Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4.42242

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

City of Ashes, 2008

Kniha Město z popela

ydnac

Další young adult a za mě dobrý :-) a zase musím říct, že jsem to četla už v době vydání kdy se rozjížděli upíři, démoni,andělé, čarodějky atd...a byla jsem unesená, strašně mě bavila Clary , celá ta jejich parta a jak se učila kreslit:-). Všechno bylo dobře promyšlené, nechyběla láska, napětí a přátelství. Skvělá série.

Marbla2004

Právě jsem dočetla a jsem nadšená z vývoje. Kniha plná zvratů a postavy jsme mohli zase více poznat. Hned jdu na další díl.

johana3160

Ach muj boze.... clary je taaaaak nactileta... je fakt ze cist knihu v jejim veku tak mi asi prijde roztomile jak se hl. hrdinove chovaji jako pubertaci (ja vim ze jimi i jsou ale nekdy ceho je moc), bohuzel v dnesni dobe je to sice osvezujici ale nekdy az otravne... nebudu se pozastavovat nad drobnymi nesmysli typu kafe a sestnactileti a sestnactileti celou noc z domu a “rodicum” je to naprosto fuk... v komentari na prvni knihu jsem napsala ze kniha ma potencial a musim rict ze autorka hocelkem slusne rozviji... rozviji postavy i zapletku i kdyz... stale se potykam s problemem dobre se zacist, myslim ze mi ulne nesedi autorcin styl, ale pribeh stoji za to to skousnout..

Tánička11

Některé části mi přišly jak kdyby to psala 13 holka. Ne celá kniha byla brak, ale některé části mi přišli nedomyšlené, dialogy by mohly být i zajímavější a ne stejná a okatá odpověď "aha" kdykoli autorka neví kam vlastně chce podstatu rozhovoru směřovat. Kladu si jen otázku může za to překlad, že to tak blbě zní, nebo to tak debilně napsala autorka? Jinak krom dialogů kniha nebyla špatná, popisové části mě docela uchvátili to docela chválím.

SknihouVrukách

Prečo som sa tejto sérii/ságe tak dlho vyhýbala ? Shadowhunters som začala čítať v apríli a dnes už mám dočítanú piatu knihu z tejto ságy. Bolo lepšie ako Mesto kostí ! Ale to by som nebola ja, kedy som na knihy nenašla niečo, čo sa mi nepáčilo. Prišlo mi, že sme v tomto diely spoznali viac Dolnosvetaňov ako Meste kostí a za mňa má toto veľké plus. Začiatok nebol taký pomaly, keďže sme sa nezoznamovali so svetom, ale prvých 100 strán som sa nemohla opäť začítať. Potom však začala akcia, ktorá bola aj na začiatku, do knihy som sa dostala a celkom rýchlo som ju aj prečítala. Prišlo mi, že postavy sa správala dosť čudné a boli mi menej sympatické ako Meste kostí. Viac som si obľúbila Simona a strašné ho shipujem s Clary. Tá zápletka s ním ma neprekvapila, keďže som o nej vedela z anotácie poviedok Simon Lewis. Inak sa mi dosť páčili zvraty a celkovo akcia. Ale nechápem prečo musí Cassandra zakončovať epilógy tak napínavo. Štýl písania ma autorka veľmi dobrý, ale viac mi vyhovuje jej štýl písania v Pekelných strojoch. Už mi ani nevadili dlhé kapitoly a kniha sa mi čítala o dosť rýchlejšie ako Mesto kostí. K svetu sa už nemusím vyjadrovať, keďže som ho tu vychvaľovala veľakrát. Knihu vám odporúčam, ale dávam jej 4,5/5✨, kvôli správaniu postáv a kvôli tomu, že som sa nemohla začítať.

Jája92

První díl se mi líbil, proto jsem se rozhodla začíst se do dalšího dílu. Celkově se mi kniha líbila, i když jsem místy přeskakovala některé pasáže, protože mi občas přišlo, že autorka děj zbytečně natahuje. Přesto jsem zvědavá na další pokračování.

Pitbullka

Tuhle sérii miluju. Ten svět, zvraty, neuvěřitelně moc mě to baví a těším se na další díl. V tomto dílu bylo hodně politiky, ale i přesto si to udrželo svižné tempo a čtivost.

Luigi1

Stále lepší psané děje.