Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3715 3715

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

LazyNight
03.01.2015 5 z 5

Tento díl mě tolik jako Divergence nebavil. Bylo tam spoustu komplikací, ale to až trochu dál... začátek byl moc krásný. :)

Equestrian
03.01.2015 4 z 5

Super kniha, sotjí za přečtení :3 :)

Viky.Tejralova
01.01.2015 5 z 5

Perfektní pokračování prvního dílu! Čte se naprosto sama a moc mě bavila!!

MartinaWranová
31.12.2014 5 z 5

Vůbec mi nepřipadá, že 2. díl - Rezistence je slabší než první díl - Divergence. Právě naopak se mi zdálo, že to bylo ještě napínavější a emocionálnější. V prvním díle bylo hodně zasvěcování do jejich světa, frakcí, větší akce byla až na konci, zatímco v Rezistenci už nešlo ani tak o Neohrožené a vůbec ne o výcvik.
Příběh mě dostal, hltala jsem každou stránku, velmi rychle mi to uteklo. Musím přiznat, že jsem si u toho i pobrečela, bylo to hodně emocionální, navíc jsem byla pořád překvapována dějem, nedokázala jsem předvídat, co se stane, byla jsem kolikrát šokována a konec byl také velmi překvapující, rozhodně nabádal k tomu, aby si čtenář přečetl i třetí díl.
Takže pro mě skvělá kniha, rozhodně doporučuji všem, aby si ji přečetli! :)

DariDerek
30.12.2014 5 z 5

Jsem se tak moc zacetla do poslednich cca 20ti stranek,ze jsem se zhrozila, ze je konec?! Neskutecna kniha, bozi jako jednicka, vtahne do deje, je to slast cist neco takoveho!!:)

jana5962
09.12.2014 4 z 5

Přišlo mi že v tomto díle bylo víc vtipných hlášek než v prvním, ale to moje hodnocení nijak nezvedá. Tahle série mě opravdu baví, ale co se týče fantasy knih jsem vcelku kritická... I tak je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Shinju
02.12.2014 5 z 5

Pokračovaní super. Hned jdu číst poslední díl.

V knížce se krásně zrcadlí motto: Přátele si drž u těla, nepřátele ještě blíž. :)

Marky.F
01.12.2014 4 z 5

Už po přečtení prvního dílu mi přišlo, že velká část první knížky sloužila jen k uvedení do děje, který se má rozjet teprve v dalších dílech. Druhý díl to víceméně potvrdil - děj byl mnohem akčnější a stále se ubíral nějakým směrem, nestálo se pořád na místě. Ani tady mi ale neuniklo spoustu nedotažeností a nelogičností, které mi bohužel v knížkách vadí. Jako oddechová knížka je to ale dobré, stejně čtivé jako první díl.

reccal
30.11.2014 4 z 5

Rezistence se může zdát o dost slabším dílem, než Divergence, no bodejť, vždyť už víme, kdo a proč je divergentní, už víme, že dvě hlavní postavy spolu chodí, už víme dost zajímavostí o všech frakcích. Jednoduchý výpočet.
Jenže ono je stále co objevovat a stále to má motor, který to pohání dopředu. A především - ne všechno rozhodně dopadne tak, jak si čtenář přeje. Prostě - Rothová je fuk, kterou postavu jste si oblíbili a jak jste si to naplánovali. Stačí otočit pár stránek a iluze "vím, jak to bude" je dokonale vymazána.

Manachan
29.11.2014 4 z 5

Docela dobrá kniha, ale slabší, než předešlý díl

Srbo
29.11.2014 3 z 5

Rezistence mě tak nebavila jako Divergence. Jeto tak nějak pořád stejné. Problém - vyřešení problému, problém -vyřešení problému , a tak dále. Dohady Tris a Tobiase mě taky štvali. Nějak my připadalo že se proti první dílu ve druhé nic moc nestalo.

bosorka
23.11.2014 2 z 5

Rezistence mě zdaleka tak nebavila jako Divergence, tam bylo vcelku zajímavé uvádění do autorkou vytvořeného světa (i když extrémně originální nebyla). Tento díl byl nuda, prokousávala jsem se docela dlouho, pořád dokola, zajali je, vysvobodili se, kuli pikle, bojovali, zajali je... Nuda. Půtky Tris a Tobiase mě rozčilovaly a snad i víc než ona mě štval on. Třetí díl si přečtu, abych věděla, jak to skončí, ale nadšeně se do něj nepohrnu.

petrzel
23.11.2014 5 z 5

Zajímavá serie jsem moc ráda ,že jsem jí začala číst. Pro mě opravdu příjemné čtení.

Pedruska01
22.11.2014 4 z 5

No, kde začít... Kniha se četla výborně. Každý konec kapitoly byl tak šibalsky zakončen, že vás nutil prostě tu stránku otočit a číst dál, což miluju i nenávidím zároveň. :D
Upřímně, je to dlouho, co jsem v rukou držela první díl, a tak jsem se ze začátku ztrácela v postavách - no, zůstalo mi to téměř až do konce knihy, ale to je nejspíš jenom má chyba.
V jedné dějové lince se toho stalo celkem dost. Z jedné akce hnedle do druhé. Někdy, ne až moc s přehledem. Bylo fajn, že to nestálo, ale říkám si, nebylo toho někdy až moc nebo zcela zbytečné?
Trisina "změna" v lidskou trosku mi nevadila, je to lidské, je to přirozené. Dalo se to čekat. Nikdo přeci není z kamene, a každého normálního člověka to jistě svým způsobem poznamená, ať už to dává najevo hodně nebo málo. To samé k určitému "odporu" ke zbraním - bylo to pochopitelné. Jen ten až moc náhlý zvrat, kdy byla přesvědčená o své smrti a náhle o touze žít, mi přišla přitažená za vlasy. Prostě ze vteřiny na vteřinu - bum. To prostě ne-e.
Bylo také super číst o vztahu hlavních hrdinů, co nebylo klišé. Žádní slepě zamilovaní s idylkou. Ty věčné hádky nebo vzepření to krásně okořenilo. :)
Musím se také přiznat, že když se Tris věčně snažila zachraňovat druhým zadky nebo rovnou "celý svět", že mi připadala, až moc "vtíravá", ale člověk si musí uvědomit, že tohle je právě hlavní hrdinka a pokud by se tak nechovala, tak by pak nebylo o čem číst a ta kniha by nemusela vůbec existovat. Byla by to zbytečnost.
Neodpustím si poznámku k Peterovi. V předchodím díle jsem ho nenáviděla, proklínala, měla jsem ho za nelidskou zrůdu, ale když dělal Tris "stráž", věřila jsem mu, že "změkne". Čekala jsem aspoň něco. Malý vnitřní pocit. Dočkala jsem se a byla ráda, ale když pak podnikl, to co podnikl, tak mi vyrazil dech. Ať už to bylo v rámci "dluhů" nebo ne, zachoval se víc než ukázkově! :))
Trochu mě udivovalo, jak s lehkostí autorka nechávala "zabíjet" nebo "umírat", to už je fuk, "výrazné" postavy v příběhu. Jasný, jsou ve válce, oběti jsou až nutný, ale až tak jednoduše? Někdy jsem nestačila zírat. :( :D
A co na závěr? Když jsem dočítala poslední stránky, nevěřila jsem, že se chýlím ke konci. Ale opak byl pravdou. Dělo se to zásadní a mě už nezbývalo co otáčet. A samotný konec? ... (Kdybych o tom měla dál psát, budu tu ještě týden! :D) ... Vážení, v tu chvíli jsem měla pocit, že tu knihu rozcupuju na kousky! :D Jak mi (nám) tohle mohla autorka udělat? To jednoduše není fér! :D I když jsem dala v hodnocení o hvězdu míň než Divergenci (což dělaly spíše mé osobní pocity), tahle kniha si rozhodně doporučení zaslouží. :)

Holubicka87
18.11.2014 4 z 5

Rezistence mi oproti prvnímu dílu přišla zajímavější. Bylo to plné nečekaných zvratů, akce a napětí. Nicméně, na plný počet to není, protože, jak tady již bylo psáno, i mě zklamala Tris. Líbila se mi bojácná, pohodová holka z prvního dílu. V Rezistenci je opět slabá, malá, ubrečená holka, jako v mnoha jiných knížkách. V posledních kapitolách jsem ji už téměř nenáviděla za každou zmínku o tom, jak nemůže udržet pistoli nebo musí brečet. Byla na facku a taky mě hrozně zklamalo, jak vykládá, že Tobias je pro ni celý život, jak si uvědomila, že udělala chybu a chce žít a opět se za jeho zády vrhá do akce, kde je ohrožena a v klidu mu lže. Od závěru jsem čekala něco víc. Nějak jsem nepochopila co "tak důležité" v té zprávě bylo. Uvidíme tedy co přinese další díl.

Edona
16.11.2014 4 z 5

Rezistence je jiná než Divergence. A to je dobře, protože druhý díl je o moc lepší. Je více akčnější a napínavější, obsahuje více důležitých informací a taky zvratů. Ale faktem zůstává, že ani na konci druhého dílu ještě nevíme všechno, autorka nás drží v šachu a je takřka nutností přečíst si závěrečný díl této trilogie - Alianci.
Musím však přiznat, že mě nesmírně zklamala Tris, její změna je příšerná. Chvílemi mi svým pošetilým jednáním připomněla Bellu ze Stmívání, protože takový ten snížený pud sebezáchovy je opravdu absurdní.
Nakonec však musím přiznat, že mě Rezistence mile překvapila, nicméně plný počet hvězd si nezaslouží, protože ona závěrečná informace, o kterou jsme "bojovali" takřka celou knihu, mě fatálně zklamala.
A nyní po dlouhé době obohacuji svůj komentář i o srovnání s filmovým zpracováním. Film je výtečný, opravdu doporučuji shlédnout. Vše je podáváno více srozumitelněji, než v knize, změna Tris není tak patrná. V tomto případě vidím filmové zpracování opravdu dobře.

deedulka
16.11.2014 4 z 5

Nenadchlo tolik jako první díl, ale i tak to bylo příjemné čtení. Tris mi taky lezla krapet na nervy. Už to nebyla ta nebojácná holka od rány jako v prvním díle, ale ubrečená malá holka, co se bojí sáhnout na zbraň a nasazuje zbytečně svůj život. :( Tobias musel mít svatou trpělivost. Díl proniká blíže i do dalších frakcí a více se věnuje i odpadlíkům. Konec je opět takový, že navnadil na další knihu. :)

monika1816
11.11.2014 5 z 5

Musím říct, že mě tedy druhý díl nadchl mnohem více než první díl.. Neustále se něco dělo, celá knížka měla neuvěřitelný spád. Jsem zvědavá co se bude dít ve třetím díle.

punktruhlicka
06.11.2014 5 z 5

Super knížka. Po prvním díle jsme se druhého trochu bála, že mě zklame. Ale byl super. Skoro celou knížku jsme byla naštvaná jednu chvíli na Tris, pak zase Tobias. Trochu mě vadí, že se z Tris stává hysterka. Ale nakonec jsem to s chutí dočetla a už se nemůžu dočkat, až budu mít v ruce poslední díl.

Katuska88
03.11.2014 4 z 5

Zhruba v první třetině jsem ztratila nit a myslela jsem si, že to dokonce ani nedočtu.
Ale ve druhé půlce mne děj opět chytnul a nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla.
Dovrším to a třetí díl si rovněž přečtu.
Sice už asi tuším jak to tak asi dopadne, ale chci vědět, zda se mi to potvrdí.