Železná zkouška

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele… Dvě nejlepší autorky současné fantasy pro mládež se spojily, aby napsaly nejúžasnější magické dobrodružství od dob Harry Pottera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210036/magisterium-zelezna-zkouska-QIQ-210036.jpg 4.2293

Magisterium (1.)

The Iron Trial (2014)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Saravana

Byla to super kniha sice jsem se trochu ze zacatku nemohla začist ale potom to šlo rychle

Veruu95

Skvělý kouzelnický svět! Trochu jsem se bála, jelikož ve svých 22 letech asi nejsem úplně cílový čtenář, ale mě to fakt nadchlo. Přečetla jsem celou knihu za večer, ani nevím, jak (čas rychle letí, když se člověk dobře baví :D). Konec mě překvapil, měla jsem svou teorii ohledně hlavního hrdiny, ale tohle jsem nečekala a přesně tohle mám v knihách ráda, když dokáží překvapit.

Teď se trochu prospím a hurá na druhý díl! :D

Nikiny

Zase nová série o kouzelnickém světě? Proč ne :). Sice kvalit Harryho Pottera tato kniha nedosahuje, ale to neznamená, že nebaví! Protože tento svět vážně zbožňuji, vůbec jsem se nebránila začíst se do obdobného příběhu s lehce odlišným osudem hlavního hrdiny (zatím se odlišnosti dočkal jen konec první knihy, ale nemůžu říct, že by mi to kupodivu nějak vadilo). Spíš se těším na další díl, který začnu číst, hned jak bude prostor. I když už nejsem náctiletý čtenář, pořád mě tento svět kouzel a dobrodružství fascinuje a asi už nikdy ani nepřestane!

paja5

Ačkoliv je kniha poměrně zajímavá svým nápadem, hodně mi připomíná Harryho Pottera... možná to je jen můj pocit, ale co se týče prvního dílu, hodnotím ho třemi hvězdami a čekám co se vyklube z dalšího. :D

jaruva

Další z knih, kterou čte má dcera i já. Čtivé, hlavní hrdina sympaťák. Konec zcela vybízí k četbě dalších dílů (se kterými dcera nepočítala a je potěšená, že to má pokračování).

pipa36

Knížka je zajímavá - napínavá asi ne, ale i když je podobnost se sérií Harry Potter zjevná a já zde shledávám i podobnost se sérií Podzemí, určitě se tam najde pár neotřelých a dobře zpracovaných nápadů. Celkově hodnotím kladně, bylo to čtivé, hlavní hrdina takový "rarach" na zabití, ale jinak celkem sympaťák. Závěr knihy mě však překvapil; řekla bych, že mile - určitě si přečtu i další díly.

hurikan123

MEGA DOBRÝ - něco na akčnější způsob Harryho Pottera, originální zápletky. přečetl jsem to za večer a den, těším se na další díly.

Suou

Ja som ohromený ....
Knihu som kúpil už dávnejšie a (zas) som sa k nej dostal až teraz.
Celý čas som si myslel, že chápem to veľké tajomstvo o hlavnej postave, ale ku koncu som bol tak ohromený :D toto bude jedna s mojich naj sérií a to hovorím iba po prvej knihe :D
Knihu som "dal" za jeden deň ... čítal som do 2 večer... proste som sa do toho vrhol ako už dlho nie po žiadnej knihe. Síce to je podľa mňa kniha smerovaná pre deti, ale ja som nadmieru spokojný.

demlice

Nějak nevím... Hodně z Vás sérii Magisterium přirovnává k HP... Vážně jsem se snažila najít sebemenší podobnost. Marně. Tedy ano, naša jsem ji, zase nejsem takový pablb - kouzla a nekouzla, čáry a máry... ale když to vezmu trochu důkladněji... podle mě to nemá s HPéčkem NIC společného. Kdyby nebylo věčně rejpavého Calluma, kterého jsem si kvůli jeho jokům oblíbila, tak mi to přišlo nijaké. Tak jako nic to se mnou neudělalo. Nechci přímo kritizovat, protože je zřejmě těžké najít něco nového ve světě magie, ale žádné překvápko se nekonalo. Musím ovšem pochválit za některé věci. Elementálové - boží! Posedlí chaosem už mně přišli malinko mimo, ale Pohroma si mě získal. Kdo by nechtěl vlka s měňavýma očima, že?? Možná kdyby mně bylo třináct... možná taky ne... :-)

ufounek173

četla jsem kvůli sérii Nástroje smrti,je to kapku jednodušší,ale dá se to

Wheezer

Skvělá kniha. Myslím že je v knize jeden z nejlepšich zvrátů. Tohle jsem vážně nečekala.

karolina1733

Ačkoliv jsem knížku četla v době, kdy vyšla (tudíž mi bylo 16), tak mě moc bavila, i když jsem nespadala do kategorie pro kterou je to určeno :)

Claire
27.08.2017

Knihu jsem četla v angličtině, a to právě z důvodu jednodušší angličtiny, žádná zapeklitá slovíčka, která by na vás všude číhala, a tím vás to od čtení v cizím jazyce znechutilo :)

Příběh je velmi zajímavý a poutavý. Již dříve jsem se přesvědčila o úžasné fanzii C.C. a toto dílo je tím také důkazem - netuším jak moc která autorka přispěla k celkovému dílu... ale rozhodně je to napsáno skvěle :)

kuba2006
19.07.2017

hodne podobne jako harry potter ale obracene tady kouzlit nechce ale v harry potterovy ano

Dakarianna
07.07.2017

Myslela jsem, že to bude kopírace Harryho Pottera – podle komentářů. A upřímně, pokud si někdo myslí, že je Magisterium si je se slavnou ságou podobné, tak knihu asi nedočetl. Jediné co je podobné je škola (zde navíc v podzemí a má úplně odišné principy), magie (zde žádné hůlky a navíc princip živlů) a tři kamarádi (to je, uznávám, velmi podobné). Jinak je celý svět jiný. Kniha se skvěle čte, je napínavá, zábavná a postavy mě bavily. Už se těším až si přečtu pokračování.

Slugterra
07.06.2017

Boží knížka. Měla super děj a skvěle se četla. Už se nemohu dočka, až začnu číst druhý díl! :-D

terezie6086
01.06.2017

Hned jak jsem spatřila obálku trochu mě zmátla že, by další HP? Trochu podoby tam je, ale to nevadí. Naopak do knihy jsem se tak začetla, že během chvíle byla přečtená. Nádherně napsané, co chybělo? Myslím že nic, palec hore a jen tak dál!! ;-)

Topsinka
25.05.2017

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Chvíli jsem si myslela, že se autorky jen opičí po Harrym Potterovi, ale jakmile jsem se s Callem dostala do Magisteria, musela jsem změnit názor. Je těžké napsat originální příběh o kouzelnících, ale autorky to dokázaly. Klaním se před jejich nápady!

ladaol
23.04.2017

Myslela jsem, že to budu mít na celý týden, ale prostě nešlo přestat číst!

pherenike8574
10.04.2017

Kniha se mi příjemně četla, děj se netáhne a celý průběh je zajímavý. Nepřirovnávám ji k žádné knize beru ji takovou jaká je. Příjde mi fajn že každé kouzlení stojí nějakou námahu a není to jen o tom kouzlit si neomezeně jak chtějí. Nejvíc jsem si oblíbila ,, Pohromu,,

tatjana1737
07.04.2017

Jistě, srovnání a srovnávání s Harry Potterem se nabízí: mladý chlapec vyrůstající bez magie, dostane se do kouzelnické školy, hned potká chytrou kamarádku a kamaráda, stejně jako soka, v kouzelnickém světě se vede válka s Nepřítelem, díky němuž za hlavního hrdinu jeho matka položila život, když byl miminko... Přesto se mi ale povedlo od HP se oprostit a snažila jsem se příběh číst jako samostatný a originální. Což se mu daří už jen odlišným pojetím magie, kdy mágové čerpají ze čtyř (resp. pěti) elementů - země, vzduchu, ohně, vody (a chaosu). To mi poněkud připomínalo zapomenutý film Poslední vládce větru a moc se mi to líbilo. Hlavní hrdina je oproti Harrymu navíc ne zcela sympatický, čtenář sice tuší, že toho v něm bude víc, ale ani sám Callum netuší, kolik. Konečné zodpovězení otázky, co je Call zač, bylo hodně dobré! Stejně jako překvapivé odhalení "Nevilla Longbottoma" milovníka poníků Drewa. Jen prostředí Magisteria s jeho lišejníky mne úplně neokouzlilo. Doufám, že v dalších dílech získá víc prostoru Warren :-).

hellena1523
21.01.2017

Pohodové čtení, moc se mi líbila. Prokletím žánru je Harry Potter (teda alespoň pro mne), protože Rowlingová vytvořila něco, co si člověk absolutně zamiluje a mnozí z nás propadli natolik, že pořád čekají, kdy přijde dopis z Bradavic, který česká pošta někde zadrbala. Neustále jsem tedy očekávala pompéznost, kterou mám spojenou se světem HP, která nepřicházela. Nakonec jsem ale byla vlastně spokojená. Autorky nám představují zase trochu jiný svět, trochu jiné pojetí magie a určitě to není na škodu.

SarahRoyalAss
14.01.2017

Kniha se mi ohromně líbila!! :))
Jsem ráda, že jsem se rozhodla začít číst Magisterium. Je to sice dětská knížka, ale i dospělý člověk si to rád přečtě :)
Blackovou mám ráda již od mala kdy jsem od ní poprvé přečetla Daň peklu a Clareovou díky Nástrojům smrti.
Upřímně, ke konci jsem jenom valila oči. Opravdu nečený zvrat až se mi zhoupnul žaludek... Hnedka se jdu vrhnout na druhou knihu!! :))

LoverBooks
08.01.2017

Pěkné pohodové čtení.

pichova.veru
01.01.2017

Kniha se moc hezky četla, děj byl zajímavý. Harry Potter trochu v jiném kabátě, ale to na knize nic nemění :) Určitě p§jdu i do dalších dílů :)

Naifa
26.12.2016

Velmi zajímavá kniha. Magie je zde pojatá jiným způsobem, než klasické kouzlení. Mnohokrát zmiňované srovnání s Harrym Potterem mi zde nepřijde. Možná je to v kouzlech a trojici kamarádů - dva kluci a holka, ale to je asi tak vše. Příběh je zajímavý a myslím si, že pro mnohé i nečekaný konec dodá knize to správné kouzlo. Rozhodně stojí za přečtení.

any.anna
05.08.2016

Přijde mi, že všichni si myslí že celou knížku napsala Cassandra Clareová a Holly Blacková jí jenom přikyvovala. Od Cassandry Clareové jsem sice nic nečetla, ale od Holly Blackové jsem četla téměř vše a v hodně pasážích nacházím právě její styl. Nicméně ke knize: Příběh má sice malinko pomalejší rozjezd, ale to se dá překousnout. Líbí se mi, že hlavní hrdina není ten nejůžasnější a nejdokonalejší ze všech a představa školy v podzemí, jídla z lišejníků a filmů, které končí pokaždé jinak. Rozuzlení na konci mě doslova šokovalo, dost dlouho jsem to nemohla rozdejchat. Celkově je ta knížka skvělá a není ji co vytknout. Smekám před objemi autorkami

Želvička94
01.08.2016

Super kniha :) ...

adela3429
29.07.2016

Cassandra nezklamala a přijde mi, že ve dvojici s Holly jsou její příběhy ještě čtivější než normálně, nebo alespoň mně se to četlo strašně lehce. :) Magisterium je taková rodinná knížka, můžou ji číst lidé všeho věku.

Samira
13.07.2016

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, ale přiznám se, že je první knihou od Cassandry, která mi moc nesedla. Inspirace Harrym Potterem, která je zřejmá, by mi nevadila, i když mi přišla zbytečně silná, protože Harryho miluji a budu ho nepochybně milovat i v hodně pokročilém věku.
Naproti tomu, pro tuto knihu jsem už asi moc stará a nebo prostě není pro mne.
Jistě si najde úchvácené čtenáře, ale u mne se jí to výjimečně nepodařilo.