Máj

kniha od:


Koupit

Vrcholné dílo průkopníka novodobé poezie K. H. Máchy, lyricko-epická báseň, v níž autor oslavuje krásu přírody a ústy hrdiny pronáší svoje odvážné myšlenky o tajemství smrti a věčnosti.
Doprovozená ilustracemi Jana Zrzavého a portréty K. H. Máchy od dalších autorů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1151/maj-1151.jpg 3.65715
Žánr:
Literatura česká, Poezie

Vydáno: , Academia
Originální název:

Máj, 1836


více info...
Nahrávám...

Komentáře (611)

Kniha Máj

sArKa236
21. května

Mé hodnocení ovlivňuje trauma z dětství, na základce jsme se se třídou dívali na zfilmovanou (?) verzi, ze které si pamatuju jenom lámání kolem...
Přesto doporučuji k přečtení, pokud vás zajímají naši nejvýznamnější autoři a díla, nebo pokud si chcete ze seznamu odškrtnout českou klasiku. K tomu doporučuji si pročíst kapitolu z Průvodce literární hysterií 19. století (Karolína Zoe Meixnerová) věnovanou Máchovi. Alespoň se dozvíte něco víc o jeho životě.

Renatka11
07. května

Poezii nečtu moc často, ale o to víc si ji pak užívám, tak jako teď už poněkolikáté Máchův Máj. A tak opět díky za krásné verše, Karle Hynku, a zase někdy na shledanou, Hynku, Viléme, Jarmilo!


Hanka_Bohmova
03. května

Když se dostanu k "zemi krásnou, zemi milovanou", tak u toho bulím...

Evkaha
01. května

Májová klasika přečtená znova po pěti letech. Nemusím poezii, tato ujde. Třeba za nějakých dalších pět let mě nadchne více.

Čmeláček
01. května

Já tedy na tu poezii zrovna moc nejsem, no ale tahle kniha k tomu dnešnímu dni prostě tak nějak patří. Tak jsem si ji přečetl a nebylo to úplně špatný. No ale vracet se k ní hned tak nebudu, možná až za nějaký ten rok :).

Hani77
30. dubna

Přečteno opakovaně po mnoha letech a opět mě to nenadchlo.

Booky84
15. března

Dnešní večer mě přitáhl k této české klasice. Krátká báseň a tolik toho v ní čtenář najde - lásku, vraždu, smrt a citů mnoho. Nečetla jsem poprvé a jistě ne naposledy. Děkuji za možnost e-knihy zdarma.

MatBla
15. března

Konečně jsem se k této básni dokopala, a krása. Lituji jen, že jsem po ní nesáhla dříve.

1 ...