Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3546 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

JessicaCorny
03.02.2014 5 z 5

Výborná kniha. Rozjedz rychlý jako na horské dráze a poté už jeden nečekaný zvrat za druhým. Čtivé, nápadité, dobře napsané... a během 12ti hodin přečtené :-D

Tanja00
02.02.2014 5 z 5

Fantastická!!! :D

Kat9
28.01.2014 4 z 5

Tak jsem byla zase na vážkách,jestli dát 3,4 nebo 5 hvězd.Řekla bych tak asi každé části knihy jinak.Té první části knihy bych dala klidně i 5 hvězdiček,té druhé možná taky.No a ta poslední je tak na ty 3, ten konec se mi zdál strašně prodloužený a složitý,člověk se v tom těžko vyznal.A tak dávám zlatý střed 4*

Charley
26.01.2014 5 z 5

Uznávám, čtení mě opravdu bavilo....pozor spoiler....jsem koukala na závěr na vztah Clary s Jacem...doufám jen, že to není pravda :)

cumulus
26.01.2014 5 z 5

Výborná kniha, napínavá, plná zvratů a překvapivých nástrah. Moc se mi líbila a vrhám se na další díl. Doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy s živým dějem.

anishta
23.01.2014 4 z 5

Moc jsem neocekavala, zklamaná nejsem a jdu se vrhnout na další díl. Oddechove čtení. A Jace chci mít doma. :-D Číst tohle kolem tech patnácti, tak me to vzalo asi víc. Ale je to fajn.

Desire_Lydon
22.01.2014 3 z 5

Knihu jsem přečetla hlavně na doporučení kamarádky. Líbila se mi a skvěle se četla. Ale stejně to mělo nějaké mouchy. Clary mi někdy přišla úplně blbá a říkala jsem si, jestli se náhodou nepraštila do hlavy. Nejvíc mě asi dostávalo to, jak hájila pravdu, o které stejně nevěděla, jestli to pravda vůbec je :D Na druhou stranu, Jace byl super. Ty jeho hlášky mě bavili a vůbec rozhovory mezi postavami byli vážně vtipné :D Řekla bych, že Jace je tahounem celé knížky. Po dějové stránce to bylo pěkné, samá akce a pořád se něco dělo (kromě úplného začátku), ovšem na můj vkus tam bylo až příliš mnoho fantasy prvků - upíři, vlkodlaci, čarodějové, démoni, lovci stínů, runy, kouzelný hůlky, portály... Místy to bylo až moc přehnané a tak nějak naplácané všechno dohromady. Kdyby to šlo, dám 3,5 hvězdiček. Do druhého dílu se ale určitě pustím :)

Blo-Gerka
21.01.2014 5 z 5

Kniha se velmi povedla :) libilo se mi knižní zpracování

Nifgai
21.01.2014 5 z 5

Daleko lepší než film! Samozřejmě jako většina knížek, které jsou předlohou filmům. Moc krásná knížka a úžasně se čte, a ty trapné momenty hlavních hrdinů...to zbožňuji :)

hledaseniki
13.01.2014 5 z 5

Dlouho jsem se nesetkala s fantasy, které by mě takhle chytlo a pustilo až na samotném konci. Příběh se liší od ostatních fantasy alespoň v tom, že hlavní pole působnosti dostali lovci démonů nebo-li lovci stínů a samozřejmě nechybí vlkodlaci upíři a čarodějové. Což v dnešním světě upírů-vlkodlaků je docela ojedinělé, takže to je velké plus. Dalším plusem jsou skvělé postavy jako například Jace či Clary. Teď budu znít jako totální puberťák, ale tomuhle mladému párečku prostě musíte fandit. Takže po dlouhých letech se ze mě stal puberťák, ale upřímně si to užívám a těším se, kdy tomuhle páru bude konečně nakloněn osud.
Je to hrozně čtivé, žádná nuda, navíc nový svět lovců a jak už jsem zmiňovala řada skvělých postav.
Nemusím snad dodávat, že se okamžitě vrhám na druhý díl, vlastně se tak už stalo.

Teressa
02.01.2014

Nejlepší young-adults série vůbec! Vztah mezi Jacem a Clary je nádherný a já věřím, že se to celé nějak vysvětlí a oni budou spolu. Ostatní young-adults série jsou většinou založeny na řešení milostných vztahů dospívajících a fantasy nebo kterýkoli jiný příběh odsouvají do pozadí. Tady je to jiné, promyšlenější. Není to jeden příběh roztahaný do více dílů, jak velí dnešní trend kvůli penězům, ale více úžasných a dechberoucích příběhů v jednom.

Kula
31.12.2013 3 z 5

Námětově vidím určité podobnosti s Potterem, nikoliv však totožnosti. Hrdince je šestnáct, což je asi momentálně oblíbený spisovatelský věk (viz. Hungergames a Divergence), ale kniha nedosahuje úrovně ani jedné ze zmiňovaných knih. To ovšem neznamená, že další díly nemohou být lepší.

Nikolča
31.12.2013 5 z 5

Moc krásná kniha. Viděla jsem film, ale kniha je samozřejmě lepší :) už se těším na další díly.

CurlyWolf
20.12.2013 1 z 5

Poprvé v živote říkam, že film byl lepší, a to jsem ho vypla az skoro u konce (knihu jsem zavřela tak kolem pulky) říct že jsem od celého příběhu čekala více ale nemůžu. Už od recenzí jsem tušila ze půjde o hloupost.

lola 1999
11.12.2013 5 z 5

je to úžasná kniha, celou tu sérii jsem si zamilovala, autorka je opravdu skvělá, ale film mě pořádně zklamal, byl sice pěkně zpracovaný, ale našla jsem tam spousty rozdílů, třeba valentýn má v knize blond vlasy a ve filmu byl tmavovlasý, nebo na konci knihy Pohár Smrti nezískali, ale na konci filmu ano! kdo se v tom má potom vyznat.
takže když pominu ten film kniha je dokonalá :Dl

digi
09.12.2013 5 z 5

Knížka mě nadchla a jsem ráda že jsem jí držela v rukou dřív než jsem viděla film (který mě opravdu zklamal). Jinak čtu další díly a dostávám se čím dál tím k zajmavějším věcem a rozhodně se těším jak to všechno vlastně dopadne. :)

Becky19
09.12.2013 4 z 5

První polovina knížky skvělá, druhá už mě tolik neoslovila a přišlo mi, že byla hodně uspěchaná a plná různých zvratů, což bych jinak samozřejmě považovala za plus, ale tady mi něco až nedávalo smysl. Ale i přesto je to knížka vcelku nadprůměrná, takže hodnotím 4 hvězdičkami.

helena19
23.11.2013 5 z 5

Mě tato kniha, tak neuvěřitelně nadchla, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a prostě je to bomba..Nemůžu se dočkat až přečtu další díly..

Ashley*
20.11.2013 5 z 5

Myslím si že knížka byla super....bavilo mě na ní hlavně to že Clary(i když mi není moc příjemná) poznávala úplně nový svět lovců stínů,institut,runy a spousty dalších věcí....to mě na prvním díle bavilo nejvíc ale film byl moc krátký na to aby byl nějak úžasný.Ne že by byl špatný...ale kdyby byl delší byla bych úplně spokojená ale zklamalo mě hlavně to že tam nebyli ty nejluxusnější scény Aleka,Isabely a Jace.........pár jich tam bylo ale nic moc ;)

Majdule
18.11.2013 4 z 5

Rovnou přiznávám, že se mi zápletka (nepochybně vzhledem k věku) zdála trochu pubertální. Veze samozřejmě ještě na vlně Stmívání, ale je to dobře napsaný a napínavý příběh. Snaží se být originální i v otázce milostné zápletky, což cením. Takže nakonec musím říct, že to byla docela radost a oddech číst a docela ráda si přečtu pokračování. Jen přemýšlím, zda je jedna návštěva města kostí důvodem k pojmenování celé knihy :-)