Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3709 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

lunina
05.08.2014 5 z 5

Stejně úchvatná knížka jako ta předchozí♥
Určitě stojí za to přečíst!
DOPORUČUJI!!!♥

Rezkaaa
04.08.2014 5 z 5

Knížka měla stejně strhující děj jako předchozí díl. Možná se to sem tam trošku motalo, ale taky je to možná tím, že jsem celou knihu přečetla za jedno odpoledne...
Takže znovu opakuji, úžasné další vývoje postav, parádní zápletky, nemohla jsem se odtrhnout.
Veronica Rothová je pro mě vcelku Paní spisovatelka!

Laduka
03.08.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi taky moc líbil. Přečetla jsem ho za dva dny a to první den jsem začala pomalu v noci a to jsem přečetla asi 50 stránek. První díl mi trval déle, ale to nebyli prázdniny :)
Už se těším, jak to všechno dopadne :)

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

I druhý díl jsem přečetla jedním dechem, stále jsem si spojovala knižní postavy s těmi filmovými a myslím, že v tomto případě to je super kombinace, výběr herců je excelentní. Knihu doporučuji ke čtení, ale určitě najednou v kompletu trilogie :-)

Janissek007
29.07.2014 5 z 5

kniha mě nadchla pár hrdinů mě sice hodně naštvalo... konkrétně 2, jedna holka a jeden kluk ( nebyl to mimochodem Tobias, ikdyž možná, ale jen trochu, mám na mysli většího parchanta).
Kdo četl doufám, že ví, koho mám na mysli...
Musím říct, že kniha se četla sama, vřele doporučuju...

Kari15
28.07.2014 1 z 5

Asi jsem divná, ale mě to prostě nebavilo. Zklamalo mě to hlavně po dobrém prvním díle. No nic, co se dá dělat, třetí díl si asi nepřečtu..

Selena2000
28.07.2014 5 z 5

Ze začátku to bylo hodně zmatený, ale potom jsem tomu začala rozumět. Tris i Tobias mě svejma hádkama hodně štvali ani bych se nedivila, kdyby se pozabíjeli. Ale dějově jsem se nenudila.

SPOILER - Tris mě fakt štvala s tím, že se furt chtěla obětovat a vůbec jsem se nedivila, že Tobias šel za Jeanine hned za ní. Caleb - ten mi tam předtim ani tak nevadil, ale tímhle mě teda taky naštval :D - KONEC SPOILERU

Abych zase tak nekřivdila u této knihy jsem našla jednu mile vítanou vlastnost - když čtete, přestanete, jdete něco udělat, tak se pak hned zase začtete. To se mi moc nestává :D I když to podávám tak, že mě všichni štvali, ten konec to napravil a já se jím nechala naprosto pohltit. Takže určitě doporučuju :)

A ještě nakonec; NEDOPORUČUJU nedočítat SÉRII... Třetí díl je přelomový a úplně změní celkový dojem --- jen mé doporučení :)

pobijecmuch
26.07.2014 1 z 5

Autorka zřejmě při psaní 2.dílu přestala kouřit trávu, protože ji došly nápady a fantazie. Z Rezistance si vytratila akčnost a napětí předchozí části. Zbytečně jen "pindá" dialogy, které mohla vypustit, protože děj nikam neposunují. Chvílemi mi připadalo, že dějová linka je taková naivní, no prostě jsem se bál, že si brzo Tris nasadí na hlavu kouzelnickou čepici, do ruky koště a začne hrát famfrpál.

knihomolka01
25.07.2014 5 z 5

Konec jsem sice čekala napínavější, ale jinak nemám, co vytknout.:D

lucifrid
24.07.2014 5 z 5

Vývoj mě překvapil, tohle jsem nečekala, ač se to mohlo zdát zřejmé. Je to trošku chaotičtější než jednička, ale to být musí, vzhledem k ději. Už to není seznamování s dějem, ale samá akce. Rozhodně se mi to hodně líbilo, jen mě překvapil ten konec, zajímavý posun.

simona5r
23.07.2014 1 z 5

Tak, jak mě nadchnul první díl, tak druhý mě hodně zklamal. Ani jsem tu knížku nedočetla celou (a to se mi moc často nestává).

Wolfinéria
22.07.2014 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první už mi ani nevadil styl psaní ovšem děj byl hodně pomatený a některé sceény mi přišly až zbytečné ovšem nemohla jsem se od knihy odtrhnout !!!

LittleMonste
19.07.2014 4 z 5

O poznání horší než první díl, ale stále dobré. Děj byl na můj kus moc zmatený a přeplácaný, zkrátka moc všeho... a mně osobně trvalo strašně dlouho než jsem se dostal zpátky do děje a připomněl si všechny postavy. Hlavní hrdinové - Tris a Tobias - se chovali úplně jinak než v Divergenci. Musím ale pochválit Veronicu za styl psaní, protože to je opravdu neuvěřitelné...smekám. Skončilo to skvěle...a snad Aliance obhájí kvalitu série.
Hodnocení - 78 %
Přečteno - 1x

petrvyhy
19.07.2014 4 z 5

Dočteno velice rychle. Ani nevím zda kvůli tomu, že mě to nadchlo a nebo abych si mohl odškrtnout další knihu ze seznamu. Druhý díl byl lehce srovnatelný s prvním. Příběh utíkal stejně jako předešlý. Zas lehce předvídatelné, ale občas překvapilo. Třetí díl si přečtu jen z toho důvodu, abych se dozvěděl, jak to skončí. Jinak dobrá oddychovka na nedělní odpoledne.

Laenka
18.07.2014

Já nějak nechápu jak se někdo může rozplývat nad něčím takovým ,jistě dobře se to čte zápletka zajímavá jen konec podivný jsem zvědavá zda i nad tím budete jásat. Četla jsem celou trilogii jsou tam místy pěkné zápletky jinak mě to zklamalo čekala bych jiný konec to jak to skončí se mi nelíbí.

adorjas
16.07.2014 odpad!

Nič nové, čo by nebolo už v prvej časti...opakovanie motívov, pobehovanie hore-dole, zajatie, vyslobodenie, nerealistické zobrazovanie dialógov. Možno pre nejakých násťročných, ktorým sa z toho budú triasť kolená. Ja si už neprosím, ďakujem.

mautina7
10.07.2014 4 z 5

Trochu jsem se nekdy ztracela v postavach a v zamerech postav, ale vzdy jsem se rychle nasla. Zvraty a napeti v knize je stejne jako v prvnim dilu. Co mi na knize trochu vadilo, bylo v podstate opakovani stejneho motivu nekolikrat dokola - Tris je v trablich a Tobias ji zachrani...

Samira
09.07.2014 5 z 5

Druhý díl byl proti prvnímu dílu, který byl dokonalý malinko slabší, ale pořád převyšuje většinu knih, takže jsem byla nadšená. Jen ta nadupaná akce bez přestávky byla někdy moc, ale chápala jsem důvody a četla skoro bez dechu. Ústřední dvojice se někdy zbytečně hádala. Jsem hrozně zvědavá, jak kniha dopadne, otevírám třetí díl, jinak to ani nejde!

zpevSusannah
07.07.2014 5 z 5

Nooooo, zajímavé... Musím uznat, že mě i tento díl dostatečně lapil, abych ho přečetla za tři dny. Touto knihou jsem se snažila hlavně přivést mozek na jiné myšlenky a utéct od svých problémů a protože se jí to povedlo na 90%, zaslouží si plný počet hvězdiček.
Jinak se mi líbila zatvrzelost Tris a to, jak si jde za svým přesvědčením. I když pravda, občas bych ji profackovala :-D
Zároveň kladně hodnotím to, že láska Tris a Tobiase příjemně provází celý příběh a zbytečně na sebe tolik neupoutává veškerou pozornost (uuuufff, nestala se z toho přiblblá a přeslazená romaňťárna).
Huráááá, na poslední díl :-).

Kyta
03.07.2014 5 z 5

Znovu jsem se přesvědčila, že autorka má vynikající talent. :)
Narozdíl od Divergence, kde se se vším seznamujeme a vše je nové, Rezistence je o dost akčnější a začíná tu jít o hodně. Pokaždé se zde něco děje; ani jednou jsem nepocítila nutkání knihu odložit, protože je opravdu neskutečně čtivá a upoutá svým neobyčejným dějem, který je pořádně pestrý a až do poslední stránky nečekaný.
Tris jsem si díky Divergenci docela oblíbila, ale tady mi přišla jiná; pořád má sice tu svou povahu, kdy se vrhá do nebezpečí a kdy nechce, aby umírali nevinní lidé, ale některá její rozhodnutí a myšlenky mi přišly až moc nad její úroveň. Chápu, že chce být užitečná, ale měla by si promyslet, komu bude nakonec věřit! Na konci se ale ukázalo, že i ta její statečnost a tvrdohlavost se něčemu vyplatily. Taky se mi líbí vztah mezi Tris a Tobiasem - ty jejich hádky a neshody jsou přece jen normální, přestože někdy trochu zbytečné.

Už v Divergenci jsem se přesvědčila o tom, že tahle trilogie je výjimečná a tenhle díl mi to ještě potvrdil. Myslím, že si rozhodně zaslouží 5*. Už teď začínám litovat, že jsou jen tři díly...