Panda a dráček

Panda a dráček https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489099/bmid_panda-a-dracek-3Mw-489099.jpg 5 472 108

Panda a dráček série

Pociťte uklidňující vliv pandy, která vám připomene širší souvislosti a naučí vás ocenit jednoduchost všedních okamžiků. Podívejte se své okolí zvídavým okem dráčka, přítele, který je možná malý, ale zato má velké srdce. Přátelé panda a dráček společně putují ročními obdobími. A přestože občas sejdou z cesty, vždy tak objeví úžasné věci. Prožívají radosti i strasti, které nás všechny spojují. Učí se žít v přítomnosti, smířit se s nejistotami a společně nacházejí sílu k překonání životních překážek. Dobrodružství pandy a dráčka jsou inspirována budhistickou filozofií a spiritualitou a obsahují myšlenky, které autorovi pomohly v těch nejtěžších časech.... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

blackoutzuzi
24.06.2022 5 z 5

Kniha je inspirovaná budhistickou filozofií. Dýchne na vás skrze svou jednoduchost neskutečně klidnou až meditativní atmosféru a vy cítíte, že i když jsou ty myšlenky a rozhovory prosté, vlastně jsou nesmírně hluboké a pravdivé. Připomínají nám, že život sice není někdy zrovna jednoduchý, ale je důležité ty nehezké situace překonat a načerpat z nich sílu a sebevědomí do dalších dnů.

Mile mě překvapilo, jak rychle se mě tak zdánlivě banální myšlenky dokázaly dotknout a vlastně i vyklidnit. Líbilo se mi to, moc.

Kristy.Seb
22.06.2022 5 z 5

Co je důležitější? Cesta nebo cíl? Spuputníci.

Když nevíš, kam jdeš, neznamená to, že jsi zabloudil.

Reka nikam nespěchá. Ale navzdory mnoha překážkám se vždycky dostane tam, kam směřuje.

S každým rozhodnutím, které na cestě uděláš, jsi buďto blíž čili, nebo se od něj vzdaluješ.

Chyby znamenají, že se snažíš.

Naprosto skvělá kniha!

Netopyr07
21.06.2022 5 z 5

Vynikající, úžasná, krásná knížka! Nejradši bych ji rozdala mezi všechny své kamarády :-) Když piju čaj, tak piju čaj :-)

amejzlík
18.06.2022 5 z 5

Nádherné obrázky. Krásné a užitečné myšlenky. Pár jsem si jich i vypsala. Jsem ráda, že se mi tahle řekla bych že, ne úplně dětská kniha, dostala do rukou. Buddhista nejsem. Vybrala jsem si z knihy jen to, co mi sedlo.

Lejčís
16.06.2022 5 z 5

Tak tohle se zase jednou povedlo! Ta kniha je jednoduše nádherná, úžasná a já ji zbožňuju a stejně jako k Malému princi a Chlapci, lišce, krtkovi a koni se i k Pandě a dráčkovi ještě mockrát vrátím (vlastně se k ní vrátím hned poté, co tohle zveřejním, protože je boží!).
Jedná se o jednu z těch knih, kterou byste mohli mít přečtenou za 10 minut, protože jsou tam hlavně obrázky a celý text knihy dohromady by vydal asi tak na jednu stranu. A právě tohle mě dostává - hromada nádherných obrázků + pár slov a vznikne z toho skvost, který pohladí, povznese, dojme, uklidní, rozněžní a donutí se usmát. Panda s dráčkem putují všemi ročními obdobími, takže ať už máte nejraději jakékoli z nich, díky této knize ho budete mít ještě raději, protože poeticky vyzdvihne vše, co na něm milujete.
A ty kresby.. tak jednoduché, přesto tak propracované. Naprosto kouzelná a roztomilá minidílka, nad kterými se vydržíte rozplývat dlouhé minuty a právě proto nemáte šanci tu knihu zhltnout za 10 minut, i když byste mohli.
Miluju Malého prince (budeme předstírat, že to nikdo neví) a zamilovala jsem se i do knihy Chlapec, krtek, liška a kůň a pokud jsou Vám tyto tituly také blízké nebo patříte mezi ty citlivé a spirituálně založené duše, Panda a dráček je pro Vás absolutní must have, který prostě chcete mít!

Ren95
12.06.2022 5 z 5

Nádherná knížka! Ještě krásnější ilustrace! Citáty, u kterých se zamyslíte. Musím říct, že pro mě to byl jeden z nejkrásnějších dárků k narozeninám a těší mě tou krásou jen tak pro radost listovat.

Lucík118
06.06.2022 5 z 5

Nádherná knížka a ty ilustrace jsou překrásné. Některé ty citáty mě donutily se zamyslet. Rozhodně si tu knihu zase někdy prolistuji.

Odehnalka
04.06.2022 5 z 5

Krásné pohlazení po duši, jsem ráda, že jsem si knihu pořídila, neboť se k ní určitě budu ráda vracet.

Josefie
27.05.2022 4 z 5

Četla jsem již podobnou knihu "Chlapec, krtek, liška a kůň" ve které mě ty citáty vzali více za srdce. Doufala jsem že Panda a dráček bude stejně dobrá knížka, spletla jsem se.
Ilustrace nádherný ale ty citáty mi pili krev, 90 % z nich bylo ve stejném duchu vyprávějící o nějaké té pomyslné "cestě" a skoro vždy to znělo jako hrozný klišé :D

hermína14
27.05.2022 4 z 5

Umí zpomalit, poklepat na rameno...i na čelo:).
"Čas strávený nicneděláním není nikdy promarněný."

annastasia.j
27.05.2022 4 z 5

Ilustrace jsou krásné, moc se mi líbí design knížky, když ji člověk vidí úplně poprvé. Co se týče výběru zvířátek - zrovna panda a dráček jsou rozhodně zajímavá a dobře zvolená dvojice. Panda je kreslená klasicky, je hezká, ale dráček? Neskutečně roztomilý! Líbí se mi rozčlenění knihy dle ročních období, je také zajímavé že kniha nemá začátek ani konec (jak je tomu u Malého prince nebo Chlapce, krtka, lišky a koně). Působí to na mě, jako by nás panda a dráček nechali nahlédnout do jejich života, který byl a bude pokračovat i potom, co knížku dočteme.
Osobně ale mám trochu problém s moudry, které pro mě osobně jednoduše nejsou nijak zajímavé. Nepohladily mě po duši, jako tomu bylo u Chlapce, krtka, lišky a koně, nepřinesly moudro, které bych si založila a vracela se k němu.

MarNe
26.05.2022 5 z 5

Úžasná knížka nádherných ilustrací proložených životními moudry, které často panda pronese jen tak na okraj, ale to vyznění.
Pohlazení po duši i mnoho důvodů k zamyšlení mnohdy nad zdánlivě jednoduchými věcmi.

Wimmerka
25.05.2022 5 z 5

Krásná kniha plná životních mouder a ještě hezčích ilustrací přečteno sice za hodinku, ale do knihovny je to krásný kousek, ke kterému se ráda vrátím

Nikolka001
25.05.2022 5 z 5

Pohlazení po duši. Úžasná knížka.

Pettato
25.05.2022 5 z 5

Překrásná kniha plná nádherných ilustrací s moudrými texty na zamyšlení.
Poklad plný jasných poselství, které jsou většině známé.
V jednoduchosti je síla…
Je potřeba si připomínat základní myšlenky pro šťastné žití.

onyx84
22.05.2022 5 z 5

Hned bych knihu poslal tomu magorovi do Ruska, aby zjistil, že život může být i hezkej...jediná výtka je,že za ty prachy,co to stojí,je to čtení na 10 minut...

dani.mertova
22.05.2022 5 z 5

Tato kniha je opravdu pohlazení na duši. Budete k ní jen tak chtít vracet znova a znova. Pokaždé když ji otevřete, uvidíte tam něco kouzelného.

Guarnere
19.05.2022 5 z 5

Naprosto překrásná kniha o přátelství a cestě životem. Koupila jsem ještě v originále, nevydržela jsem čekat na překlad. Ilustrace jsou krásné a neskutečně něžné a je neuvěřitelné, jak se pomocí nich a pár slov dá vyjádřit tolik. Když mi bude ouvej, budu se k ní jistě vracet pořád a pořád dokola.

Varjohukka
18.05.2022 5 z 5

Nádherná knížka plná mouder a úžasných ilustrací.
Sleduji autora na sociálních sítích, takže jeho dílo znám, ale takhle hezky pohromadě je to prostě dokonalost.

Nelly
17.05.2022 5 z 5

Pohlazení pro dušičku - pro všechny, kterým se nechce číst Bhagavadgíta či spisy jiných myslitelů - mají zde duchovní filosofii na cestu životem shrnutou do pár vět (ano, i velké věci lze říci pár slovy), navíc doplněno nádhernými ilustracemi.

draci duchovno buddhismus pro děti duchovní literatura pandy

James Norbury
anglická