Železná zkouška

Železná zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210036/bmid_magisterium-zelezna-zkouska-QIQ-210036.jpg 4 524 109

Magisterium série

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele… Dvě nejlepší autorky současné fantasy pro mládež se spojily, aby napsaly nejúžasnější magické dobrodružství od dob Harry Pottera.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Iron Trial , 2014

jaruva
20.04.2018 5 z 5

Další z knih, kterou čte má dcera i já. Čtivé, hlavní hrdina sympaťák. Konec zcela vybízí k četbě dalších dílů (se kterými dcera nepočítala a je potěšená, že to má pokračování).

pipa36
29.03.2018 4 z 5

Knížka je zajímavá - napínavá asi ne, ale i když je podobnost se sérií Harry Potter zjevná a já zde shledávám i podobnost se sérií Podzemí, určitě se tam najde pár neotřelých a dobře zpracovaných nápadů. Celkově hodnotím kladně, bylo to čtivé, hlavní hrdina takový "rarach" na zabití, ale jinak celkem sympaťák. Závěr knihy mě však překvapil; řekla bych, že mile - určitě si přečtu i další díly.

hurikan123
16.03.2018 5 z 5

MEGA DOBRÝ - něco na akčnější způsob Harryho Pottera, originální zápletky. přečetl jsem to za večer a den, těším se na další díly.

Suou
11.03.2018 5 z 5

Ja som ohromený ....
Knihu som kúpil už dávnejšie a (zas) som sa k nej dostal až teraz.
Celý čas som si myslel, že chápem to veľké tajomstvo o hlavnej postave, ale ku koncu som bol tak ohromený :D toto bude jedna s mojich naj sérií a to hovorím iba po prvej knihe :D
Knihu som "dal" za jeden deň ... čítal som do 2 večer... proste som sa do toho vrhol ako už dlho nie po žiadnej knihe. Síce to je podľa mňa kniha smerovaná pre deti, ale ja som nadmieru spokojný.

demlice
21.02.2018 2 z 5

Nějak nevím... Hodně z Vás sérii Magisterium přirovnává k HP... Vážně jsem se snažila najít sebemenší podobnost. Marně. Tedy ano, naša jsem ji, zase nejsem takový pablb - kouzla a nekouzla, čáry a máry... ale když to vezmu trochu důkladněji... podle mě to nemá s HPéčkem NIC společného. Kdyby nebylo věčně rejpavého Calluma, kterého jsem si kvůli jeho jokům oblíbila, tak mi to přišlo nijaké. Tak jako nic to se mnou neudělalo. Nechci přímo kritizovat, protože je zřejmě těžké najít něco nového ve světě magie, ale žádné překvápko se nekonalo. Musím ovšem pochválit za některé věci. Elementálové - boží! Posedlí chaosem už mně přišli malinko mimo, ale Pohroma si mě získal. Kdo by nechtěl vlka s měňavýma očima, že?? Možná kdyby mně bylo třináct... možná taky ne... :-)

ufounek173
13.02.2018 4 z 5

četla jsem kvůli sérii Nástroje smrti,je to kapku jednodušší,ale dá se to

Wheezer
24.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Myslím že je v knize jeden z nejlepšich zvrátů. Tohle jsem vážně nečekala.

karolina1733
13.01.2018 5 z 5

Ačkoliv jsem knížku četla v době, kdy vyšla (tudíž mi bylo 16), tak mě moc bavila, i když jsem nespadala do kategorie pro kterou je to určeno :)

Claire
27.08.2017 5 z 5

Knihu jsem četla v angličtině, a to právě z důvodu jednodušší angličtiny, žádná zapeklitá slovíčka, která by na vás všude číhala, a tím vás to od čtení v cizím jazyce znechutilo :)

Příběh je velmi zajímavý a poutavý. Již dříve jsem se přesvědčila o úžasné fanzii C.C. a toto dílo je tím také důkazem - netuším jak moc která autorka přispěla k celkovému dílu... ale rozhodně je to napsáno skvěle :)

kuba2006
19.07.2017 5 z 5

hodne podobne jako harry potter ale obracene tady kouzlit nechce ale v harry potterovy ano

Dakarianna
07.07.2017 5 z 5

Myslela jsem, že to bude kopírace Harryho Pottera – podle komentářů. A upřímně, pokud si někdo myslí, že je Magisterium si je se slavnou ságou podobné, tak knihu asi nedočetl. Jediné co je podobné je škola (zde navíc v podzemí a má úplně odišné principy), magie (zde žádné hůlky a navíc princip živlů) a tři kamarádi (to je, uznávám, velmi podobné). Jinak je celý svět jiný. Kniha se skvěle čte, je napínavá, zábavná a postavy mě bavily. Už se těším až si přečtu pokračování.

Slugterra
07.06.2017 5 z 5

Boží knížka. Měla super děj a skvěle se četla. Už se nemohu dočka, až začnu číst druhý díl! :-D

terezie6086
01.06.2017 5 z 5

Hned jak jsem spatřila obálku trochu mě zmátla že, by další HP? Trochu podoby tam je, ale to nevadí. Naopak do knihy jsem se tak začetla, že během chvíle byla přečtená. Nádherně napsané, co chybělo? Myslím že nic, palec hore a jen tak dál!! ;-)

Topsinka
25.05.2017 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Chvíli jsem si myslela, že se autorky jen opičí po Harrym Potterovi, ale jakmile jsem se s Callem dostala do Magisteria, musela jsem změnit názor. Je těžké napsat originální příběh o kouzelnících, ale autorky to dokázaly. Klaním se před jejich nápady!

ladaol
23.04.2017 5 z 5

Myslela jsem, že to budu mít na celý týden, ale prostě nešlo přestat číst!

pherenike8574
10.04.2017 5 z 5

Kniha se mi příjemně četla, děj se netáhne a celý průběh je zajímavý. Nepřirovnávám ji k žádné knize beru ji takovou jaká je. Příjde mi fajn že každé kouzlení stojí nějakou námahu a není to jen o tom kouzlit si neomezeně jak chtějí. Nejvíc jsem si oblíbila ,, Pohromu,,

tatjana1737
07.04.2017 3 z 5

Jistě, srovnání a srovnávání s Harry Potterem se nabízí: mladý chlapec vyrůstající bez magie, dostane se do kouzelnické školy, hned potká chytrou kamarádku a kamaráda, stejně jako soka, v kouzelnickém světě se vede válka s Nepřítelem, díky němuž za hlavního hrdinu jeho matka položila život, když byl miminko... Přesto se mi ale povedlo od HP se oprostit a snažila jsem se příběh číst jako samostatný a originální. Což se mu daří už jen odlišným pojetím magie, kdy mágové čerpají ze čtyř (resp. pěti) elementů - země, vzduchu, ohně, vody (a chaosu). To mi poněkud připomínalo zapomenutý film Poslední vládce větru a moc se mi to líbilo. Hlavní hrdina je oproti Harrymu navíc ne zcela sympatický, čtenář sice tuší, že toho v něm bude víc, ale ani sám Callum netuší, kolik. Konečné zodpovězení otázky, co je Call zač, bylo hodně dobré! Stejně jako překvapivé odhalení "Nevilla Longbottoma" milovníka poníků Drewa. Jen prostředí Magisteria s jeho lišejníky mne úplně neokouzlilo. Doufám, že v dalších dílech získá víc prostoru Warren :-).

hellena1523
21.01.2017 4 z 5

Pohodové čtení, moc se mi líbila. Prokletím žánru je Harry Potter (teda alespoň pro mne), protože Rowlingová vytvořila něco, co si člověk absolutně zamiluje a mnozí z nás propadli natolik, že pořád čekají, kdy přijde dopis z Bradavic, který česká pošta někde zadrbala. Neustále jsem tedy očekávala pompéznost, kterou mám spojenou se světem HP, která nepřicházela. Nakonec jsem ale byla vlastně spokojená. Autorky nám představují zase trochu jiný svět, trochu jiné pojetí magie a určitě to není na škodu.

SarahRoyalAss
14.01.2017 5 z 5

Kniha se mi ohromně líbila!! :))
Jsem ráda, že jsem se rozhodla začít číst Magisterium. Je to sice dětská knížka, ale i dospělý člověk si to rád přečtě :)
Blackovou mám ráda již od mala kdy jsem od ní poprvé přečetla Daň peklu a Clareovou díky Nástrojům smrti.
Upřímně, ke konci jsem jenom valila oči. Opravdu nečený zvrat až se mi zhoupnul žaludek... Hnedka se jdu vrhnout na druhou knihu!! :))

LoverBooks
08.01.2017 4 z 5