Město ze skla

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167988/nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 4.61825

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (3.)

City of Glass (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Město ze skla

JitulHa

Je to tady, dočetla jsem třetí díl Nástrojů strojů smrti, kde se to celé tak nějak uzavřelo, a nebýt toho, že se autorka rozhodla dopsat ještě tři další pokračování byl by to vlastně závěr úplný. Takže jak to celé shrnout? Už v předešlých vyjádřeních ohledně této série, jsem psala, že mě svět lovců stínů naprosto uchvátil - všechny ty runy, stély, různé nadpřirozené bytosti, skvělé postavy a kapka temnoty navíc - to všechno tvořilo dohromady výborný mix. Na druhou stranu tu byl autorčin styl psaní, který je hodně výpravný a řekla bych až přehnaně květnatý, což se sem možná hodilo, protože v tomto světě bylo opravdu co líčit. Nicméně, za mě by příběhu prospěl takový ten moderní, více svěží a určitě méně popisný jazyk, ve kterém by se dostaly do popředí dialogy všech postav, zdejším charakterům nebylo totiž absolutně co vytknout. I přes zmíněné výtky, je to však autorka, která stojí za přečtení, těším se co dalšího přinesou osudy hrdinů v následujících dílech.

Laf

Tak tento díl se mi hodně líbil. Hodně akční a se spoustou nových informací, které do všeho vnesou nové světlo. Vzhledem k tomu, jak dopadl závěr, jsem zvědavá, o čem budou další díly :)

ronave

Spisovatelka třetím dílem napravila, pro mě, nepovedenou dvojku.
Zápletka střídala zápletku

saez

Zdá se mi to, nebo to ještě neskončilo? Mám totiž tendenci vědět víc navzdory tomu, že nejsem cílová skupina.

roman9276

Mometálně nejlepší díl z celý série (zatim). Svět lovců stínů hrozně žeru. Je to taková typická young adultovka, občas sice nějaký klišé, ale to vlastně vůbec nevadí. Postavy a vztahy mezi nima se postupně vyvíjejí a ty zvraty?? Místama fakt nedejchám, honem honem na další díl!

hurikan123

ty obálky jsou fakt supr.

walusaaa
30.10.2018

Za mě zatím nejlepší díl série.

Ivka14
22.10.2018

začátek byl pro mě nezáživný,ale asi po 150 stránkách jsem se začetla. Bylo tam několik zlomových událostí,které mě nutili číst dál. Pro mě zatím nejslabší díl,ale i tak velice hezký.