Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/big_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4.33350

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Bones, 2007

Kniha Město z kostí

Eva_Skala99
16. listopadu

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

luckykniznisvet
08. listopadu

Knížku jsem četla již dvakrát, po prvním se mi příběh líbil o trochu více. Nevím čím to je, možná i tím, že jsem na čtení neměla moc času a pořádně se nemohla začíst.
Ale bohužel tentokrát mi ani jedna z postav úplně nepřirostla k srdci, děj mi přišel nudný a zdlouhavý a až ke konci se začalo opravdu něco dít. Na druhou stránku je knížka psaná čtivě, takže se čte velice snadno.

mina_harker

Co na to říct. Dějová linka by nebyla tak špatná, ale chování postav bylo dost nelogické a v každé druhé scéně se někdo pubertálně vztekal. Pokračování už číst nebudu.

adabraz

Město z kostí mám opravdu moc ráda. Jace a Clary mají úžasný příběh a jako fantasy je skvěle vymyšlená. Dost originální děj a zápletky.

E.T.007

Zaujímavý fantasy príbeh. Nevyrazil mi dych svojou originalitou ani dejom celkovo, ale na spríjemnenie večerov je to fajn kniha.

MollyCornelia

5*/5*
Kandidát na nejlepší knihu roku!
Jsem z Města z kostí absolutně nadšená. Už jsem od Cassandry četla trilogii Pekelné stroje (Mech. anděl, Mech. princ, Mech. princezna) a ta byla moc fajn, 4* - 4,5*. Ale tohle za mě bylo o hodně lepší.
Přestože se jedná o autorčinu prvotinu, děj je dost promyšlený. Nastalo několik pro mě wow zvratů, které jsem neodhadla. Oblíbila jsem si hlavní postavu Clary - i když není dokonalá, připomíná mi mě samotnou.
Postavy obecně za mě byly zajímavé. Děj nápaditý a opravdu neskutečně zábavný. A právě díky již přečtené trilogii Pekelné stroje jsem si stihla svět lovců stínů zamilovat, takže mě kniha uchvátila ještě více.
Jediné, co bych autorce vytkla, je taková drobnost - Clary je 15 a většinu děje je někde v tahu mimo domov a vypořádává se s nadpřirozenem. Já bych se na jejím místě hroutila vyčerpáním už tak, ale ona klidně zvládne být vzhůru 24 hodin v kuse a není nijak zvlášť unavená. To mi přišlo trochu divné, ta nepřiměřená míra její únavy.
Doporučuji čtenářům fantasy cca od 13 let.

jaja1989
20. srpnaodpad!

Kravina

zuzule787

Čtení této knížky mi dalo docela zabrat. Nedokázala jsem se začíst, hlavní hrdinka mě štvala, ale na druhou stranu jsem se asi od půlky knihy do příběhu začetla a když v ději začala převládat akce nad rádoby vtipnými hláškami Jace a Clary, když se začalo trochu "objasňovat" pozadí příběhu, řekla jsem si, že to vlastně docela šlo a ještě se do dalšího dílu pustím a uvidíme..