Město nebeského ohně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V šesté knize série Nástrojů smrti, ve Městě nebeského ohně, jsou Clary, Jace a jejich přátelé neúprosně vtaženi do války, která proti sobě staví Nebe a Peklo, anděly proti démonům. Do války, která hrozí zničit celý náš svět, pokud ji lovci stínů nedokáží zastavit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169813/nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 4.61065
Série:

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (6.)

Orig. název:

City of Heavenly Fire (2014)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (179)

Kniha Město nebeského ohně

Přidat komentář
roman9276
27. ledna

Sérii nástrojů smrti jsem si zamiloval. Všechny díly jsem zhltnul za nějaký tři tejdny a vlastně nechápu, proč jsem to tolik let neustále odkládal. Konec teda za mě byl trošku slabší, nevim, čekal jsem od toho něco víc. Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo, ale osudy některejch postav zvlášť ke konci mě zamrzely. Ale fakt mě to bavilo! Cassandra Clare prostě umí a já jsem jí vděčněj, že vymyslela tenhle úžasnej svět.

KatieFar
05. ledna

Miluju všechny kroniky Lovci stínů... četla jsem několikrát...

jolca-jolly0953
10.12.2018

Čekala jsem trošku "bouřlivější" finále, ale jinak se mi celá série moc líbila.

eliška5
09.12.2018

Kniha se mi velmi líbila a ten konec byl přesně jak jsem očekávala

Ivka14
05.12.2018

Tuhle sérii miluji a završení série bylo nádherné. Všechno bylo hezky vymyšlené. Bude se mi po Jacovi, Clary, Alekovi a ostatních hrozně stýskat asi si tu serii koupím ❤️❤️

AnnaNešporová
01.12.2018

Tuhle sérii miluju! Myslela jsem si, že už na ni budu stará, ale vůbec. Každý díl byl lepší a lepší. Doporučuji všema 10.

EllisBa
23.11.2018

Tuto sérii naprosto zbožňuji! Celou sérii jsem měla přečtenou za celkem krátkou dobu a hlavně jsem jí četla se zatajeným dechem a plná napětí, zkrátka jsem se nemohla vůbec odtrhnout.
Hrozně se mi líbí, jak je v knize důležitý každý detail, věta, místo, osoba a podobně. Všechno je zkrátka hrozně pěkně promyšlené. Stalo se tam hodně věcí, které jsem nečekala. Během čtení knížek jsem byla šokovaná, ubrečená, nadšená, zkrátka jsou knihy velice emotivní a hrozně se mi líbilo, že jsem mohla vždy vypnout, zahodit své osobní problémy a žít život napsaný zrovna v těchto knihách.
Autorka píše velice krásně a hlavně čtivě, navíc je to úžasný námět a příběh.
Pořád, ale ještě určité věci nechápu, či bych je potřebovala blíže přiblížit. Nebo by mě zajímalo, jak dopadnou.
Mám již objednané další série knih a to Pekelné stroje a Temné lsti + ještě The Bane Chronicles. Hrozně se těším! Navíc, mi v knihovně ani nesměla chybět kniha "Kdo je kdo ve světě stínů - Významní lovci stínů a obyvatelé podsvěta v řeči květomluvy".

Btw. jak je série tak moc obsáhlá a je důležitý opravdu každý malinkatý detail, doufám, že jsem se v tom neztratila, či mi neunikla nějaká zásadní informace.

walusaaa
17.11.2018

Neskutečná série. Miluju z ní každou knížku, každý charakter, dějovou linku. Nádhernej zážitek to byl.

a355o
01.09.2018

Tak jak jsem celou sérii četla se zatajeným dechem, tak jsem se bohužel nutila do poslední knihy, abych ji vůbec dočetla. I když vlastně dějem odpovídala tomu, co se dalo očekávat v návaznosti na předchozí díly, v celku tam velkým zklamáním nebyla a završila celou sérii v celku bravurně, musela jsem se vyloženě ke čtení donutit. To bylo způsobeno pravděpodobně autorčiným stylem. Nejvíce jsem ztrácela pozornost v chvílích, kdy byla položena přímá otázka, jejíž odpověď se nacházela až za tak dlouhou popisnou částí, že když už jsem se k ní konečně dostala, nemohla jsem si vzpomenout, na co daná postava vlastně odpovídá. To mě přimělo, abych se pořád v textu musela vracet a nakonec i přes kakovat popisné části.
Co se týče děje a návaznosti, vše bylo dobře vymyšleno, působilo logicky a že to tak má být. Konec byl vlastně dobrý, poslední chvíle Sebastiana/Jonathana byly opravdu emocionální bombou. Stejně tak jsem se na konci knihy dokázala vžít do příběhu natolik, že jsem pociťovala silné příkoří v tom, že celý Spolek a rada jsou naprosto nepoučitelní a nekajícní. I když se celou knihu mýlí ve svých úsudcích a jednání, stejně to se zachovají zase tak, jakoby se nic z toho nestalo.
Zároveň mi přišlo, že konec je v některém ohledu tak neurčitý (viz Tessa a Zachariáš), že jsem dočetla knihu zmatená s tím, že mi buď nějaké informace unikly nebo si autorka připravuje půdu pro další sérii.

zinon
19.08.2018

Zakončení série se mi moc líbilo. Jelikož jsem četla jako první sérii Pekelné stroje, tak jsem si tento díl velmi užila...protože jsem se dozvěděla to, co tam vysvětleno nebylo. Přijde mi lepší začít sérií Pekelné stroje a pak se pustit až do této.

Spoiler!
Magnus měl na zasedání rady pravdu ohledně trestu pro víly....lovci stínů jsou hold neponaučitelní...nechápu, že se neozval i někdo jiný ohledně Helen a Marka. To mě vážně vytočilo.

dancav28
06.08.2018

Skvělé zakončení celé série, i když se knížka někumu může zdát až příliš dlouhá, tak nebyla. Knížka je čtivá, jako ostatní díly. Nechybí akce a u knížky jsem se nenudila. Určitě jsi ještě musí přečíst jak to dopadlo s Emmou a Julianem (Paní půlnoci...) Jinak celou sérii vřele doporučuji

Klára14
04.08.2018

Na tuto knihu jsem se neuvěřitelně těšila. A jako vždy autorka nezklamala. Celá kniha mě bavila a přečetla jsem ji za čtyři dny. Když jsem přečetla první kapitolu, vždy jsem musela přečíst další. Prostě úžasná knížka, kterou vřele doporučuji.

andrejci
01.08.2018

No prostě SUPER KNÍŽKA. Autorka dokázala opravdu překvapit

Julinka679
20.07.2018

Obsahuje SPOILERY!
Skvělá série, četla se jedním dechem ale škoda, že už je konec... Musím říct, že jsem smrt Kylea vůbec nečekala, celou dobu jsem mu přála aby byl s Maiou ale tohle byl podraz! Naštěstí to aspoň se Simonem dopadlo dobře takže asi spisovatelce nemám co vyčítat... Minipostava Jonathana byla hezká, až mě mrzelo, že nedostal více prostoru ale mělo to tak být...
Pro mě jedna z nejlepších sérií a ani bych neřekla, že byla young adult. Užila jsem si ji od začátku až do konce a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu! :-)
Doporučuji naprosto všem! Ať už mladším nebo dospělým, obě skupiny v tom určitě najdou to své a doufám, že Vás bude bavit tak jako mě! :-)

Bookgirl
17.07.2018

Celá série byla naprosto boží a já po dočtení pořád nechápu, co se to vlastně stalo s mým životem. Bylo to neuvěřitelně promyšlené a napínavé, akční, vtipné a musím říct, že to budu určitě někdy číst znovu. Poslední díl byl za mě určitě jeden z nejlepších a naprosto úžasné zakončení série. Některé závěrečné scény jsem četla trošku se slzami v očích. Doporučuji všem, ani nejde říct jak moc.❤

Nikkiproch
14.07.2018

Přestože se někomu může zdát, že celá sága je young adult, pro teenagery, mýlí se. Tohle je prostě úžasné čtení a při poslední stránce mi bylo strašně líto, že už je konec. Moje srdce však jásalo, že zde zůstalo tolik kliček pro pokračování a že si o Lovcích stínů ještě někdy zase počtu. Teď budu koukat aspoň na seriál. :-)

katerina2660
10.07.2018

Super zakončení celé ságy. Moc se mi celý příběh líbil, krásné čtení.

petrulka
20.06.2018

Velmi podařená série. Přes rozpačitý začátek musím přiznat, že patří mezi nejlepší, které jsem zatím četla. Nejen dějově, ale i kvalitou autorky, která prostě umí napsat knihu, vtipnou, napínavou, zamilovanou...jsem příjemně překvapená. Jdu na Pekelné stroje :-)

Ludy1990
13.06.2018

Zajímavý konec série,bude mi to chybět,hlavně Clary a Jace.
Celkové shrnutí : První díl mi přišel tak trochu nudný,nezábavný,o filmu si myslím totéž ale přesto jsem ho dočetla a pustila jsem se do dalších dílů a vůbec toho nelituji.Nejvíce mě zaujal 5 díl,kde se i autorka mimochodem zmiňuje o Praze. Určitě doporučuji tuto sérii přečíst.Jediný mínus co bych tomu dala je to,že další díly už nezfilmovali.

zuzlina
09.06.2018

Super konec já jsem spokojená.
Spoiler
Člověk by nevěřil, že mi tak příroste k srdci. Já ho měla ráda až od upíra. :)

Bucksinka
23.05.2018

Zajímavý konec celé série. Snesla bych ještě tak 50 stran navíc, náhled do budoucna a dokončení dalších pro zatím nevysvětlených událostí a osudů postav.

lucie0134
16.05.2018

Krásná série. Miluju asi to je nejlepší způsob jak vystihnout tu sérii. Krásný konec, krásný děj. Jako slabší díl počítám 2ku byla podstatná, ale nic moc na čtení ale to mi vynahradila 3ka. Všem doporučuji.
Celou sérii jsem četla 3x (až takový magor jsem) ale pustila bych se do ní klidně ještě jednou.

sd1992
05.04.2018

I poslední díl byl samozřejmě boží.. :-* souvislost mezi Nástroji smrti a Pekelnými stroji je naprosto úchvatná. To se autorce vážně povedlo. Chválím i ukončení celé série , žádný čtenář nemůže být zklamán. :-)

MishelleBlack
18.03.2018

Nástroje smrti jsou pro mě naprostá srdcovka. Doteď si pamatuju svoje první dojmy z roku 2014, kdy jsem sérii začala číst. Ačkoliv už to bude skoro tří roky po prvním dočtení, minimálně jednou ročně u mě má celá série místo v re-readingu. U tohoto dílu mi bylo na konci smutno, protože série končí. Musím ale uznat, že 6. díl je o to víc zajímavý, hlavně co se celkového vývoje postav týče. Když porovnám třeba Simona z prvního dílu a Simona na úplném konci, jde vidět o jaký kus se posunul. Svět lovců stínů mě naprosto uchvátil a nemůžu nic víc než doporučit jak Nástroje Smrti, tak další série z dílny Cassandry Clare se všemi palci nahoru!

vzpoměnka
14.03.2018

Tuhle sérii doslova miluji a moc mi chybí. Jak postavy tak prostředí ve kterém se to odehrává. Upřímně nikdy jsem nechápala lidi co čtou knihy několikrát po sobě ale po téhle sérii jsem to pochopila a nejraději bych si to celé přečetla ještě jednou. :-)

rosalindaaa
02.03.2018

Clary s Jacem mi budou chybět , docela jsem si na ně za těch 6.dílů zvykla :)

Danuscka
15.02.2018odpad!

Málokdy se stane, že knihu nedočtu, ale tohle jsem už dočíst fakt nezvládla...

krausmary
18.01.2018

Naprosto skvělá série! V podstatě jsem jí zhltla na první nádech, i když u čtvrtého dílu jsem se trochu trápila, ale poslední díl mi to všechno vynahradil. A teď zase zpátky do světa civilů...

Arisavm
14.01.2018

Brilantní zakončení brilantní série knih. Z celé série jsem opravdu nadšená a lepší konec jsem si nemohla představit. Prostě pecka.

petulka.sasanka
06.12.2017

Poslední kniha ze série. A určitě jeden z nejlepších dílů!