Město padlých andělů

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4.31725

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels, 2011

Kniha Město padlých andělů

Vjeerus

Shoduji se s většinou, že tento díl je nejslabší z celé série (a tím nemyslím počet stránek, i když těch je také nejmíň). Cassandra Clare umí psát, takže se to čte dobře, ale něco zajímavého se děje až téměř na konci. Přišlo mi, že dost vymizel i typický humor. Jelikož to není tak úplně první díl, nebylo čím ten úvod nové série vyplnit (představení světa) a tak autorka zvolila dost nezáživně piplání ve vztazích.
Ústřední postavou je v tomto díle je Simon. Můj oblíbenec to sice není, každopádně dostal vcelku zajímavou zápletku, kterou bych asi v patnácti ocenila (teď už tolik ne, ale s tím se nedá nic dělat, když čtu YA). K nějakému vývoji Simona tedy dochází, ale oproti tomu se v kruhu zasekli Clary s Jacem. On má neustálou potřebu se stále tvářit jako tvrďák a ona se utápí v zoufalství. A to se opakuje neustále, celou knihu. A to na mě bylo trochu moc. Už už se to tvářilo, že krizi zažehnaj a v další kapitole jsou opět na začátku.

Babu002

Bohužel jsem první viděla seriál a prvně, co musím dodat je, že to byla velká chyba. Ale co už nadělám. Kniha se hodně, ale hodně liší od seriálu (aspoň tento díl).
Bylo to čtivý, zábavný a taky velice napínavý.
Jsem hrozně ráda, že už se ví, že Jace a Clary nejsou sourozenci. To byla hrozná muka...
Sérii doporučuji!

LittleAvocado

Tuto knihu jsem zatím z celé série četla nejdéle. Přišla mi zdlouhavá a zajímavé věci se začaly dít až posledních 100 stran (takže jestli máte tendenci přeskakovat nezajímavé části knihy, přeskočte to rovnou na 16. kapitolu). Byla to jednoduše spíš taková vycpávka mezi 3. a 5. knihou (laicky řečeno), ale nic se nemění na tom, že Nástroje smrti jsou pořád moje nejoblíbenější série. Ano, měla asi nejslabší příběh oproti předešlým třem knihám, ale i tak mě bavila :)

SknihouVrukách

Konečne som sa dostala k ďalšiemu dielu Nástrojov smrteľníkov a musím povedať, že tento bol zatiaľ pre mňa najslabší.

Začnem tým, čo mám na tejto sérii najradšej a to sú postavy. Hlavný hrdinovia sú úžasní, aj keď nepatria medzi moje najobľúbenejšie postavy zo Shadowhunters tak sú stále úžasný. Moja najobľúbenejšia postava je už od prvého dielu Simon a konečne sa mi začala páčiť aj romantická linka medzi Clary a Jaceom. Proste milujem ako ich autorka všetkých napísala a ich charaktery. A v tomto diely ma ani veľmi neštvali. Autorka veľmi dobre píše a kniha mi veľmi rýchlo ubiehala.

Môj najväčší problém, ktorý mám s týmto dielom je to, že mám pocit, že sa tu nič nedialo. Kniha má síce bavila, ale keď sa nad tým zamyslím tak sme sa veľa nových veci nedozvedeli. Akcia bola hlavne na konci a celkovo jej tam bolo veľmi málo. Svet, v ktorom sa príbeh odohráva je úžasný. Všetko je tu premyslené a dáva zmysel a veľmi sa mi páči aj prepojenie z ďalšími seriámi a malé odkazy na ne. Boli tu aj nejaké zvraty, ktoré sa mi páčili a veľmi ma prekvapili. Ale nebolo to nič veľkolepé. Páčilo sa mi, že tu bol aj bonusový list z Mesta skla (mal by byť aj v novom vydaní).

Kniha sa mi páčila a bavila ma, ale v porovnaní z ostatnými dielmi bola obsahovo slabšia. Avšak, pokiaľ ste fanúšikmi tejto série, tak si myslím, že vám to vadiť nebude. Som zvedavá, ako sa dej bude vyvíjať v posledných dvoch dieloch, ale podľa recenzií to vyzerá, že tieto dva diely by mohli byť najlepšie z celej série. 4/5✨

Beltrix

Hodně jsem zvažovala, zda dát ty hvězdičky 3 nebo 4, ale musím dát jen tři. Pokud budujete po tři knihy napětí, které na konci té třetí knihy vyvrcholí v bitvu a v porážku zloducha, tak je pak hodně těžké začít psát knihu čtvrtou, v níž se ten zdánlivě "podzloduch" vrátí. Ať to byl záměr od začátku, nebo ne, působí to prostě natahovaně. Navíc k návratu došlo až na samém konci, takže zbytek knihy je vyplněn více milostnými dramaty a nedorozuměními, než mi přišlo v těch předchozích dílech. Pro mě jako dospělou to bylo až moc patosu, ale ve věku těch 14-16 jsem nebyla jiná.

Tialexa

Podle mě skvělej díl. Líbil se mi moc.

anibeni

I když se mi trilogie opravdu moc líbila a čtení jsem si užívala, bylo by pro mne lepší, kdyby to také u trilogie zůstalo. Tohle nafukování již uzavřeného děje mi přijde zbytečné... Ano, je to čtivé, protože Cassandra Clare umí psát, ale někdy opravdu méně znamená více...

janaky
13.12.2020

Kniha bola zaujímavá hoci som miestami sa musela vrátiť zopár strán späť.