Měděná rukavice

Měděná rukavice https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234176/bmid_medena-rukavice-KMu-234176.jpg 4 361 53

Magisterium série

Callum Hunt má o školních prázdninách o čem přemýšlet. Šokující zjištění o své minulosti z úst nepřítele všech mágů není něco, co by se dalo jen tak hodit za hlavu, a kromě toho se musí vypořádat i s napjatým vztahem s otcem (který ho možná chce zabít) a svým domácím mazlíčkem Pohromou, který je shodou okolností Chaosem posedlé vlče. Po návratu do druhého ročníku Magisteria se problémy ještě kupí; spolužáci si od něj drží opatrný odstup a Callum se jim ani nediví. Vše vyvrcholí krádeží Alkahestu, magické rukavice, která – pokud padne do špatných rukou – může způsobit katastrofu…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Copper Gauntlet , 2015

denniys
denniys
21.11.2023 4 z 5

U druhého dílu Magisteria se uchýlím ke 4 hvězdičkám, je to perfektní příběh, ale pomyslné dokonalosti předchozího dílu prostě nedosahuje, ačkoliv proti jiným knihám vyniká..
Těším se na pokračování Callova příběhu a jsem zvědavá, jak se nakonec předvede Jasper..

Gi-Gi
Gi-Gi
14.08.2023 3 z 5

vlastně lepší než první díl, asi to budu chtít dočíst, i když u prvního dílu to tak nevypadalo

hana4834
hana4834
25.04.2023 4 z 5

Super pokračování

Zelený_Drak
Zelený_Drak
08.01.2023 1 z 5

Řekla bych, že tady ta vykrádačka už není tak do očí bijící, ale kdo hledá najde. Zápletka je lepší než v prvním díle. Pořád mi vadí, jak málo spolu hlavní postavy komunikují (třeba během prázdnin... je zvláštní, když máte dva nejlepší kamarády a jeden u vás bydlí, zatímco druhému celé léto ani pořádně nezavoláte nebo nenapíšete, ačkoliv mu žádný Dobby nekrade dopisy). Celkově to bylo vtipnější, ale v příběhu jsou i hluchá místa, což je při vysokém tempu docela znát.

protokol
protokol
14.06.2022 2 z 5

ale ano dá sa to čítať ale len 1 krat :)

Schullerka
Schullerka
04.05.2022 3 z 5

I když je to pořád trochu "Jak pejsek s kočičkou dělali dort", tak jsem si ten bláznivý slet událostí celkem užívala. Hlavně úplný začátek, kde mě první kapitoly naprosto šokovaly. Mám pocit, že série se bude s každým dílem o trochu zlepšovat a i když to není úplně dokonalé, tak se těším až si přečtu další díl.

zirafinec
zirafinec
26.04.2022 4 z 5

Až na tu podobnost s Harrym Potterem...

Luigi1
Luigi1
18.04.2022 5 z 5

Po přečtení prvních řádků jsem se nemohl od knihy odtrhnout.Velice pěkně a poutavě napsané.Doporučuji.

markyticka
markyticka
02.04.2022 4 z 5

Druhý díl byl srovnatelný s tím prvním, žádné překvapení pro toho, kdo čte pozorně.

Scathia
Scathia
23.06.2021 4 z 5

Druhý díl pokračuje v nastavené laťce. Příběh dobře utíká, obsahuje i několik zvratů, i když předvídatelnějších, než v prvním díle.

nikiss76
nikiss76
22.11.2020 3 z 5

Oddechová četba, navazující na předchozí díl. Baví mne postava Jaspera, který tomu dodává šmrnc. Jsem trochu zklamaná z předvídatelnosti děje, každopádně dám šanci i dalšímu dílů.

Halt468
Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super!

zuzana4291
zuzana4291
10.10.2019 4 z 5

U této druhé knihy mi to stále víc a víc připomínalo Harryho Pottera. Kluk s krutým osudem a s největším nepřítelem uvnitř se dostane do magické školy, kde bude 5 let. Má nejlepší kamarádku a kamaráda.
Ale kniha je čtivá a zajímavá, plná dobrodružství a tajemství.

Elizza
Elizza
30.08.2019 3 z 5

Určitě slabší, než jednička. Call celou dobu řeší, jestli je zločinec, nebo ne. Jeho otec zase stihl během pár stránek změnit zápornou roli za kladnou a obráceně.
Celá záležitost a Konstantinem, duší, Callem a převtělením... popsala bych to jedním slovem: viteál. Není to úplně přesné, ale princip je stejný. Základní trojice má staré známé složení kluk-holka-kluk, z nichž dva spolu dříve či později začnou chodit. Vlastně jediným člověkem, který za celou dobu kouzlil mimo vyučování, byla Tamara, čímž mi připomínala Hermionu, která taky jako jediná věděla, že se ty kouzla dají použít i reálně.
Zatímco jednička dodržovala pravidlo, že hlavní záporák útočí výhradně na konci druhého pololetí, dvojka se rozhodla, že škola je vlastně přežitek a není třeba ji využívat. Jak dlouho v tom Magisteriu byli? Týden? Měsíc? A zbytek školního roku se jako nedělo nic?
Co se týče špeha, zrádce, nebo co to mělo být v té škole...Asi to bude někdo, kdo je tam celou dobu, aby to bylo víc "šokující". A vzhledem k tomu, že kromě mistrů a ústřední čtveřice, se tam z dalších postav podstatněji objevují asi tak dvě, já už svůj tip mám.

Ailee
Ailee
11.06.2019 5 z 5

Magistérium je skvělá série, tedy alespoň podle prvních dvou dílů. Ano, hlavní hrdinové se chovají trochu moc vyspěle na svůj věk, ale i tak mě to stále baví. Začali se nám sice trochu opakovat prvky jako "bojím se, co si o mně budou myslet", "určitě mě nenávidí", "Jasper je vůl, ale možná není tak špatný". Ale celkově to téma, kdy vlastně hlavní hrdina sám neví, jestli je klaďas nebo záporák... jo, má to šmrnc.

Ivka14
Ivka14
28.05.2019 4 z 5

Další skvělý díl, ve kterém bylo spousta napětí a akce. Také jsme se občas musela usmát nad tím, když Call a Jasper spolu mluvili. Začíná to byt moje oblíbená série a už se těším na další díly.

Paja_Reine
Paja_Reine
23.02.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. Ať už to bylo díky napětí, kterého tam bylo opravdu hodně , anebo jen kvůli tomu, že jsem si tuhle sérii spolu s hlavním hrdinou zamilovala.
Jednoduše vřele doporučuji. Je to skvělá oddechová četba.

luboskniha
luboskniha
19.09.2018 4 z 5

Další díl a opět jsem se povedl. Napětí a akce je v této knize až až. Četl jsem několik recenzí, kde je tato série přirovnávána k Harry Potterovi. Jistá inspirace tu je, ale mohu říct, že jsou to rozdílné světy. Jenom škoda, že se víc autorky nerozepsali. Myslím si, že by se dalo vyždímat mnohem víc a byla by z toho pěkná, alespoň 400 stránková kniha. I tak se těším na další díl :)

Nikiny
Nikiny
03.09.2018 5 z 5

Kniha byla stějně fajn jako první díl, jen škoda, že ještě není dopsaná celá serie, takhle budu muset zpomalit se čtením :)

Barbar11
Barbar11
27.08.2018

Krásná kniha. Miluji serii Magisterium. Je to strašně chytlavé. Od začatku do konce člověk nemůže popadnout dech. Doporučuji