Měděná rukavice

Callum Hunt má o školních prázdninách o čem přemýšlet. Šokující zjištění o své minulosti z úst nepřítele všech mágů není něco, co by se dalo jen tak hodit za hlavu, a kromě toho se musí vypořádat i s napjatým vztahem s otcem (který ho možná chce zabít) a svým domácím mazlíčkem Pohromou, který je shodou okolností Chaosem posedlé vlče. Po návratu do druhého ročníku Magisteria se problémy ještě kupí; spolužáci si od něj drží opatrný odstup a Callum se jim ani nediví. Vše vyvrcholí krádeží Alkahestu, magické rukavice, která – pokud padne do špatných rukou – může způsobit katastrofu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234176/big_medena-rukavice-KMu-234176.jpg 4.2336

Magisterium 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Copper Gauntlet, 2015

Kniha Měděná rukavice

Zelený_Drak

Řekla bych, že tady ta vykrádačka už není tak do očí bijící, ale kdo hledá najde. Zápletka je lepší než v prvním díle. Pořád mi vadí, jak málo spolu hlavní postavy komunikují (třeba během prázdnin... je zvláštní, když máte dva nejlepší kamarády a jeden u vás bydlí, zatímco druhému celé léto ani pořádně nezavoláte nebo nenapíšete, ačkoliv mu žádný Dobby nekrade dopisy). Celkově to bylo vtipnější, ale v příběhu jsou i hluchá místa, což je při vysokém tempu docela znát.

protokol
14.06.2022

ale ano dá sa to čítať ale len 1 krat :)

Schullerka
04.05.2022

I když je to pořád trochu "Jak pejsek s kočičkou dělali dort", tak jsem si ten bláznivý slet událostí celkem užívala. Hlavně úplný začátek, kde mě první kapitoly naprosto šokovaly. Mám pocit, že série se bude s každým dílem o trochu zlepšovat a i když to není úplně dokonalé, tak se těším až si přečtu další díl.

zirafinec
26.04.2022

Až na tu podobnost s Harrym Potterem...

Luigi1
18.04.2022

Po přečtení prvních řádků jsem se nemohl od knihy odtrhnout.Velice pěkně a poutavě napsané.Doporučuji.

markyticka
02.04.2022

Druhý díl byl srovnatelný s tím prvním, žádné překvapení pro toho, kdo čte pozorně.

Scathia
23.06.2021

Druhý díl pokračuje v nastavené laťce. Příběh dobře utíká, obsahuje i několik zvratů, i když předvídatelnějších, než v prvním díle.

nikiss76
22.11.2020

Oddechová četba, navazující na předchozí díl. Baví mne postava Jaspera, který tomu dodává šmrnc. Jsem trochu zklamaná z předvídatelnosti děje, každopádně dám šanci i dalšímu dílů.