Město nebeského ohně

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 4.61331

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

City of Heavenly Fire, 2014

Kniha Město nebeského ohně

SknihouVrukách

Mne sa tento rok podarilo dočítať Nástroje smrteľníkov a dnes by som vám rada v rýchlosti povedala názor na jej posledný diel Mesto nebeského ohňa.

Za mňa bol tento diel najlepší. Od začiatku sa tu stálo niečo dialo a malo to spád. Začiatok konečne nebol kostrbatý a pomalý. Akcia tu bola priam na každej strane a na väčšine stranách som ani len nedýchala. Zvraty boli epické a prekvapivé. Väčšinu som nečakala. Hlavne to so Simonom.Veľmi sa mi páčilo, že sa tu spomínali aj postavy z Pekelných strojov a už sa tu objavili aj postavy z Tajomnej temnoty. Postavy som si konečne viac obľúbila a fandila som všetkým shipom. Vzťah Jacea a Clary sa už konečne vyvinul a nemala som už pocit, že od Mesta kosti stojí na jednom mieste. Po tomto diely môžem povedať, že konečne mám rada Magnusa a nemôžem sa dočkať na poviedky Magnus Bane. Odporúčam mať prečítané Pekelné stroje pred záverečným dielom, keďže sú tu odkazy na sériu.

Som veľmi smutná, že sa do sveta Tieňolovcov s týmito postavami už nevrátim. Na konci mi knižka z tohto dôvodu prišla dojemná. Celý ten svet je premakaný a som zvedavá, čo autorka dokáže s ním vykúzliť v sérii Tajomná temnota, keďže postavy majú veľký potenciál. Autorka síce píše dlhé kapitoly, ale kniha sa aj tak rýchlo číta, keďže Cassandrin štýl je svižný a pomerne jednoduchý. Ja však preferujem štýl v jej historických sériách.

Túto sériu vám odporúčam. Aj keď nie je moja najobľúbenejšia mám ju rada a na jej čítanie budem spomínať len v dobrom. 4,5/5

Petula.N

Když jsem dočetla třetí díl, tak jsem přemýšlela, zda se pouštět do pokračování...nakonec čtvrtý a pátý díl nebyl tak špatný, ale ten poslední byl fakt pecka :) Jsem ráda, že jsem sérii četla a třeba se k ní jednou zase vrátím.

Vjeerus

Poslední, závěrečný díl, byl jednoduše bomba. Ještě tak celou první polovinu knihy jsem si říkala, že je srovnatelný s dílem třetím (pro mě velmi povedený díl), ale pak to přišlo. Autorka celkem rychlým, ale ne uspěchaným, tempem začala uzavírat všechny rozdělané vztahy, charaktery se usadili a celé to korunovala nebezpečná výprava za záchranu světa. A ten závěr vyšvihl knihu tak na 6* z 5. Slovy ani nemůžu popsat, kterými všemi emocemi jsem si prošla. Lítost, hněv, zklamání, nadšení, znova lítost, rozzuření, ale i pochopení.
Autorka si krásně připravila půdu pro další sérii (Temné lsti). Jelikož už nepatřím do cílové skupiny, některá rozhodnutí mi srdce sice nebere, ale rozum je dokáže přijmout. Hořkosladký konec byl pro mě příjemná změna, upřímně jsem se obávala přeslazeného happy endu. Pravda ale je, že "Zákon je tvrdý, ale je to zákon" a jsem ráda, že i přes to, že všechny prohřešky byli hrdinům prominuty (bodeť by ne, zachránili celý svět), tak k jistému potrestání (i když si myslím, že ne oprávněnému) došlo od osudu. A takový přece svět je, krásný i krutý zároveň.
Malé postěžování na konec - Ach jo, ten paperback je tak špatný a nic nesnese. Knihy mám po prvním přečtený značně opotřebované. (vyjadřuji se k přebalu u této série, ne k paperbackům obecně)

Babu002

(+ SPOILER) Série je úžasná. Nápad s lovci stínů je prostě originální a dokonalý.
Příběh Juliána a Emmy byl opravdu hezký, navíc jsem zjistila, že je o nich série, takže se na ni určitě vrhnu.
Jsem ráda, jak dopadl Jonathan, ale na jednu stranu mi ho bylo líto. Ten chlapec nikdy neměl na vybranou. Narodil se s jedem v krvi a vychovával ho psychopat. Není divu, co se z něj stalo. Ale nejvíc mě chytlo za srdce, když byl člověk. Ta představa Jonathana, jako bratra a člověka, který MOHL být, ale nebyl.
Viděla jsem seriál, který končil jinak. Přála jsem si, aby tak nekončila i kniha, protože v seriálu zapomene na svět stínů Clary, což si dokážete představit jaká to je pohroma.
Jace a Clary. Jejich příběh chytne za srdce. Prošli si peklem, trochu i doslova.
Simon. Neměla jsem ho ráda, ale za tenhle díl mi přirostl k srdci a ten jeho konec byl smutný, ale správný.
Alek a Izzy byli skvělí. Magnus to samé. Rafaela jsem měla ráda, škoda jak dopadl. Vílí královna byla vždy mrcha, ale toto odsoudilo víly k záhubě... co k tomu dodat, že?
Bohužel to odnesli i nevinný, a tak to bude v budoucnu vypadat. Přesně, jak o tom mluvil Magnus.
Je mi líto, že se s nimi musím loučit, ale příběh to byl dechberoucí!

Tialexa

Kniha se mi míč líbila. Za necelý týden jsem ji měla přečtenou. Rozhodně doporučuji.

Iliveabook_Kris

(+ SPOILER) Tak za mě je tato kniha nejlepší z celé série. Celou sérii miluju ale toto byla bomba. U této knihy jsem tolikrát brečela ( hlavně když nebeský oheň zničil v Sebastiánovi/Jonathanovi zlo a stal se z něj člověk, kterým měl být. Když si Ašmodaj vzal vzpomínky Simona a udělal z něj zase civila. A u setkání Magnuse a Aleka jsem taky upustila slzičku.) Opravdu mi slzy tekly proudem...a to moc nebrečím ;D Kniha plná emocí, zvratů, lásky a nebezpečí. Velice mi tento svět bude chybět a budu se k němu často vracet .
( Ps. Nutně potřebuji další díl :,) )

Bórborka

Autorka mě závěrečným dílem překvapila. Celá série se nesla na velmi průměrné až podprůměrné vlně, až na poslední díl, kde mi byla schopná dokázat, proč si její knihy zaslouží takový obdiv.
Kniha svou délkou byla schopná dát prostor vedlejším postavám, které mě od začátku zajímali mnohem více. Děj plynul příjemným tempem a neztrácel zbytečně na své dynamičnosti.
Taky musím uznat, že se mi líbí propojenost mezi jejími ostatními sériemi.

Monisek.B
30.12.2020

Nejprve jsem viděla film, pak seriál a nakonec si přečetla JEN tuto závěrečnou knihu. Jedná se totiž o přesně moje oblíbené téma. I když se mi knížka líbila, nakonec jsem ráda, že jsem četla jen jeden díl. Jestli se pustím do dalších sérií z tohoto světa, to ukáže až čas :-)