Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/big_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4.33163

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Bones, 2007

Kniha Město z kostí

onemikye

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

tessie_m

Bylo to fajn, ale první polovina knížky mě příšerně nudila, možná by mě to bavilo více, kdybych byla mladší (13-15), konec byl trochu více napínavý a zajímavý než zbytek knížky, zkusím ještě další díly a uvidím. Zatím nic moc.

Karolina90

Nevím, jestli je to tím, že mi připadala zápletka povrchní nebo tím, že mě nezaujaly postavy (Clary mi přímo lezla na nervy, i v knize, o seriálu ani radši nemluvím), ale tohle vážně není pro mě… možná, kdyby mi bylo 13? Přitom je fantasy jeden z mých oblíbených žánrů. Začala jsem knihu číst, protože mě upoutal námět a už dlouho jsem jí měla na seznamu a dočetla jsem jen proto, že se mi kniha hodila do výzvy.

Artemis886

O knize jsem slyšela už mnohé a tak když jsem se k ní dostala byla jsem vcelku napjatá co se z toho vyklube. A výsledek?......Už opravdu chápu proč je tahle autorka tak oblíbená a stejně tak tahle série, četla jsem to jedním dechem od začátku do konce a četla bych i dál kdyby to neskončilo. Hlavní postava byla unikátní stejně jako zápletka, která nabírala na důmyslnosti a myslím že ještě nabírat bude. Doufám že ostatní díly budou stejně tak dobré, ne-li lepší.

Nikei

Knížka je originální a věřím, že za krátkou dobu vtáhne do děje, i když u mě se to zas tak rychle nekonalo. První díl mě moc neoslovil, pravděpodobně proto, že se jedná o young adult, ale kdyby mi bylo patnáct, určitě bych si knihu užila více.

Karina_

Film je mým nejoblíbenějším, vrhla jsem se proto do knižní podoby a přečetla jsem ji s přehledem za jeden den.
Doporučuji

Nelíísek

Po né moc zdařilé filmové adaptaci jsem viděla že si tuto serii vzal na parádu Netflix ale než se vrhnu do netflixového seriálu chci si nejdříve knihy přečíst.

Musím říct že jsem až sama sebe překvapila jak rychle jsem se do knihy začetla kapitola za kapitolou a ani se mi nezdálo že už jsem v půlce. Druhá polovina ale nebyla tam plynulá jak ta první a navíc ten překombinovaný konec mě tedy zrovna nenadchl.

Rozhodně kvůli konci na serii nezanevřu a jdu se vrhnout do dalšího dílu

MiraiYume

Po dlouhé době mi do rukou padlo originální fantasy (byť staršího data) s hodně zajímavou zápletkou, skvělými dialogy a hlavně opravdu umně napsané. Žádné milionkrát omílané fráze, žádné na každé druhé straně opakovaní slov. Zkrátka od začátku do konce mě autorka dokázala zaujmout a zabavit. To se mi už nějakou dobu nestalo. Ráda se pustím do dalších dílů. Znám seriál, ale to byla taková chujovina, že se na to koukat nedalo. Kniha je úplně někde jinde a stojí za to si ji přečíst. Snad kvalitativně příběh neklesne. Našlápnuto má parádně.