Měděná rukavice

Callum Hunt má o školních prázdninách o čem přemýšlet. Šokující zjištění o své minulosti z úst nepřítele všech mágů není něco, co by se dalo jen tak hodit za hlavu, a kromě toho se musí vypořádat i s napjatým vztahem s otcem (který ho možná chce zabít) a svým domácím mazlíčkem Pohromou, který je shodou okolností Chaosem posedlé vlče. Po návratu do druhého ročníku Magisteria se problémy ještě kupí; spolužáci si od něj drží opatrný odstup a Callum se jim ani nediví. Vše vyvrcholí krádeží Alkahestu, magické rukavice, která – pokud padne do špatných rukou – může způsobit katastrofu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234176/big_medena-rukavice-KMu-234176.jpg 4.3295

Magisterium 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Copper Gauntlet, 2015

Kniha Měděná rukavice

Scathia

Druhý díl pokračuje v nastavené laťce. Příběh dobře utíká, obsahuje i několik zvratů, i když předvídatelnějších, než v prvním díle.

nikiss76
22.11.2020

Oddechová četba, navazující na předchozí díl. Baví mne postava Jaspera, který tomu dodává šmrnc. Jsem trochu zklamaná z předvídatelnosti děje, každopádně dám šanci i dalšímu dílů.

Luigi1
11.05.2020

No prostě fantazie

Halt468
05.02.2020

Super!

zuzana4291
10.10.2019

U této druhé knihy mi to stále víc a víc připomínalo Harryho Pottera. Kluk s krutým osudem a s největším nepřítelem uvnitř se dostane do magické školy, kde bude 5 let. Má nejlepší kamarádku a kamaráda.
Ale kniha je čtivá a zajímavá, plná dobrodružství a tajemství.

Elizza
30.08.2019

Určitě slabší, než jednička. Call celou dobu řeší, jestli je zločinec, nebo ne. Jeho otec zase stihl během pár stránek změnit zápornou roli za kladnou a obráceně.
Celá záležitost a Konstantinem, duší, Callem a převtělením... popsala bych to jedním slovem: viteál. Není to úplně přesné, ale princip je stejný. Základní trojice má staré známé složení kluk-holka-kluk, z nichž dva spolu dříve či později začnou chodit. Vlastně jediným člověkem, který za celou dobu kouzlil mimo vyučování, byla Tamara, čímž mi připomínala Hermionu, která taky jako jediná věděla, že se ty kouzla dají použít i reálně.
Zatímco jednička dodržovala pravidlo, že hlavní záporák útočí výhradně na konci druhého pololetí, dvojka se rozhodla, že škola je vlastně přežitek a není třeba ji využívat. Jak dlouho v tom Magisteriu byli? Týden? Měsíc? A zbytek školního roku se jako nedělo nic?
Co se týče špeha, zrádce, nebo co to mělo být v té škole...Asi to bude někdo, kdo je tam celou dobu, aby to bylo víc "šokující". A vzhledem k tomu, že kromě mistrů a ústřední čtveřice, se tam z dalších postav podstatněji objevují asi tak dvě, já už svůj tip mám.

Ailee
11.06.2019

Magistérium je skvělá série, tedy alespoň podle prvních dvou dílů. Ano, hlavní hrdinové se chovají trochu moc vyspěle na svůj věk, ale i tak mě to stále baví. Začali se nám sice trochu opakovat prvky jako "bojím se, co si o mně budou myslet", "určitě mě nenávidí", "Jasper je vůl, ale možná není tak špatný". Ale celkově to téma, kdy vlastně hlavní hrdina sám neví, jestli je klaďas nebo záporák... jo, má to šmrnc.

Ivka14
28.05.2019

Další skvělý díl, ve kterém bylo spousta napětí a akce. Také jsme se občas musela usmát nad tím, když Call a Jasper spolu mluvili. Začíná to byt moje oblíbená série a už se těším na další díly.