Panda a dráček

Panda a dráček https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489099/bmid_panda-a-dracek-3Mw-489099.jpg 5 472 108

Panda a dráček série

Pociťte uklidňující vliv pandy, která vám připomene širší souvislosti a naučí vás ocenit jednoduchost všedních okamžiků. Podívejte se své okolí zvídavým okem dráčka, přítele, který je možná malý, ale zato má velké srdce. Přátelé panda a dráček společně putují ročními obdobími. A přestože občas sejdou z cesty, vždy tak objeví úžasné věci. Prožívají radosti i strasti, které nás všechny spojují. Učí se žít v přítomnosti, smířit se s nejistotami a společně nacházejí sílu k překonání životních překážek. Dobrodružství pandy a dráčka jsou inspirována budhistickou filozofií a spiritualitou a obsahují myšlenky, které autorovi pomohly v těch nejtěžších časech.... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

Anastazie0810
02.08.2023 5 z 5

Nádherná, krásná, úžasná. Tahle kniha je skvostem jak graficky tak slovem. Někdy ani žádný text není potřeba, ilustrace stačí.
Věřím, že si ji budu prohlížet určitě ještě mnohokrát.

popeluška
04.07.2023 5 z 5

Nádherná kniha, moc jsem si ji užila,prostě krása.

Vojslava
03.07.2023 5 z 5

Tahle knížka ke mně přišla hodně zajímavou cestou: upozornil mne na ni můj hodně dobrý kamarád, pak jsme ji při společných projektech používali pro vzájemné povzbuzování a podporu - občas i vyjádření něčeho, co úplně nešlo zformulovat (zuřivě jsme hledali na internetu různé ukázky a vždycky jsme našli, co jsme potřebovali); nakonec jsem usoudila, že knížku kvůli textům i obrázkům nutně potřebuju, a tak jsem si ji nadělila k narozeninám, přistála mi na nočním stolku a asi tam ještě chvíli zůstane. :-)

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Panda a dráček je milá kniha plná překrásných ilustrací a krásných životních myšlenek. Trošku jsem se bála aby kniha nebyla úplně stejná jako Chlapec, krtek, liška a kůň, ale vůbec tomu tak nebylo a i když jsou si knihy podobné, každá je úplně jiná. Kniha vychází z budhismu, a její myšlenky mi přijdou naprosto kouzelné. Lásku není třeba vysvětlovat.

Elézka
17.06.2023 5 z 5

Ať žijou! Panda i dráček. Jednoduše napsaná kniha s hlubokými myšlenkami o životě pro každého. Moc se mi líbila také díky milým ilustracím.

Hobitka
13.06.2023 4 z 5

Hezounká knížečka s jemnými ilustracemi a jemným ponoukáním ke zpomalení a zamyšlení :)

TerJac
08.06.2023 5 z 5

Nádherná kniha, která mne moc oslovila. Neztratíte s ní čas, donutí Vás zpomalit, zamyslet se, dodá optimismu. Díky!

Best._books
02.06.2023 5 z 5

Překrásná knížka s tak pravdivým citáty, knížku doprovází povedené ilustrace. Moc doporučuji

Knihotyna
26.05.2023 5 z 5

Panda a dráček.
Příběh o putování pandy a dráčka. Oba přátelé putují celý rok - přes čtyři roční období. A v nich si vzájemně kladou otázky a hledají společně odpovědi.
Knížka Panda a dráček je stylem velmi podobná knížce Chlapec, krtek, liška a kůň. Četla jsem na začátku roku. U mě vede Panda a dráček :).
Líbí se mi, že autor se snaží člověka a jeho životní situace začlenit do koloběhu přírody a jejích vlastních strastí a následného řešení.
Koloběh života. Koloběh roku. Jedinečnost každé živé bytosti. Originalita každého z nás. Síla, která v nás je. Čerpání síly. Potřeba odpočinku. Naslouchání. Přátelství. Láska. Život.
Kniha je samozřejmě krásná i po grafické stránce, ilustrace jsou jemné a krásně zapadají do kontextu knihy!

Třešeň se nikdy neporovnává s jinými stromy ... prostě kvete.

Akléda_
25.05.2023 4 z 5

Pokud hledáte nějaké velmi pozitivní čtení, které budete mít rychle prolistované, zalepíkujete si ho a budete se k němu moct vracet, Panda a dráček je přesně pro vás. Já si knížku dávkovala v období maturit a přijímaček a byla to přesně ta dávka motivace a pozitivity, kterou jsem potřebovala dodat. Našla jsem si tam spoustu krásných myšlenek, až mě překvapilo jak moc blízké mi to bylo. Autor vychází z buddhismu a jelikož jsem ateista, čekala jsem, že mi to nebude tak blízké. Stejně se mě to ale dokázalo hluboce dotknout a jsem si jistá, že se minimálně k těm zalepíkovaným pasážím budu vracet. Nádherné ilustrace jsou jen božím bonusem. Pokud si chcete rozjasnit zasmušilé dny, tohle vřele doporučuji.

stepanka4546
02.05.2023 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem četla. Krásné ilustrace s krátkými texty k zamyšlení.

Maciiik
01.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha, moc mě potěšila. Líbilo by se mi i vydání ve formě jednotlivých listů, na pevném kartonu - střídala bych si je vystavené v knihovně nebo v rámečku na zdi ;)

Fortuna7
28.03.2023 4 z 5

Pohlazení po duši. Krásné myšlenky, které doplňovaly překrásné ilustrace.

M.anon
09.03.2023 5 z 5

Naprostá krása. Člověk si u ní i pobrečí.

Karolin77
20.02.2023 5 z 5

Úžasná kniha, která pohladí po duši.
Je velice pohodlná knize Chlapec,krtek liška a kůň a přesto jiná. Obě dvě se mi moc líbily.
Mám jí zalepíkovanou skoro celou. Krásné ilustrace, krásné myšlenky.
Určitě doporučuji ️

Vrbická1999
13.02.2023 5 z 5

Knížka je pohlazením pro duši. Pár stránek mě i rozbrečelo. Jsem si jistá, že po ní sáhnu vždy, když si budu potřebovat připomenout, že krása života je v těch nejmenších a nejobyčejnějších věcech.

KateTheBlogger
04.02.2023 5 z 5

Tahle knížka vás zkrátka pohladí po duši a každá věta se vás dotkne a nějakým způsobem vás nakopne. O nádherných ilustracích nemluvě. Až budete propadat chmurám, tahle knížka vám je pomůže odehnat.

DreamerX9
01.02.2023 5 z 5

Kniha plná úžasných myšlenek o přátelství a nádherných ilustrací. ;)

Hypatia1010
01.02.2023 5 z 5

Tohle byl opravdu hluboký zážitek. Ačkoliv je kniha prezentována jako literatura pro děti, myslím, že i dospělým čtenářům má kniha co nabídnout. Textu sice opravdu není mnoho, ale je v něm skryto tolik moudrosti a některým hlubším významům děti možná ani neporozumí. Úžasné ilustrace doplňující celý příběh dodávají knize neskutečně pozitivní dojem. Dílo nutí čtenáře zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe - to, co na první pohled nemusí vzbudit náš zájem, může na druhý pohled působit jako nejkrásnější věc nebo nejúžasnější událost. Celý život můžeme pojmout jako dobrodružství. Kniha také vybízí k zamyšlení nad tím, co je skutečně důležité a poukazuje na to, že přátelství je ta nejcennější věc, které je třeba si vážit.
Rozhodně se ke knize ještě vrátím (pravděpodobně i vícekrát).

Bauriska
31.01.2023 5 z 5

Nádherné. Nádherné. Hluboké myšlenky vložené do jednoduchých vět, obohacené kouzelnými ilustracemi.

draci duchovno buddhismus pro děti duchovní literatura pandy

James Norbury
anglická