Město ztracených duší

kniha od:

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/mid_nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4.5 1714

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov série

< 5. díl >

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012


více info...

Komentáře (147)

Komentáře 147 Recenze 5

MollyCornelia
MollyCornelia
29.10.2023

Přečetla jsem první kapitolu a knihu odložila. Série mi přijde hodně natahovaná, a přitom zbytečně. Už do minulého dílu jsem se nutila. Pustím se do jiných knih Cassandry Clare, ale obávám se, že Nástroje smrti jsou pro mě ukončené.

mskamila
mskamila
10.01.2023 3 z 5

Nápad byl za mě dost dobrý ale také zdlouhavý. Nemůžu říct ze by se mi díl nelíbil jen jsem ho četla déle než bych čekala protože se dost často nic nedělo a když už se něco stalo tak to nijak moc neposunulo děj. Jinak pěkná kniha


Kate3003
Kate3003
24.11.2022 5 z 5

Po čtvrtém díle, který byl tak trochu nuda se vracíme do starých kolejí a konečně se něco děje. Tenhle díl se točí hodně kolem Clary, Jace a Sebastiana, ale přesto zde mají “vedlejší” postavy více prostoru než v prvních třech dílech Nástrojů. Sebastian se v této knize moc “hezky” vybarví a jeden opravdu neví jestli ho má litovat za to co mu udělal Valentin nebo nenávidět za jeho vlastní činy. Jsem zvědavá ma závěr celé série a doufám, že bude dobrý. Poslední díl Pekelných strojů mě totiž emocionálně odrovnal, takže má očekávání jsou vysoká.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

zuzule787
zuzule787
14.09.2022 3 z 5

Tento díl byl mnohem lepší než předchozí. Jsem ráda, že autorka využila potenciál děje, který začala tvořit ve čtvrtém díle. Postava Sebastiana je krásně napsaná a už se těším, co si na naše hrdiny vymyslí tentokrát. Líbí se mi, že většina postav dozrává, moudří (snad až na Aleca) a tím se pro mě stávají zajímavějšími. Opravdu se mi to líbilo, bylo to akční a napínavé dobrodružství, kde se rychle střídaly místa a děj příběhu a po třetím dílu se mi tento četl asi nejlíp. Už se těším, co nám přinese závěr.. Že by už konečně Clary s Jacem...:-)

georginaa
georginaa
08.05.2022 4 z 5

Děj se mi trochu zamotává a mozek je tím vším úplně zasažen. Všude vidím samé nestvůry, když kocour ke mě v noci přijde, tak přemýšlím, zda to není upír. Už abych měla celou sérii dočtenou, jinak z toho zmagořím. Nicméně je to chytlavé a poutavé čtení, ještě mě čeká poslední díl.

Nelíísek
Nelíísek
06.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Čím dál čtu tím víc si myslím že měl děj skončit prostě 3 dílem protože to není nic jiného než jen nekonečná telenovela, schválně si tipnu co bude další knížce. Jace si bude hrát na ublíženého a vyhýbat se Clary jak to jen půjde. Clary z toho bude smutná v depresích a bude emocionální výlev na 3 stránky nakonec se bude muset zase někdo obětovat pro toho druhého zabijí Sebastiana a Happy end !

loty13
loty13
22.10.2021 4 z 5

Nejvíce mě na knížce štvalo, že když se něco stane tak se přeskočí na jiné místo.

onemikye
onemikye
28.09.2021 4 z 5

Někdy trošku zdlouhavé, ale moc se mi knížka líbila.

Nikei
Nikei
30.08.2021 4 z 5

Po předchozím díle byl pátý díl mnohem lepší. Děj byl originální a nečekaný, autorka má rozhodně talent. Rychle jsem se začetla a měla jsem problém přestat číst. Těším se na zakončení celé série.

ZapisnikTerky
ZapisnikTerky
24.08.2021 3 z 5

Když bych chtěla srovnávat s díly z celé této série, tak nic moc teda... každopádně ale o chlup lepší než předchozí díl. Jsem ale zvědavá na další díl. Víc v mojí recenzi.

Vjeerus
Vjeerus
22.04.2021 5 z 5

Po zklamání z předchozího dílu jsem byla příjemně překvapená. Úroveň knihy se vrátila, zpět byl i humor. Začátky knih mívá autorka pomalejší, ale ani válka nezačíná zkřížením mečů.
V knize máme v podstatě dvě souběžné dějové linky. Claryina mě bavila tak z půlky - ty části, kde se neřešil její vztah s Jacem, jelikož je to opravdu už stále dokola to stejné. Sebastián mě bavil. Autorka si opravdu dala záležet a krásně ho zformovala do podoby nedobrovolného záporáka (jinak to nazvat nemůžu, vzhledem k tomu, co ho dohnalo k jeho občas pochopitelným činům). Na druhé straně Simonova linka mě opravdu bavila. Příběh plynul stále kupředu, měl vtip, spád a vývoj.
No a závěry knih Cassandra umí. Pokud chcete, aby vaše srdce bylo rozcupované na kousíčky a zároveň přetékalo blahem, tak to na tomto konci dostanete (já spíše to první, protože Malec)

SknihouVrukách
SknihouVrukách
14.04.2021 4 z 5

Neverím, že už mám za sebou piaty diel tejto série a už mi ostáva len jeden. Tento diel sa mi páčil aj keď nie je môj najobľúbenejší.

Po štvrtom diely som bola veľmi zvedavá ako sa tento bude vyvíjať, keďže čo sa týka obsahu Mesto padlých anjelov nebolo až také dobré. Tento diel bol lepší, ale myslím si, že by bolo lepšie keby séria ostala ako trilógia. Začiatok bol pomerné nudný a natiahnutý, ale na to som už pri Cassie zvyknutá, potom to však už malo spád. Zase vám musím vychvaliť postavy a svet, lebo si to zaslúžia a budem o nich stále básniť. V tomto diely som už konečne obľúbila Magnusa. Sebastiána až tak nemusím a Clary mi tiež nebola extra sympatická. Ich vzťah s Jaceom bol taký nijaký. Mala som pocit, že sa to stále iba opakuje a za celú sériu nevidím žiadny pokrok a vývoj. Ďalšie páry mám však rada a chcela by som o nich čítať viac, ako o našej hlavnej dvojici.Veľmi ma potešilo, že dej sa neodohrával celú dobu ma jednom mieste a dokonca sme zavítali aj do Prahy.

Ako sa dej vyvíjal a prišla na rad aj akcie. Ku koncu striedala akciu za akciou a nevedela som prestať čítať. Zápletky boli zaujímavé a koniec pomerne prekvapivý. Autorkin písania je úžasný, aj keď sa musím priznať, že štýl v jej historických sériách mám radšej Milujem jej umelecké opisy a ako je všetko opísané.

Knihu hodnotím opäť 4/5✨. Som zvedavá, čo posledný diel prinesie, pretože podľa recenzií by mal byť fakt dobrý.

Babu002
Babu002
05.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Příběh se zde zcela liší od seriálu.
Jonathana jsem nesnášela už z třetího dílu, ale tento pocit ani nevím, jak popsat. Možná neskutečný odpor, nenávist asi i údiv? Protože ten kluk překvapí.
Claryino chování jsem chápala, ale místy jsem si klepala na čelo.
Většinou se vyhýbám psaní komentářů, který obsahují spoiler, ale tady jinak nemůžu. Furt mi to vrtá hlavou. Seriál jsem viděla před půl rokem, takže je možný, že se pletu, ale lidi, tam přece Jonathan nebyl takový magor. Nebo ano? Jakoby ten Jonathan mi přišel v jednu chvíli, že se fakt změnil, ale pak jako přišel s proslovem, jak patří Clary k němu a fakt jsem to nedávala. Jako už v tom třetím díle ji vědomě políbil, ale tohle byl extrém. Ten nemá všech pět pohromadě. Ne, že by předtím jako měl, ale...
Jinak série úžasná, vřele doporučuji přečíst!

Fifth Element
Fifth Element
21.03.2021 4 z 5

ani po druhém čtení ji nemůžu dát plný počet jako v předchozím díle.. prostě tohle chování nebylo chování hlavní hrdinky, jak ji znám z ostatních, tady udělala až moc zcela sobeckých chyb.

Tialexa
Tialexa
04.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Za tři dny jsem ji měla přečtenou. Doporučuji.

anibeni
anibeni
23.01.2021 4 z 5

Po slabém čtvrtém díle jsem byla tak trochu zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet a i když je tento díl o něco lepší než předešlý, stále si myslím, že mělo zůstat u trilogie. Ovšem co se mi opravdu moc na této sérii líbí, jsou knižní obálky..

ZuKo
ZuKo
27.12.2020 3 z 5

Po 4 dile, který byl děsný a měla jsem 100 chuti Clare a Jace kopnout jsou tento díl a 4 díl knihy, kdy hlavní postava mě totálně nebaví. Četla jsem to jen kvuli ostatním postavám.

Marbla2004
Marbla2004
26.12.2020 3 z 5

Tenhle díl jsem četla hrozně dlouho. Jako ve všech knihách od Clare: šíleně dlouhý kapitoly. Někdy to bylo fakt dobrý, někdy průměrný, někdy vážně špatný. Většinou to bylo spíš horší... vůbec se mi nechtělo pokračovat. Kdyby nebylo Simona a Aleka s Magnusem, tak s tím fláknu. Izzy taky docela šla, ale zbytek postav prostě.. ne. Už se tam neřešilo tolik kravin, ale byla tam furt Clary, u které mám někdy chuť mlátit hlavou o zeď :D. Poslední díl by měl být super, plný akce... tak snad čtení 4. a 5.dílu bylo k něčemu.

Janie98
Janie98
01.12.2020 5 z 5

Skvěle napsané.

ydnac
ydnac
07.09.2020 5 z 5

Další young adult a za mě dobrý :-) a zase musím říct, že jsem to četla už v době vydání kdy se rozjížděli upíři, démoni,andělé, čarodějky atd...a byla jsem unesená, strašně mě bavila Clary , celá ta jejich parta a jak se učila kreslit:-). Všechno bylo dobře promyšlené, nechyběla láska, napětí a přátelství. Skvělá série.

SelenaDemi428
SelenaDemi428
06.08.2020 4 z 5

Tak u tohoto dílu jsem měla silnou čtecí krizi. A mohla za to právě postava Clary, prostě mi nějak nesedí a není mi sympatická. Její pasáže mě nebavily a akorát odrazovaly od čtení. naopak Simonovy části jsem měla hodně ráda a přečetla jsem je hned. Tak či tak příběh na konci opět dostal spád a já už se blížím do finále (což je tedy pěkná bichle, tak snad to bude stát za to).

Luigi1
Luigi1
11.05.2020 4 z 5

Začetl jsem se,že jsem se přistihl jak Sebastianovi držím palce.

Petra Ďat
Petra Ďat
27.04.2020 3 z 5

(SPOILER) Sebastian – docela se mi ta postava "hodnýho" bráchy líbila.

nonameperson04
nonameperson04
25.04.2020 4 z 5

Začátek mě neskutečně nudil, ale pak příběh nabral spád. Jinak dobrá zápletka, trošku jsem se tedy v jedné chvilce zděsila, ale jinak to bylo fajn. Za mě tak 3,75 hvězdy. :) Celkově stojí za přečtení.

DancerAnnBooks
DancerAnnBooks
31.03.2020

I přes to, že minulý díl mě docela zklamal, byl tento díl překvapivě velmi dobrý. Děj byl napínavý a zábavný. Sice se mi zdálo to mezi Clary a Jacem takové, že se to pořád jako kdyby opakovalo. No prostě nic nového od téměř 2. dílu. To se však nedá říct o příběhu. Každou chvíli se tam objeví něco, nebo někdo, koho jsem opravdu nečekala, že situaci může ještě ztížit. Kniha byla čtivá (o dost čtivější než předešlý díl), zábavná a napínavá, proto ji hodnotím 5/5 body.

Zuzka12627
Zuzka12627
12.03.2020 4 z 5

Tak po minulém díle jsem myslela, že to bude už o ničem, ale nakonec velké překvapení. Velmi mě bavil.Takže hurá na poslední díl.

Mitchie_95
Mitchie_95
16.02.2020 4 z 5

Stále mě to vážně hodně baví a stále to pro mě má smysl to číst, ať už třeba jen jako relaxační příběh po celém dni plném bláznivých stresů v práci, či za volantem.
Jediné za co odebírám hvězdičku je fakt, že některé situace se opakují. Uvědomuji si, že když je člověk zamilovaný, tak má touhu po druhém, a že to má být o lásce, která spálí klidně celý svět, pokud to bude potřeba, ale někdy mi přijde, že se scény mezi Jacem a Clary natolik opakují či podobají, že to může občas být i lehce otravné. Jsem velká romantička a scény jako ty kdy si vyznávají city mě fakt baví, ale někdy se to až moc opakuje, někdy to působí až moc kýčovitě a to mě občas lehce dostane až k fázi, že protočím panenky, než pokračují ve čtení. Jinak je to ale pořád skvělé čtení. Je to zábavné, zasměji se, je to hodně čtivé, je to napínavé a je to úžasně promyšlené. Takže pořád velký dobrý a už se těším na poslední závěrečný díl téhle parádní ságy o Lovcích stínů.

marianna7090
marianna7090
07.12.2019 5 z 5

Minulý týždeň - "Takú dlhú knihu budem čítať aj mesiac. Nemôžem teraz čítať tak dlho nejakú knihu."
Dnes som ju dočítala. A aj to len skrz prácu a školu. Už by som to dokončila aj omnoho skôr. Akosi som úplne zabudla ako tieto knihy dokážu mocne vtiahnuť do deja a nechcú pustiť bez toho aby som nebola ešte o 3 ráno hore pri lampičke keď o 3 hodiny neskôr vstávam.
Brilantné.

nikikostadinova
nikikostadinova
30.11.2019 3 z 5

Jsem na to přestárlá. Ale není to špatné YA.