Město padlých andělů

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154238/nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4.31414

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (4.)

City of Fallen Angels (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Město padlých andělů

msjadepaton

Tři hvězdy jsou pro mě za tenhle díl opravdu maximum. Připadalo mi to hrozně zdlouhavé a přehnaně dramatické, především, co se týkalo Jace a Clary. Když k tomu přidám Pekelné stroje, tak to prostě asi bude celkový trend, že u Cassandry Clare neustále protáčím oči, když přijde na romantický vztah mezi hlavními postavami. Vedlejší vztahy totiž autorka zvládá podstatně lépe a to nejspíš právě proto, že se na ně tak nesoustředí. Takže se upřímně docela bojím, co vzejde z nové knihy, která vyjde v AJ nejspíš příští měsíc a bude mít Magnuse a Aleca jako hlavní postavy. Doufám, že mi je ta kniha nezkazí.
Jinak Jace mám plné zuby snad ještě víc než Willa. I když možná je to dobře, protože v první trilogii to byl jen nudný patron. V téhle knize měl alespoň pár zajímavých momentů. I tak jsem ale ráda, že se velká část téhle knihy věnovala Simonovi, který je alespoň zajímavý, když už nic.
Každopádně mi tenhle díl přišel hrozně rozlítaný, na to jak zdlouhavé to bylo. Jenže jsem to taky mohla čekat. Je to vlastně začátek nové série, protože první trilogie byla uzavřená a s prvními knihami ze sérií (Město z kostí a Mechanický anděl) je to, zdá se, vždy stejně slabé. Což by ale mohlo znamenat, že další dvě knihy to zase trochu napraví.

Laf

Říkala jsem si, o čem bude pokračování, když je Valentýn mrtvý, ale autorka pojala pokračování dobře a hlavně čtivě a poutavě. Závěr byl opravdu výborný.

ronave

Knížka byla opět hodně čtivá, nejvíce asi posledních stran.

JmenujiSeZuzla

Tak takhle série mě nepřestává udivovat . Myslela jsem si, že díly následující po hlavní trilogii série budou o dost horší, protože u hodně podobných knih jsem se s tímto nešvarem setkala, ale tohle je pravý opak. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nechápu, že někdo dokáže napsat knihu, ve které je tolik dějeplných scén a vlastně musíte dávat pozor na každou stránku, protože se neustále děje něco nového, zamotává se příběh a podobně. V knížce nejsou vycpávkové kapitoly a to je úžasné, to vás drží u této série - autorka. Cassandra je neuvěřitelně nadaná spisovatelka a jde to vidět v její tvorbě.
Líbil se mi hlavní plot twist celé knihy. Autorka často dělá to, že vybere nějakou hlavní dějovou linii, ke které se doplňují ty vedlejší a mne dost udivuje (tuto schopnost má i například paní Rowling) jak do sebe nakonec vše zapadne. Věc co mě možná zamrzela, že příběh Clary zastiňuje občas vedlejší postavy, které bych upřímně už ve čtvrtém díle chtěla vidět trochu víc. Vztah mezi Alecem a Magnusem bych ocenila nejvíce. Než několikrát se opakující popisy vztahu Clary a Jace určitě. Na to si myslím byl prostor v prvních třech knihách.
Můj názor je jasný. Knihy jsou na 100% lepší než seriál a film bych řekla také, i když jsem ho zatím neměla šanci vidět.

saez

Teda, kdyby to skončilo předchozím dílem, tak by to vůbec nevadilo. Sérii dočtu, ale už je to nastavovaná kaše. Navíc mizernej překlad.

roman9276

Chvílema jsem si říkal, zda celá série neměla skončit předchozím dílem, páč mi to možná přišlo trošku zbytečný. Tenhle díl byl ze začátku takovej slabší, ale na konci se to zase pěkně rozjelo. Líbil se mi vývin vztahu mezi Alekem a Magnusem :) a celkově se nám zase odkryla nějaká další tajemství, což mě zase dost bavilo. Co mě, ale fakt nebavilo nebo spíš mi celej díl lezl Jace neskutečně na nervy a dost se mi zprotivil, tak jsem zvědavej, jak se bude jeho postava dál vyvíjet a jak to bude mít s Clary :)

Karin_Kim55

Měla jsem nutkání dat 0*, ale za jednu novou zajímavou postavu jsem si řekla, že ta 1* mě nezabije.
Proč jich nedám víc?
- Protože všechny postavy mě neskutečně rozčilují svojí neuvěřitelnou stupiditou.
- Vyřešení zápletek je až neuvěřitelně kýčové.
- Předpokládaný výsledek.
- Že jednu postavu nazvou originálním jménem, v další kapitole překladem a potom zase originálem (aneb Magnus Bane nebo Krasomil Pohroma) jelikož se mu ve všech předchozích dílech říkalo Krasomil, tak to byl nezvyk. Kdyby se mu celou knihu říkalo Magnus, tak se nic neděje, ale že jednou použijou českou a podruhé originální verzi?
Asi jsem měla vydání od jiného nakladatelství, než 3 předchozí knihy, protože jsem se do čtení nenutila jen kvůli prekérní kýčovitým přeslazeným situacím, ale i celkově čtivost byla opravdu hrozná. Jsme ráda že to mám za sebou a i když to opět končí otevřeným koncem, tak na poslední 2 knížky už nemám nervy.
Musím přiznat, že mě překvapuje, jak vysoké má tahle série hodnocení.

walusaaa
05.11.2018

Za mě slabší díl, ale i tak jsem si ho užila.