sebedisciplíny, jako ona ;-) K tomuto věku prostě úlety, vzdor vůči autoritám, neochota se podřizovat patří... jen musím ocenit, že Tobias má tedy svatou trpělivost. No uvidíme, kam nás děj ještě zavede a jak se jejich vztah bude vyvíjet, už se těším!

Gwendolyn
24.06.2014 3 z 5

Začalo mě to bavit až v poslední třetině.

RosMeggie
24.06.2014 5 z 5

Super pokračování....:D... opět super díl, nic mě nezklamalo, ba naopak mě pár věcí i nadchlo... Teda až na ty sebevražedné sklony hlavní hrdinky...:(... chudák Tobias... (ať jde radši ke mě já bych od něho takhle pořád nezdrhala, já bych ho hýčkala....:D...)

P.S. Kvůli Tobiasovi prostě musím dát těch 5*....:D...(I l♥ve you Tobias...)

S láskou
-Rose

monca0188
19.06.2014

Jak už jsem psala u Divergence: tuto trilogii jsem si hooodně oblíbila, takže nemůžu přímo říct že by se mi nelíbil tento díl, ale musím uznat, že ten první díl byl o něco takovej akčnější, živější a o něco i logicštější! Byly tam samozřejmě i světlé scény (to zase né že ne), ale v tomhle díle se moji dva oblíbení hlavní hrdinové (Tris a Tobias) hodně hádali a já osobně mam radši když jsou spolu jako i fyzicky ale i emocionálně!!
Jednička Divergence byla o malinko lepší, ale tento díl byl taky úžasnej...
Jsem ráda, že už jsou všechy díly napsaný, abych nemusela čekat na bydání nebo přeložení!!

(Na třetí díl Aliance se moc těším, ale zároveň se obávám jak to skončí, hlavně kvůli Trisině tvrdohlavosti atd... Doufám že bude ještě lepší než předchozí dva díly :)) )

Ovšem teto díl určitě taky stojí za přečtění!!! (o tom žádná!)

Tady bych dala asi tak 4,75 hvězdiček

Silencia
12.06.2014 4 z 5

Druhý díl je dějově asi zmatenější, než první, a Tris je dementnější. :D Jsem ale ráda, že autorka splnila má očekávání ohledně Caleba a Petera a všechno to přecházení se strany na stranu je stále přehledné. A že jednání lidí je stále pochopitelné. 4,5*

kachnch
11.06.2014 4 z 5

Celý průběh Rezistence mě zaujal nejméně ze všech 3 dílů. Tím rozhodně neříkám, že je knížka špatná - měla jsem ji přečtenou prakticky hned. Podle mě tam bylo až moc akce a oproti předchozímu dílu to tvořilo celkem velký kontrast. Celkem hloupé mi občas přišlo chování Tris. Kniha má naopak hodně napínavých momentů a čtenáře dokáže překvapit (viz Caleb). 4 hvězdičky jsou zasloužené. :)

EsTaVa
10.06.2014 4 z 5

Hezká kniha, i když se Tris občas chovala dost nelogicky. Hodně mě taky štvalo, že se Tris s Tobiasem pořád hádali :( Taky mě začalo připadat, že Tobias už není takový jako byl v Divergenci, tam byl naprosto skvělí. Proč byli oba tak tvrdohlaví a lhali si?

jebnapicus
06.06.2014 4 z 5

Nakopala bych Tris do držky, jinak celkově to bylo fajn.

bibi.r
06.06.2014 2 z 5

Tak já teda nevím, ale hlavní hrdinka se chovala divně. Jak už tu někdo psal, měla jsem taky chuť jí vrazit pár facek. Chovala se tak nelogicky. No a Tobias se teda zrovna taky moc nevytáhl.

Přiznám se, že tak v půlce jsem vůbec netušila kam autorka míří a měla jsem pocit, že ani sama autorka to v tu chvíli vůbec nevěděla. Takže tenhle díl byl o hodně slabší než první, který mě příjemně nabudil.

Třetí díl si samozřejmě rozhodně přečtu, protože jsem hodně zvědavá, jak to dopadne a doufám, že závěrečný díl bude lepší než tento.

DianaR
05.06.2014 5 z 5

Jsem jediná, která měla chuť profackovat Tris na každý druhý stránce?

martina.nd
03.06.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil rozhodně více než Divergence. Děj je napínavý, plný akce a zvratů. Jen hlavní hrdinka mě občas štvala.

Anre3
02.06.2014 4 z 5

Druhý díl se mi líbil méně, ale je pořád hodně dobrý. Pořád je hodně čtivý, akční - zkrátka super čtení.

VerčaSvozi
02.06.2014 5 z 5

Rezistence se mi velmi líbila.. Já jsem Povstaleckou trilogii začala jsem číst až po tom, co jsem viděla film, tak mě první díl moc nebavil, protože jsem věděla co příjde.. V tomhle byla tedy Rezistence lepší :) Doporučuju!