Divergence

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.34445
Série

Povstalecká trilogie / Divergencia 1.

Žánr
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Divergent, 2011

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (11)

Diskutovat
Viky.nox
25.09.2016

TENHLE KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERS!
Divergence je jedním z fandomů, které jsem si vážně oblíbila (jako knihu, film jsem zatim neviděla), nejvice na me asi zapůsobili Trisini rodiče, jak se obětovali pro svou dceru a záchranu ostatních a jak se Tris, ačkoli videla zemřít své rodiče, nezastavila a běžela dal. Jsem ovšem trochu nespokojena s koncem, jelikož mi přijde nesmyslné, jak Tris "probudí" Tobiase svým hlasem, ano, romantické to možná je, ale ten napínavý a průlomový konec to asi neni. Přesto jsem hltala knížku svyma hladovýma očima a nemohla přestat. Velice doporučuji.

InFinito
19.02.2016

Ke koupi knížky jsem se nijak neměla, a tak jsem si pustila film s tím, že mě navnadí, což byla na jednu stranu velká chyba, protože jsem neměla vlastní představu o vzhledu postav a věděla jsem, co se plus mínus stane. Na druhou stranu jsem se rozhoupala, koupila si jí a nelituju.
Knížka se dobře četla, nenudila jsem se, postavy mi byli většinou sympatické a i obálka je pěkná.
Jsem zvědavá na další díly.
SPOILER:
Opravdu jsem si zamilovala Ala a na chvíli jsem Roth nenáviděla, že ho nechala zabít se. A pak to samé s Willem. To nemusela:(

Hesiona
12.02.2016

Pěkně prosím, pokud někdo máte zájem vyplnit dotazník, týkající se dystopické literatury, budu moc ráda. Prosila bych především čtenáře mladší 12 let, pokud tady takoví jsou. Ale budu vděčná za každý názor :)

http://www.survio.com/survey/f/B3R5D8B1J9D9U4H2D

Předem děkuji

Eidalon
30.03.2015

Myslím, že mluvíme stejně, jen každý svou řečí . . . jistě prvotním cílem sledování názorů čtenářů je, jak knihu, téma vnímá většina . . . pak si ji přečtu, udělám si svůj názor a někam se zařadím . . . a pokud se odlišuji moc od většiny, přemýšlím, proč tomu tak je . . . ale samotné hodnocení ani mne nestrhne pro a nebo proti . . .

O autorovi toho či onoho příspěvku si mohu rozkliknout jeho profil, nahlédnout na jeho portofolio knih a dovedu si udělat představu, jestli se shodujeme, či nikoli a pakliže ano, asi se bude kniha líbit (či nelíbit) i mně . . . to mne, ale pořád neříká nic o knize a jejím tématu . .

Komentář dle mého naturelu má lidi informovat o knize a tématu, někam ho zařadit, dát do kontextu s jinými díly a zakončit to stručným hodnocením. Snažím se lidem dát tuto informaci - kterou jsem nabyl a přenést ji dále. A na druhé straně bych hrozně rád takovou informaci i dostával, a to se dle mého názoru děje jen vyjímečně, proto ten možná trochu kritický podtón v prvním diskuzním příspěvku . . .

Ale takový je svět a souhlasím, že méně je mnohdy mnohem více . . . ale každý jsme nějaký a tak nějak vnitřně se již nepředěláme . . . hezký den, howgh

Eidalon
30.03.2015

Zkusím zareagovat . . .
Jsem zastáncem toho a vnímám slovo komentář jako komentovat něco - událost, akci VIP, film, knihu, televizní pořad a tento komentář by měl sloužit těm, kteří na akci nebyli, film neviděli, knihu nečetli atd. se s daným tématem seznámit a udělat si o něm nějaký obrázek a následně přijmout rozhodnutí . . . škoda že jsem nebyl, zkusím jít příště (dobře, že jsem nebyl, opět další přehlídka ztraceného času), ještě jsem neviděl, nečetl, neslyšel, zkusím si sehnat - dle komentáře je to to, co by mne mohlo zajímat a nebo to je oblast, která mne nezajímá, nebudu s tím ztrácet čas. Zde mne zkušenost jiných šetří můj čas, proč objevovat objevené a dělat stejné chyby, které udělal někdo přede mnou (když se nechal nachytat na chytlavou reklamu atd.). To je obsahem mého příspěvku na téma lepší komentáře

Další text jen reaguje na předchozí příspěvky viz mutace atd.

Eidalon
16.09.2014

Mno, předně je třeba říci, že se jedná o Young Adult (když jsem knihu začal číst - je to již pár měsíců, nevěděl jsem to - moje chyba). To je žánr určený pro konkrétní cílovou skupinu a z jejich ohlasů je vidět, že se autorce podařilo tuto skupinu oslovit a získat, takže svůj cíl splnila, neb do ní patří taky.

Že k této cílové skupině nepatřím neznamená, že knihu spláchnu do žumpy i se čtenářkami. A zde narážíme na samotnou podstatu komentářů ke knihám. Napsat do komentáře miluji ji, úžasné, skvělé atd. o knize neříká nic víc, než že se čtenářce líbila.

Kdyby jste si vážení dali trochu víc práce a napsali proč se Vám kniha (příběh) líbí či nelíbí, možná byste ušetřili jiným čas (a k tomu byly myslím komentáře původně určeny), protože pak by si dotyčný čtenář komentáře mohl říci, to je věc, žánr, styl, který mne nezajímá a mohl by čas věnovat jiným literárním počinům. Myslím si, že to je hlavní role komentářům ke knihám, kterou ale vložené komentáře z 95% neplní a jsou jen přehlídkou subjektivních pocitů - líbí, nelíbí, aniž by uváděly proč.

Takže neděje se tak, a tak komentáře slouží jen k tomu, že potvrzují Gaussovu křivku rozdělení, když se "líbí" 8 z 10 bude se nejspíše líbit i mne. Ale v případě sofistikovaných žánrů, což Young Adult je, to neplatí.

Tu čtou a líbí se jen vymezené skupině lidí, zatím co jiní preferují úplně odlišný literární kalibr. Když se pak dostane takový čtenář "do tohoto rybníčku" pochopitelně to setře. A to je taky dobře, protože to jiné přinutí si před četbou zjistit více informací a pak se vyhnout případným zklamáním a ztrátě času.

A nebo naopak, sednu-li si do Trabanta, vím co mohu očekávat a nedivím se tomu, že nejezdí jak Porsche. A pokud se mne to nelíbí, do Trabanta si nesedám. A pořád jsem u stejného problému, ne vždy dopředu vím, jaké svezení mne čeká - k tomu vždy sloužily názory a zkušenosti jiných, ale musí být pojaty s vypovídací hodnotou a ne jako emocionální výkřiky do tmy.

Jia
16.09.2014

Lidé jsou různí, každému se líbí a baví ho něco jiného. Asi by bylo divně na světě, kdyby všichni měli na všechno stejný názor. Proto si myslím, že není třeba se navzájem urážet a i diskutovat se dá na úrovni.

mutace
16.09.2014odpad!

To ToDesire_Lydon ,Book♥Lover
Milé pipinky, evidentně vám dělá problém porozumět jednoduchým větám, což u čtenářů tohoto žánru není zas tak překvapivé.
Z mého krátkého příspěvku se dá odvodit rovnice Young Adult = dívčí porno. Obecně v Young Adult mnoho porna nebývá a z uvedené rovnice vyplývá, že není důvod jej vyhledávat ani v dívčím pornu, ti co tak činí, budou zklamáni.
Jedná se o eufemický pojem, který říká že dílo je zaměřené na dívčí publikum lačnícím po nekonečné lásce s nekonečně krásným, nekonečně statečným a v neposlední řadě nekonečně citlivým mužem s hlubokýma očima.
To Desire_Lydon
Na závěr musím podotknout, že lidé by se neměli posuzovat na základě vlastní hlouposti, to dělají jen krávy a to ty určitě nejsi.

1