Největší krutovládci v dějinách Evropy

Největší krutovládci v dějinách Evropy https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163758/nejvetsi-krutovladci-v-dejinach-evropy-163758.jpg 3 4 1

Dějinami prošlo mnoho vládců, jejichž postavení se rovnalo bohům a kteří svévolně zneužívali svou moc. Pocit síly, vědomí neomezených možností či neotřesitelné nadvlády mnohé z nich přivedly až za hranici šílenství. Jací opravdu byli tito nelítostní panovníci, označovaní jako tyrani, jak žili a jaké měli plány? Jaké následky měla jejich bezohledná rozhodnutí a proč mohli zajít tak daleko?... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Alpress

Absolute Power , 2006

Teea
15.09.2021 2 z 5

Pokud v tématu nejste zběhlý něco málo se dozvíte, pokud vás však toto téma zajímá, určitě vás tato kniha zklame stejně jako mě.
U některých vládců není ani důvod, proč se řadí mezi nejkrutější vládce. Jen je tam popsán jejich špatný zdravotní stav, rodina,s kým kde kdo spal, nebo se oženil...
Mám pocit, že jeden z vládců, který byl zmíněn, ani v knize nebyl rozebrán.
U některých kapitol, kde byli vládci probuzensky spojení, se stejný text opakuje dokola.
Na knihu jsem se těšila, ale jsem velice rozhořčená a zklamaná, jaká kniha ve skutečnosti je.
Pokud otázka zní, zda bych si ji znovu koupila - určitě ne, ani bych si ji znovu nepřečetla a určitě bych ji nedoporučila nikomu, kdo má už v tomto tématu dost načteno.
Možná spíš pro někoho, kdo nemá nejmenší ponětí, nebo s tématem začíná.

Autorovy knížky

Chad Denton