Železná zkouška

Železná zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210036/bmid_magisterium-zelezna-zkouska-QIQ-210036.jpg 4 524 109

Magisterium série

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele… Dvě nejlepší autorky současné fantasy pro mládež se spojily, aby napsaly nejúžasnější magické dobrodružství od dob Harry Pottera.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Iron Trial , 2014

moonchild
23.01.2016 4 z 5

Sice kniha opravdu je podobná Harrymu Potterrovi ale je neméně skvělá.Knihu jsem hltala jedním dechem.Hodně mě chytla.Těším se na další pokračování.

Maitter
18.01.2016 5 z 5

Podobnosti s příběhem Harryho Pottera se v oblasti kouzelnických škol a kouzelnických světů ve válce nelze vyhnout. Rozčilující složku v novém triu pro mne představovala protagonistka, která místy urputně soupeřila o místo starostlivé Hermiony. Naštěstí se daleko častěji projevovala po svém a nezřídkakdy překvapila.
První část Callova příběhu je v porovnání s Harrym Potterem o fous méně dětská, místo na všudypřítomné neopodstatněné čáry máry se zase jednou spoléhá na živly a máchá kolem sebe osobitým humorem. Obsahuje jeden velký zvrhlý zvrat, který určitě pochází z hlavy Cassandry Clare, neboť je na zvrhlosti odbornicí – přinejmenším v literatuře pro mládež. Sloh je čtivý, dílčí nápady bezvadné; rozhodně budu číst dál.
A když už zmiňuji humor...
„Mistr Rufus obrátil oči v sloup a v koutcích mu nedobrovolně zacukalo. To Calla znepokojilo, až měl pocit, jako by mu výrazy v tváři mistra Rufuse přestaly být naprostou záhadou a on na ně konečně mohl reagovat.
Třeba to dojde tak daleko, že až budou ve stříbrném ročníku, mistr Rufus jim bude schopen přednášet o složitých magických teoriích pouhým nadzvednutím svého huňatého obočí.“

Attia
18.01.2016 4 z 5

Nejvíc mi vadila asi ta podobnost s HP, která se kolikrát projevila v úplných maličkostech, nicméně o to víc mě bila do očí. Jinak se mi ale Železná zkouška četla dobře a konec se příjemně překvapil!

Lenka.Vílka
12.01.2016

Začalo se mi číst dobře, protože je kniha napsaná hodně čtivě a odsýpalo to. Jenže nadšení opadávalo tak dlouho, až odpadlo úplně. Škoda, na knihu jsem se totiž těšila. Nedočteno - nehodnoceno.

Arianne
05.01.2016 2 z 5

Nejak me to nebavilo. Treba jindy pri jine prilezitosti se do knizky zactu znovu a zmenim nazor.

DariDerek
23.12.2015 5 z 5

Nadšení ze mne jen sálá :D více v recenzi v záložkách :)

natalie2171
18.12.2015 5 z 5

Ano, na jednu stranu mi to připomínalo takovou směsici Harryho Pottera a něco z Percyho Jacksona. Ale! Podlehla jsem a do knížky se jednoduše zamilovala. Rozhodně budu číst pokračování. Cítím, cítím ve vzduchu a doufám v to, že se tato knižní série uchytí. Ano, jsou tam klišé, ale nedá se do toho nepohltit! Takže za mě palec nahoru!

DarcyMoonlight
21.11.2015 3 z 5

Od tejto knihy som očakávala niečo viac. Neviem, asi som čakala, že tam bude niečo viac o živloch keď už v anotácii je Voda chce plynúť,... atď... Tiež som bola sklamaná, že sa trochu viac neopisovali hodiny atď... No ako po prvej hodine už prešli zrazu tri týždne, potom je hneď zima a zrazu je koniec roka... Jednoducho to ubehlo moc rýchlo.
Ale na druhú stranu sa mi páčil originálny koniec ktorý ma navnadil na pokračovanie

ElisR1
16.11.2015 3 z 5

Čekala jsem něco lepšího, po té, jak byla tahle kniha vychválena...

stolbice
19.10.2015 4 z 5

Moc pěkná kniha :-) i když je tu často zmiňován Harry Potter nemyslím si, že by kniha byla jeho kopií, ano, určité podobnosti se neschovají - tři přátelé, jeden z nich je holka a jeden je celkem výjimečný, kouzelnická škola a Nepřítel číslo jedna, ale dějově je to nové, zábavné, napínavé a rozhodně čtivé. Těším se na další díly.

LucaMera
01.10.2015 3 z 5

Cassandry sérii Nástrojů smrti úplně miluju a proto jsem čekala že tahle knížka bude zase něco bombastickýho. Nechci úplně říct že mě to zklamalo ale rozhodně jsem čekala trochu něco jinýho. Příběh se mi líbil ale nebylo to nic tak úžasnýho jak jsem čekala, občas se to hrozně táhlo a přišlo mi že chvilkama to bylo trochu o ničem. Ač to nerada přiznávám, jsem jeden z těch lidí co se přiklání k názoru že je v tom moc Harryho Pottera. I přes to všechno musím uznat že prostředí a celková kulisa byla dobře vymyšlená.
Sečteno, podtrženo: Nebylo to až tak hrozné ale trhat rekordy to asi taky nikdy nebude. Možná jsem měla moc velká očekávání...Řekla bych že tři hvězdičky to vystihují nejlíp.

LilIS
25.09.2015 3 z 5

Jsem velkým fanouškem Cassandry Clare a jejich děl a proto jsem začala číst tuto knihu.Měka jsem velká očekávání možná až moc velká.Kniha byla poutavá,překvapivá a i rozhodně čtivá.Jenže mě to úplně nepohltilo.Připomíná mi to hodně Harryho Pottera což mi v žádném případě nevadí a budu číst dál.Doufám že příští díl bude lepší.

--nora--
19.09.2015 5 z 5

úžasná!fantastická!
Možná se to podobá HP ale mě se to líbilo mnohem víc.

LilianaFalcon
14.08.2015 4 z 5

Jak mně se po Harrym Potterovi stýskalo :-D
Tohle do něj sice má hodně daleko, ale je to taková malá náplast. Hodně podobností v ději, ve volbě postav... svět, ale není ani z daleka tak propracovaný a celou dobu jsem měla pocit, že tomu něco chybí.
Na druhou stranu se mi líbila celková zápletka a konec. Jsem zvědavá, jak to bude dál. Kdybych nebyla, tak to ocením jen 3 hvězdičkami ;-)
PS: autorky se Harrym inspirovaly úmyslně a i to deklarovaly ;-) už jen to, že se to ani trochu nesnažily zamaskovat, mluví za vše ;-)

elyonka9643
12.08.2015 5 z 5

Pokud se u této knihy nedokážete odpoutat od toho, že by to mělo být něco jako Harry Potter, pak se vám pravděpodobně nebude líbit. Zkrátka úplně zapomeňte, že nějaký Harry vůbec je. Bude to tak nejlepší. Knížku si mnohem víc užijete.
Každopádně se to čte moc hezky. Začátek je sice trochu rozpačitý, ale pak to dostává grády. Mimoto zvrat, který je na konci knihy jsem absolutně nečekala a jsem opravdu zvědavá, jak to bude pokračovat dál.
Navíc jak Knížky Holly tak Cassandry mám ráda, takže pro mě je to kniha jako stvořená.^^

bookshelf
10.08.2015 odpad!

Tahle kniha je vyloženě cítit Harrym Potterem. Náctiletý chlapec se odebere do školy magie, která je součástí kouzelnického světa, který bojuje proti mocnému nepříteli snažícímu se zvítězit nad samotnou smrtí. K tomu by se hodil jeden konkrétní citát:

"Nepřítel byl skvělý kouzelník - možná dokonce nejlepší z nejlepších - dokud se nepomátl. Toužil žít navěky a taky chtěl umět vzkřísit mrtvé. To proto mu říkají Nepřítel smrti, protože si smrt chtěl podmanit. ..."

Jak moc vadí, že se autorky nechaly inspirovat jiným příběhem, to si každý přehodnotí sám. Já osobně zastávám názor, že tato kniha si se sérií o chlapci, který přežil ani nezaslouží být srovnávána. Může to vypadat, jako že se nedokážu oprostit od srovnávání. Je to vcelku pochopitelné, když je ve mně příběh HP tak zakořeněný, ale myslím, že i tak by na mě kniha udělala podobný dojem.

Co se mi na této knize zdálo zajímavé byla magie, kterou se učni Magisteria pokoušeli ovládnout. V určitých částech mi ale i tento aspekt začal připadat přitažený za vlasy a celkově takový nepromyšlený. Když to shrnu, tato kniha se mi jako celek nečetla dobře, i když by se našly i zajímavější části, které ovšem můj úplný dojem moc nevylepšily.

alwaysbelieve
09.08.2015 3 z 5

Tak tohle mě trošku zklamalo, i když jsem neměla žádná velká očekávání. Moc Harryho Pottera.

Ditules
08.08.2015 4 z 5

Je velice těžké hodnotit jakoukoliv knihu o škole magie, když jste potteromaniak. :)
Četla se mi velmi dobře, i když byly chvíle, kdy bych Calluma nejraději uškrtila na jeho náramku. :)
Tamara a Aaron jsou velcí sympaťáci. Docela mě oslovila i myšlenka elementálů (Pohroma je navíc děsně roztomilý). Nelíbil se mi konec, protože i když vím, že budou ještě 4 díly, přišlo mi to takové nijaké... Uvidíme, co bude dál.

estelina2300
07.08.2015 3 z 5

Kniha mě docela zklamala, čekala jsem víc.

SoniaShadow
31.07.2015 5 z 5

Trochu souhlasím s komentářem od Pakuna, trochu. Autorky se inspirovaly od Harryho Pottera, ale podle mě je většina nápadu jejich. Sice jsem knihy nečetla, ale co jsem z filmů viděla, tak se tomu moc nepodobalo. Kniha se mi moc líbila a trojice mi jistě přirostla k srdci. Nejdřív jsem měla podezření, že to Call ovládá magii chaosu, ale ten zvrat.... To jsem nečekala :D :) Prolog byl rozhodně zajímavý, hlavně ta část s „Zabij to dítě". Další díly si přečtu. :)