Neviditelný život Addie LaRue přehled

Neviditelný život Addie LaRue
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477189/bmid_neviditelny-zivot-addie-larue-8Hg-477189.jpg 4 1045 1045

Francie, rok 1714. Ve chvíli nejvyššího zoufalství se mladá žena rozhodne uzavřít faustovskou dohodu, díky níž bude žít navěky, ale s prokletím: nikdo z lidí, s nimiž se setká, si ji nebude pamatovat. Tak začíná neskutečný příběh Addie LaRue, oslnivé dobrodružství odehrávající se napříč staletími a kontinenty, během nějž se mladá žena učí, kam až může zajít ve snaze zanechat na světě svoji stopu. Všechno se ale změní, když Addie po téměř 300 letech narazí v jednom knihkupectví na mladíka, který si pamatuje její jméno...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Invisible Life of Addie LaRue , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelný život Addie LaRue. Přihlašte se a napište ho.

ellypusik
23.06.2024 5 z 5

Nad hodnocením jsem dlouho přemýšlela, protože pro mě byla kniha trochu rozporuplná. Zvolené téma bylo velice inovativní a nápadité. Sama jsem nečetla ani neslyšela o jakémkoliv příběhu s podobnou tématikou. Kniha se četla skvěle a obsahovala krásné květnaté popisy, živé dialogy i filozofické úvahy. Konec je dle mého názoru dost očekávaný, ale skončilo to za mě tak jak mělo a završení se mi moc líbilo. Jediné, co mi moc nesedlo byla délka. Posloupně odehrávající se pasáže měly svůj význam, ale kdyby byla kniha kratší, mohlo by to být příjemnější a odlehčenější. I tak šlo o jednu z nejzajímavějších knih, co jsem kdy četla!

Teddy2023
20.06.2024 3 z 5

Po 300 let sledujeme život Addie Larue, která uzavřela dohodu s ďáblem a nyní svou nesmrtelnost proklíná.
Jelikož každý, koho potká, na ni zapomene.
Tedy až na Henriho - tomu zůstala v paměti.

Samotná dějová linka má nádech tajemna, ale především se soustředí na hru kočky a myši mezi Lukem a Addie, kdy se jejich vzájemná nevraživost mění v něco jiného.

Knížka mi přišla malinko dlouhá a některé myšlenky nedopracovane, jinak oddechovka.

Matri
19.06.2024 4 z 5

Addie LaRue, dievča, na ktoré každý koho stretne o pár minút zabudne.
Addie LaRue, dievča, na ktorej príbeh budem ja asi ešte chvíľu myslieť...

Musím priznať, že takmer do trištvrte knihy som príbeh považovala za priemerný. Ale záverečných cca 150 stránok vyšvihol knihu v mojom hodnotení o dosť vyššie.

V príbehu sa striedajú dve čajové línie.
- Prvá časová línia popisuje začiatok kliatby/dohody Adeline s temným a následné roky, dokonca storočia jej ťažkej púte životom. Addie sa životom pretĺka úplne sama, nikto si ju nepamätá, ťažko nadväzuje akékoľvek vzťahy, má problém s bežnými činnosťami (už len napríklad objednať si jedlo).
- Druhá časová línia je zo súčasnosti, kedy Addie konečne nájde Henryho - chlapca, ktorý si ju pamätá. Ich začínajúci vzťah, nové tajomstvá, odhalenia - veľký zlom v dlhoooom živote Addie.

Všetky postavy - Addie, Luc a Henry si ma v niečom získali.
Addie svojim odhodlaním žiť v bezútešnej samote, nevzdať sa, dokázala sa tešiť zo všetkého nového, čo dokázala vo svete objaviť a zažiť.
Henry a jeho vlastné problémy začleniť sa do sveta, jeho citlivá duša a dobré srdce.
Luc, ktorý prináša odvrátenú, temnú stránku príbehu. Nakoľko ja a temnota ideme ruka v ruke, asi by som prijala ešte viac Luca ;-)

Koniec ma dostal. Možno by som si síce odpustila poslednú kapitolu a kniha by sa mi páčila ešte o kúsok viac ...
Sem-tam mám na takéto jemne melancholické, filozofické príbehy náladu a som hlavne spokojná, keď zanechajú stopu... presne ako Addie :)
Hodnotím 4,25

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Knižní novinky (39. týden)

26.09.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Být zapomenutý je trochu jako zešílet, pomyslí si. Začnete pochybovat o tom, co je skutečné, jestli jste vy sami skuteční. Koneckonců jak může být něco skutečné, pokud si to nikdo nepamatuje?

Když vám všechno hned proklouzne mezi prsty, naučíte se vychutnávat dotyk příjemných věcí na kůži.

Kniha Neviditelný život Addie LaRue v seznamech

v Právě čtených52x
v Přečtených1 261x
v dalších seznamech16x

láska pro ženy tajemství samota prokletí magický realismus nesmrtelnost LGBT, queer, LGBT+

Victoria Schwab
americká, 1987