Panda a dráček

Panda a dráček https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489099/bmid_panda-a-dracek-3Mw-489099.jpg 5 472 108

Panda a dráček série

Pociťte uklidňující vliv pandy, která vám připomene širší souvislosti a naučí vás ocenit jednoduchost všedních okamžiků. Podívejte se své okolí zvídavým okem dráčka, přítele, který je možná malý, ale zato má velké srdce. Přátelé panda a dráček společně putují ročními obdobími. A přestože občas sejdou z cesty, vždy tak objeví úžasné věci. Prožívají radosti i strasti, které nás všechny spojují. Učí se žít v přítomnosti, smířit se s nejistotami a společně nacházejí sílu k překonání životních překážek. Dobrodružství pandy a dráčka jsou inspirována budhistickou filozofií a spiritualitou a obsahují myšlenky, které autorovi pomohly v těch nejtěžších časech.... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

ElissEm333
16.05.2022 5 z 5

Krásné ilustrace. Milé myšlenky. Radost listovat.

Dija
15.05.2022 5 z 5

Překrásná kniha k zastavení se, k zamyšlení. A ty ilustrace?! Absolutní nádhera! Mám pocit, že v knize chci listovat každý den.

Domi11
13.05.2022 5 z 5

Nádhera. Nemám slov. Tolik krásných a přesto jednoduchých myšlenek, nad kterými se člověk pozastaví, jsem dlouho nečetla. Naposledy při knize Chlapec, krtek, liška a kůň (nejsem ani první ani poslední, která tuto knihu zmiňuje).

Korsika
13.05.2022 2 z 5

Vlastně se jedná o nádhernou knihu ilustrací (stejně jako Chlapec, krtek, liška a kůň), které ale ruší náhodně vložená "moudra", kdyby ilustrace doprovázel celistvý příběh osobního rozvoje nebo pohádkový příběh pro děti, bylo by to mnohem lepší.

Ellinek
12.05.2022 5 z 5

Podobně jako Chlapec, krtek, liška a kůň je i toto jednoduchá knížka, v jejímž minimalismu je obsaženo mnohé a tohle něco ke čtenáři promlouvá mnohem lépe než kdejaký románový text. V jednoduchosti je krása. A Panda s Dráčkem jsou skvělými průvodci. Je to milé, líbivé a neuvěřitelně nádherné.

aydam
12.05.2022 5 z 5

Překrásné myšlenky s nádhernými ilustracemi. Dobije čtenáře pozitivní energií.

"Když piješ čaj... pij čaj."
"Jsou dny, kdy i vstát z postele znamená vítězství."

bupilla
07.03.2022 5 z 5

Tak toto je nádhera, dokonalosť :)
Prekrásne ilustrácie a text je ako balzam na dušu.
Je to milé, láskavé, zaujímavé a pretkané životnou múdrosťou.

Je to poklad podobného typu ako kniha Chlapec, krtko, líška a kôň :) Podobný poklad, ale knižky sú rozdielne a obidve stoja za to, mať ich vo svojej knižnici a pravidelne sa k nim vracať.

Karcoolka2210
25.11.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Je dosť podobná knihe Chlapec, líška, krtko a kôň, čo do jednoduchosti a ilustrácií. Ilustrácie v tejto knihe sú naozaj nádherné a pre milovníkov východnej kultúry či umenia je to pohladenie zmyslov. A príbeh? Veľká panda a malý drak sú na ceste. Kam? To nevedia ani oni. Dôležité je, že kráčajú spolu. V jednoduchosti je krása a táto kniha v sebe ukrýva mnohé bohatstvá. Odporúčam :)

"Dnes si akási tichá," povedal malý drak.
Veľká panda sa usmiala.
"Nemyslím si, že dokážem vylepšiť zvuk dažďa."

draci duchovno buddhismus pro děti duchovní literatura pandy

James Norbury
anglická