Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3547 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

petrzel
16.11.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila ke konci se už nedalo ani přestat těším se na druhý díl.

eniete
05.11.2013 4 z 5

Viděla jsem jako první film a ten mě vůbec neodradil od knihy. Vlastně ani nevím, jestli bych si knihu přečetla- už jenom kvůli té stupidní obálce,kvůli čarodějům,dětem noci, protože z toho vždycky vznikne jen pohádka pro děti- kdybych neviděla film. Jace jsem si hned oblíbila, miluju jeho sarkastický humor, jeho pohled na svět....Clary taky a doufám, že další díly mi nepokazí nadšení nad touto serií.

Barbiti
30.10.2013 2 z 5

Koupila jsme si knížku na radu velice nadšené kamarádky.... a v zápětí ji ihned prodala. Neoriginální a zmatený příběh. Stupidní rozhovory jako od teenagerky, která se rozhodla napsat knížku, podobnou těm, které sama ráda čte. Prostě jsem se donutila dočíst alespoň první díl, abych nekomentovala něco, co jsem sama nedočetla. Dávám dvě hvězdičky za chytlavý začátek, které bohužel netrval dlouho a za pár dobrých myšlenek, které se ale velice rychle ztratily pod vrstvou toho balastu.

lakme
30.10.2013 5 z 5

Njlepší akce v Tescu... :D Každá jen za 79 Kč. Moc děkuju příteli, že mi je koupil k svátku. Hned se vrhnu na další díl. Ale doporučuju vůbec si neprohlížet obálky dalších dílů, je totiž možné, že nechtíc zahlédnete něco co vědět radši vůbec nechcete. Byla jsem přímo otřesena! Když se nakonec na té střeše políbili a já už věděla, že jsou to co jsou, tak jsem jenom třeštila oči a říkala si "TO nemůže být pravda, to nemůže být pravda!" Každopádně knížka je skvělá, zábavná a akční. :)

mourek-veronika
19.10.2013 5 z 5

O knize jsem se sice dozvěděla až po filmovém zpracování, ale jakmile jsem si ji přečetla, zaujala mě mnohem víc než film. Určitě doporučuju přečíst, je to knížka nabitá dějem a nečekanými zvraty. Hlavní postavy Clary a Jace jsem si hned oblíbila :)

jana89
18.10.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila... má zajímavý a poutavý děj, který nutí knihu přečíst celou najednou, což se mi i podařilo... závěr knihy byl pro mě velmi šokující... rozhodně doporučuji přečíst...

Norek
13.10.2013 5 z 5

I přesto, že naše obálka není nic moc (vážně nechápu, proč tam nenechali originální obálku jako u dalších dílů -_-), knížka je naprosto skvělá! Jasně, je to v podstatě lovestory, který niijak nemusím, ale to, jak je to napsaný, vymyšlený, postavy... to je naprosto skvělý a miluju, že jsem se nenechala odradit tou hloupou obálkou.
A taky je to jedna z mála knížek, kde snesu upíry a vlkodlaky bez toho, abych protáčela oči nad tou trapností.

AjťačkaTýnka
13.10.2013 5 z 5

Boží a úžasná kniha. V závěru mě akorát překvapil nečekanej zvrat, doufám však, že druhá kniha všecko vyřeší a zažiju aspoň jednu postelovou scénu s Jacem a Clary :P :))

Jaru
11.10.2013 3 z 5

Jsem na rozpacích. Hodně jsem od ní asi čekala, každopádně nenaplnila moje představy. Takový průměr. Určitě, ale přečtu časem i ostatní, nemám ráda nedotažené věci, takže šanci ještě tento příběh dostane.

Kayla
10.10.2013 5 z 5

Hodně luxusní kniha.Musela jsem jí zařadit mezi mé oblíbené série. Kniha je lepší než film, ale film není taky vůbec špatnej. Konečně jsem našla knihu, která zahrnuje nejen romantiku ( i když tam toho mohlo být víc) ale obsahuje i dost akční scény. Prostě luxus. Musím doporučit dál ! Těším se až u nás vyjdou všechny díly.

pufina
09.10.2013 3 z 5

Velmi poutavá kniha. Myslím si, že více knihu ocení náctileté čtenářky/čtenáři. Je to hodně podobné spoustě knih, které se zaměřují na vlkodlaky, upíry a podobné fantasy postavy. Nicméně hl. postavy jsou o něco poutavější než např. postavy v Twilight sáze. Pro oddechnutí doporučuji. Pokud se do knihy pustíte s tím, že následně budete hltat každou stranu a zamilujete si další sérii, neviděla bych to tak optimisticky. Zvážím, jestli v sérii pokračovat, jak píši, pro oddech a čtení na cestách, je to ideální.

monz
07.10.2013 4 z 5

Pěkná pohádka. Pro mě spíše dost předvídatelná. Má to však spoustu zajímavých nápadů. Takže na oddech...

DasaN
22.09.2013 3 z 5

No musím uznat, že se mi kniha docela líbila, hlavně v tom jak kniha není předvídatelná (tedy alespoň pro mě )

della
22.09.2013 5 z 5

Zaujala mě upoutávka v kině, tak jsem zapátrala v městské knihovně a půjčila si knížku... Asi třetinu jsem přečetla, ještě než jsem dojela domů, zbytek za večer (a část noci)...

Plamienka
22.09.2013

Nadpriemerné urban fantasy.
prečítala som celú sériu, môžem povedať že zaujímavé, originálne aj pútavé.

Natt S
22.09.2013 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky upoutávce na film a musím říct, že prostě DOKONALÝ! Jak jsem se začetla nemohla jsem přestat. Postavy byli super až na Simona který je mi z nějakého důvodu hrozně nesympatický. Ze začátku jsem chvilkama opravdu nechápala myšlení Clary a chtělo se mi s ní zatřást, ale nakonec se z ní stala jedna z mých nejoblíbenějších postav z knihy. Jace mě vždycky rozesmál s těmi jeho narážkami. Nebylo nic co by mě nezaujalo nebo nepřekvapilo a ten konce no to byl opravdu šok! Sourozenci? No tak to se mnou šlehlo o zem. :D

Miisha
20.09.2013 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout! :) zažrala jsem se u první věty a nepustilo mě to až do konce. Suprová zápletka! Třesu se na další díly :)

orangerose
19.09.2013 5 z 5

úžasná knížka, plná akce , oblíbila jsem ji ,četla dobře , jsem zvědavá kdy půjdu na do kina Město z kostí - abych mohla porovnat film s knížkou :)

Nemůžu se dočkat až budu mít 2 díl této úžasné série v ruce :D

lucie109
17.09.2013

uzasne moc suprovy a boze ten konec je supr uz se nemuzu dockat dalsiho dilu

P.ary
14.09.2013 5 z 5

WOW... nemám slov, prostě paráda, super a tak dál a tak dál... rozhodně sem neskončila prvním dílem :-)