Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3548 3548

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Samira
06.07.2014 5 z 5

Přesně typ fantasy příběhu, který mám ráda. Nevadilo mi ani mládí postav, překvapivě. Většinou to vnímám jako problém. Ale byla tam správná míra popichování a spoustu zajímavých postav. Zavěrečná zápletka mě, ale naštvala. Stále však doufám, že je to nesmysl, protože by mě asi další knihy bavily podstatně méně.

Tereza.Dandova
30.06.2014 5 z 5

Ze začátku trochu nudné a zamotané. Hlavně pro ty, co čtou knihu poprvé a ještě se potřebují ve světe Lovců Stínů zorientovat. Libí se mi, že kniha není psaná v první osobě, což je pro mě velké plus. Kniha je nějak více zajímavá až téměř od půlky a ztrácet se v ději i postavách přestanete až skoro u konce, ale stane se. Popis postav, místa celkově je dobrý až mě to překvapilo.

Celkově je knížka podaná velmi zábavným stylem od, kterého se jen tak neodtrhnete a svou zajímavostí nadchne snad všechny čtenáře, které zajímá tento žánr.

Také se mi líbí, jak Cassandra vyřešila vztah mezi Clary a Jacem. ;)

Občas se prostě musíte smát tak nahlas, že začnete pochybovat o své normálnosti a naopak někdy i ta slza upadne až někdy děj vyrazí dech..

Vřele doporučuji. Knize se nedá nic vytknout až na některé zdlouhavé scény, které prostě do knih patří.

Lorrainee
25.06.2014 5 z 5

Miluji zpracování světa... tohle dokonale natrhává zadek všem klišé momentálně populárních fantasy pro mladé. Konečně někdo kdo i myslel na to že by měl propracovat i svět do kterého ty dva zamilované puberťáky zasadí.

Anet666
22.06.2014 5 z 5

Je to opravdu moc pěkné. Udělala jsem chybu v tom,že jsem se první podívala na film a potom jsem si teprve přečetla knihu,ale bylo to moc pěkné. Je pravda že ten druhý díl je lepší,ale tak každá kniha má svůj příběh a svůj děj a každá je tak nějak něčím originální a krásná. Kniha byla zábavná,tajuplná a plná překvapení. Filmové zpracování nebylo špatné,ale pořád jsem tam něco čekala....Zkrátka je lepší si nejdřív přečíst knihu a potom se podívat na film...Poté to člověk akorát srovnává a pořád něco čeká. Je logické,že kniha je vždy úplně jiná než filmová verze...díky tomu že jsem to měla obráceně,tak jsem si říkala proč je to tak v knize a ve filmu to je trochu jinak...nemůže být přeci všechno stejné,ale kdyby to bylo podle té knihy tak by to bylo určitě zajímavější,ale i tak se mi to líbilo....:)

Laf
21.06.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha. Velmi dobře napsaná, že se to čte nakonec úplně samo a jen tak lehce vás to nepustí. Doporučuju :)

Lucka.79
12.06.2014 3 z 5

Měla jsem asi poněkud přehnaná očekávání, asi proto jsem byla trošku zklamaná. Bylo tam na mě těch nadpřirozených bytostí už moc a tak nějak se v nich ztrácela. Dlouho mi přišlo, že je to takové o ničem a až poslední třetina knihy se rozjela. Další díl si s odstupem času určitě přečtu …

Herby77
12.06.2014 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film,ten se mi líbil, potom jsem náhodou objevila že je i kniha tak jsem jí přečetla a zjistila že je lepší než film,určitě si přečtu i další díl.

Helekoukej
09.06.2014

MILUJI Jace a jeho humor ještě víc!
Parádní, chytlavá kniha se špetkou té zakázané lásky. :)

Scathia
28.05.2014 4 z 5

Ale jo, chtěla jsem oddech mezi klasickou literaturou a tohle příjemně překvapilo. Skvělý zabiják času. Sice si z něj do života nic moc neodnesu, ale čte se dobře a člověk nemusí přemýšlet :-)) Za tu pohodovost a za hlavní postavu, která mě skoro neirituje dávám 4 hvězdy. :-))

Veronika.C
26.05.2014 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, dokonce i filmové zpracování nebylo špatné ... skvělé postavy, hlavně Jace a jeho humor jsem si moc oblíbila

Adele02
17.05.2014 4 z 5

WTF?! Co to bylo za konec? Jestli to nebyl omyl, tak se opravdu naštvu! :)

Denčaa
14.05.2014 5 z 5

Výborné!!! Potom, co jsem viděla film, jsem hned druhý den musela začít číst knihu. Je to docela rozdíl, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak. Stále jsem si hleda čas, abych mohla číst dál a dál. Je úžasné jakou měla autorka fantazii. Oblíbence mezi postavami jsem si našla hned. No a ten Jaceův humor, ten neměl chybu a často jsem byla v křečích. Už se nemůžu dočkat, až se začtu do dalšího dílu a dalšího a dalšího...

Clara.H
12.05.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila.

Nelda
11.05.2014 5 z 5

Kniha 100x lepší než film. Dobře se čte a docela vás pohltí. Obálka tohoto vydání je ale otřesná. :D
Jace je prostě nejlepší, jen na konci mě trochu zklamal. :D Naopak nevím proč, ale Simon je pro mě naprostý vůl. A Clary někdy moc nechápavá nebo natvrdlá. Zkrátka je dobře, že hlavní postavy nejsou dokonalé a každý má svou vlastní povahu. Příběh je zajímaví a už se těším na další díly. Doufám, že budou alespoň takhle dobré jako ten první. :))

Ronnie68
06.05.2014 3 z 5

kniha se mi četla dobře...... ale lepší byl až ten konec ..

Katuska88
03.05.2014 5 z 5

Kniha mne chytla hned po prvních stránkách a četla se sama. Mohu jen doporučit! Tak a jdu na díl druhý...
Musím přiznat, že jsem na knihu narazila také až poté, co jsem zjistila, že existuje filmové zpracování a na základě toho jsem se dopátrala ke knize.
Ale zásadně, pokud je možno, pokud existuje filmové a knižní zpracování, nedívám se na film, dokud nemám přečteno... Pokud bych se dřív podívala na film, jak jinak, bych byla jistě zklamaná... Takže teď už si ho můžu s klidným svědomím pustit a doufám, že mne nezklame... Protože kniha určitě nezklamala.

EDIT: film je dobrej, ale jako vždy jsem fanouškem knihy. Spousta věcí ve filmu děláno "na efekt" a děj je trošku někde jinde. Ale mimochodem... Nerozumím té české posedlosti překládat kde co. Krasomil Pohroma? To opravdu nemohl zůstat Magnusem Banem?

Kituna
26.04.2014 5 z 5

právě jsem dočetla a jsem nadšená.. film jsem videla dřív nez jsem si precetla knizku a jak uz tu bylo zmineno meli do filmu dat vic jaceovi hlasky :D

NatalieHaltuf
26.04.2014 odpad!

Skončila jsem asi v polovině. Málo kdy nedočtu knihu, ale tohle byla hrůza. Autorka zřejmě vzala runy, démony, upíry, víly a skřítky k tomu přihodila pár pubertálních "lovců" z tajného spolku, všechno dohromady zamíchala a vznikla z toho kniha Město z kostí. Čekala jsem něco úžasného, skvělého a nového. Tohle je můj největší knižní přešlap.

RosMeggie
26.04.2014 5 z 5

Super kniha... Miluju originální knihy a tahle to učitě je... Zase se mi potvrdilo, že (hooodně často) je kniha lepší než film... Doporučuji všem milovníkům fantasy...

P.S. Jace je božííí... (asi jsem se zamilovala - zase - a nejen do toho knížního Jace, Jamie je taky božííí)

S láskou

Rose

Lena52
25.04.2014 5 z 5

Také mě, spíše náhodou udeřil do obličeje kinoplakát s Jamier Browerem a Lily Colins, kniha je samozřejmě opět detailnější a otázky typu "Jak se to stalo, kde se to vzalo?" vás vůbec nenapadnou.
Nejvíce mě asi fascinovalo, že ve filmu obsadili hlavní hrdiny přesně podle představ. Co mi tam však velmi chybí jsou Jaceovy hlášky.
Kdyby byla celá kniha jen jeho monolog, asi by to moje bránice nepřežila. Jeho arogance a předstíraná nonšalantnost je naprosto okouzlující. A přezdívka, která zněla něco jako baron Herdeg von Hugenstein (nebo tak nějak), mě naprosto odzbrojila.
Ovšem i příběh jako takový je napsaný velice poutavě a čtivě. Už se nemůžu dočkat pokračování :-)