Krutý princ

Vítejte ve světě, kterému vládnou nelítostné víly! První díl napínavé fantasy série Jude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan. Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí se princi postavit. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389022/kruty-princ-WR8-389022.jpg 4.2239

Krutý princ/Férska sága (1.)

The Cruel Prince (2018)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Krutý princ

MaléZlo

Tak nějak jsem očkem pokukovala po nějaké kvalitní YA knize, která má lepší hodnocení a rozhodla jsem se pro Krutého Prince. Musím říct, že jsem udělala dobře.
Svět víl mám ráda a líbí se mi, jak každý autor jej vykresluje malinko jinak. Co se mi ale líbilo mnohem víc, byla hlavní hrdinka. Ve většině knih, poznáváme hrdiny, kteří se rozhodují podle toho, co je morálně správné, aby nepůsobily ani trošku záporně. Jude je pravým opakem a nesnaží se skrývat, že je tak trochu sobec, že má svůj cíl a klidně půjde přes mrtvoly.
Ona vlastně nejen Jude, ale i její dvojče se chová značně sobecky, nehledě na ostatní.
Samotný příběh mě i lehce překvapil, autorka se nebála zajít trošku dál, než jsem očekávala a proto bych knihu ráda doporučila všem, kteří rádi čtou YA fantasy knihy.

SunGalaxi

Na tuto knihu jsem se velice těšila. A taky že bylo na co. Vždy se tam vyskytlo něco, co byste vůbec nečekaly. Kniha je skvělá, fantazie zde nechybí, některé scény mi způsobily i mráz po zádech. Dala bych i vyšší hodnocení, kdyby to šlo.
A líbí se mi, jak autorka nenásilně a nenápadně připojila ke světu víl svět lidí.

RemiBlack

2019/16
Upřímně... Nevím co k téhle knížce říct. Líbila se mi, o tom žádná. Ale prvních 200 stran se tak vleklo! Jude mi v nich hrozně lezla na nervy.
Nicméně když se Jude přestala litovat a kniha se rozjela, objevila jsem znovu tu lásku k pohádkovému světu víl.
Miluju autorčinu Nejtemnější část lesa. Tohle nebylo tak pohádkově čisté, ale rozhodně to stálo za přečtení a na druhý díl se moc těším.

A panebože, on tam vystupuje Severin! :) Sice jenom úplně málo, ale má na svědomí minimálně hvězdičku.

2019/15 Almost Midnight - Rainbow Rowell

eliska2126

Tak z této knížky jsem měla zpočátku smíšené pocity. Začátek mě moc nebavil, Jude mě spíš rozčilovala a nebylo tam nic, co by mě tahalo do knížky. Nicméně po určitém zvratu, zhruba za půlkou mě to fakt rozthalo. Prostě cože? Začalo mě to bavit a musela jsem číst a číst, abych věděla, jak to bude pokračovat. Jude mě ale pořád štvala. Prostě to její chování! Měla jsem chuť ji plesknout. Třeba postava Cardana se pěkně vyvíjela, postupně jsme přicházeli na důvody, proč je takový, jaký je (postava Jude byla nesnesitelná pořád stejně).
Jinak nový svět je fakt super. Je to originální a nápadité. Docela se těším na další díl.

Sarfias

Z počátku jsem byla trochu v rozpacích. Nevím proč, ale nepřišlo mi to tak dobré, cítila jsem se, jako bych nečetla knihu od Holly Black. Celé to bylo podivné, pomalé, nic neříkající..málo pohádkové, necítíla jsem z toho tu opojnou fantasy říši jakou Holly umí popsat.
Jak se ale děj rozvíjel, naprosto jsem obrátila minci. Kniha mě totálně pohltila, že jsem se od ni nemohla odtrhnout. Intriky, nečekané zvraty a podivná spletice lásky a nenávisti.. Wow, wow, wow! Už aby byl další díl!

immerin

Děj mne pomalinku strhl, takže jsem na konec dorazila nečekaně brzy. Těším se na pokračování.

ElaMi

Úžasná kniha, dobre napísaná, užila som si každú stranu

Tewi

Nebudu zapírat. Na tuhle knížku jsem se těšila od doby, kdy jsem se dozvěděla že u nás vyjde. O to větší bylo moje překvapení když byla součástí balíčku na Humbooku.... Když už jsem jí měla doma zmocnila se mě obava, že možná místo nadšení budu zklamaná. Přece jen příběhů s vílami je dnes již nespočet a to nejen zásluhou SM.

Od Holly Black jsem doposud četla jen Nejtemnější část lesa. Svět víl byl fajn, ale příběh nepatřil mezi ty, ze kterých bych skákala radostí. Proto jsem měla strach začít se čtením Krutého prince. Přesto jsem se k tomu konečně odhodlala.

Rozjezd byl poněkud pomalejší. Přes ten autorky styl typu: Sedím. Vzdychnu. Mlčím. jsem se přenesla překvapivě snadno. Princátko se ze začátku tvářilo sice jako sadista, ale zároveň i tak že neumí do pěti napočítat aniž by si kapánek přihnulo.
Pak ovšem děj začal nabírat tempo. objevilo se pár překvapivých momentů, a než jsem se nadála, byla jsem na konci knížky. Cardan je naprosto dokonalým příkladem tragikomické postavy. Takový malý koťátko, co občas vytáhne svůj ocásek (doslova). Nejlepší proslovy vede v době kdy má naváto. Jude je taková ambiciózní mrcha, která Cardana nemůže ani vystát. Je tu spousta urážek, ponižování a alkoholu. Ale buďme upřímní: Pořád je to lepší lovestory než ve Stmívání.

Rozhodně se těším na další díl :D