Gallant přehled

Gallant
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497506/bmid_gallant-vXg-497506.jpeg 4 261 261

Šestnáctiletá Olivia Priorová postrádá tři věci: matku, otce a hlas. Jedinými společníky jsou jí přízraky, které vídá kolem sebe, a matčin deník zachycující matčinu rozbouřenou duši. Pak ale dostane dopis od strýce, kterého nikdy nepoznala, s pozváním na jeho panství - Gallant. Když však Olivia dorazí, zjišťuje, že strýc je mrtvý a dům prázdný, až na jejího bratrance Matthewa a pár sloužících. Gallant je dům tajemství. Dům osaměle střežící místo, kde mají přízraky velkou moc. Olivia hledá odpovědi na otázky ohledně své rodiny a své minulosti, a přitom objeví temný odraz všeho, co znala, prastarou říši, kde mají duchové pevné obrysy a kde na ni čeká temný pán domu...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Slovart (ČR)

Gallant , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gallant. Přihlašte se a napište ho.

Varjohukka
19.06.2024 5 z 5

Mě tento příběh hodně bavil, sedl mi do vkusu i do momentální nálady. Mám ráda prolínající se nebo opačné/obrácené světy.
Hvězdičku navíc dávám za úžasně vyvedenou obálku, krásnou ořízku a za tajemné ilustrace.

kayu
19.05.2024 3 z 5

Moje druhá knížka od této autorky, takže jsem se při čtení neubránila srovnávání s Neviditelným životem Addie LaRue. V příběhu jsem našla určité podobné prvky, ale ve výsledku mi to nijak nevadilo. Gallant je jedna z těch knih, která neurazí, ale ani příliš nenadchne. Zajímavější pro mě byla určitě atmosféra a prostředí, než samotné postavy, které mi ničím neutkvěly v paměti.

Thalin
26.04.2024 2 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně náhodou, když jsem sahala po jiné od této autorky. Gallant mě zaujal obálkou, ořízkou i anotací. Ale čekala jsem něco jiného. Nesedl mi tu styl, jakým je kniha psaná, ani použitý čas. Ty časté krátké věty na mě působily sekavě a ani Olivie mi zrovna moc nesedla. Má to svou pochmurnou atmosféru, ale příběh mě vůbec nepohltil. Ale minimálně je kniha hezky graficky zpracovaná. Dějově už je to bohužel jinde, což je škoda, ten příběh by se dal určitě rozvinout lépe.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (1)

2022 - Goodreads Choice Awards (Best Young Adult Fantasy & Science Fiction)

Kniha Gallant v seznamech

ve Čtenářské výzvě60x