Město ze skla

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167988/nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 4.52026

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

City of Glass, 2008

Kniha Město ze skla

Marbla2004

Zatím asi nejlepší díl série. Děj pěkně ubíhal a když byla nějaká část nudnější hned se stalo něco velkýho. Pěkné zakončení první trilogie.

katallinka

Oproti předchozím dílům naprostá pecka! Ani chvilku jsem se nenudila, hromada akce a zajímavých zvratů.

johana3160

(+ SPOILER) Unavna omacka.. opakovani se... zbytecne popisy nedulezitych veci ktere odvadi od tematu...chvili simon, chvili clary, chvili jace- nekdy nesmyslne preskakovani mezi postavami, to proste zmrazi nadseni, zvlast kdyz se tak pak deje temer po kazde strance.... je to jako jizda s priskoky. (SPOILER) nevic me to asi zasahlo pri prvni hadce Jace a Clary v Alicante. Clovek se rozpali emocemi, ktere hlavni hrdinove na sebe chrli a pak zavreni dveri a nic! Patlame se v Simonove depresi...
Postupne se kniha stala trochu ctivejsi, ale stejne mi proste tenhle styl nesedl. Zaver tak jak byl napsan byl zklamanim (myslim bitva ne epilog). Jedine co to zachranuje je pribeh. Do dalsiho dilu se nehrnu, musim si dat pauzu a nevim jestli se na dalsi dil ukecam.

Jája92

Tento díl se mi líbil více než ten předešlý, ale na začátku knihy mi Clary připadala jako rozmazlený fracek a trochu mi i lezla na nervy. Jak jsem se ale dostávala do středu dění, zase to byla ta Clary jako v prvním díle. Se zaujetím jsem sledovala postavu Simona, jak se popere se svým osudem a další hrdiny této série. Musím se přiznat, že se mi zakončení knihy líbilo, a proto se trochu obávám, co přinesou další pokračování, zdali mi nezkazí veskrze příjemný dojem na tuto sérii.

Luigi1

Tato spisovatelka mě úplně pohltila.

midone

Téhle díl byl o mnohem lepší než ten druhý. Vadila mi však politika, která byla nudná. Proto dávám 4/5. Ale jinak skvělé. Kdyby někoho, tak jako mně překážela ta politika, klidně ji preskočte, pro děj totiž není nijak dle mého podstatná.

_Blackie_

Objektivně hodnotím 3/4*, ale s přihlédnutím k tomu, jak mě tato série celově pohltila, dávám 4*.

Podobné pocity jako při čtení Města z kostí - první polovinou jsem se složitě a poměrně dlouho prokousávala (v tomto díle jsem se dokonce chvílemi neubránila dojmu, že některé pasáže jsou jen nadbytečné vycpávky), druhá polovina už měla děj, napětí i spád a bavila mě moc. Mnoho věcí se ukáže v jiném světle, události se pohnou dopředu, vztahy se trochu projasní a konečně jeden díl končí happy endem a v harmonické atmosféře, byť je mi jasné, že to nebude mít dlouhého trvání ;)
Kniha určitě stojí za přečtení.

SelenaDemi428

Páni, tak tento díl mě naprosto uchvátil! Doopravdy nemám slov. Pořád se tam něco dělo a bylo velice těžké se od knížky kvůli ostatním povinnostem odtrhnout. Dokonce by to bylo i skvělé zakončení série, takové by se mi docela líbilo (nebýt těch "ukázek záhad" na další díl). Ale jsem ráda, že další díly jsou a těším se, až se dostanu k následujícímu.
Na začátku mi dost iritovala Clary, ale to bylo pro mě jediné mínus. Tenhle svět a příběh je úžasně vymyšlený a jsem ráda, že v něm ještě můžu strávit nějaký čas.

Otrokyně
Otrokyně