Neviditelný život Addie LaRue

Francie, rok 1714. Ve chvíli nejvyššího zoufalství se mladá žena rozhodne uzavřít faustovskou dohodu, díky níž bude žít navěky, ale s prokletím: nikdo z lidí, s nimiž se setká, si ji nebude pamatovat. Tak začíná neskutečný příběh Addie LaRue, oslnivé dobrodružství odehrávající se napříč staletími a kontinenty, během nějž se mladá žena učí, kam až muže zajít ve snaze zanechat na světě svoji stopu. Všechno se ale změní, když Addie po téměř 300 letech narazí v jednom knihkupectví na mladíka, který si pamatuje její jméno......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477189/big_neviditelny-zivot-addie-larue-8Hg-477189.jpg 4.420
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Slovart (ČR)

The Invisible Life of Addie LaRue, 2020

Kniha Neviditelný život Addie LaRue

Lienilda
včera

Líbí se mi začerněné okraje stránek, líbí se mi celá ta myšlenka ženy žijící 300 let, povětšinou jako múza umělců. Tohle mi připomnělo můj oblíbený film The man from Earth (Pozemšťan) o nesmrtelném muži. Kdo neviděl, moc doporučuji.

SknihouVrukách
včera

Milujem atmosférické knihy a Addie LaRue mi veľmi sadla do tejto jesennej atmosféry.

Knihu by som odporučila všetkým, ktorí majú radi príbehy plné tajomna a lásky. Ale upozorňujem, že toto je kniha, ktorú neodporúčam čítať rýchlo. Toto dielo si jednoducho musíte vychutnať. Veľmi ma bavilo sledovať život Addie a aké je to žiť ako "neviditeľná". Tiež v tejto knihe spoznávame Henryho, ktorého som si ako postavu veľmi obľúbila.

Na knihe som si zamilovala to ako je napísané. Veľmi mi sadol lyrický štýl písania a celkovo celá atmosféra knihy. Príbeh sa vyvíja pomaly, akciu nečakajte. Ale kniha je napísaná tak, že si budete vychutnávať každú jej vetu. Veľmi som si zamilovala aj veľmi prečítanú linku medzi postavami. Takýto krásny vzťah som v knihe dávno nevidela. Spoznávať budete aj rôzne kultúry a všetko dopĺňa úžasná mágia. V knihe nájdete aj reprezentáciu queer postáv, čo som vôbec nečakala.

Kniha je nádherne grafický spracovaná či už z vonku alebo z vnútra. Vlastne ona je nádherná celá. Knihu odporúčam pokiaľ si chcete prečítať niečo s melancholickou atmosférou a postavami, ktoré si zamilujete.
Táto kniha je to práve orechové pre knihomolov vďaka spomínaným knihám a knihupectvam. Jednoducho, Addie LaRue si musíte všetci prečítať. 5/5

Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem @slovart_vyd @booklabsk

Adris
včera

Na knihu jsem se moc těšila - smlouva s ďáblem, věčný život, cestování - lákavá témata. Příběh se čte sám, ale musím poznamenat, že se hlavní hrdinové rádi pitvají ve svých pocitech, a ještě opakovaně. Občas jsem se prostě nudila. Ale celkově má kniha skvělý nápad, čtivé zpracování, melancholický nádech a úžasný konec. Můžu ji s klidem moc doporučit ️.

handulli
včera

Kniha si mě získala od první stránky. Autorka píše květnatým až poetickým jazykem, hraje si se slovy a větami. Příběh plyne s neuvěřitelnou lehkostí, přestože občas popisuje události, které mají do lehkosti daleko. Neumím si představit být v kůži hlavní hrdinky. Celou dobu mě příběh Addie a Henryho nutil k zamyšlení. Hlavně nad tím, co si v životě přejeme a jaké to může mít důsledky. Co mě však překvapilo nejvíce: Já jsem hlavní hrdiny chápala. Chápala jsem jimi vyřčená přání, protože autorka naprosto perfektně popsala, proč je oba vyslovili.
Čekala jsem, že kniha bude nabitá dějem a akcí, což tedy vůbec nebyla. Naopak děj poklidně plyne vpřed. To ale není vůbec špatně! Já jsem si čtení opravdu užila.
No a ten závěr ... uff! Zpracovávám ho ještě teď, protože tohle jsem nečekala.

Kniha je nádherně graficky zpracovaná; má nádhernou ořízku i obálku a členění kapitol. Obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a mouder.
Rozhodně je to jedna z mých letošních nejlepších přečtených knih. Nic podobného jsem dosud nečetla. Autorka mě svým psaním velmi zaujala, takže si určitě přečtu i některé její dříve vydané knihy. Doporučuji.

Mucq.luck
předevčírem

Po několika uhádnutých "zvratech" jsem si myslela, že vím, jak to skončí, ale mýlila jsem se, tenhle konec byl mnohem lepší. Celá kniha je bez nějaké větší akce, je to prakticky jen vyprávění života napříč staletími, ale nebyla to nuda. Bylo krásné a smutné vyprávění.

Co doopravdy knize ublížilo je přítomný čas, vím, že je tak psaný originál, ale čeština je mnohem více rozvinutá a při čtení mi to doopravdy vadilo.

Libris_Na_Ex

Ano, jsem jedna z těch, které příběh Addie LaRue, zcela pohltil a uchvátil.
Ale není to kniha pro každého. Není to young adult, není tady akce, jeden zvrat za druhým, nebo láska, která hory přenáší.
Tahle kniha, je pomalá, rozvážná, hloubavá a nádherná. Bavilo mě příběhem pomalými kroku procházet, objevovat ho a prozkoumávat všechno, co nabízí.
A hlavně Henry, to bylo zlatíčko a u jeho příběhu mi pukalo srdce, protože jsem přesně věděla co cítí.
Neviditelný život Addie LaRue je nezapomenutelný.
A hlavně, Addie LaRue je nezapomenutelná.

WopiMK

Kdyby to nebylo psáno v přítomném čase, dal bych tomu šanci. V AJ to možná funguje, ale v češtině kvůli dokonavým slovesům takové texty spíš než příběh připomínají předpověď počasí. XY vystoupí z vozu, vejde do dveří a prohlásí... To fakt ne.

knihavmemzivote

Autorka má úplně nádherný styl psaní, díky kterému vám knížka bude plynout ještě rychleji. Je plná citátů a teď mě mrzí, že jsem nelepikovala!

Ten příběh byl úžasný a já ho naprosto zbožňuju! To maličké propojení s uměním mi přišlo jako krásná třešnička na dortu.
Strašně jsem si to užila knížce nemám co vytknout! Úžasná, milionová! A musíte si to přečíst! Prostě dokonalost sama.