Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3548 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

martina321
23.04.2014 5 z 5

Spíše náhodou jsem narazila na filmové zpracování a za pár dní jsem zjistila, že existuje i knižní předloha...rovnou celá série knih. Okamžitě jsem se tedy pustila do čtení. Mám takové knihy velmi ráda. Opět se zde otvírá úplně jiný svět, svět Lovců stínů. Celý děj je velmi dobře vymyšlený a plný zápletek a nečekaných odhalení. A Jace? Co k němu víc dodat. Je to prostě "tvrďák" a svými prupovídkami u mě několikrát způsobil záchvaty smíchu.

Đominica
20.04.2014 4 z 5

Mé hodnocení se pohybuje někde mezi 4* a 4,5* .. kniha se mi až na malé detaily líbila. Měla jsem ji přečtenou raz dva. Děj ubíhal plynule a postavy jsem si zamilovala ♥. Těším se na další díl. Ale tentokrát si nejdřív přečtu knihu. Film 1. dílu se mi po dočtení knihy začal nelíbit ještě víc, než předtím. V knize mi nechyběl humor, trošinka romantiky a akce. Čtení bylo super.:)

Lenka.Vílka
19.04.2014 5 z 5

Patrim do skupiny nejdriv film potom kniha, prestoze se vetsinou snazim o opak. Ale kniha byla tisickrat lepsejsi, vic emotivnejsi a napinavajsi. Neco se proste musi precist...a je mi jedno, ze tahle serie je urcena pro mnohem mladsi ctenare, nez v jakem veku se nachazim. Kdyz me autor donuti precist dobrovolne cokoliv a nenatahnout se po cemkoliv jinem, nemohu byt spokojenejsi...

Liyz
30.03.2014 5 z 5

Knihu som prečítalajedným dychom. Teším sa na pokračovanie.Dúfam, že bude porkačovať v podobnom duchu.

jaromir4485
26.03.2014 5 z 5

Výborná práce.. těším se na další díly

Kacz
25.03.2014 3 z 5

Tak to bychom měli. Spousta lidí tuhle knížku miluje, spousta ji nesnáší, já zůstávám tak nějak mezi. Sáhla jsem po ní s úmyslem ponořit se zas do nějaké fantasy série a během čtení mi párkrát přišlo na mysl, že tohle asi nebyl úplně ideální výběr. Pravda, do cílovky už nějaký ten pátek nepatřím, to ale neznamená, že knížka z young adult žánru nemůže být dobře napsaná a atraktivní i mimo předpokládanou věkovou kategorii. Ale jaksi... není. Příběh je sice napínavý a plný akce, ale taky tak trochu šitý horkou jehlou. Motivace jsou často podivné, menší i větší detaily nedomyšlené, nemůžu se prostě zbavit dojmu, že to autorka docela odflákla. Navíc mě rozčilovalo to množství prvků shodných s Harrym Potterem. Možná je to tím, že HP miluju a tak ho vidím všude... ale upřímně řečeno, myslím si, že ne. Místy jsem se až divila, že tohle Cassandře Clare vůbec někdo vydal. Ale abych Město kostí jenom nehaněla - nuda to není, a jak už jsem řekla, příběh ubíhá svižně, Jace mě baví, no jenom škoda, že je to s ním tak, jak to s ním je. :) Takže dám šanci ještě druhému dílu a uvidí se - třeba tu sérii dám nakonec celou.
50 %.

suze
21.03.2014 5 z 5

Četla jsem až po shlédnutí filmu a musím říct, že jsem byla mile překvapená. Stokrát lepší...!

BáraLišková
17.03.2014 5 z 5

Super, zábavná a napínavá knížka :)

IvcaK98
15.03.2014 4 z 5

Dost těžko můžu tvrdit, že je to pitomost, když se mi ještě před pár lety opravdu líbila :) Dneska už vidím jenom jedno klišé za druhým (jako ostatně u většiny knížek, které jsem měla kdysi ráda), přeplácanost a primitivnost děje. Někdy mě to mrzí, jak se můj vkus mění, ale moje třináctileté já vám tuhle volbu schvaluje a vřele doporučuje i ostatní díly :) Mimochodem filmem se nenechte odradit, na to se opravdu nedalo dívat.

Ree.
15.03.2014 5 z 5

Knížka byla koupená zcela náhodně. Potřebovala jsem něco na čtení a vůbec neměla tušení, co bych si měla koupit. Hledala spíše kriminálky nebo horory, ale poté narazila na tuto knížku a koupila si jí. Doma jsem se od ní nemohla odtrhnout. Svět Lovců stínů mě zcela pohltil. Skvělé!
A jsem velmi ráda, že jsem četla první knihu, poněvadž filmové zpracování dle mého je jedna velká katastrofa. Mohli si s tím dát větší práci a lépe to propracovat. Nelíbil se mi ..

KatulakT
09.03.2014 5 z 5

Čtení téhle knihy jsem si náramně užívala. Bohužel jsem nejdříve viděla film (a tím pádem přišla o všechna dech beroucí překvapení a zvraty, o které nebyla nouze). Ale jako neznalý čtenář bych do posledního řádku nevěděla, co se stane. :-)
V průběhu čtení jsem dokonce pociťovala, jak autorka i vyzrává svým stylem psaní a i vyjadřováním.

Čtivost - 80%
Zápletka - 90%
Humor - 70%
Napětí - 80%
Celkový dojem - 90%

Great job, Cass!

jindrusa
07.03.2014 4 z 5

Dobrá kniha, mizerný film, jsem ráda, že jsem nejdřív četla knihu než viděla film.

Zdery
03.03.2014 5 z 5

Kniha je úžasná, stejně jako celá série! I když tedy film se jim zrovna moc nepovedl. Jsem ráda, že jsem nejdřív četla knihu, protože kdybych nejdřív viděla film, tak bych po knížce určitě nesáhla.

claryssa
28.02.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Bylo tak těžký se od toho odtrhnout! Další díly taky, ale kosti jsou prostě kosti..:33 Měla jsem to přečtené do 3 dnů, protože jsem bohužel musela spát..:DDD Je to megadobře napsané. Hned jsem začala číst další díly a četla jsem to do 23:48 na Silvestra:DD Prostě bombastická knížka, jen chudák Simon a potom i Jace s Clary:(((
Film.. No.. Dobří herci, dobrej nápad a provedení, ale není tam skoro nic z tý knížky k-rváááá!:DDDDD Mega dobře je to napsaný, všechny díly, umírám touhou do května kdy vyjde Město nebeského ohně.!:'333

Betyguli
24.02.2014 4 z 5

Úžasná kniha !!!

jaromir4485
23.02.2014 5 z 5

Ještě nemám úplně dočteno ale už teď se těším na další díly. Úplně vás to v táhne a je těžké se od toho odtrhnout. Na film se radši ani nekoukejte..

bookshelf
13.02.2014 3 z 5

Úžasně napsaná kniha. Musím ale přiznat, že začátek mi přišel trochu zmatený. Je tam tolik informací, že je těžké to všechno vstřebat.Ale chápu, že tak nějak to muselo být i pro Clary, která se najednou ocitla v cizím světě. Kniha čtenáři nedá ani na chvíli odpočinout. Je tam plno náhlých a nečekaných zvratů, ale i pár předvídatelných faktů, které jsou čtenáři odhaleny až na konci. Co se týče postav tak nejsympatičtější mi byl určitě Jace, jehož humor je mi vlastní. Rozhodně jsem si od té knížky slibovala trochu víc a doufám, že další díly budou lepší.

Yvosek
11.02.2014 5 z 5

Naprosto uzasna kniha,moc se mi libila:-)

IHaveNotName
05.02.2014 5 z 5

Kniha mě hodně bavila! Doporučuju! je tam hodně překvapení.. Hodně věcí, co jsem nečekala. Prostě mě to velmi bavilo :D

bookcase
05.02.2014 4 z 5

Čtivé fantasy, jsem zvědavá na další pokračování.