Máj

Koupit

Vrcholné dílo průkopníka novodobé poezie K. H. Máchy, lyricko-epická báseň, v níž autor oslavuje krásu přírody a ústy hrdiny pronáší svoje odvážné myšlenky o tajemství smrti a věčnosti.
Doprovozená ilustracemi Jana Zrzavého a portréty K. H. Máchy od dalších autorů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1151/maj-1151.jpg 3.65134
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Academia

Kniha Máj

georginaa
včera

Zrovna letos, kdy jsem zůstala poprvé sama na 1.máje, jsem sáhla po této knize, kterou mám již leta schovanou v knihovničce. Četla jsem si ji , nahrála a poslala můj přednes i s příjemnou hudbou v pozadí svým dětem. Moc je to potěšilo a byla jsem i ráda, že po takové době se mi opět připomnělo, že láska ať je jakákoliv, vždy je úchvatná, není nic krásnějšího na celém světě.

lord-artoo

Rozumím, leč nepřijímám. Ctím, srdce své však nepřimykám.

Lucissia

Začátek Máje zná snad každý, pokračování málokdo. I já měla v tomhle prvního května premiéru, ale upřímně, nic moc. Jsou tu pasáže, co se mi líbily, ilustrace jsou taky fajn, ale jinak za tři hvězdy. Omlouvám se, pane Mácho. :-)

Jessica007

Poprvé jsem se s básní setkala na základní škole a tehdy mě bavily určité části. Dnes jsem si báseň přečetla znovu, je 1. máj.. Klasika.

baji42

Nádherná klasika

archivářka115

Celý Máj mě neuchvátil, ale určité pasáže se mi líbily. Stále si pamatuju části, které jsme se ve škole museli naučit a přednášet. "To vše zločinec ještě jednou zřel, to vše jež nyní opustiti měl a srdce mu hluboký žel (nebo žal ?)zachvátí. Hluboce vzdechne ..." Já už taky vzdychám a končím.

Anet11a
24. dubnaodpad!

(+ SPOILER) Tak Máj není nic pro mě. Mohla bych to číst kolikrát chci a stejně bych to nepochopila, i když je tu dost velká šance že jsem prostě hloupá :-). Vůbec se mi to nelíbilo a to co už vůbec nechápu je to co tam dělá Hynek. Jako Jarmilu a Viléma jakž takž pobírám ale co tam ksakru dělá Hynek?? Prostě po sedmi letech tam přijde a jako je konec, to prostě nedokážu pochopit. Doufám že už to nebudu muset číst. Abych to shrnula tak Máj si vysloužil 2.místo na seznamu frustrujících věcí.

seneh

Jedna hvězda navíc za pana Hrušínského :
„Budoucí čas?! Zítřejší den?! Co přes něj dál, to pouhý sen. Vyšlého slunce rudá zář zločince bledou barví tvář. Hluboko pod ním krásný dol, temné jej hory broubí kol, lesů věnec objímá, jasné jezero dřímá u středu květoucího dolu, nejblíž se modro k břehu vine, dále zeleně zakvítá, až posléz v bledé jasno splyne tam onen čas, kde k lásce zval hrdliččin hlas…,”
„Jen se neposer, papundekle!“