Panda a dráček

Panda a dráček https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489099/bmid_panda-a-dracek-3Mw-489099.jpg 5 467 107

Panda a dráček série

Pociťte uklidňující vliv pandy, která vám připomene širší souvislosti a naučí vás ocenit jednoduchost všedních okamžiků. Podívejte se své okolí zvídavým okem dráčka, přítele, který je možná malý, ale zato má velké srdce. Přátelé panda a dráček společně putují ročními obdobími. A přestože občas sejdou z cesty, vždy tak objeví úžasné věci. Prožívají radosti i strasti, které nás všechny spojují. Učí se žít v přítomnosti, smířit se s nejistotami a společně nacházejí sílu k překonání životních překážek. Dobrodružství pandy a dráčka jsou inspirována budhistickou filozofií a spiritualitou a obsahují myšlenky, které autorovi pomohly v těch nejtěžších časech.... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

Denča__02
21.04.2024 5 z 5

Panda a dráček je kniha, kterou chcete mít u sebe, když máte špatný den. Je plná různých filozofických myšlenek a citátů, které Vás pohladí po duši.

„Co to děláš?“ zeptal se dráček.
„Netuším,“ odpověděla panda,
„ale moc mě to baví.“

ziriant
18.04.2024 5 z 5

Milá a hluboká knížka. Přečteno za půl hodinky, ale jak asi každý pochopí - toto není o čtení. Je to o pohlazení po duši, když rozevřeme stránku s krásnou a citlivou ilustrací doplněnou trefným moudrem, které jsme zrovna potřebovali slyšet. O tom, že se budeme rádi vracet.

Aliii
12.04.2024 5 z 5

Knížku jsem objevila díky knižnímu kvízu v práci a zalíbila se mi tak moc, že jsem si ji musela koupit. I když už nemám knížky kam dávat.
Potěší oči, pohladí duši, povznese srdce a probudí mysl

skrob
28.03.2024 1 z 5

(SPOILER) Pokud jste ještě nečetli žádnou knížku s "duchovními moudry" tak to pro vás bude příjemné čtení. Ale pokud už máte v téhle kategorii knih něco načteno, tak jste všechno tohle někde viděli... a lépe.

Jaehyun
14.03.2024 3 z 5

Pěkné ilustrace, ale obsahově mi to bohužel nic neříká. Líbilo se mi to ale víc než Chlapec, krtek, liška a kůň.

saez
19.02.2024 5 z 5

Nádherné ilustrace a hluboké myšlenky, podané zdánlivě jednoduchou a krásnou formou.
Díky Careerdesigner za doporučení.

susen9085
17.01.2024 5 z 5

Velice milé čtení, vizuál nádherný a slova hluboká a smysluplná.

Arwen777
10.01.2024 5 z 5

Kouzelné...
Krásná kniha pro chvilky, kdy se zastavíte od všedního ruchu, pro chvilky listování a kochání se kresbami, pro chvilky zamyšlení a rozjímání.
Kniha, která se dotýká dětského já v nás, která nám dovolí obdivovat něžné kresby. Zároveň svými myšlenkami donutí to dospělé já přemýšlet nad smyslem našeho konání.
Rozhodně stojí za to si s touto knihou udělat chvilku pohodlí. Doporučuji.

LunaL.
10.01.2024 5 z 5

Někdy i málo slov poví tak mnoho..

Kllara
03.01.2024 5 z 5

Krásná slova a tak krásné obrázky, až člověk zatouží být součástí světa, který zachycují. Ale copak vlastně už nejsme? Možná stačí jenom otevřít oči... A především srdce. Myslím si, že čím více si knihu čtenář rozloží (a nepřečte ji celou naráz), tím více k němu budou moct její slova promlouvat. Jsem ráda, že je tohle má první přečtená kniha v roce 2024.

Dionýsos
31.12.2023 5 z 5

Tohle byla nádhera. A ještě nádhernější dárek k Vánocům. Připoměla mi knihu, kterou jsem našla pod stromečkem minulý rok "Chlapec, krtek, liška a kůň", také filosofická "pohádka". Takové knihy se hluboce dotýkají dětského já uvnitř dospělých a v tom je jejich kouzlo.
Nevím, co víc dodat, tak si dovolím parafrázovat svou maminku: Tohle je kniha nejdříve rodičům, a poté od rodičů dětem.

vladimir5170
16.12.2023 5 z 5

Pohlazení po duši. Krásná knížka.

Alyssana
15.12.2023 5 z 5

Tato knížka byla jedno velké vřelé objetí plné moudrosti a laskavosti.

Elion
09.12.2023 5 z 5

Milá a velmi laskavá kniha s mnoha krásnými myšlenkami a moudry. Jsem moc ráda že jsem se nakonec rozhodla knihu přečíst.
Je to krásná jednohubka na večer, ale pokud si skutečně chcete její hloubku vychutnat a zahloubat se do jejích myšlenek, rozložte si ji na více chvil. Přečtěte si kousek a zamyslete se nad tím co vám kniha chce říct.
Textu v knize není mnoho, ale o to větší hloubku má. Doplněný je o krásné ilustrace které celou knihou provází.
Knihu vám musím určitě doporučit a nad myšlenkami v ní se zamyslete.

het2
06.12.2023 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké se mi dostaly v poslední době do rukou, a to jak po stránce výtvarné (ty kresby jsou prostě nádherné), tak po stránce obsahové.

bee88maja
28.11.2023 5 z 5

Knihu jsem si pořídila v anglickém originále.
Ilustrace mne baví a jako milovník pandy jsem tuto knihu nutně potřebovala. Putování a příběh přatelství oslovuje mnohé generace. Když toužíte po něčem milém, co Vás pohladí. Jako např.medvídek Pů nebo Malý princ anebo Medvídek Paddington, Panda a dráček je další z mnoha roztomilostí s hlubší zprávou a symbolikou přátelství...

kikies
10.11.2023 5 z 5

Milé, roztomilé a hluboké. Doporučuji všem!

knidopel
13.09.2023 5 z 5

Krásná kniha s mnoha moudry a myšlenkami. Už nějakou dobu jsem po ní pokukovala a nakonec jsem ji dostala jako dárek, který mě moc potěšil. Nádherné a milé ilustrace a krátké texty, které pohladí po duši.

Andyska007
05.09.2023 5 z 5

Milá, laskavá kniha s úžasnými myšlenkami a nádhernými obrázky. Budu si v ní i v budoucnu často listovat...

Anastazie0810
02.08.2023 5 z 5

Nádherná, krásná, úžasná. Tahle kniha je skvostem jak graficky tak slovem. Někdy ani žádný text není potřeba, ilustrace stačí.
Věřím, že si ji budu prohlížet určitě ještě mnohokrát.

draci duchovno buddhismus pro děti duchovní literatura pandy

James Norbury
anglická
2022  93%Panda a dráček
2023  93%Cesta: Panda a dráček

Kniha Panda a dráček je v