Krutý princ

Vítejte ve světě, kterému vládnou nelítostné víly! První díl napínavé fantasy série. Jude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan. Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí se princi postavit. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389022/kruty-princ-WR8-389022.jpg 4.1736

Krutý princ / Férska sága 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

The Cruel Prince, 2018

Kniha Krutý princ

Morgaine07

Příjemná kniha plná víl a magie

Fortuna7

Čekala jsem něco trochu jiného. Začátek byl pomalý, ale pak ro mělo švih.

Ivet1990

Je to krásný pohádkový příběh pro mladší ročníky či pro čtenáře jako jsem já, co se rádi vrátí zpět do bezstarostný dětských let. Příběh se velmi dobře četl. Určitě se pustím i do dalších dílů

v.july

Matrace vystlane chmirim pampelisek ♥ Teto predstavy se jen tak nezbavim. Knihu jsem zhltla na jeden zatah a hned se vrhla na dalsi dil. Popis vil je skvely, takovi sadisticsti magori s chlupatyma usima. Postavy jsou celkove moc hezky vykreslene.

whiolet

Totálně mě svět víl pohltil! Byla to bomba!
Úžasně vykresleny svět, který je magický, krutý i nádherný zároveň.
Postavy sympatické a jejich chování překvapivé.
V knize taky není nouze o zvraty, násilí i romantickou linku.
Prostě to mělo všechno co mám na fantasy žánru ráda, a to že jsem knihu přečetla za jediný den jen dokazuje, jak moc se mi líbila.

betule3

Do krutého prince jsem se pustila po dočtení dvorů od S. J. Mass, protože jsem byla naprosto okouzlená vílím světem a chtěla jsem něco na podobný způsob. Možná to bylo tím způsobenými příliš velkými očekáváními, ale z knihy jsem nebyla tak nadšená, jako jsem si představovala.
Vílí svět je zde opravdu zajímavě vykreslený, jeho potenciál je ale podle mě dost nevyužitý - věřím, že se to však změní v dalších dílech. Lidský svět, fungující společně s tím vílím, se mi úplně nezdál, zvláště jejich "propojenost" mi přišla taková podivná.
Jude byla sympatická hlavní hrdinka, sedla mi už od začátku. Mým favoritem se ale stejně stal Doubek. :)
Nechci, aby tato recenze vyzněla nějak extrémně negativně, protože mě to ve výsledku vlastně bavilo. Ano, nenaplnilo to úplně všechna má očekávání, ale jsem rozhodně ráda, že jsem se rozhodla si knihu přečíst a na pokračování se určitě chystám.

katasokolov

Vítejte ve světe, kterému vládnou nelítostné víly. Když letos vyšel ten poslední díl, tak jsem si řekla, že do toho konečně půjdu !! A rozhodně jsem neprohloupila! Tohle mi vyloženě sedlo jako prdel na hrnec :). Svět pletichářských, krvelačných a nemilosrdných víl byl něco pro mě !! Krásně popsané fyzické vzezření víl, ale také jejich povahy (skvělé třeba je, že nemohou lhát a tak musí kroužit kolem a vymýšlet a volit správná slova). Tři sestry lidského rodu se po násilné smrti matky a otce dostanou do říše víl, která paralelně existuje s naším světem a musí se naučit v daném prostředí přežít (a vězte, že je to kolikrát nadlidský úkol, zvlášť když si na vás zasedne mladé znuděné princátko :D). Ze začátku mi námět trochu připomněl film s Bowiem Labyrint, který jsem svého času fakt hltala. Konec pro mě bohužel nebyl překvapením, protože já blbka jsem se natěšeně chtěla podívat na recenze na druhý díl a přečetla si u toho anotaci :D. Jsem zvědavá jak se budou dál vyvíjet osudy a vztahy mezi hlavními hrdiny. Cardana i Jude jsem si moc oblíbila, zato Judinu sestru Taryn jsem nesnášela už od začátku a po tom, co udělala ji nesnáším ještě víc (fakt blbka :D).

Ketfl

Nejspíše jsem neměla tuto sérii začínat hned po přečtení knih od Sarah J. Maas, která v tomto literárním žánru nasadila (tedy aspoň pro mě) extrémně vysokou laťku. Nemohu říct, že by mě to vyloženě nebavilo, nicméně je to o něco slabší. Co mě trochu mrzí je to, že všechny postavy jsou extrémně nesympatické. Trochu nešťastné se mi jeví i toto propojení světa víl a světa lidí. Nicméně děj má spád, stránky se mi jen míhaly pod rukama. Zajímalo mě, jak děj bude pokračovat, proto nakonec dávám takové hodnocení a jsem zvědavá na další díl.

Prohnilé město
Prohnilé město