Město padlých andělů

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/big_nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4.31822

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels, 2011

Kniha Město padlých andělů

Kate3003

ento díl se točil hodně kolem Simona a jeho vyrovnání se, se změnami které v jeho životě nastaly. Celkově se kniha spíše zabývala vztahy mezi jednotlivými postavami a většinu času postrádala nějakou větší akci. Na knize je celkem znát, že staví na již v podstatě uzavřeném příběhu z předchozích tří dílů a má otevřít dveře k dalšímu pokračování. Ocenila jsem, že některé “vedlejší” postavy z předchozích knih dostaly tentokrát mnohem víc prostoru a dočteme se něco víc i o Alecovi, Magnusovi, Izzy nebo Maie. Přesto že se mi kniha celkem líbila označila bych ji za nejslabší z celé série.

Marthas

No, co na to říct. Nudné to rozhodně nebylo, ale přitažené za vlasy ano, rozhodně. Nemluvě o častém nešvaru paní autorky plést si postavy, zde např. Camille s Lillith. Děje se to v každé knize, alespoň jednou si vždy poplete stěžejní postavy. Někdo by řekl kosmetická vada. Mě to ale říká cosi o schopnostech autorky... V tomto díle se ale opravdu projevovaly i jiné důležitější vady. Ty postavy, o kterých si člověk udělal obrázek jako o inteligentních bytostech, se najednou začaly projevovat jako totální paka a právě jen díky tomu, že autorka ponížila jejich intigenci na inteligenci mravenců, mohla navázat dalším dílem. O tom pitomém cliffhangeru na konci nemluvě. Zmítaly mnou emoce a ty nebyly většinou pozitivní. Strach o postavy, pochybnosti o jejich inteligenci a i inteligenci autorky. Jistě proč neudělat z trilogie hexalogii to se nabízí často. Ale ne každý to dokáže uchopit a zpracovat se ctí, zde se to úplně nepovedlo. Jelikož jsem ale tak daleko v sérii, budu se muset s tím vzrůstajícím znechucením porvat. Navíc stejně nebudu mít lepší čtivo. Musím si říkat, že horší to snad být nemůže, i když si nejsem jistá.

georginaa

Čtvrtý díl jsem louskala a dokonce přeskakovala stránky. Připadalo mi to už jako stále dokola, nic nového co by nadchlo. Až ke konci to dostalo trochu té šťávy a říkala jsem si před koncem pár stránek, takhle to přeci nemůže skončit? A vida, skončilo to přesně jak jsem chtěla. Jenže určitě se zase něco překroutí v dalším díle a budu se bát, aby to vše neskončilo tragicky, no musím se nechat překvapit.

leleia

Dobře, jsem pevně odhodlaná předstírat, že se toto nikdy nestalo a Nástroje smrti jsou trilogie. Co to sakra bylo? Jak se autorce podařilo z fantasy udělat telenovelu? Všechny ty vztahové trable byly brutální otrava, super postavy byly najednou na zabití, děj byl nezajímavý. Všichni mi byli jedno. Mohli v poslední kapitole poumírat a bylo by mi to jedno, protože s postavami z předchozích tří knih měli pramálo společného.
Bohové, Alek byl inteligentní , pochybuju, že by mu nějak výrazně vadilo, že pro svého staletí starého partnera není ten první a jediný. Ale no tak!
Nejhorším prohřeškem této knihy je to, že je prostě nudná. Nemám v plánu sérii v nejbližší době dočítat, budu svůj drahocenný čas věnovat raději knihám, které za to stojí.

Nelíísek
06.11.2021

Na to jak rychle odsípal a četl se jedna radost minulý díl, tento se vlekla vlek až jsem měla sto chutí knihu zahodit a ten konec?! no jsem už daleko tak tu serii budu muset dočíst na sílu

onemikye
28.09.2021

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

Nikei
18.08.2021

První tři díly nastavily laťku poměrně vysoko, a tento díl ji bohužel nepřekonal. Na můj vkus se děj moc táhnul a téměř nikam nepokročil, to nejzajímavější se odehrálo až na konci. Doufám, že následující dva díly budou daleko lepší.

ZapisnikTerky
05.08.2021

Tohle bylo trochu zklamání na poměry této skvělé autorky. A ten konec? Uff. Víc se dozvíte v mojí recenzi.