Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3713 3713

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Honey0105
11.09.2014 2 z 5

Jen co jsem zaklapla Divergenci, tak už jsem ve čtečce otevírala Rezistenci. Čekala jsem, jak se vše vyvine. Nakonec mi ale začalo docházet, kolik se zde (a už i v Divergenci, ale tam jsem na to nebrala tolik zřetel) vyskytuje nelogičností. Dále taky autorka vždy načala nějaké téma u kterého jsem čekala, že to bude pecka a ona se nakonec o tom už neobjevila v celé knize žádná zmínka.
Měla jsem v tuto trilogii velké očekávání. Chytl mne film a hned jsem četla první díl, který byl dobrý, ale od dvojky už to šlo z kopce. Rezistenci jsem přečetla ještě ve svižném tempu, ale už mne to tolik nebralo. Stále jsem si ale říkala, že třetí díl všechny nelogičnosti vymýtí. Bohužel už jsem přečetla i třetí díl a vím, že tomu tak nebude. Škoda.
(hodnocení 40-45%)

misi3889
06.09.2014 4 z 5

Už jsem přečetla všechny díly a tenhle se mi líbil nejmíň, ale i tak stojí za přetení.
Tady je moje recenze http://mis-room.blogspot.cz/2014/08/rezistence-recenze.html

_eliss_
06.09.2014 4 z 5

přečetla jsem celé za jeden den!! sice byl první díl lepší, ale rozhodně to stálo za přečtení.

kasilka
03.09.2014 5 z 5

První díl byl sice lepší, ale taky jsem to četla bez dechu, těším se na zfilmování :-)

Narissa
03.09.2014 2 z 5

Nebylo to špatné, ale nebyl to žádný zázrak. Další díl číst budu, ale nemám moc, co bych k tomu řekla. Nejspíš jde jen o válečný díl, který tvoří přechod mezi první a třetí knihou.

Laris
02.09.2014 5 z 5

Takže, co se týká druhého dílu, jsem z něj nadšená :)
Nejvíce mě štvalo neustále hádání Tris s Tobiasem, ale hádky ke vztahu patří :)
Musím říct, že první díl je zatím u mě na prvním místě, jelikož jsem se občas trochu nudila :/
Nejlepší pro mě byl začátek, a pak asi posledních 100 stran :)
Dávám plné hodnocení 5 hvězd, i když jsem se rozhodovala že dám 4, ale konec byl bomba :)
Tak či tak. kniha se mi moc líbila, vřele doporučuji :)

Zlodějka knih
27.08.2014 5 z 5

Otevřela a zavřela až na poslední stránce. První díl byl jiný, ale i tak jsem nemohla přestat. Hodně věcí zůstalo nejasných a některé začali dávat trochu větší význam, ale na rozuzlení si musíme ještě počkat - aspoň doufám. Vztah Tris a Tobiase je jako jízda na horské dráze, kde je důvěra tenkou hranicí. Láska až za hrob a přitom mají pořád svá skrytá tajemství. Láká mě a štve zároveň.
Nechávám se unášet proudem příběhu a líbí se mi to víc než jistě.
Tahle série má hodně do sebe a je tam něco, co mě vtahuje do děje na tolik jako kdybych Tris nahlížela přes rameno. - Mě se to prostě víc než líbí. :)

k8jj
20.08.2014 4 z 5

Trošičku slabší než první díl, ale pořád velice poutavý děj od kterého se nejde odtrhnout. Zápletka je užasná a nechybí tam ani trocha napětí. myslím že si v té knížce každý najde co chce. Napětí, akci, trocha jiskření mezi Tris a Tobiasem.... užasně vymyšlené postavy, zvláště jejich charakter. Avšak co se mi nelíbilo je, že umírá hodně postav , které jste si bud právě oblíbili nebo se o nich dozvěděli trochu víc.... a taky si myslím že to autorka trochu prodlužovala, ale přesto jsem se od te knihy nemohla odtrhnout. Jo a ještě jedna věc. Nechápu proč hodně lidí říká že tato serie obsahuje hodně prvku z Harryho Potera, Hunger games atd.. , já v této trilogii vidím uplně jinou zápletku, jiné chování postav, jiné všechno , a absolutně si nemyslím že se to podobá něčemu jinému.Možná se autorka nechala trochu inspirovat, ale že by se to tak strašně podobalo to si nemyslím. Takže z5 ke knize. 4 hvezdičky za to oc jsem už pochvalila a mínus 1 za to prodlužování a trochu zbytečné umírání postav.... myslím že to nebylo tak důležité.ale možná kdyby to nebylo tak by ta kniha ztratila takový " říz" :)

adelaska
19.08.2014 5 z 5

Dočteno jedním dechem. Stejně dobré jako předchozí díl, avšak nejlépe se bude hodnotit až přečtu ještě Alianci a budu hodnotit jako celkové dílo. Takže já jsem spokojená, moc se mi tahle trilogie zatím líbí - řadí se PRO MĚ jako nejlepší knihy co jsem kdy četla.
Tato kniha ve mě vyvolala spoustu různých emocí, chvílemi jsem chtěla s knihou škrábnout o zem, jindy jsem se u ní usmívala jak trotl. A to je to co tuhle knihu dělá knihou, Pohltila mě natolik, že už teď jsem v půlce Aliance a docela mě štve, že to dočtu.. Takže pak se asi pustím na Four: Divergent Collection a pak zase od začátku :-D
Jasných 5*

vikimi
18.08.2014 3 z 5

Jednička se mi líbila víc, ale ani tohle nebylo zas tak špatné. Dneska jsem si na k tomu sedla a už mám hotovo. Ještě mě čeká poslední díl, snad bude vydařený.

rebeka7025
18.08.2014 4 z 5

Druhá kniha podla mňa trochu slabšia ako Divergencia, každopádne stále veľmi kvalitné čítanie plné akcie, napätia a nečakaných zvratov.

smybar
18.08.2014 5 z 5

Viděla jsem film divergence, chci číst tohle má to cenu? :)

CraWer
10.08.2014 2 z 5

Nebylo to špatné, ale nebylo to rozhodně ani dobré.
Prvnímu dílu se to nerovná, ani po paty.

53%

Tris
10.08.2014 5 z 5

Dočteno a už se nemohu dočkat filmu

M.V.Z.
07.08.2014 5 z 5

Druhý díl začal tam, kde ten první skončil, jako by to byla jedna kniha. Ani druhý díl neztratil nic ze své kvality. Čtivě a zajímavě napsané. Moc se mi to líbilo

sackettboy
07.08.2014 3 z 5

Myslím, že druhá kniha je kvalitatívnejšie nižšie ako Divergencia. Po prvej časti som si myslel, že bude pokračovať v nastolenom trende, bohužiaľ autorka sa prostredníctvom hlavnej postavy "utápa" v jej pubertálných výlevoch. Pre tínedžerov može byť táto kniha zaujímavá, ale nám starším to už začína vadiť a v knihe je to už poriadne cítiť a celkovo kniha vyznieva ako nejaký lacnejší dievčenský román. Keď sa dostanem k trojke tak ju určite prečítam, kvoli záujmu ako to skončí, ale už teraz sa obávám jej kvalít

Evus
06.08.2014 4 z 5

Ani druhý díl nabitý válkou mě nakonec nezklamal. Přestože mě v knize nečekalo přímo překvapení a většina dějových "zvratů" byla tak nějak čitelná minimálně pár stránek předem, kniha se mi jako oddychovka velmi líbila.

TFArchmann
06.08.2014 5 z 5

Asi budu působit jako totální idiot, nebo se zkrátka jen opět projevuje má odlišnost od ostatních, ale druhý díl se mi líbil několikanásobně víc než ten první. Rezistence je narozdíl od Divergence propletena SKUTEČNOU, strhující a akční dějovou linií, tudíž jí nemohu vyčíst, že většina příběhu se odehrává v simulaci, jako tomu bylo u předešlého dílu. Doporučuji a jsem zvědav, co se vyklube ze závěrečné knihy, která je tolik kritizována.

fiona007
06.08.2014 4 z 5

Bohužel jsem si přečetla nějaké recenze před předčtením, takže jsem se na druhý díl dívala skepticky.
Už to nebylo tak nabušený jako první díl, pořád ale dostatek romantiky, akce. Každopádně mě to chytlo a četla jsem opět v kuse, takže hodnocení dobrý.

Matys
05.08.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že jak první tak i druhý díl jsem přečetla strašně rychle. Obě knížky jsem četla za sebou a trvalo mi to celkem pět dní, což jsem se i já divila, jak rychle jsem se ke konci druhé knihy dostala.

Přesto všechno, i přesto, že oboum dílům dávám pět hvězd, třetí díl asi nehodlám číst. Náhodou jsem totiž někdě přečetla konec třetího dílu, ale to by mi ani tak nevadilo, ale hodně lidí říká, jak je kniha oproti dvoum předchozím slabá... To mě odrazuje...

Teď ale hodnotím první i rovnou druhý díl a oba všem vřele doporučuji. Děj je chytlavý a i hned vtáhne do děje. Dávám pět hvězd. :)