Železná zkouška přehled

Železná zkouška
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210036/bmid_magisterium-zelezna-zkouska-QIQ-210036.jpg 4 528 528

Magisterium série

1. díl >

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele… Dvě nejlepší autorky současné fantasy pro mládež se spojily, aby napsaly nejúžasnější magické dobrodružství od dob Harry Pottera.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

The Iron Trial , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Železná zkouška. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (109)

Teddy2023
01.12.2023

Jak už většina zmínila, celá pentalogie se nechala inspirovat Harry Potterem. Dle mého názoru, ačkoliv postavy v této sérii neoplývají rozmarnosti, co se týče - povahové stránky , zařadila bych ji za oddechovou sérii pro starší čtenáře.
Ideálnější pro mladší kategorii. Očekávejte tragické okamžiky, smrt a denní studium protkané magii.

Pokud hledáte něco podobného, doporučuju nové vycházející sérii od Brandon Sanderson a: Alcatraz versus ďábelští knihovníci.

denniys
21.11.2023 5 z 5

Krásná kniha..
Nádherný odpočinkový příběh, který jsem si nesmírně užila, ačkoliv od cílové skupiny mě dělí již vícero dekád.. Chvílemi mi kniha připomínala Harryho Pottera - jsou tam nějaké podobnosti, ale to bylo naopak velké plus..
Nelze než doporučit..


Gi-Gi
14.08.2023 3 z 5

tak musím říct, že už je to klasika, adolescent někam chce, ale nemůže nebo naopak musí, je to outsider bojující o své místo na slunci atd. má partu kamarádů - od 2 po 4 a pár nepřátel, hodného pana učitele a zlého pana učitele atd.... četla jsem kvůli rukavici, kterou jsem měla do výzvy...

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Železná zkouška v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených778x
ve Čtenářské výzvě74x
v Doporučených67x
v Knihotéce367x
v Chystám se číst479x
v Chci si koupit119x
v dalších seznamech11x