Podlý král

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413577/podly-kral-lej-413577.jpg 4.643

Krutý princ / Férska sága (2.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

The Wicked King (2019)

Kniha Podlý král

Francesca14
předevčírem

Měla bych pár obecných výtek, které by ovlivnily hodnocení, kdybych byla nezaujatý pozorovatel, ale příběh mě stejně jako v prvním díle bavil tolik, že bych se cítila provinile, kdybych mu nedala všech pět hvězdiček. Četlo se to samo, bylo to napínavé a postavy i vílí svět si udržel moji přízeň. Rozčilovalo mě jen přílišné opakování již řečených replik a taky fakt zbabraná kurzíva v českém vydání. A trochu zklamal vývoj vztahu Cardana s Jude, hrozně se ubralo na vzájemné nenávisti a oba jako by vůči tomu druhému změkli. Navíc myslím, že Jude je schopná tolika věcí, že v Cardanovi by žádná dobrota pomalu ani být nemusela. Stejně je oba ale zbožňuju a konec nezklamal, nemůžu se dočkat třetího dílu.

Remus Hroozley

Opět nádhera, za dva večery přečteno - tyhle víly mě prostě baví, taky chci jezdit na obří ropuše!

AloneJane

Čekání na další díl se určitě vyplatilo. Pořád je zde spousta intrik a podvodů, které se možná dají čekat, ale i takové, které překvapí a to mě na tom rozhodně baví. Král je jako ta sladká třešeň na vrch co celé dílo doplňuje.

Lucuschka

Do prvního dílu - "prince" - jsem se nějakou dobu nemohla začíst, ale jak mě události v knize postupně vtahovaly do děje, byla jsem víc a víc zvědavá, jak se vše bude vyvíjet... "Králem" jsem hned navázala a od čtení se nemohla odtrhnout dokud jsem, s velkým překvapením v nečekaném vývoji příběhu, nedočetla poslední stránku... Prahnu po tom vědět, jak celý příběh dopadne...

Elize

V podstatě stejný styl jako první kniha. Velmi dobře psané, napínavé, plné zajímavě a nevšedně vymyšlené politiky a intrik. A přestože mě konec velmi nakrknul a nepřišel mi moc logický, tak oceňuji jeho nepředvídatelnost. Je zde o něco více romantiky, než v předchozím díle a něco mi říká, že se v dalším díle vše otočí vzhůru nohama a nic nebude tak, jak se zdá. Popravdě fakt doufám, že se Jude a Cardan dají (natrvalo) dohromady. Musím uznat, že autorka v nich vytvořila moc zajímavý pár - moc si je nedovedu představit spolu, ale už vůbec si nedovedu představit, že jsou jeden bez druhého.

zuzak82

Druhý díl se mi líbil víc než první. Jude se snaží prosazovat své zájmy skrz Cardena, čelí intrikám svých nepřátel i přátel a zaplétá se i do svých vlastních. Postupně se stále více pere s city vůči Cardanovi.

A na konci knihy už dává smysl i název knihy a po dlouhé době jsem byla překvapena a zasažena stejně jako hlavní hrdinka, jak se to zvrtlo. Ale něco mi říká, že opět nebude vše tak jak se na první pohled jeví... nezbývá než čekat na další díl.

Purple7

Půlka prakticky o ničem, druhá část zajímavější. Člověk tak nějak čeká, že název knihy nebyl zvolen náhodně a že Judeina role loutkářky nepotrvá dlouho. Nicméně celkově mě tato fantasy zas tak nebaví, i když intrikářský svět víl je v rámci žánru docela oživení.

Red-haired

Co na to říct, z toho konce jsem úplně rozložená a na další díl si ještě pěkně dlouho počkám...
Druhý díl byl skvělý, Jude musela přemýšlet strategicky a vypořádat se s každou novou překážkou, a že jich bylo. Dost mě fascinovalo dění pod vodou a celkově tam bylo nemálo scén, které jsem hltala, jen bych rozhodně uvítala více Cardana! :D
Vlastně mě zajímá, jak dopadne skoro každá postava, která se v knize objevila, ať už ji miluji nebo nesnáším, takže série je za mě rozhodně úspěšná, jen mě teda čekalo maličké psychické zhroucení na konci, ale to přece nevadí! :D

Diabolik
Diabolik