Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/big_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4.32576

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes, 2008

Kniha Město z popela

MollyCornelia

4*/5*
Na druhý díl velmi povedené.
Jsem nadšená - děj je zajímavý a nápaditý, nikdy jsem se nenudila a nastalo pár zajímavých zjištění (i když oproti prvnímu dílu žádný zvrat). Svět lovců stínů miluji, a Clary se chovala celkem logicky a přiměřeně věku. A Valentýn, ach, to je úžasný záporák.
Na stranu druhou, nedávám jako prvnímu díků 5* kvůli typickému problému druhých dílů - bylo to slabší. A romantické linky za mě dostala víc místa, než nutně potřebovaly.
Shrnutí: Nástroje smrti jsou jistě velmi povedená série a stojí za přečtení. Doporučuji klukům i holkám od 13 let i dospělým.

vandalindakova

Tohle je zřejmě první kniha, která mě ničí a baví zároveň. Jak je to možný? Tak já začnu nejdřív tím pozitivním.
Tím je samotný děj příběhu, který odsýpá a baví. K tomu se nám stále pomalu otvírá svět Lovců stínů, nadpřirozené bytosti a jejich místo, hierarchie, celkový systém tohoto fantasy světa. V tomhle směru je to fakt dobře vymyšlené, a díky tomu taky v sérii chci pokračovat dál (a taky v naději, že to bude čím dál lepší).
Co je ale průser je každý okamžik, kdy jakákoliv postava otevře pusu a mluví. Přímá řeč a dialogy jsou tu naprosto, ale naprosto katastrofální. Otřepaný pubertální hlášky tu používá doslova každej. Nehledě na to, že se tu asi hraje pomyslná soutěž v kategoriích: 1. Setřu tě nejvíc (a je jedno, jestli jsi nepřítel nebo kamarád), a 2. Budu mít ten nejpitomější dotaz nejlépe ve chvíli, kdy mě odpověď na něj sama fackuje do tváře.
Druhá věc, která mi tu drásá nervíky, je to jak nikdo nepracuje s novými poznatky. A nejvíc to odnáší Clary (a tím ji nebráním, protože ona sama to má těžce na salámu).
Snažím se brát v potaz, že je to už starší série, která je vhodná asi hlavně pro puberťáky, ale třeba v takovým HP takhle praštěný obraty a hlody nenajdete. Snad nám postavy dospějí…

mnohoknih

Jak jinak začít nový rok než fantasy. Pěknou, čtivou fantasy, tak snad i ten rok bude pěkný :-) postavy se nám vyvíjejí, příběh nabírá na obrátkách a sviští. V první díle mě štvala Clary, teď Jace. Takže vzhůru na třetí díl.

medvídě
04.12.2022

Po třech letech jsem se vrátila do světa lovců stínů a hlavní hrdinkou Clary. Při čtení jsem si velmi často vzpomněla na seriálové zpracování, i když už je to snad věčnost, kdy se to začalo vysílat. Čtení ale rozhodně plynulo jak mělo a delší doba knihu byla jen díky nedostatku času.
Na to, jak je kniha objemná, tak se v ní svým způsobem odehrálo tak málo. Znovuvydání série se ale povedlo a hřbety spolu velmi vynikají. Takových sérií by to chtělo více - člověka zaujmou na první pohled.

Artemis886
20.11.2022

Tahle kniha mě fakt pohltila, měla jsem problém ji vůbec přestat číst. Od začátku přebrala tempo prvního dílu, tak jakoby jste se dívali na seriál. Líbí se mi celý ten svět, jak nám autorka postupně odhaluje všechny tajemství a zákoutí. Jsem opravdu zvědavá jak se bude děj vyvíjet dále.

Eva_Skala99
16.11.2022

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

Kaila146
21.10.2022

Nenudila jsem se.
A Jace mě hrozně vytáčel.

Kalokaghatia
13.10.2022

Dočítala jsem na několikrát. Baví mě svět lovců stínů, ale nemůžu vystát Clary a hlavně Simona. Do dalšího dílu se pouštět nebudu, protože nepředpokládám, že by Simon konečně zmizel ze scény.