Panda a dráček

Panda a dráček https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489099/bmid_panda-a-dracek-3Mw-489099.jpg 5 472 108

Panda a dráček série

Pociťte uklidňující vliv pandy, která vám připomene širší souvislosti a naučí vás ocenit jednoduchost všedních okamžiků. Podívejte se své okolí zvídavým okem dráčka, přítele, který je možná malý, ale zato má velké srdce. Přátelé panda a dráček společně putují ročními obdobími. A přestože občas sejdou z cesty, vždy tak objeví úžasné věci. Prožívají radosti i strasti, které nás všechny spojují. Učí se žít v přítomnosti, smířit se s nejistotami a společně nacházejí sílu k překonání životních překážek. Dobrodružství pandy a dráčka jsou inspirována budhistickou filozofií a spiritualitou a obsahují myšlenky, které autorovi pomohly v těch nejtěžších časech.... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

charlizee
09.09.2022

Tuhle knížku mi “vnutila” má nejmilejší knihkupkyně a já ji pak koupila k narozeninám oběma svým synovcům. Laskavost sálá z každé stránky. Bezprostředně po přečtení Pandy a dráčka jsem si do svých zápisků poznamenala:
Kdyby psal Honza Mendel pro děti a doplnil to roztomilými ilustracemi, možná by se stal i snesitelným. :-D

Nepřekonatelné moudro zní:
Čas strávený nicneděláním není nikdy promarněný.

gargamelka
07.09.2022 5 z 5

Jsem velká milovnice pand, takže knížka je pro mne must have. Jednohubka životních mouder.

veverrka11
04.09.2022 5 z 5

Také se vám už někdy stalo, že jste šli do knihkupectví tzv. "na kukačku" a přečetli tam knížku? Mě se to v pátek povedlo
Knížka popisuje přátelství a putování rokem něžné moudré pandy a malého roztržitého dráčka. Stejně jako jí podobná Chlapec, krtek, liška a kůň je doprovázená krásnými a velkými ilustracemi.
Knížka je i díky tomu jednoduše nádherná. Ještě nádhernější je ale samotný příběh nepříběh a přátelství obou postaviček.
Knížka je jednohubka. Na každé stránce se nacházejí max. 4 řádky textu, ale sdělení zůstává. V každém střípku najdete moudro, které vás chytí za srdíčko. Ke konci jsem měla slzy v očích.
Doporučuju všem, kteří si chtějí zlepšit den

lencin
01.09.2022 5 z 5

Skvost. Opravdový knižní skvost. Buddhismus pro děti i dospělé v krásné formě, jednoduché a současně hluboké. 100 %

Sweet245
28.08.2022 5 z 5

Pohlazení po duši. Silné a hluboké zamyšlení

Jandýs
26.08.2022 5 z 5

Srdecni zalezitost! Buddhismus v takovem jednoduchem podani je proste okouzlujici. Nadherna ctenarska lahudka ️

carbici
20.08.2022 5 z 5

Při čtení/prohlížení jsem si v hlavě dělala seznam, komu všemu tu knihu koupím taky. Je to taková knižní KPZ, kterou je dobré míti blízko.

Gweny
15.08.2022 5 z 5

"Když piješ čaj... pij čaj." Momentálně největší poučení pro mne.

Krátká zamyšlení a hlavně nádherné ilustrace. Jen tak, pro chvíle relaxace, nebo momenty, kdy se potřebujete vší silou odrazit ode dna, dostat se z balastu, ve kterém se zrovna nacházíte - v tu chvíli může být knížka velkou motivací - ostatně to sám píše autor v doslovu. Připomíná mi to knihu Chlapec, krtek, liška a kůň, je stavěná na stejném principu a mně osobně se líbila ještě o trochu více.

Jakira
08.08.2022 4 z 5

Opravdové pohlazení po duši.

Anna27
07.08.2022 3 z 5

Ilustrace bych viděla spíš jako sadu karet k motivaci na každý den. Že by si člověk vytáhl jedno poselství denně. Jsou moc krásné, ale něco tomu chybělo. Na tenhle žánr už jsem četla lepší knihy.

ADE138
04.08.2022 5 z 5

Milá knížka, krásné ilustrace

Vorlovar
02.08.2022 5 z 5

Kniha, která pohladí na duši.

Pog
27.07.2022 5 z 5

Velmi milá knížka plná zajímavých zamyšlení a mouder, která je doplněna roztomilými ilustracemi. Ráda po ní čas od času sáhnu a otevřu na náhodné stránce.

Boboking
27.07.2022 4 z 5

Jako většina zde jsem se po přečtení Chlapec, krtek, liška a kůň vrhnul na tuto obdobnou knihu. Je to motivační, uklidňující publikace, kde ilustrace a text (tedy spíše citáty) plní svojí roli. Ale přiznám, že Chlapec, krtek, liška a kůň mne okouzli o tu jednu hvězdičku více...

"Co to děláš?" zeptal se dráček. "Netuším" odpověděla panda, "ale moc mne to baví."

"Na co myslíš?" zeptal se dráček. "Na nic", odvětila panda." A je mi blaze."

Jsou dny, kdy i vstát z postele znamená vítězství.

Luccinda
07.07.2022 5 z 5

Knížka neobsahuje mnoho textu, přesto jsem si z ní odnesla tolik překrásných a laskavých myšlenek! Vloni jsem si takto zamilovala knihu Chlapec, krtek, liška a kůň, která se mě svými myšlenkami dotkla ještě o trochu více, ale i Panda a dráček byla naprosto jedinečná záležitost plná nádherných ilustrací a citátů, ke kterým se budu vždycky ráda vracet.

Zajímavé bylo rozdělení knihy na jednotlivá roční období. Líbilo se mi, jak myšlenky v knize vždy s tím daným ročním obdobím korespondovaly. Celkově to bylo krásně promyšlené a věřím tomu, že si v téhle knížce každý najde svou životní pravdu. Já tu taky jednu mám:

“Čas strávený nicneděláním nikdy není promarněný.”

adevis
03.07.2022 4 z 5

Jestli jste měli v ruce knihu Chlapec, krtek, liška a kůň, tak vás tato kniha úplně stejně potěší. Pravdou je, že je ji hodně podobná, ale ilustrovaný panda a dráček mají úplně jiné kouzlo, než zmiňována předchozí kniha. Ilustrace jsou přenádherné a texty, plné citátů a miloučkých věcí jakbysmet.

Pokud máte doma děti, určitě knihu kupte, najděte si hodinku času a společně knihou listujte, čtěte, vysvětlujte. Myslím, že za pár let se k ní moc rádi vrátíte a vaše děti ji pochopí zase úplně jinak… stejně jako Malého prince.

Myslím, že víc psát netřeba. Je to nádhera a já se ke knize vrátím určitě dřív, než za pár let.

Tessia
01.07.2022 5 z 5

Neskutečně laskavá kniha, která pohladí po duši. Získala si mě úplně stejně jako Chlapec, krtek, liška a kůň. Texty a myšlenky jsou ve své podstatě velmi jednoduché, ale člověk mnohdy právě v těch nejjednodušších věcech najde tu největší moudrost (a taky si je potřebuje připomínat úplně nejčastěji). A ty ilustrace? Prostě krása. Další poklad v mojí knihovně.

Teea
01.07.2022 4 z 5

Milá kniha, očekávala jsem trochu něco jiného, ale ve výsledku zklamaná až tak nejsem.
Doporučuji

Sabča92
29.06.2022 4 z 5

Tohle je jedna z těch knih, které milujeme pro jejich vizuál, pro jejich skromnost textu a obrazu. Pro její jednoduchost a krásu zároveň. Panda a dráček je miloučkou knihou, kterou si chcete dávkovat, nechcete si ji přečíst na jeden zátah, protože to byste si ji neužili. Kniha je inspirovaná filozofií budhismu, plná krásných myšlenek. Moudrá panda a zvídavý dráček jsou skvělou dvojicí, jejich pouť je rozdělena na pět kapitol: Jaro, Léto, Podzim, Zima a Jaro. James Norbury prožil těžké období, a když se mu náhodou dostala do rukou kniha o budhismu, změnilo to jeho pohled na svět. Rozhodl se pomáhat druhým vlastníma rukama, ale přišel covid a jeho plány ztroskotaly. Proto se rozhodl, že nakreslí obrázky, aby lidem předal důležité myšlenky a pomohl jim.

verculka
26.06.2022 5 z 5

Krasne pohlazeni na dusi. Stylem mi hodne pripomina Chlapec, krtek, liška a kůň, ale tento styl knih se nikdy neomrzi.

draci duchovno buddhismus pro děti duchovní literatura pandy

James Norbury
anglická