Město ztracených duší

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4.51496

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Mortal Instruments: City of lost souls, 2012

Kniha Město ztracených duší

Vjeerus

Po zklamání z předchozího dílu jsem byla příjemně překvapená. Úroveň knihy se vrátila, zpět byl i humor. Začátky knih mívá autorka pomalejší, ale ani válka nezačíná zkřížením mečů.
V knize máme v podstatě dvě souběžné dějové linky. Claryina mě bavila tak z půlky - ty části, kde se neřešil její vztah s Jacem, jelikož je to opravdu už stále dokola to stejné. Sebastián mě bavil. Autorka si opravdu dala záležet a krásně ho zformovala do podoby nedobrovolného záporáka (jinak to nazvat nemůžu, vzhledem k tomu, co ho dohnalo k jeho občas pochopitelným činům). Na druhé straně Simonova linka mě opravdu bavila. Příběh plynul stále kupředu, měl vtip, spád a vývoj.
No a závěry knih Cassandra umí. Pokud chcete, aby vaše srdce bylo rozcupované na kousíčky a zároveň přetékalo blahem, tak to na tomto konci dostanete (já spíše to první, protože Malec)

SknihouVrukách

Neverím, že už mám za sebou piaty diel tejto série a už mi ostáva len jeden. Tento diel sa mi páčil aj keď nie je môj najobľúbenejší.

Po štvrtom diely som bola veľmi zvedavá ako sa tento bude vyvíjať, keďže čo sa týka obsahu Mesto padlých anjelov nebolo až také dobré. Tento diel bol lepší, ale myslím si, že by bolo lepšie keby séria ostala ako trilógia. Začiatok bol pomerné nudný a natiahnutý, ale na to som už pri Cassie zvyknutá, potom to však už malo spád. Zase vám musím vychvaliť postavy a svet, lebo si to zaslúžia a budem o nich stále básniť. V tomto diely som už konečne obľúbila Magnusa. Sebastiána až tak nemusím a Clary mi tiež nebola extra sympatická. Ich vzťah s Jaceom bol taký nijaký. Mala som pocit, že sa to stále iba opakuje a za celú sériu nevidím žiadny pokrok a vývoj. Ďalšie páry mám však rada a chcela by som o nich čítať viac, ako o našej hlavnej dvojici.Veľmi ma potešilo, že dej sa neodohrával celú dobu ma jednom mieste a dokonca sme zavítali aj do Prahy.

Ako sa dej vyvíjal a prišla na rad aj akcie. Ku koncu striedala akciu za akciou a nevedela som prestať čítať. Zápletky boli zaujímavé a koniec pomerne prekvapivý. Autorkin písania je úžasný, aj keď sa musím priznať, že štýl v jej historických sériách mám radšej Milujem jej umelecké opisy a ako je všetko opísané.

Knihu hodnotím opäť 4/5✨. Som zvedavá, čo posledný diel prinesie, pretože podľa recenzií by mal byť fakt dobrý.

Babu002

(+ SPOILER) Příběh se zde zcela liší od seriálu.
Jonathana jsem nesnášela už z třetího dílu, ale tento pocit ani nevím, jak popsat. Možná neskutečný odpor, nenávist asi i údiv? Protože ten kluk překvapí.
Claryino chování jsem chápala, ale místy jsem si klepala na čelo.
Většinou se vyhýbám psaní komentářů, který obsahují spoiler, ale tady jinak nemůžu. Furt mi to vrtá hlavou. Seriál jsem viděla před půl rokem, takže je možný, že se pletu, ale lidi, tam přece Jonathan nebyl takový magor. Nebo ano? Jakoby ten Jonathan mi přišel v jednu chvíli, že se fakt změnil, ale pak jako přišel s proslovem, jak patří Clary k němu a fakt jsem to nedávala. Jako už v tom třetím díle ji vědomě políbil, ale tohle byl extrém. Ten nemá všech pět pohromadě. Ne, že by předtím jako měl, ale...
Jinak série úžasná, vřele doporučuji přečíst!

Fifth Element

ani po druhém čtení ji nemůžu dát plný počet jako v předchozím díle.. prostě tohle chování nebylo chování hlavní hrdinky, jak ji znám z ostatních, tady udělala až moc zcela sobeckých chyb.

Tialexa

Kniha se mi moc líbila. Za tři dny jsem ji měla přečtenou. Doporučuji.

anibeni

Po slabém čtvrtém díle jsem byla tak trochu zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet a i když je tento díl o něco lepší než předešlý, stále si myslím, že mělo zůstat u trilogie. Ovšem co se mi opravdu moc na této sérii líbí, jsou knižní obálky..

ZuKo
27.12.2020

Po 4 dile, který byl děsný a měla jsem 100 chuti Clare a Jace kopnout jsou tento díl a 4 díl knihy, kdy hlavní postava mě totálně nebaví. Četla jsem to jen kvuli ostatním postavám.

Marbla2004
26.12.2020

Tenhle díl jsem četla hrozně dlouho. Jako ve všech knihách od Clare: šíleně dlouhý kapitoly. Někdy to bylo fakt dobrý, někdy průměrný, někdy vážně špatný. Většinou to bylo spíš horší... vůbec se mi nechtělo pokračovat. Kdyby nebylo Simona a Aleka s Magnusem, tak s tím fláknu. Izzy taky docela šla, ale zbytek postav prostě.. ne. Už se tam neřešilo tolik kravin, ale byla tam furt Clary, u které mám někdy chuť mlátit hlavou o zeď :D. Poslední díl by měl být super, plný akce... tak snad čtení 4. a 5.dílu bylo k něčemu.