Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3542 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Lady.Ge
08.03.2013 5 z 5

Krásná, úžasná dokonalá.
Tohle je jedna z mála knih, u kterých jsem se skutečně nasmála. Autorka má sarkasmuz tak ráda jako já, proto ji miluji ;D Jace je můj miláček, Luke je taky naprosto dokonalý, i Alek s Isabelou (samozřejmě to beru z celé trilogie).
Konec mě neskutečně naštval, naštěstí jsem měla u sebe další díly :D Prostě ♥
Miluju tuto knihu, Jace, občas i Clary :D

machrus
05.03.2013 4 z 5

Moc pěkný a zajímavý začátek trilogie.Nečekala bych, že dva hlavní hrdinové,kteří se do sebe zamilovali budou to co jsou. ;-D

Missys17
28.02.2013 5 z 5

Skvělá knížka, velimi napínavá a opravdu velmi neočekávaný konec, který mě až trochu zaskočil :) musím si pořídit další díl :)

Krisí
24.02.2013 5 z 5

Kniha mě velice nadchla, chystám se teď na druhý díl. Cassandra dokázala překonat bariéru, která se poslední dobou v moderní literatuře nachází, a to tím, že je originální. Neomlívá pořád dokola jedno a to samé téma (což se mi zdá, že u dnešních autorů je největší problém, nedokáží vymyslet něco nového). Příběh mě tak zaujal, že jsem u toho seděla, a nakonec ani nevím jak jsem se tak rychle mohla dostat ke konci. A Cassandra je krutá autorka! :D Za ten konec jí obdivuji, takhle být nemilosrdná ke čtenářům. Mějte se krásně a všem co nečetli, doporučuji!

ciniminisek
07.02.2013 3 z 5

Díl začal všelijak, pak se to dobře rozjelo, pak zase nic. Konec nečekaný a neuvěřitelný. Uvidíme jak se série vyvine dál, zatím nic extra, ale brak to také není.

Enefersis
02.02.2013 4 z 5

Skvělá kniha se zajímavým a originálním dějem. Jen škoda té české obálky, spoustu případných čtenářů by mohla odradit. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Luka (a ne, není to jen proto, že v připravovaném filmu ho bude hrát Aidan Turner :D). Clary mi přišla malinko natvrdlá, hlavně v té věci se Simonem, ale jinak byla fajn, ve spoustě věcí jsem se s ní ztotožnila –hlavně s tím nadzvednutím jednoho obočí. Taky jsem to vždycky chtěla umět :( :D Jace mě v první půlce knihy štval, potom jsem si ho docela oblíbila, ale ke konci mé sympatie opět ochladly, takže nevím. Každopádně jsem zvědavá na další díly :)

EDIT 31.8.: aspoň k něčemu je film dobrý- konečně knize dali hezkou obálku ;)

deedulka
24.12.2012 5 z 5

Málem mě odradil ten příšerný obal z roku raz dva tři (u prvního vydání), ale naštěstí jsem nedala na vzhled a do knihy se začetla. Začátek nic moc, ale čím jsem se do knihy více dostávala, tím mě děj strhával víc a víc. Teď se nemůžu dočkat, až si půjčím 2. díl a zjistím, jak to bude pokračovat. Prostě skvělá kniha. :)

DariDerek
24.12.2012 5 z 5

Příběh mě uchvátil...nekecám, odrovnalo mě to :-) Tak tohle bych nečekala :D a i když je štědrý den, tak kašlu na dárky, jdu na druhý díl :-))

manau
17.11.2012 5 z 5

WOW... musim rict ze tuhle knizku sem si nahodou vybrala kdyz sem byla v knihovne a rikam vam ze je to uplne uzasna kniha. Vubec jsem se od ni nedokazala odtrhnout a hned jak sem ji docetla tak sem letela pro dalsi dil... No musim teda rict ze tohle je jedna z nejepsich knih ktere sem kdy cetla =D

johisa
07.05.2012 1 z 5

Knížku mi doporučila moje kamarádka, že prý je úžasná. Já mám ale na to uplně jiný názor. Došla jsem v ní do strany 25 a naprosto mě ničím nezaujala, místama mi přišla nudná a někdy sem ani nepochopila o čem autorka mluví. Takže jsem ji ani dál už nečetla. Navíc sem i zjistlia, že autorka chodila do nějakého spisovatelského kurzu, takže pro mě nic moc!

kajisek
18.04.2012 5 z 5

úplně nej,jedna z mých neoblíbenějších knih

Megii
31.12.2011 5 z 5

Pro mě je to úžasná kniha, která se zaměřuje na něco jiného než ostatní fantasy knihy. Náhodou upíří motorky poháněné pekelnými silami jsou super.

LilianKate
26.08.2011 3 z 5

Když jsem knížku četla moc se mi líbila až na to že mi Clary přišla trochu pomalá.Pak jsem si v knihovně půjčila další díly ale nevím proč vůbec se mi nechtělo je číst.Tak nevím co je pro mě v tom příběhu špatně.Dávám 3 hvězdy.

Andrejka Myers
02.07.2011 1 z 5

ač takových knih se v poslední době vydává opravdu na můj vkus moc, tak tato na mě zatím působí zajímavě. Některé pasáže a zápletky v knize jsou snadno předvídatelné, ale věřím, že pro generaci, na kterou je tato kniha zaměřena, se bude líbit. Já jakožto už trochu náročnější čtenář mám z toho trochu rozpolcené pocity. Ještě bych podotkla, že se mi opravdu nelíbí "moderní" vyzobrazení démonů :D Souhlasím s níže uvedeným komentářem, že hlavní představitelka "je tupá" :D :D

Ale čekala jsem od této knihy víc. První polovina mi přišla moc nudná....

hanuliinka
08.06.2011 5 z 5

Vážně krásná knížka!!:D a další díly také nemají chybu :D jen u 1. dilu ta obálka... :(:D no co :D nezajímá mě co ja na knížce, ale to co je v ní.

izabelle
11.03.2011 4 z 5

Líbilo se mi jak začala. Ale obal je příšernej.

pet-kyval
04.03.2011 3 z 5

[016/11] (ebook) Dnes je jakýmsi fenoménem psát literaturu určenou pro generace, u kterých se doufá, že jednou snad změní svět. Je to populární a text velmi často v očích odrostlých čtenářů dopadá tragicky, ale nedá se tomu něco upřít a to čtivost. 'Město kostí' je prostě dobré.

Samo sebou se autorka nedokázala zbavit hloupých chyb a neumí se vymanit ze stále se opakujících pasáží. Postavy se neustále jen potí, fouká jim za krk, sem tam si vyrazí nějaký ten dech a všude (opravdu všude) se rozstřikuje červená a nebo černá tekutina. Ne krev, ale tekutina.

(EB str.: 200) „Možná Bůh existuje a možná ne, ale je to vlastně jedno. Tak nebo onak, jsme v tom sami.“

Velké plus, které se dá přičíst k pisatelčinu dobru, je vcelku kvalitní propracování dramatických scén. Se zbraněmi, krví, oblbovacím kecáním dovádějícím listujícího účastníka až k vzteku, to může holka naše íránská dotáhnout ještě daleko. Každopádně se časem podívám i na druhý díl.

Mínusem pak zůstává nevyváženost přechodů děje a finální dialogy, které už postrádají jakýkoli šmrnc. Navíc, Clary je poněkud tupá. Do cca půli knihy to ani nepřijde, ale když vám je (klišé) dějová kostra už nějaký ten pátek vcelku jasná, ona ještě přemítá nad vztahem se svým nejlepším přítelem.

(EB str.: 229) Muži jsou tak nepochopitelní.

Za přečtení to ale stojí. Není v tom kapka humoru a ani moudra, ale zatouchá to 'Harrym Potterem', 'Underworldem' a kdo ví čím ještě, takže by se to mělo většině populace líbit.

PS: A ty létací motorky na pohon z pekelné síly jsou opravdu trapné.

mumin63
25.02.2011

mě se tahle knížka celkem líbila

Sponka
30.11.-0001 3 z 5

Přečetla jsem příliš nadšenou recenzi, která stojí za mým zklamáním z knihy. Až na pár nudných částí se příběh četl vcelku dobře.