Teea Teea komentáře u knih

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly. Z této mangy mi bylo v některých částech krapet úzko, ale jinak skvělý

12.03.2023 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Třetí díl bohužel nepředčil ten druhý, ale stále je lepší než kniha první.
Milé, rychle čtení, které nikoho neurazí, řekla by ho spíš na odpočinkové čtení, než pro náruživé čtenáře.
Na Humbook Festu letos říkali, že bude vycházet další kniha tématem k této knize - a to konkrétně kniha o Doubkovi. Myslím, že ačkoliv mě kniha nenadchla tak, jak jsem očekávala, určitě se k ní dostanu.
Cardana jen si zamilovala, jsem ráda, jak celý příběh dovršil, každopádně některé scény mohly být lepe/více popsány - tím myslím celou sérii.

15.01.2023 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Podlý král předčil má očekávání.
Po zklamání z prvního dílu mě Podlý král doslova potěšil.
Stále mi přijde, že z té knihy, respektive z příběhu, šlo vydat víc - prostě tomu něco chybí.
Ale k třetí knize se určitě dostanu a jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne!

13.01.2023 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Měla jsem velmi vysoká očekávání a byla jsem zklamaná!
Bohužel něco zajímavého se děje až ke konci knihy.
Svět nebyl pořádně vysvětlen či popsán.
Začátek mi přišel napsaný horkou jehlou, prostě něco rychle napsat, ať mám určitý počet stránek a už můžu pokračovat v zápletce.
Jinak bych však řekla, že kniha je na takové odpočinkové čtení, děj ubíhá rychle.

06.11.2022 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jay ví co dělá! Všechny knihy, které jsem doposud od něj přečetla, byly báječné.
Jeho příběhy jsou vždy promyšlené do posledního bodu.
Průběh Nikdynoci se může zdát táhlý, ale vězte, že vše co se v knize odehrává je důležité a má nějaký smysl!
Konec dostane snad všechny!

28.09.2022 5 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Skvělá kniha, skvělý příběh.
Nemám co jiného dodat, Kristoff se řadí mezi mé oblíbené autory

03.09.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Milá kniha, očekávala jsem trochu něco jiného, ale ve výsledku zklamaná až tak nejsem.
Doporučuji

01.07.2022 4 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Filmy jsou v průměru dobré, první díl skvělý.
Ale knihy? Mnohem lepší!
Upřímně, konec posledního dílu mě vůbec nenadchl a ve výsledku zjištění, že Aslan je znamení Ježíše (narážím hlavně na konec posledního dílu) to mi nějak nesedělo.

Ale ve výsledku dobré čtení. Za mě ur žádná ztráta času.

28.06.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velice povedená kniha!
Čte se rychle, spousta nečekaných zápletek.
Shari je skvělá a tahle kniha je jejím důkazem.
Výsledek příběhu (vrah) mě nepřekvapil, ale příběj je jeden z lepších!

Také autorka má z mé strany větší obdiv, respektive se mi její knihy čtou lépe, po osobním setkání, kdy víte, že je to velmi milá osoba!

28.06.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha rychle ubíhá, nevíte komu a čemu věřit, ale ve výsledku vás konec moc nepřekvapí.
Shari je skvělá autorka, její styl psaní vás nutí si číst její další a další knihy.
Každopádně, třetí kniha je zatím její nejlepší, uvidíme, co přinese ta šestá!

01.06.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Určitě nejlepší kniha od Shari! Každou knihou přinese něco jiného, zajímavého. Tato dopadla zatím nejlépe!

05.04.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dávám 4 hvězdy, protože si přesně nepamatuji své myšlenky či pocity nad touto knihou.
Každopádně, kniha určitě měla své kouzlo, jelikož díky ní jsem u Shari zůstala a přečetla jsem vše, co již napsala a nemůžu se dočkat dalších knih!

05.04.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha se čte rychle, čekala jsem nějaké větší napětí, které se ale dostavilo až ke konci knihy.
Shari mám ráda, vždy ví, jak knihu napsat, aby děj i čtení rychle ubíhalo.

04.04.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha se četla sama! Přečtena za jeden den. Děj ubíhá rychle, jen v podstatě nemožné ji odložit.
Celý příběh, myšlenka skvěle promyšlené.

28.01.2022 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha byla zajímavá a skvělá jako relaxační četba.
Příběh byl zajímavým, nejen spojením dvou pohádek a ve výsledku napsané jinak.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla se sama.
Epilog byl pro mě zklamáním.
Doporučuji!

18.01.2022 4 z 5

Největší krutovládci v dějinách Evropy Největší krutovládci v dějinách Evropy Chad Denton

Pokud v tématu nejste zběhlý něco málo se dozvíte, pokud vás však toto téma zajímá, určitě vás tato kniha zklame stejně jako mě.
U některých vládců není ani důvod, proč se řadí mezi nejkrutější vládce. Jen je tam popsán jejich špatný zdravotní stav, rodina,s kým kde kdo spal, nebo se oženil...
Mám pocit, že jeden z vládců, který byl zmíněn, ani v knize nebyl rozebrán.
U některých kapitol, kde byli vládci probuzensky spojení, se stejný text opakuje dokola.
Na knihu jsem se těšila, ale jsem velice rozhořčená a zklamaná, jaká kniha ve skutečnosti je.
Pokud otázka zní, zda bych si ji znovu koupila - určitě ne, ani bych si ji znovu nepřečetla a určitě bych ji nedoporučila nikomu, kdo má už v tomto tématu dost načteno.
Možná spíš pro někoho, kdo nemá nejmenší ponětí, nebo s tématem začíná.

15.09.2021 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tento díl je velmi "rychlý". Jednoduše nelze se odtrhnout.

27.01.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Bylo to vážně dobré!
Smímli tuto knihu porovnat, tak se mi líbila více než 'Tatér z Osvětimi'

22.06.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásné...
Ze začátlu mi to přišlo divné, nereálné, že by někdo mohl být v takové situaci neustále pozitivní, že by byl takový jako Lale. Až poté jsem zjistila, že je to podle skutečné události. Hrozně se mi líbilo, že si Lale, v době, ve které svůj životní příběh vyprávěl, pamatoval tolik podrobností. Z knihy jde cítit, že svou lásku doopravdy miloval.
Skvělé bylo i to, že v prologu zjistíte, co se stalo potom, co Rusové porazili Němce. Dokonce zjistíte i to, co se stalo dalším postavám, což bylo také skvělé zjistit.
Příběh a celý námět na mě nějak dolehl a neustále nad tím musím přemýšlet. Na tu dobu, lidi a na vše, co si museli prožít, jak trpěli a jsem z toho vážně smutná.

16.02.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Přečteno jako povinná četba. Velice krásně napsáno. Avšak je to velice těžké čtení. Takže je to spíše pro náročnější čtenáře nebo pro někoho, kdo by textu dokázal porozumět.

24.01.2019 3 z 5