Neobyčejní přehled

Neobyčejní
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329999/bmid_neobycejni-CJN-329999.jpg 4 210 210

Darebáci (V. E. Schwab) série

1. díl

Skvělý příběh o ctižádosti, žárlivosti, touze a nadpřirozené moci… Victor a Eli, dva samotáři, kteří se poznali na studiích, brzy zjistí, že je pojí společná vášeň k nebezpečí a zážitkům blízkým smrti a také že při vhodných příležitostech dokážou dobře rozvíjet své mimořádné schopnosti, dokud se jim jejich odvaha nevymkne z rukou. Victor po deseti letech utíká z vězení a za pomoci mladé dívky hledá svého dávného kamaráda, zatímco Eli pokračuje ve své misi zbavit se všech dalších nadpřirozených bytostí až na svou tajemnou a nepřemožitelnou pomocnici. Oba poháněni vzpomínkou na zradu a prohru jsou k nezastavení, ale kdo nakonec vyvázne se zdravou kůží? V Neobyčejných autorka přichází s drsným komiksově laděným příběhem, který vás zavede do světa, kde získaná nadpřirozená moc nemusí nutně vést k hrdinství a kde se na spojenectví příliš nehraje. Budete svědky fascinující charakterové studie, která vás donutí přemýšlet o tom, co znamená být hrdinou nebo zločincem, a zda je mezi nimi nějaký jasně definovatelný rozdíl.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo
Originální název:

Vicious , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neobyčejní. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (55)

Thalin
03.05.2024 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu chytila, jak námětem, tak zpracováním. Celá ta myšlenka je zajímavá a propracovaná, takže to nepůsobí odfláknutě. Sice mi na začátku trošku vadilo to skákání v čase, ale po má to svůj důvod a po chvíli jsem to už moc neregistrovala. Je teda fakt, že ke konci to působí trošku natahovaně, ale i tak jsem to sjela za chvíli, jak mě to bavilo a zajímalo. Sice mě mnoho věcí nepřekvapilo a nějaké zvraty jsem vyloženě čekala, ale i tak jsem si to užila.

Bored-Author
05.03.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla v angličtině a musím říct, že se k ní stále ráda vracím. Je na ní něco tajemného a pokaždé co to čtu si všímám dalších a dalších detailů, které mi při předešlých přečteních unikly. Opravdu skvělá kniha a druhý díl také. Mohu jen doporučit.


blackoutzuzi
13.05.2022 3 z 5

NeObyčejné jsem četla především z důvodu, že mám za cíl zredukovat nepřečtené knihy, co mi doma leží už pěkných pár let, na nulu.

Jedná se o fantasy příběh o NeObyčejných, kteří mají nadpřirozené schopnosti..

Hned od začátku mě příběh neskutečně vtáhl a bavil. Čím dýl jsem ale dějem proplouvala, tím více se to začalo tak trochu táhnout. Námět super, ale to provedení za mě trochu pokulhávalo. Škoda těch nudnějších momentů a ani ty postavy mě vůbec nebavily. Jestli u nás někdy vyjde i další díl, možná si ho ale přečtu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (4)

Ty si pamatuj mě a já si budu pamatovat tebe. Tak se na nás nezapomene. - Victor Vale


Pokud Eli opravdu je hrdina a Victor se ho snaží zastavit, znamená to, že on sám je padouch? (Victor Vale)


„Nikdo ti neublíží. A víš proč?“ Zavrtěla hlavou a Victor se usmál. „Protože já mu ublížím jako první.“


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Neobyčejní v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených243x
ve Čtenářské výzvě25x
v Doporučených21x
v Knihotéce92x
v Chystám se číst243x
v Chci si koupit75x
v dalších seznamech3x

Štítky knihy

superschopnosti

Autorovy další knížky

V. E. Schwab (p)
americká, 1987
2021  86%Neviditelný život Addie LaRue
2016  83%Temnější tvář magie
2014  81%Archiv
2017  84%Divoká píseň
2017  85%Neobyčejní