Město ztracených duší

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/big_nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4.51599

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Mortal Instruments: City of lost souls, 2012

Kniha Město ztracených duší

georginaa

Děj se mi trochu zamotává a mozek je tím vším úplně zasažen. Všude vidím samé nestvůry, když kocour ke mě v noci přijde, tak přemýšlím, zda to není upír. Už abych měla celou sérii dočtenou, jinak z toho zmagořím. Nicméně je to chytlavé a poutavé čtení, ještě mě čeká poslední díl.

Nelíísek
06.11.2021

(+ SPOILER) Čím dál čtu tím víc si myslím že měl děj skončit prostě 3 dílem protože to není nic jiného než jen nekonečná telenovela, schválně si tipnu co bude další knížce. Jace si bude hrát na ublíženého a vyhýbat se Clary jak to jen půjde. Clary z toho bude smutná v depresích a bude emocionální výlev na 3 stránky nakonec se bude muset zase někdo obětovat pro toho druhého zabijí Sebastiana a Happy end !

loty13
22.10.2021

Nejvíce mě na knížce štvalo, že když se něco stane tak se přeskočí na jiné místo.

onemikye
28.09.2021

Někdy trošku zdlouhavé, ale moc se mi knížka líbila.

Nikei
30.08.2021

Po předchozím díle byl pátý díl mnohem lepší. Děj byl originální a nečekaný, autorka má rozhodně talent. Rychle jsem se začetla a měla jsem problém přestat číst. Těším se na zakončení celé série.

ZapisnikTerky
24.08.2021

Když bych chtěla srovnávat s díly z celé této série, tak nic moc teda... každopádně ale o chlup lepší než předchozí díl. Jsem ale zvědavá na další díl. Víc v mojí recenzi.

Vjeerus
22.04.2021

Po zklamání z předchozího dílu jsem byla příjemně překvapená. Úroveň knihy se vrátila, zpět byl i humor. Začátky knih mívá autorka pomalejší, ale ani válka nezačíná zkřížením mečů.
V knize máme v podstatě dvě souběžné dějové linky. Claryina mě bavila tak z půlky - ty části, kde se neřešil její vztah s Jacem, jelikož je to opravdu už stále dokola to stejné. Sebastián mě bavil. Autorka si opravdu dala záležet a krásně ho zformovala do podoby nedobrovolného záporáka (jinak to nazvat nemůžu, vzhledem k tomu, co ho dohnalo k jeho občas pochopitelným činům). Na druhé straně Simonova linka mě opravdu bavila. Příběh plynul stále kupředu, měl vtip, spád a vývoj.
No a závěry knih Cassandra umí. Pokud chcete, aby vaše srdce bylo rozcupované na kousíčky a zároveň přetékalo blahem, tak to na tomto konci dostanete (já spíše to první, protože Malec)

SknihouVrukách
14.04.2021

Neverím, že už mám za sebou piaty diel tejto série a už mi ostáva len jeden. Tento diel sa mi páčil aj keď nie je môj najobľúbenejší.

Po štvrtom diely som bola veľmi zvedavá ako sa tento bude vyvíjať, keďže čo sa týka obsahu Mesto padlých anjelov nebolo až také dobré. Tento diel bol lepší, ale myslím si, že by bolo lepšie keby séria ostala ako trilógia. Začiatok bol pomerné nudný a natiahnutý, ale na to som už pri Cassie zvyknutá, potom to však už malo spád. Zase vám musím vychvaliť postavy a svet, lebo si to zaslúžia a budem o nich stále básniť. V tomto diely som už konečne obľúbila Magnusa. Sebastiána až tak nemusím a Clary mi tiež nebola extra sympatická. Ich vzťah s Jaceom bol taký nijaký. Mala som pocit, že sa to stále iba opakuje a za celú sériu nevidím žiadny pokrok a vývoj. Ďalšie páry mám však rada a chcela by som o nich čítať viac, ako o našej hlavnej dvojici.Veľmi ma potešilo, že dej sa neodohrával celú dobu ma jednom mieste a dokonca sme zavítali aj do Prahy.

Ako sa dej vyvíjal a prišla na rad aj akcie. Ku koncu striedala akciu za akciou a nevedela som prestať čítať. Zápletky boli zaujímavé a koniec pomerne prekvapivý. Autorkin písania je úžasný, aj keď sa musím priznať, že štýl v jej historických sériách mám radšej Milujem jej umelecké opisy a ako je všetko opísané.

Knihu hodnotím opäť 4/5✨. Som zvedavá, čo posledný diel prinesie, pretože podľa recenzií by mal byť fakt dobrý.