Město ztracených duší

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném – Jace zmizel. Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. Než tenhle boj skončí, skoro každého – Clary, Simona, Aleka – čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158732/nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4.51230

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (5.)

Mortal Instruments: City of lost souls (2012)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Město ztracených duší

JmenujiSeZuzla

Tento pátý díl ze série Nástroje smrti se mi zdál asi nejslabší úplně ze všech již přečtených dílů. Vůbec ne tím obsahem - Jace je ztracen, následné propojení postav Sebastiána a Jace - to bylo skvělé. Opět suprový nápad a autorka znovu vymyslela něco neskutečně kreativního a dokonce i velice dobře zpracovaného, to každopádně. Ale ta věc co mi dost vadila na knize, bylo to zbytečné prodlužování a okecávání. Já mám ráda, když kniha obsahuje více popisů a líčení, protože čtenář si lépe dovede představit ten svět a zároveň vás to více vtáhne do děje, ale v tomto dílu mi to přišlo už přespříliš. Kdybyste si dali do poměru to, co se v knize doopravdy stane a všechny ty zbytečné popisy, možná byste se divili.
Mám ráda postavu Sebastiana, protože nebýt jeho, tak tu nyní nemáme další skvělé díly. Přijde mi jako dobře vymyšlená záporná postava, kterou buď máte rádi nebo ji nesnášíte.
Nemůžu zapomenout samozřejmě (jako všichni) vyzdvihnout zmínku o Praze. Měla jsem radost, že tam toto město opravdu hrálo větší roli a naše dominanta se dostala dokonce i do takto světově známé série.
Nyní jsem připravená si přečíst finálovou bitvu!

saez

Bod za Prahu, ale jinak si pořád myslím, že už jsou to zbytečné díly.

roman9276

Rozhodně lepší než předchozí díl. Sebastian je prostě správnej záporák, a i když ho nesnášim :D tak mě to díky němu o to víc baví. Skvělý zasazení části děje do Prahy, to autorka výborně vychytala, hlavně pro nás Pražáky. Jinak to kroužení Jace a Clary okolo sebe mě už nechává chladným a nebaví mě to, páč už je to furt dokola Jace-hodnej, Jace-zlej. Každopádně Cassandra vždycky začne tak jako vlažně a pak od půlky je to neuvěřitelná jízda a o šokující momenty není nouze, takže se jde na poslední díl :)

hurikan123

4.5*
ze začátku to bylo trochu nudné, ale pak se to rozjelo

AnnaNešporová
01.12.2018

Mně se prostě líbí každý díl. Nemam co dodat. Těším se na finále.

Ivka14
11.11.2018

Wow tak tohle bylo o hodně lepší než předchozí díl. Propojení Sebastiana a jace bylo napínavé až do konce. Určitě je tohle jeden ze nejlepších dílů

walusaaa
05.11.2018

Propojení Jace a Sebastiána bylo hodně zajímavý. Narozdíl od Izzy a Simona, mě moc nebavily části o Maie a Jordanovi. Jako celek opět úža.

zinon
16.08.2018

Za mě asi nejhorší díl ze série...moc mě nenadchl :( Ale i tak dávám 4 hvězdy, protože svět lovců stínů mám ráda a nemůžu jinak a ten konec ušel :)

Nikkiproch
14.07.2018

Tuhle ságu já prostě miluju. Dokázala bych hltat tisíce stran a pořád bych neměla dost. Příběh čtenáře drží v napětí a nepustí ho do poslední stránky. Jsem moc zvědavá na zakončení a velmi se na něj těším!

dancav28
06.07.2018

Kniha mě velice nadchla, byl to zatím snad nejlepší díl. Celé propojení Sebastiana a Jace mě ze začatku docela štvalo, ale potom ten konec no prostě super. Hned se jdu vrhnout na další díl

Julinka679
17.06.2018

Obsahuje SPOILERY!
Další skvělý díl! I když musím říct, že většinu času byli Sebastián a (ne)Jace na facku. Clary byla velmi statečná když se k nim "připojila" aby mohla zachránit jejího Jace až jsem si říkala jestli se už vážně nezbláznila :D
Vztahu Aleka s Magnusem je velká škoda, proto doufám, že v posledním díle se všechno vrátí do normálu a zase budou spolu. Isabele se Simonem bych také přála aby už konečně byli spolu a nechodili kolem sebe "po špičkách"!
Konec jsem tak trochu čekala, čekala jsem, že Jonathan/Sebastián pošle dopis s tím, že už přichází (protože to se od něj dalo už od začátku čekat) a jen doufám, že dostane to, co si zaslouží! :-)

Ludy1990
13.06.2018

Kniha byla zajímavá a podle mého mnohem lepší než předchozí 4 díly.Také mě zaujalo že se spisovatelka zmínila i o Praze,což se moc v zahraničních knihách nestává.Ke konci mi docela vyhrkly slzy kvůli Jaceiovy.

petrulka
11.06.2018

Nejlepší. Propojení Jace se Sebastianem perfektní.

Laughtubbe
22.05.2018

Jace. Můj oblíbenec zmizel. To byl celkem šok. Nikdo nevěděl kde je. Jen Clary se povedlo dostat k němu. Sebastián je strašný zmetek. Byl to ale moc krásný díl. Plný akce a různých zvratů. Vztah Sebastiána a Jace, Jace a Clary nebo Clary a Sebastiána. Díl se mi zase trefil do noty. Nádhera. Smekám před Cassandrou Clare. Miluju tuto sérii.

andrejci
19.05.2018

Já tu sérii miluji. Pátý díl byl rozhodně lepší jak čtvrtý. Okamžitě se vrhám na další díl. Zajímalo by mne co budu dělat až to doctu. Celý jejich svět mi totiž přirostli k srdci. Moc se mi líbilo ,že cestovali a objevili se i v Praze.

katerina2660
04.04.2018

Super díl, stejně jako předchozí ! Jsem fakt zvědavá, jak toto celé skončí.... :-)

Peťule115
20.03.2018

bomba ... velmi povedený díl ... teším se na další

sd1992
28.02.2018

Naprosto boží díl.. :-) Město ze skla a Město ztracených duší jsou pro mě zatím TOP! Jsem hrozně zvědavá na Aleka s Magnusem a na Isabelu se Simonem.. :D Jsou nejlepší... :-D Jsem hrozně ráda, že v těchto dílech je už více děje i o jiným postavách, než jen o Clary a Jaceovi, protože jsou všichni boží... :-) A taky je příjemným překvapením, že část děje se odehrává v Praze :) Akorát už prosím NIKDY nechci slyšet slovní spojení "Démon Mirek" :D :D :D Kill me, děs.. :D
SUPER 5*****

CrazyTyna
26.02.2018

Musím říct že jsem měla období kdy mě čtení nebavilo a já se asi v půlce knihy sekla, ale hned kdy jsem se odhodlala ji dočíst mě to doalova vtáhlo do děje, kniha se mi líbila i v tom že děj byl docela nepředvídatelný

rosalindaaa
23.02.2018

Za mě zatím nejlepší díl :)

Lucik100
22.02.2018

Neuvěřitelné pokračování. Další skvělá nová zápletka s Jacem a Sebastiánem.

EllSeifert
02.02.2018

Pokračování jsem se bála, možná to bude jeden z důvodů, proč jsem si po čtvrtém dílu dala dlouhou pauzu. Další důvod je ten, že se nechci ze světa lovců stínů dostat pryč tím, že dočtu sérii. S dalším dílem už ale určitě váhat nebudu. O tom mě přesvědčila poslední strana. Skvělý díl, ve kterém mi určitě chyběl sarkastický Jace, který je sám sebou. Nicméně děj byl velmi nepředvídatelný, emotivní... Už jde do tuhého, nemůže to být pořád jen legrace. Nejvíc se mnou pohnula poslední kapitola a epilog.

verca65
11.12.2017

Nejvíc mě překvapilo, že se kniha zmínila o Praze. První nečeská kniha, která se zmínila o Praze. A s tím Alekem jsem to nepochopila. Buď jsem nezaregistrovala, nebo to prostě nechápu.

juni
22.11.2017

Další úžasný díl série. Překvapil mě děj, který se přesouval z jednoho města do druhého (hlavně Praha). Těším se na poslední díl.

Mamosvain
12.11.2017

Mám bejt upřímnej? Fajn. Tenhle díl mě bavil ze všech jednoznačně nejmíň. A nebejt perfektně promyšleného konce, kniha by dostala jen tři hvězdičky. A upřimně i teď přemejšlim, že to na ně změnim, ale protože se těšim na poslední díl a nechci si požitek kazit nízkým hodnocením předposledního dílu, dávám čtyři hvězdičky.
Abych zakončil pravdivým hodnocením, tomuto dílu dávám 65%. Víc prostě dát nemůžu.

Richelle
12.11.2017

Kniha je zajímavá. Jakmile se do ní začtete, tak už neuděláte nic.

tyna4806
29.10.2017

Nejlepší spisovatelka téhle doby

Princezna22
22.10.2017

Trvalo mi dlouho než jsem se ke knize dostala,jelikož si docela dobře pamatuji předchozí díly nebyl problém po menší pauze od série začít číst další díl... A musím říct Wow!! :) knihu jsem přečetla v pár večerech jako nic.. Spokojenost!

IntrovertAdela
29.09.2017

Naprosto vhodná volba pro ty,co milují Youngadult fantasy. Také je dobré zvolit se tuhle sérii,když si zrovna chcete odpočinout od složitější četby. Tahle série se stala mou oblíbenou fantasy sérii a svět lovců stínů je velmi lákavý a zajímavý. Takže mohu všem jen doporučit,i přesto že jsem se stále ještě nedostala k šestému dílu.

Makaja
05.08.2017

Kdysi jsem četla Město z kostí, pak jsem viděla i film a neměla jsem chuť pouštět se dál. Když jsem ale zjistila, že se pětka odehrává alespoň z malé části i v mém rodném městě, zvědavost zvítězila. Trochu sem se bála, že absencí 3 dílů budu tak trochu mimo mísu, ale víceméně to až tak moc nevadilo. Přečetla jsem, nenudila jsem se , ale nemohu říct, že se okamžitě vrhnu i na všechny ostatní díly. Takže dávám čtyři hvězdy, jednu z toho ale za tu Prahu, že si na ní autorka vzpomněla a přívětivě jí popsala.

pro dospívající mládež (young adult)

Judith Rumelt

Cassandra Clare (p)